Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogeday35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makine kaç km deydi?
    3000 bakımına gittim işte. 3300 falan şu an.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    4 yad a5 den boşa düşmesi pek normal değil,vites senkromeçlerini kontrol ettirin.
    Bakım motorun vites dişlilerine yapılmamış belliki,debriyajda kaçırıyor olabilir iyice bakılması lazım normal değil yani 4den 5 den direkt boşa düşmesi.

Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yad a5 den boşa düşmesi pek normal değil,vites senkromeçlerini kontrol ettirin.
    Bakım motorun vites dişlilerine yapılmamış belliki,debriyajda kaçırıyor olabilir iyice bakılması lazım normal değil yani 4den 5 den direkt boşa düşmesi.
    Boşa düşüyor ama sonra tekrar vitesi atmaya çalışınca beşe geçiyor arada sahte boş var galiba. Bi baktırayım hem ustanın da yeteneğini ölçmüş olurum. Bakalım işçilik için aldığı 50 lirayı hak ediyor mu yağ değişimi ufak tefek işte bahsettigim yerlere göz attı. Motul yağ 35 işçilik 50.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    İşçilik 50 çokmuş, ben son bakımda yağ+buji+zincir temizliğine toplam 55 TL ödedim ! Yağ castrol marka idi tabii ama en azından NGK buji 10 TL ...

Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşçilik 50 çokmuş, ben son bakımda yağ+buji+zincir temizliğine toplam 55 TL ödedim ! Yağ castrol marka idi tabii ama en azından NGK buji 10 TL ...
    Evet bana da yüksek geldi bi daha ki sefere söylerim yüksek diye ona göre haraket ederim.

Arkadaşlar merhaba; motoru servise götürücem kadıköy'de güvenebileceğim ,sizlerin tavsiye ettiği servis var mı ? yardımcı olursanız sevinirim..

slm arkadaşlar bende ilk defa motor kullancam o kadar araştırdım honda cbr 125 yamaha mt 125 en son kuba superlight gördüm ve araştırmaya başladım ve hoşuma gitti 1 bilemedin 2 hafta içinde alıcam bende istanbulda trafikten bıkan biri olarak acilen kurtulmak istiyorum ilk kez de bi motor alacağım için sizede sormak istedim alırken dikkat edilmesi gereken birşey varmı 6200 fiyat çektiler.

458-25-243 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı EİNSOF1385 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba; motoru servise götürücem kadıköy'de güvenebileceğim ,sizlerin tavsiye ettiği servis var mı ? yardımcı olursanız sevinirim..
    Ayrılıkçeşmesi nautilus'in arka tarafında yetkili servisi olan motozer var benim sadece debriyaj ayarlarımı yaptılar ama ilgili bi servis olduğunu düşünüyorum.

@lK0zm4 söylediğin modeller birbirinden farklı tarzda bana kalırsa sevdiğin ve kullanırken rahat edeceğin modeli al. Superlight öyle trafikten pek kaçabilen bi motor değil en azından ben belki de acemiyim diye şansımı çok zorlamıyorum. Eğer önceliğin buysa cbr ya da mt alman senin açından daha iyi olur. Sadece tipine bakarak karar verme bence tarzına göre kullan eğer racing tarzını benimsediysen o tarafa yönel ama chopper cruiser seviyorsan bu motosikletler racing ya da scooter kadar kolay kaçamıyor trafikten.

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @IK0zm4 önce tarzına karar vermelisin. Chopper'da karar kılarsan bu fiyatlarda binilebilecek en güzel motorlardan biridir. Max hız 120 km (ben 110km yaptım, rodajda olduğumdan daha fazla gazlamadım), dönüş ve ara kaçışları zor bir motor. Ama yinede bir otomobile göre trafik derdini hemen hemen bitirir. Keyif alıp güzel bir motora bineyim dersen tavsiye ederim. Ama yine de @458-25-243'ün dediklerini de göz ardı etme ve karar verip sl200 alırsan üzerine 400 ila 700₺ arası daha ekleyeceğin lastik fiyatını da göze al.

458-25-243 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Bi problemim var tahminime göre yağdan kaynaklanıyor ama yine de bi sorayım dedim, vites geçişlerinde özellikle yükseltirken tak diye takılıyor ve boştaymış gibi bağırıyor gaz almıyor tekrar debriyaj yapıp tekrar sert çekince geliyor ama bu akan trafikte problem yaratmaya başladı iyice. 200 kmlerdeyim diye götürmüyorum 500 bakımına bi öneriniz var mı yoksa 500 beklemeyip götüreyim mi? Bu arada yukarda bahsedilen 4 den 5 e geçerken boş vites olayı bende bu şekilde oluyor takılıyor yani bi yere tak diye hissediyorum. Bende 2 ile 3 arasında genellikle. Ayrıca bende 80-90 km hızların altında da ayakta hafif bi titreşim oluyo ani gaz açışlarda artıyor vibrasyon ayakta.

Yamaha Mt 125 çok güzel motor ama kendiside parçalarıda çok pahalı Honda Cbr 125 R desen 10 bin lira para veriyon bi de üstüne onada 700 . 800 tl lastik parası veriyon satan adam bile kesin değiştir düşersin diyor.Şu anlık kafama yatan tek motor kuba superlight 200 dediğim gibi ilk motorum olcak fazla hız yapacağımı sanmıyorum.
    Motor u aldıktan sonra kesin taktır dediğiniz bi parça varmı lastik değişecek artçı için yaslanma yeri taktırcam (evliyim) genelde 2 kişi bincez.
    Kask olarak MT KASK sharp 5 REVENGE SOLID MAT BLACK beyendim.sizce alınması gereken bi ürün takılması gereken parça varmı?

