Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben 80 üzeri giderken özellikle depoyu fulleyince daha çok oluyor motor kendini geri atıyor tekliyo 1 saniyeligine geri atıyor gibi oluyor bi gün altimdan uçacak neden oluyor bilgisi olan var mi

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Teklemenin depo fullemeyle ilgisi yok. Ateşleme sistemini kontrol etmekte fayda var. Ateşleme rölesi, buji, buji kablosu, buji piposu. Yan sehpa müşirinde oksitlenme olması da bir ihtimal...

Beyler şu SL200'lerin kilometrelerini bir dökülün bakalım ne kadar yol yapmışız bu sezon görelim

Bende 7 ayda 11.400 ...

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    7 ayda 8100 km..

Makine sağlam,yollarda sürmeye devam...ister yazın sıcağında ister kışın soğunda..

Motosiklet sürmek özgürlüktür ama chopper kullanmakda ayrı bir tutkudur..

bu ayrıcalığı yaşayan bütün arkadaşlara selamlar...
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

muko_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS1100A Dragstar Classic
    aynısı bende 8000rpm e yaklaşınca ya da geçince yapıyor ama çok nadir. belki sürekli yapıyor ama ben pek fazla sıkıştırmıyorum. en fazla 5500-6500rpm arası vites değişimi yapıyorum. 5. vites 7000rpm olunca zaten 100km/h 'i biraz geçiyor. o da yetiyor zaten. fısır fısır geziyorum çoğu zaman. çok fazla karşılaşmadığım için hiç de ilgilenmedim açıkçası. gerek var mı baktırmama?

52 gün oldu birbirimize kavuşalı. 4000 km'ye yaklaştı

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    7 ay 2900 km

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Arkadaslar motorda yag kalmamis dun fark ettik. Yagi ben degistirecem hangi yagdan kullanmam lazim. Kac litre almam lazim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @hayko ; senin motorun yeni değil mi? Bir yerden akmadığı sürece bu çok zor ? Nasıl kontrol ediyorsun yağı? Yan sehpada bakıyor olabilirsin o zaman olduğundan çok eksik görünür ya da sıcakken ? Her halikarda 10W-40 ya da 15W-40 yarı sentetik öneririm. Ben Motul kullanıyorum. 1 LT yeterli, 900-950 CC alır hazne.

Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @hayko ; senin motorun yeni değil mi? Bir yerden akmadığı sürece bu çok zor ? Nasıl kontrol ediyorsun yağı? Yan sehpada bakıyor olabilirsin o zaman olduğundan çok eksik görünür ya da sıcakken ? Her halikarda 10W-40 ya da 15W-40 yarı sentetik öneririm. Ben Motul kullanıyorum. 1 LT yeterli, 900-950 CC alır hazne.
    İkinci el aldim hocam.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    yağ durumu görmek için orta ayakda ve ön teker yerde olacak şekilde motoru ayarlayıp,makine soğukken bakmanız daha sağlıklı olacakdır yağ durumunu tespit için.Buna rağmen yağ kalmamışsa ne zaman yağ değişimi yaptığınızı hatırlamaya çalışın,genelde tavsiyemiz 1000-1500 km de bir motorun yağının değişmesi yönündedir.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ durumu görmek için orta ayakda ve ön teker yerde olacak şekilde motoru ayarlayıp,makine soğukken bakmanız daha sağlıklı olacakdır yağ durumunu tespit için.Buna rağmen yağ kalmamışsa ne zaman yağ değişimi yaptığınızı hatırlamaya çalışın,genelde tavsiyemiz 1000-1500 km de bir motorun yağının değişmesi yönündedir.
    O sekilde yaptim

Motosikleti
    Kuba SL 200
    O zaman ciddi bir durum var. Piston segmanlarının değişmesi gerekecek bu kadar yağ eksikmesi varsa ciddi yağ yakıyor motorun. Silindir bloğunda çizilme yoksa 350-400 TL gibi bir masraf çıkacaktır genel bakımda. Eksik yağ aynı zamanda şanzımanı da yıpratır. Bence tamamlayıp 1 hafta gez ve hergün eksilme hızını kontrol et...

Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ciddi bir durum var. Piston segmanlarının değişmesi gerekecek bu kadar yağ eksikmesi varsa ciddi yağ yakıyor motorun. Silindir bloğunda çizilme yoksa 350-400 TL gibi bir masraf çıkacaktır genel bakımda. Eksik yağ aynı zamanda şanzımanı da yıpratır. Bence tamamlayıp 1 hafta gez ve hergün eksilme hızını kontrol et...
    Yarin yag alacam ondan sonra duzenli olarak kontrol edeyim bakalim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

Ve motoru aldigim zaman yagini degistirmedim.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @hayko; aldığında yağı tamam mıydı peki ? Ne kadar km gittin aldığından bu yana ve motor kaç model ve de kaç km'de şu anda ?

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @alper92 Vites geçişlerini nasıl yapıyorsun? Debriyaj kolunu sonuna kadar çekmeden vitesi de çok hızlı ve tam çekmiyor dişlilerin tam oturmasını sağlamıyor olabilir misin? Belki normal trafikte kullanırken buna çok dikkat etmeden hızlıca yapıyor olabilirsin. Sırf denemek için bir test sürüşüne çık ve debriyajı tam çekerek vites geçişlerini de sert bir şekilde yaparak bir kullan. Belki değişen hiçbir şey olmayacak ama buna da bir dikkat et derim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır burnuma sürekli benzin kokuyordu normal heralde diyip pek önemsemedim ama bugün koku şiddetlenince motor kısmına baktığımda aşşağıda sarı renk ile yuvarlak içine aldığım kısımdan benzin kaçırdığını gördüm. Kırmızı yuvarlağa aldığım kısımda ise iz bırakmış. Benim motor çok fazla yakıyordu zaten sebebi bu galiba. Siz ne dersiniz?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Benzin filtresi alt kelepçeyi değişmek gerek demek ki, hortumu da iyice kontrol etmekte fayda var, belki kelepçe sağlamdır da hortumda çatlak vardır. Umarım benzin harcaması da düzelir böylece ...

muko_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XVS1100A Dragstar Classic
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır burnuma sürekli benzin kokuyordu normal heralde diyip pek önemsemedim ama bugün koku şiddetlenince motor kısmına baktığımda aşşağıda sarı renk ile yuvarlak içine aldığım kısımdan benzin kaçırdığını gördüm. Kırmızı yuvarlağa aldığım kısımda ise iz bırakmış. Benim motor çok fazla yakıyordu zaten sebebi bu galiba. Siz ne dersiniz?

http://i.hizliresim.com/1rl2ND.jpg
    http://i.hizliresim.com/vRvQZR.jpg

umarım fazla yakmasının sebebi budur da yakıt sarfiyatın düşer. ayrıca fark ettiğin de iyi olmuş. her ne kadar kıyamet senaryosu gibi görünse de damlası bile tehlikeli. bir şey olmaz dememek lazım bence.

benim gözüme takılan yedek depo değiştirme anahtarına giden benzin hortumundaki mandal kelepçenin biraz daha solda olması gerekmiyor mu? iz yapmış zaten yerine de. aslında oradaymış da sonradan sağa alınmış gibi. fark edip yerine taktıysan bilemem ya da haberin varsa. o hortum zaten yerinden biraz zor çıkıyor ama yine de düzeltmekte fayda var. bir de oradan benzin akıtmasın.

Traliexpress den gidon saati bide stiker aldım 50 tl gibi Bisi tuttu 25 gün oldu ne gelen var ne giden nede bir haber

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Su motorun tekleme olayinida sordum depoyu çok fazla doldurmusum hava almasını engelliyormus ağzına kadar doldurmayin benzini
    omrustun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı muko_18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım fazla yakmasının sebebi budur da yakıt sarfiyatın düşer. ayrıca fark ettiğin de iyi olmuş. her ne kadar kıyamet senaryosu gibi görünse de damlası bile tehlikeli. bir şey olmaz dememek lazım bence.

benim gözüme takılan yedek depo değiştirme anahtarına giden benzin hortumundaki mandal kelepçenin biraz daha solda olması gerekmiyor mu? iz yapmış zaten yerine de. aslında oradaymış da sonradan sağa alınmış gibi. fark edip yerine taktıysan bilemem ya da haberin varsa. o hortum zaten yerinden biraz zor çıkıyor ama yine de düzeltmekte fayda var. bir de oradan benzin akıtmasın.
    Tam olarak nerden bahsediyosunuz hocam anlamadım valla, onuda hallettiriyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)