Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlısı belki adam almaz gene arkadaşına kısmettir

yarında ruhsatı ustume almaya gıdıcem bayram gelmeden halledeym diyorum.

plaka 34 35 olacak of ınsallah uzun surmez valla işim gucum var zamanımda yok ugrasacak takipçiyede para bayılmak istemiyorum cunku işlem çok basit..

yaptıgım işlemleri buraya yazarım yarın. alacak olanlarada kolaylık olur
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiden bir krankı temin ettiklerini biliyorum. Onun dışında motorun açtığı bir sıkıntı yok zaten. (krank olayı da kullanıcı kaynaklı demeye bilmem gerek var mı? )

Ama şu zamanda krankı garantiden değişeceklerini de pek sanmıyorum. Değiştirmeyeceklerinden de emin değilim. Kısacası Allah ellerine düşürmesin. (1 hafta temin etmek var,2-3 ayda temin etmek var)

Benim parça bulmam ise bayinin bunu önceden stok yapması ile ilgili tabi.

Gerçi Global'i aradığımda da ellerinde parça olduğunu söylemişlerdi.

Karbüratör ile ilgili parçalar Global'de olsunda gerisi için Kuralkan yeter. Fiyatları daha cazip zaten Kuralkan'ın.
    En mantıklısı zaten motor ile ilgili parçaları Global'den diğer tüm parçaları Kuralkan'dan halletmek
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En mantıklısı zaten motor ile ilgili parçaları Global'den diğer tüm parçaları Kuralkan'dan halletmek

Motoru aldığımda sol aynam arızalı idi.

3-4 defa plastik yerinden tamir ettim. (akrilik ile)

Geçen gene kırdı veletler.

Kafam attı. Gittim ST bayisinden 58 ytl'ye yenisi aldım.

Gidip Hyo bayisinden 58 $ +KDV ödemeye ne gerek var yahu?

Enjeksiyon sistemi dışındaki her parça Kuralkan'dan temin edilebilir.

Kuralkan'da da garipsediğim bir olay var : egzoz tüpünün fiyatı.

1000 ytl'ye egzoz tüpü mü olur yahu.

Akrapovic'e, İki biraderlere falan fason mu ürettiriyorlar nedir?

Sende motorunu satmışsın. Hayırlı olsun kardeşim. Daha iyileri olur inş.

Kısa sürede sattın maşallah.

-------------------------------------

Erhan kardeşim bakarız artık egzoz işine.

İnş. satılır.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldığımda sol aynam arızalı idi.

3-4 defa plastik yerinden tamir ettim. (akrilik ile)

Geçen gene kırdı veletler.

Kafam attı. Gittim ST bayisinden 58 ytl'ye yenisi aldım.

Gidip Hyo bayisinden 58 $ +KDV ödemeye ne gerek var yahu?

Enjeksiyon sistemi dışındaki her parça Kuralkan'dan temin edilebilir.

Kuralkan'da da garipsediğim bir olay var : egzoz tüpünün fiyatı.

1000 ytl'ye egzoz tüpü mü olur yahu.

Akrapovic'e, İki biraderlere falan fason mu ürettiriyorlar nedir?

Sende motorunu satmışsın. Hayırlı olsun kardeşim. Daha iyileri olur inş.

Kısa sürede sattın maşallah.

-------------------------------------

Erhan kardeşim bakarız artık egzoz işine.

İnş. satılır.
    Hyosung parça fiyatlarında nete bakmak fazla da iyi değil benden söylemesi.Ben ismini vermeyeceğim bir servisten sinyal alırken internet fiyatlarına göre fazla bir fiyat çektiler.Hayırdır neden böyle diye sordum.Önceden parçalar Kore'den dolar üzerinden geliyordu şimdi ise Avrupa'nın bir ülkesinden euro üzerinden geliyor demişlerdi(Not:Birim fiyatlar aynı!!).Tabi ben de almamıştım gidip başka servisten netteki fiyata göre temin etmiştim

İyi dileklerin için çok sağol hocam.Kazasız belasız kullanman dileklerimle
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Kendini uyanık sanan esnafın milleti kazıklama çabası o Mehmet hocam.

Geçen benim Agility'ye hava filtresi almak için yetkili bir satıcıya gittim.

Kymco'nun sayfasında " 10 dolar + kargo bedeli " diyor filtre için (kargo bedeline aklım ermedi ya hayırlısı!)

Satıcı bana direkt 20 ytl dedi filtrenin fiyatını.

Dedim Kymco'nun sitesinde 10 dolar gözüküyor fiyatı.

"O 10 dolar +kdv'dir" dedi. Kdv bile eklense dediği fiyat olmuyor.

