Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    ben standart 3.40 veriyorum köprü geçişlerinde siz o rakamları hangi gişelerde veriyorsunuz? köprülerde motor geçişleri arabalarla denk maalsef.
    bende dediğiniz durum olmadı hiç.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Mahmutbey gişe diye yazmıştım hocam
    @shadowmaster Ana sigortayı motorun neresinden değiştiriyoruz ve kaç amperlik değerde olması lazım? Bilgilendirirsen seviniriz.

458-25-243 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size tavsiyem şöyle olur;

Kredi kartınız var ise hgs otomatik ödeme talimatı yapın.Sürekli geçiyor iseniz bu en kolay işlemdir.Ben şahsen öyle yaptım ve limitim 15 tl indiği an otomatik 30 tl yükleme yaptırıyorum olay bitiyor.

köprülerdeki yeni sistem ile artık direkt olarak plaka okuma ile plakaya bağlı hesapdan otomatik düşüyor.
    Artık android ve ios tarafında hgs hesabınızı kontrol edip ne zaman nerde geçiş yaptığınızı ve bakiyenizin son durumunu takip edebiliyorsunuz.

Kısaca etiket-kart devri kapanıyor,olmasada olur bir dönem başlayacka çünkü plaka okuma sistemi ile direkt plakaya bağlı hesapdan ücret çekimi olacak.

Diğer seçenek ise klasik olanı,para yatırma şekli ile ve bana göre hamallıkdan başka bir şey değil.
    Çok mantıklıymış bu sistem bunu uygulamak için ne yapmam gerekli pttden falan mı işlem yapmam gerekiyor?

ubim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25 , Kuba superlight 200
    Eski adı SAVA , yeni adı MİTAS olan dubless lastiklerimi taktırdım. Orijinal ölçülerinde (110/90-16 -- 130/90-15) şu an itibari ile sağanak yağmurda , kuru zeminde hemen hemen her ortamda denedim gayet güzel yol tutuşu var , uygun fiyata lastiklerini değiştirmek isteyenlere tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı 458-25-243 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok mantıklıymış bu sistem bunu uygulamak için ne yapmam gerekli pttden falan mı işlem yapmam gerekiyor?
    kredi kartınız var ise internet hesabınıza girip otomatik ödemelerde hgs seçim,orda araç bilgilerinizi ve plakanızı girin.Ardından ilk ödemenizi yapın,tavsiyem 50 tl ilk giriş yeterlidir,otomatik ödemeyi ise 15 tl limitine indiğinde 30 tl yükleme olarak ayarlayın (yada istediğiniz miktar) ufak miktarlar yazıyorum çünki kredi kartları malum ödenmeyince sıkıntı oluyor ama bunu normal vadesiz hesabınızdanda yönlendirebiirsiniz var ise.

Sonra en son işlem etiket kargosu isteyin,hesabınız 1-2 güne aktif olacak ,kartınızda elinize ulaştığında artık kaçak geçiş sıkıntınız olmayacak.
    hatta şunu diyebilirimki ortalama her 5 geçişden 2 yada 3 geçişi sistemler görmüyor yani cepden gitmiyor ama bu dediğim olay app plaka taktırırsanız yaparsanız ,standart plakalarda her daim yakalanırsınız radarlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

telefonunuzada hgs uygulamasını indirin ve mail hesabınızla üye olun,plakanızı girdiğinizde hesabınızı takip edebilceksiniz.sistemler her geçişden 5 dk sonra güncelleniyor,kaçak geçiş yada normal geçişleri görebiliyorsunuz.ama geçtiniz zaman ne normalde nede kaçakda görünmüyor ise sevinebilirsiniz,harbi kaçak geçtiniz demekdir

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kredi kartınız var ise internet hesabınıza girip otomatik ödemelerde hgs seçim,orda araç bilgilerinizi ve plakanızı girin.Ardından ilk ödemenizi yapın,tavsiyem 50 tl ilk giriş yeterlidir,otomatik ödemeyi ise 15 tl limitine indiğinde 30 tl yükleme olarak ayarlayın (yada istediğiniz miktar) ufak miktarlar yazıyorum çünki kredi kartları malum ödenmeyince sıkıntı oluyor ama bunu normal vadesiz hesabınızdanda yönlendirebiirsiniz var ise.