Motosikleti
    Alıntı 458-25-243 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi problemim var tahminime göre yağdan kaynaklanıyor ama yine de bi sorayım dedim, vites geçişlerinde özellikle yükseltirken tak diye takılıyor ve boştaymış gibi bağırıyor gaz almıyor tekrar debriyaj yapıp tekrar sert çekince geliyor ama bu akan trafikte problem yaratmaya başladı iyice. 200 kmlerdeyim diye götürmüyorum 500 bakımına bi öneriniz var mı yoksa 500 beklemeyip götüreyim mi? Bu arada yukarda bahsedilen 4 den 5 e geçerken boş vites olayı bende bu şekilde oluyor takılıyor yani bi yere tak diye hissediyorum. Bende 2 ile 3 arasında genellikle. Ayrıca bende 80-90 km hızların altında da ayakta hafif bi titreşim oluyo ani gaz açışlarda artıyor vibrasyon ayakta.
    500 bakımda yağınızı değiştirirken debriyaj ayarlarını tekrar yaptırın,rodajdan ötürü böylesi sorunlar olabilir.çok sıkıntı çekerseniz 400km dede gidebilirsiniz sıkıntı olmaz.Şuan km itibari ile çok yenisiniz biraz km yapın trafikde.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

haqan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle2/3
    Alıntı 458-25-243 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk söylediğin olay bende de var.bu motordan mükemmellik beklememk lazım,bazı kusurlarına alışmak lazım,ben sorun etmiyorum artık
    458-25-243 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı lK0zm4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Mt 125 çok güzel motor ama kendiside parçalarıda çok pahalı Honda Cbr 125 R desen 10 bin lira para veriyon bi de üstüne onada 700 . 800 tl lastik parası veriyon satan adam bile kesin değiştir düşersin diyor.Şu anlık kafama yatan tek motor kuba superlight 200 dediğim gibi ilk motorum olcak fazla hız yapacağımı sanmıyorum.
    Motor u aldıktan sonra kesin taktır dediğiniz bi parça varmı lastik değişecek artçı için yaslanma yeri taktırcam (evliyim) genelde 2 kişi bincez.
    Kask olarak MT KASK sharp 5 REVENGE SOLID MAT BLACK beyendim.sizce alınması gereken bi ürün takılması gereken parça varmı?

ilk motor için zaten japon almanız gereksiz,çinli bir motor alıp trafikde asgari 20000 km devirdikden ve iyice alıştıkdan sonra japon modellere yönelmeniz daha doğru olacakdır.

kuba için lastikleri değiştirdikden sonra yapacağınız başka ekstra bir şey yok,sis bar vs gibi aksesuarlar sizin kendi keyfinize kalmış bir durum.motor zaten genel itibari ile konforlu olduğu için 2 kişi ile rahat edersiniz.

Ekipman konusunda söylemiş olduğunuz kask güzel bir ürün,sürekli motorla seyehat edecekseniz hem kendinizin hemde artçınızın kask,ceket ve koruma ekipmanlarını alın.motor aldığınız zaman gardrobunuzda değişecek bunu unutmayın,bu konuda tamamiyel keyif ve bütçe meselesi ama iş can güvenliğine gelince motor parasından daha çok yatırım yapanlarda var dolayısı ile sizde bütçenize uygun ürünleri almadan seyehat etmeyin derim.

Kuba superlight 200 için hangi lastikleri önerirsiniz.nerden alabilirim

Motosikleti
    michlein city grip lastikler uygundur.
    Kadıköyden almıştık biz ,şuan telefonunu bulamadım ama paylaşırız.
    lastik sökme-takma,jant sibob değişim ve montajla beraber 550 tl idi en son.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Arkadaşlar, fabrika senkromeç ayarlarınız bozuk, yağ kötü de olsa sert geçiş olur ama bir noktaya kadar, motor sıcakken bu kadar vites probleminiz varsa mutlaka hangi km olursa olsun servise gidin, ısrar edin, şanzıman açılıp dişli ayarını yaptırın ve debriyajı da ... Gereksiz yıpratıyorsunuz dişlileri !

İlk motorum olacak yardım

iyi günler,bu motor epeydir takip ediyordum,daha önce hiç motora binmedim ehliyetimde yok ama nasipse en kısa zamanda ehliyet almayı düşünüyorum ve para biriktirip sl 200 ü almakta var kafamda,nerdyse bütün yorumları okudum göze batan bir sorunu yok fakat şuan kubanın sayfasında 7000 küsür lira sahibinden de sıfırları 6.000 6,500 den başlıyor,benim bütcem yeterli degil bunlar için o yüzden 2. el 5-10 bin km de alsam başlangıç için sıkıntı yaşar mıyım sizce ?

Motosikleti
    Alıntı Fatih Bezirg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler,bu motor epeydir takip ediyordum,daha önce hiç motora binmedim ehliyetimde yok ama nasipse en kısa zamanda ehliyet almayı düşünüyorum ve para biriktirip sl 200 ü almakta var kafamda,nerdyse bütün yorumları okudum göze batan bir sorunu yok fakat şuan kubanın sayfasında 7000 küsür lira sahibinden de sıfırları 6.000 6,500 den başlıyor,benim bütcem yeterli degil bunlar için o yüzden 2. el 5-10 bin km de alsam başlangıç için sıkıntı yaşar mıyım sizce ?
    sıkıntı olmaz yeterki çok büyük problemleri olmasın alacağınız makinenin..

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Hicbir sikinti cekmezsin temiz kazasiz bulursan ama.Bende sl150 var. 218466345 sahibinden numarasi istersen bakabilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)