Baktım hava filtresi sahte. Üstünde de Kynco yazıyor.

Bu zamanda gözü iyi açmak lazım.

Millet nerden çarpacağını şaşırmış vallahi.

Çıktım gittim dükkandan. Utanmadan sahte mala 20 lira alacak benden yoksa.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    hyoda euro üzerinden satılan birim fiyat kanunide ytl üzerinden satılıyor =)

oda başka bir konu tabikide
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    oho bı ıkı gun gırmedım sıteyı asım ele gecırmıs kardes nbr nasılsın...aynı okulda olupda gorusememk ayrı becerı ıstıo bu kesın ve bızde bunu becerıoruz sanırım....

dun gıttım motora tıger egzozst taktırdım kasındım yanı...

bu arada 2009 ların 4.44 e geldıgını belırtmek ısterım ama fıyatını sormadım kı 7900 olcagını hıc ama hıc sanmıorum...

parasını verınce butun servısler motora bakar 4.44 bakıo ama eskı sıstemde gore olan motorlara bakamıolar dogal olarak cunku o parcalardan ellerınde yok mesela asımın motorundakı arızayı yapamamıslar cunku enjeksıyonlulardan degıl...asım hallettıgıne gore motorunu su havalarda bır duzelırse soyle bı gunubırlık bısıler yapalım yahu....
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

faik nasıl tiger? ses videosu beklıyorum kaça aldın bide ?

bende bitane varda satıcam bide bişi dicem takılan yer 3 vidalımı 4 vidalımı ?

ulan faik bi giriyon 30 saniye :d yaz kaç :D

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oho bı ıkı gun gırmedım sıteyı asım ele gecırmıs kardes nbr nasılsın...aynı okulda olupda gorusememk ayrı becerı ıstıo bu kesın ve bızde bunu becerıoruz sanırım....

dun gıttım motora tıger egzozst taktırdım kasındım yanı...

bu arada 2009 ların 4.44 e geldıgını belırtmek ısterım ama fıyatını sormadım kı 7900 olcagını hıc ama hıc sanmıorum...

parasını verınce butun servısler motora bakar 4.44 bakıo ama eskı sıstemde gore olan motorlara bakamıolar dogal olarak cunku o parcalardan ellerınde yok mesela asımın motorundakı arızayı yapamamıslar cunku enjeksıyonlulardan degıl...asım hallettıgıne gore motorunu su havalarda bır duzelırse soyle bı gunubırlık bısıler yapalım yahu....

Hayırlı olsun kardeşim egzozun.

4.44'e ayna almak için gitmiştim. Manifoltu ,ST'nin karbüratör ile alakası kalmadığı için temin edemeyeceklerini söylemişlerdi. Biliyordum böyle bir cevap vereceklerini ama Hyo'dan daha ucuza temin etme gibi bir imkan olurmu diye sorayım dedim gene kendilerine. (sağolsunlar cana yakın insanlar)

Allah'tan Çağ Motor epey stoklamış bu parçadan. Adam zınk diye elime verince parçayı epey şaşırmıştım.

Gerçi Çağ Motor gene bir bahane buldu ve bu motorun başka usta tarafından kurcalandığını iddia ederek ve bu parçayı benim söktüğümü bahane ederek parçayı bana garantiden vermediler. Aslı 2 lastik bir parça. Lakin fiyatı 90 ytl!
    Gerçi bunlar bu parçayı kendileri taksa idi bir o kadarda benden işçilik alırlardı.

Parçayı söküp sıvı conta ile yalıtmasam motor çalışmıyor idi. Bu parçayı söküp binbir zahmet ile tekrar takarak adamlara motoru göstermek için getirdim ama parça parasını bana ödettiler gene.

Motorun ilk sahibinin motor ile,ustalar ile öyle alakası falan yoktu zaten. Ve öyle arıza falan açmamış ki başka ustaya falan gitsin. Motor epeydir bende. Bende ne başka bir ustaya ellettim motoru ne de kendim kurcaladım bu manifolt işine kadar.

Muhtemelen manifoltlar fazla sıkılmamış. Gevşek olan bu manifoltları virasyon ile kelepçeleri kesmiş. Benlik hiçbirşey yok.

Buradan çıkarılacak ders; karşı tarafa bahane üretmek için fırsat vermemek lazım.

Keşke kendim sökmeseydim bu parçayı da garantiden değiştirip,değiştirmeyeceklerini sınasa idim. (belki onlarda haklı bir noktada)

Neyse,motor yürüyor ya mesele kalmadı.

Havalar düzelsin bir toplaşırız kendi aramızda.