Sonra en son işlem etiket kargosu isteyin,hesabınız 1-2 güne aktif olacak ,kartınızda elinize ulaştığında artık kaçak geçiş sıkıntınız olmayacak.
    hatta şunu diyebilirimki ortalama her 5 geçişden 2 yada 3 geçişi sistemler görmüyor yani cepden gitmiyor ama bu dediğim olay app plaka taktırırsanız yaparsanız ,standart plakalarda her daim yakalanırsınız radarlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

telefonunuzada hgs uygulamasını indirin ve mail hesabınızla üye olun,plakanızı girdiğinizde hesabınızı takip edebilceksiniz.sistemler her geçişden 5 dk sonra güncelleniyor,kaçak geçiş yada normal geçişleri görebiliyorsunuz.ama geçtiniz zaman ne normalde nede kaçakda görünmüyor ise sevinebilirsiniz,harbi kaçak geçtiniz demekdir
    Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @ubim ; hayırlı olsun, 250-300 km dikkatli ol üst tabaka aşınana kadar

@Haktan ; motorun sol tarafında, aküye erişmek için açılan üçgen siyah kapağın altında ana sigorta, amperini bilmiyorum, servise sormak gerek...
    ubim ve HaktanAksu bunu beğendiler.

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Hayırlı olsun @ubim tekerin düz bassın. Michelin pirelli dunlopta fiyat 700'leri bulurken netten araştırdığım kadarı ile Mitas'ta 315 liraya bizim ölçülerimiz halledilebiliyor. Bu da benim kafamı karıştırdı işin açıkçası. Bir kaç hafta daha kullandıktan sonra gözlem ve deneyimlerini tekrar bizimle paylaşır mısın @ubim? Ben de o zamana kadar karar vermiş olacağım çünkü.

Ogs hgs konusuna geri dönersek: arkadaşlar köprüde 3.40tl tek tarife uygulandığı için bir sıkıntı olmayabilir ama başka gişelerden hesabına veya kredi kartına bağlı bir ogs-hgs'si olduğu halde motorunun üzerinde hgs etiketi veya ogs'si olmadan geçen arkadaşlar oldu mu hiç? Kaçak geçiş yaptıktan sonra banka hesabından kontrol etti mi? Çünkü ben bunu deneyimledim. Kaçak geçişten sonra kredi kartına bağlı bir ogs'em olduğundan miktar düşüyor ama yine de farklı bir miktar kesiliyor. Hgs ise zaten motorun üzerinde olsa bile okumayabiliyor. Bu nedenle daha sonra hesabını kontrol edip atıyorum 1.80tl düşmesi gerekirken farklı bir miktar kesinti ile karşılaştılar mı acaba?
    ubim bunu beğendi.

Motosikleti
    ben sadece köprülerden geçiyorum,daha önce mahmut bey gişelerinden geçmişdim onuda görmedi sistem ,muhtemelen app plaka kullandığımdan görmüyor buda bir avantaj bana

cngzhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlıght 200
    Iyi Akşamlar arkadaşlar 6500 km de 2014 model bi sl200 buldum temiz bi motora benziyor henüz bi ustaya göstermedim 5.250 fiyat diyor ama kafamda 4000 Max 4500 var motorun çantası yok Artı depoda korumalıktan Kaynaklı ufak bi aşınma var bunun dışında sorunsuz olduğu ve bakımlarının zamanında yapıldığı Belirtilmiş herhangi bi problem olmaması durumunda sizce 4000 e alınabilinecek bir motor mu Yaşadığım Şehirde olduğu için sahibi güvencem bi hassa o aksi durumda zaten tepesine çökerim işin o raddeye gelmesini tabi ki istemem yine de bu bilgiler Işığında sizlerinde fikrini almak istedim
    Cengiz Av Marketleri & Han Tekel Bayilikleri

Alıntı cngzhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi Akşamlar arkadaşlar 6500 km de 2014 model bi sl200 buldum temiz bi motora benziyor henüz bi ustaya göstermedim 5.250 fiyat diyor ama kafamda 4000 Max 4500 var motorun çantası yok Artı depoda korumalıktan Kaynaklı ufak bi aşınma var bunun dışında sorunsuz olduğu ve bakımlarının zamanında yapıldığı Belirtilmiş herhangi bi problem olmaması durumunda sizce 4000 e alınabilinecek bir motor mu Yaşadığım Şehirde olduğu için sahibi güvencem bi hassa o aksi durumda zaten tepesine çökerim işin o raddeye gelmesini tabi ki istemem yine de bu bilgiler Işığında sizlerinde fikrini almak istedim
    bende 4000 e sl 150 buldum ama lastikler falan fabrika herkes lastik diye bağrırken 2 yılda hiç lastik değişmemiş

ikinci el alırken dikkat edilmesi gereken konu varmı

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı marvel23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 4000 e sl 150 buldum ama lastikler falan fabrika herkes lastik diye bağrırken 2 yılda hiç lastik değişmemiş

ikinci el alırken dikkat edilmesi gereken konu varmı
    Marvel o makine 150 CC, 2012 balansör yok, biraz daha inmeli fiyatını, mevsim gereğiböyle istiyor.
    Ayrıca o lastiklerle olmaz, sanırım eşine verecektin bu konuda dikkat

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

@cngzhn, mevsim gereği böyle bir fiyat söylüyor satıcı, şu an sıfırları 6.250 - 7.000 TL arası gidip geliyor. 4.000'e bırakmaz bence.
    marvel23 bunu beğendi.

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marvel o makine 150 CC, 2012 balansör yok, biraz daha inmeli fiyatını, mevsim gereğiböyle istiyor.
    Ayrıca o lastiklerle olmaz, sanırım eşine verecektin bu konuda dikkat

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

@cngzhn, mevsim gereği böyle bir fiyat söylüyor satıcı, şu an sıfırları 6.250 - 7.000 TL arası gidip geliyor. 4.000'e bırakmaz bence.
    aynen fiyat düşmesi lazım bence de, ama el kol bağlı

eşime alacak ben değilim hocam, evli değilim

Motosikleti
    son günlerde talep çok arttı bu modellere ve soru sonranda bir hayli fazla olunca ister istemez karışıklık olabiliyor

umarım gönlünüzdeki motora kısa zamanda kavuşursunuz.
    marvel23 bunu beğendi.

cngzhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlıght 200
    [/COLOR]@cngzhn, mevsim gereği böyle bir fiyat söylüyor satıcı, şu an sıfırları 6.250 - 7.000 TL arası gidip geliyor. 4.000'e bırakmaz bence.[/QUOTE]

sıkı pazarlıkçıyımdır tabi bunda kayserili olmamın bir etkisi yok onu saymazsak :D
    Cengiz Av Marketleri & Han Tekel Bayilikleri

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hayırlısı o zaman

Motosikleti
    Superlight 200
    Henüz lastiklerimi değiştiremedim orjinal lastikleri duruyo acaba bu lastiklerle kontra yapmak tehlikeli midir kayar mıyım?

exteras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F700 GS
    Yüksek hızda, lastikler ısınmamışken yapmak tehlikelidir hocam. Bir de lastiğin kötü yanı kolay ısınmaması, yani lastik değil sanki bana kuru buz 5-6 dakikada anca ısınıyor. Ama önce kapalı veya tenha bir alanda bi 10 dakika sürdükten sonra düşük hızla yavaş yavaş deneyin, sonuçta motoru yatırmadan dönmek yüksek hızlarda imkansız.

Motosikleti
    sert manevralar yapmadığınız sürece çok problem olmaz,zaten kayma olaylarını sizde hissedersiniz,ona göre kontrollü kullanırsınız.

Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı exteras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek hızda, lastikler ısınmamışken yapmak tehlikelidir hocam. Bir de lastiğin kötü yanı kolay ısınmaması, yani lastik değil sanki bana kuru buz 5-6 dakikada anca ısınıyor. Ama önce kapalı veya tenha bir alanda bi 10 dakika sürdükten sonra düşük hızla yavaş yavaş deneyin, sonuçta motoru yatırmadan dönmek yüksek hızlarda imkansız.
    Haklısınız en kısa sürede ben de değiştiricem 500 bakımını bekliyorum.

@BlackGhost

anladım sağolun zaten aslında kaymadan ziyade fazla yatırıp devrilmekten korkuyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)