Muhabbet etmemizde lazım zaten Faik kardeşim. Söyleyeceklerim de var.

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Olur kardeşim yaparız birşeyler.

Motoru kesin satmaya karar verdim arkadaşlar bu arada.

Dolu bir motor isteyenler kaçırmasın.

http://www.sahibinden.com/michelin_p...XQQdisplayitem

arkadaşlar feyizoğlundan şu brandayı alan varmı?

alan varsa kaç beden aldı gt250r için ??

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Asım hocam.Büyütmek için mi satıyorsun?Yoksa o dolulukta extralı makine bence satılmaz.Güzel baktığın belli.İnşallah hayırlı bir alıcı bulursun
    Sağolasın Mehmet hocam. Motorda hakkaten yok yok çapına göre.

Alacak kişi tek kuruş masraf etmeden (aksesuar ve baklım anlamında) uzun süre biner. Geçiş amaçlı binerse kuruş masraf etmeyeceği için zaman kaybı ve zahmeti olmayacak.

Bakım anlamında ise iddialı konuşmayayım ama hakkaten bakımlıdır. Fotoğraf çektirmek için temizlenen makinalardan değil

Aslında motoruma keyif alarak biniyorum. Sesi dışında bir şikayetim de yok.

Şöyle daha teknolojik birşey alayım diyorum hocam.

600F olabilir diyorum ama yaza kadar vakti var daha.

Pratik içinde bir eğitim olabilir o arada, Teorik bir eğitim olur hiç olmazsa.

O yönünü hallederiz gerçi. (pilotajımda fena değildir ama gelişmesi lazım)

Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes hayırlı satıslar sımdıden....benım portakalımda sayende unlu oldu sanırım sahıbındende koymussun fotoları ne alcan pekı kardes bundan sonra acıkcası mrk ettım...gercı sanırım konusacak konu cok derken sanırım buda ıclerınden bırıydı...
    Sağolasın Faik'cim.
    Senin motor bizimkine renk kattı maşallah

Şimdilik motoru satayım diyorum. Yaza veya bahara Allah kerim.

Nasipse Fazer veya 600F olabilir diyorum. (Fazer'ın tipini beğenmiyor bizimkiler gerçi,600F'yi bile kötü buluyorlar hatta yahu bizim pisikletin yanında )

Şimdiden bu fiyata ciddi bir müşteri var gibi. Satılabilir belki çok geçmeden.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Bu konuşmaları duydum bende dahil olayım istedim. (: 2 ay kadar oldu YBR 125 i alalı başlangıç motoru olarak aldım. İlk motorum anlıyacağınız. Ama öyle bir durum ki şuanda bana yetmiyor,az geliyor. Bende öğrenciyim normal şartlarda bir daha ki yaza 600rr düşünüyordum ama gt250r alıp 1-2 sene kullanmayı düşünüyorum şuanda. Kafamda o kadar çok soru işareti varki bu konuda ne yapmam gerektiğiyle ilgili anlatamam... Yalnız şu kadarı söyliyelim kendimi bildim bile motor hastasıyım. 16 Nisan 1991 doğum günüm 17 Nisan 1991 de 17 yaşını doldurduğum için o gün gidip kendi biriktirdiğim paramla ehliyet kursuna kayıt yaptırıp,her türlü ekipmanı alıp (kask,mont,bellik,eldiven vs.) eve geldim. 2-3 gün koltukta tam koruma şeklinde motora biniyor taklidi yapıp anca o şekilde YBR 125 e ikna edebildim. Böyle bir başlangıç oldu yani. 600rr lı bir arkadaşımı kaybettim,ailem onu bildiği için motora binmemi istemiyordu. Konuyu fazla uzatıp kafanızı şişirmiyim,mevzu motor olunca susmadan günlerce konuşabilirim. Ama sanırım soru işaretlerimi giderebilmem için dinlemem gerekiyor,sizlerin fikirlerinizi de.. Saygılar..

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuşmaları duydum bende dahil olayım istedim. (: 2 ay kadar oldu YBR 125 i alalı başlangıç motoru olarak aldım. İlk motorum anlıyacağınız. Ama öyle bir durum ki şuanda bana yetmiyor,az geliyor. Bende öğrenciyim normal şartlarda bir daha ki yaza 600rr düşünüyordum ama gt250r alıp 1-2 sene kullanmayı düşünüyorum şuanda. Kafamda o kadar çok soru işareti varki bu konuda ne yapmam gerektiğiyle ilgili anlatamam... Yalnız şu kadarı söyliyelim kendimi bildim bile motor hastasıyım. 16 Nisan 1991 doğum günüm 17 Nisan 1991 de 17 yaşını doldurduğum için o gün gidip kendi biriktirdiğim paramla ehliyet kursuna kayıt yaptırıp,her türlü ekipmanı alıp (kask,mont,bellik,eldiven vs.) eve geldim. 2-3 gün koltukta tam koruma şeklinde motora biniyor taklidi yapıp anca o şekilde YBR 125 e ikna edebildim. Böyle bir başlangıç oldu yani. 600rr lı bir arkadaşımı kaybettim,ailem onu bildiği için motora binmemi istemiyordu. Konuyu fazla uzatıp kafanızı şişirmiyim,mevzu motor olunca susmadan günlerce konuşabilirim. Ama sanırım soru işaretlerimi giderebilmem için dinlemem gerekiyor,sizlerin fikirlerinizi de.. Saygılar..

YBR 125'ten sonra 600RR çok hızlı gelir muhakkak. GT250R bile hissedilir derecede farkeder.

GT250R'ı bir süre kullanmak en azından SS tarzına alışma için bile olsa iyi olur.

Arkadaşına Allah rahmet eylesin. Size de sabırlar diliyorum.

Kendi ihmali,hatası yüzünden mi vefat etti? (aile meselesi ile bağlayacağım bunu)

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle arkadaşına Allah'tan rahmet dilerim...
    Motosiklet konusuna dönersek de 600rr hakikaten çok çok farklı bir motor.Ybr'den sonra sana gt250r bile çok hızlı gelecek bunu göreceksin.Ama dediğim gibi 600rr bambaşka.Bence al bir gt250r ve şöyle 15-20 bin km yapıp iyice piş.Yaşın da genç zaten ille de hemen 600rr alacaksın diye bir şey yok.O motor da kaçmıyor değil mi

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    büyük motor düşünmeyin bence tam alışmadan bu tarz geçiş motorlarına
    ne kadar tecrübe o kadar az kaza ihtimali neticede (tabiki kaza geliyorum demez ama..)
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motoru iyice temizledim,sarıp sarmaladım.

Şimdi yeni sahibini bekliyor.

İlanı sadece sahibinden.com'a verdim. Konu falan açarak ilan etmedim sağda solda.

Ona rağmen 3 kişi sordu 1 haftada. (3 kişi de favorilerine eklemiş)

Bugün birisi görecek motoru. Ciddi alıcıyım dedi.

Bakalım ona bir göstereceğim.

Hayırlısı olsun.

gt 250 r

arkadaşlar 2005 model mct 250 imi satıp veya takas edip hyo 250 r almak ıstıyorum bıraz fıkır ve yardım alabılır mıyım ?
    İKİ TEKER HERYERE GİRER
    RÜZGAR TENİME ESER .....

feyizoğlundan sipariş ettiğim branda geldi L beden tam oldu.

bide yanında hediye yollamışlar sağolsunlar ve bu kadar olurki tam benım motorun renginde kırmızı kask filesi baya kalın ipli sağlam

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Erhan hocam hayırlı olsun brandan. Ön teker açıkta kalmış gibi. Kuyruğu eğri onu saymıyorum

Bizim alıcı fos çıktı arkadaşlar. Binbir zahmetle motoru temizledim. Boya korumasını falan yaptım.
    Arkadaşın ayağına gittim. "Gece göreyim gündüz çalışıyorum" demesine rağmen ben "gündüz görmen daha isabetli olur "diye böyle birşey yaptım. O civarda işim de vardı gerçi.

Benden önceki sahibinden kalan 1-2 çizik var grenajda. Rütüşlük ufak şeyler.

Ön farın dibinde de biraz çizik var. Boyanmaya değecek şeyler değil.Ben bile kıl adamım ve motoru alırken bunları hiç dert etmedim;ikinci el mal alınca olur böyle şeyler. Araba gibi değil ki sağı solu boyalı diye 1000 ytl düş fiyattan falan.

Motoru arkadaşa gösterdim. Sanki pazarlayıcı gibi bir sunum yaptım hatta.

İnanın bu kadar emek sarfedilen motor zor bulunur. (hiçte mütevazilik yapmayacağım bu hususta)

Arkadaş motora uygulananları fazla önemsemedi (veya öyle gözüktü) birde 2-3 çizik için "ya keşke şunlar da olmasaydı" vs. dedi.

Benim 7300 istediğim(ortasını bulacağımız) motora 6500 ytl veririm dedi.

Bilseydim hiçte o kadar zahmete girmezdim.

Sağa sola da duyurmamıştım ilanı bu arkadaş bakacak diye.

Görmek isteyen buyursun gelsin arkadaş.

Benim üstüne titrediğim motora başkası burun kıvırınca zoruma gitti yahu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler