Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Videoyu internette buldum. Motor benim değil fakat benim ki de buna yakın bir sesle start-up yapıyor.(Şu kırmızı düğmeyi açınca çıkan ses)
    Servis bi sorun yok dedi ama merak ettim neden bu kadar gürültülü başka videolarda gayet ince bir sesle iş bitiyor

http://www.youtube.com/watch?v=9vXrwdFTuWk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu internette buldum. Motor benim değil fakat benim ki de buna yakın bir sesle start-up yapıyor.(Şu kırmızı düğmeyi açınca çıkan ses)
    Servis bi sorun yok dedi ama merak ettim neden bu kadar gürültülü başka videolarda gayet ince bir sesle iş bitiyor

http://www.youtube.com/watch?v=9vXrwdFTuWk
    enjeksiyonlularda var bu ses sanırım.bende daha çok diiiiiit diye çıkıyo
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyonlularda var bu ses sanırım.bende daha çok diiiiiit diye çıkıyo
    Aga bir ara 2011'i olan var mı karşılaştıralım demiştim ya Tekirdağdaki bi arkadaşla konuştuk ona da yukarıdaki linki ve şimdi yazacağım linki gönderdim. Eleman
    "Abi bendekinin sesi 2.si gibi 1.deki çok garip geldi" dedi.

http://www.youtube.com/watch?v=DcnXtZQvbFw (37.sn de bahsettiğim ses)

İki farklı servis çook farklı şeyler söyleyince işten hiç anlamayan biri olan ben tabi hiç bişey diyemiyorum.
    1000 bakımına farklı bir ildeydim. Bakıma ben değil bir arkadaş götürdü.
    Oradaki yetkili servis (Kelimelerde yanlışlık varsa benden kaynaklıdır pek anlamadığım için)
    - Bu nasıl ses enjeksiyon pompasında sorun var değiştirelim yoksa yolda bırakır
    - Debriyaj tam ayırmıyor demiş sonuna kadar gevşetmiş hala ayırmıyor demiş.

Bir ustanın lafına bakıp 0 makinada bu kadar sorun olamaz dedim(olabilir ki bir 0 mercedesde ne sorunlar gördüm ben )
    Getirdim kendi ustama. Aldı bi 5-10dk sürdü geldi.
    Hiç bir sorun yok makinada dedi.

- Abi bundan çok sattım hepsinde bu ses var dedi serviste motor olmadığı için farklı bir tanesini dinleyemedim.
    -Debriyajı da şöyle açıkladı bana mantıklı geldi.
    Madem tamamen ayıramıyor. Çalıştırdı motoru sıktı debriyajı 1. vitese aldı.
    " Eğer sürekli kavrama halinde kalıyorsa şuanda motorun yürümeye çalışması lazım"dedi ki motorda en ufak yürüme belirtisi yok.

İlk motorum ve daha önce motor kullanmayınca ve 2 tane yetkili servisten bu kadar farklı cevaplar gelince insan bilen birinden öğrenmek istiyor.
    Sizden yorumlar bekliyorum ve 3. bir servise götürücem havalar düzeldiğinde.

Doktorlar arasında bile ciddi görüş ayrılıkları oluyor. Servisler arasında da olabilir diye düşünüyorum.

Aga bir ara 2011'i olan var mı karşılaştıralım demiştim ya Tekirdağdaki bi arkadaşla konuştuk ona da yukarıdaki linki ve şimdi yazacağım linki gönderdim. Eleman
    "Abi bendekinin sesi 2.si gibi 1.deki çok garip geldi" dedi.

http://www.youtube.com/watch?v=DcnXtZQvbFw (37.sn de bahsettiğim ses)

İki farklı servis çook farklı şeyler söyleyince işten hiç anlamayan biri olan ben tabi hiç bişey diyemiyorum.
    1000 bakımına farklı bir ildeydim. Bakıma ben değil bir arkadaş götürdü.
    Oradaki yetkili servis (Kelimelerde yanlışlık varsa benden kaynaklıdır pek anlamadığım için)
    - Bu nasıl ses enjeksiyon pompasında sorun var değiştirelim yoksa yolda bırakır
    - Debriyaj tam ayırmıyor demiş sonuna kadar gevşetmiş hala ayırmıyor demiş.

Bir ustanın lafına bakıp 0 makinada bu kadar sorun olamaz dedim(olabilir ki bir 0 mercedesde ne sorunlar gördüm ben )
    Getirdim kendi ustama. Aldı bi 5-10dk sürdü geldi.
    Hiç bir sorun yok makinada dedi.

- Abi bundan çok sattım hepsinde bu ses var dedi serviste motor olmadığı için farklı bir tanesini dinleyemedim.
    -Debriyajı da şöyle açıkladı bana mantıklı geldi.
    Madem tamamen ayıramıyor. Çalıştırdı motoru sıktı debriyajı 1. vitese aldı.
    " Eğer sürekli kavrama halinde kalıyorsa şuanda motorun yürümeye çalışması lazım"dedi ki motorda en ufak yürüme belirtisi yok.

İlk motorum ve daha önce motor kullanmayınca ve 2 tane yetkili servisten bu kadar farklı cevaplar gelince insan bilen birinden öğrenmek istiyor.
    Sizden yorumlar bekliyorum ve 3. bir servise götürücem havalar düzeldiğinde.

Doktorlar arasında bile ciddi görüş ayrılıkları oluyor. Servisler arasında da olabilir diye düşünüyorum.
    Bu motorlarda asıl sorun servisler zaten kanuni scooterlarından sonra böyle bi motorun servisini üstlenince kaldıramadı durumu sanıyorum
    belki videolardaki ses kalitesinden farkeder ama bendeki ses yolladıklarının 2sindende ince bi ses.bahsettiğim ses diiit diye ince bişey hatta fotoğraf makinamın şarjı varsa bi video yollayabilirim
    Bu diiit sesinden sonrada depodan gurultu geliyor sanırım enjeksiyonlarla ilgili ve sonrasında depodan benzinmi çekiyosa artık bilemiyorum
    Mesela bu sabah depom baya boştu sadece benzinciye gidecek kadar benzin vardı içinde ilk önce çalışmadı kontak kapadım açtım tekrar çekti sanırım benzini bu sefer çalıştı.motor yan durduğundan depo içinde kalan son benzin ağzına gitmedi diye sanıyorum ama dediğim gibi bende pek anlamam teknik konulardan
    Bence kafana takma o sesi,ilk başta banada garip gelmişti ama güzel bi ses motorda teknoloji olduğunu hissettiriyor

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bahsettiğiniz ses enjeksiyonun benzini çekme sesi enjeksiyonlu arabalarda da dikkat ederseniz duyarsanız ve bi fazer'de de aynı sesi duymuştum.

Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz ses enjeksiyonun benzini çekme sesi enjeksiyonlu arabalarda da dikkat ederseniz duyarsanız ve bi fazer'de de aynı sesi duymuştum.
    demek tahminlerim doğruymuş bu arada bu yakıt göstergesi en alta kırmızıya indikten sonra dahada azaldığında yanıp sönme gibi bi ikaz veriyomu yoksa o kırmızı çizgi kaldıktan sonra depoda benzin bitene kadar aynımı duruyo?
    Denemek isterdim ama acıyorum motora bide yanımda şişeyle benzin taşımam gerekir onun için

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ejeksiyonun benzini çekme sesi doğru. Fakat sesin çok gürültülü çamaşır makinası gibi gelmesi mesele :D

demek tahminlerim doğruymuş bu arada bu yakıt göstergesi en alta kırmızıya indikten sonra dahada azaldığında yanıp sönme gibi bi ikaz veriyomu yoksa o kırmızı çizgi kaldıktan sonra depoda benzin bitene kadar aynımı duruyo?
    Denemek isterdim ama acıyorum motora bide yanımda şişeyle benzin taşımam gerekir onun için
    Boş yanıp sönmeye başladığında içinde 3 -3,5 litre benzin oluyor. test Ettim izmir istanbul arasında birebir tuttu ;)

evet ejeksiyonun benzini çekme sesi doğru. Fakat sesin çok gürültülü çamaşır makinası gibi gelmesi mesele :D

Boş yanıp sönmeye başladığında içinde 3 -3,5 litre benzin oluyor. test Ettim izmir istanbul arasında birebir tuttu ;)
    nası yani şimdi o çizgiler en alta iniyo bitek kırmızı çizgi kalıyo ve içinde hala 3litre benzinmi oluyo? o kırmızı çizgi kaldığında hiç yanıp sönme gibi bi ikaz görmedim şimdiye kadar biter diye hemen alıyodum eğer anladığım gibiyse şuanda zengin sayılırım yarın biraz dolaşayım

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kireçlenmiştir

arkadaşlar motorun pisdondan gelen bi sesden dolayı ustaya bırakmısdım motoru. bugun bakmaya gittim ve usta görünürde bişi olmadığını ve ölçüm yapacağını söyledi . sonra bi cihazla silindirlerin içini ölçü sonra kumpasla sılındır pistonu iyice ölçtü . segmanları silindire sokarak segmanların durumuna baktı ve problem segmanlarda olduğunu söyledi . pistonlar resmen simsiyah olmustu . ama yarın rektefiyeciye götürecekmiş ve daha detaylı ölçümler yapılacakmış ve ancak ozaman net bişey soylenebılır dıyor. muhtemelen silindirler honlanacak ve segmanlar değişecekmiş , allahtan korktuğum gibi bi sorun cıkmadı krank ve kollarda sorun yokmuş ama ustaya aldığı her kuruş helal olsun . gercekten özen gösteriyor ve işini cok ıyı bildiği her halinden belli .

@ColdhearteD
    geçmiş olsun o parçalar değişiminden sonra tekrar rodaj yapacaksın sanırım ama motor 0gibi olur

Bugün navigasyonla dijital göstergeyi ölçtüm.şuana kadar navigasyona en yakın değerleri gösteren araç diyebilirim.arada 4-6km kadar bi fark var.
    2008 opel astrada bile 10kmh fazla gösteriyodu ibre navigasyona göre sanırım bütün araçlarda gerçek hızdan 10km kadar fazla göstermesi gerek normalde.ama bizim dijital göstergelerde 4-6km kadar fark oluyor.Bence bu değerler çok iyi.eski scooterımda gösterge 20kmh fazla gösteriyodu

@ColdhearteD
    geçmiş olsun o parçalar değişiminden sonra tekrar rodaj yapacaksın sanırım ama motor 0gibi olur

Bugün navigasyonla dijital göstergeyi ölçtüm.şuana kadar navigasyona en yakın değerleri gösteren araç diyebilirim.arada 4-6km kadar bi fark var.
    2008 opel astrada bile 10kmh fazla gösteriyodu ibre navigasyona göre sanırım bütün araçlarda gerçek hızdan 10km kadar fazla göstermesi gerek normalde.ama bizim dijital göstergelerde 4-6km kadar fark oluyor.Bence bu değerler çok iyi.eski scooterımda gösterge 20kmh fazla gösteriyodu
    usta güzel işi çıkartacak gibime geliyor . sorun arka silindirdeydi . ses oradan gelıyordu . başka yerde olsa sadece arka silindiri acar gonderırdı . ama baktım usta ön arka komple açmış . ön pistonda simsiyah olmus aynı sorun öndede varmış yani . eğer sadece arka yapılıp verilseydı muhtemelen ilk 100 km içinde ön silindirdende ses gelmeye başlayacakdı . bugun bı arkadasın cup motorunu kullandım motor hemen 80 lere gelıyor .en az 15 20 km fazla gosterıyor gıbıme geldi

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorun pisdondan gelen bi sesden dolayı ustaya bırakmısdım motoru. bugun bakmaya gittim ve usta görünürde bişi olmadığını ve ölçüm yapacağını söyledi . sonra bi cihazla silindirlerin içini ölçü sonra kumpasla sılındır pistonu iyice ölçtü . segmanları silindire sokarak segmanların durumuna baktı ve problem segmanlarda olduğunu söyledi . pistonlar resmen simsiyah olmustu . ama yarın rektefiyeciye götürecekmiş ve daha detaylı ölçümler yapılacakmış ve ancak ozaman net bişey soylenebılır dıyor. muhtemelen silindirler honlanacak ve segmanlar değişecekmiş , allahtan korktuğum gibi bi sorun cıkmadı krank ve kollarda sorun yokmuş ama ustaya aldığı her kuruş helal olsun . gercekten özen gösteriyor ve işini cok ıyı bildiği her halinden belli .
    senin motor kac km deydi bende motordan gelen sesten sikayet ediyordum.arkadaşıma gittim eksantrik sesiymiş sonra actık motoru senın dediğin gibi sekmanlardada hafıf var dedi bende piston sekman seti ve 2 tane sıfır eksantrik aldım taktım sana tavsiyem kesinlikle sıfır ve orjinal parça taktır.gerekirse faturalarını vs görmek iste.ben tüm contara varıncaya kadar orjınal s&t kanuniden aldım.kuralkandan yani.çünkü bazı motorların eksantrikleri bizim motorlar uyuyormuş geçen ben siteye danışmıştım bir arkadaş öyle demişti sonrada kuralkandan sıfır orjınal aldım sonuçda 2 tekerin üzerindeyiz madem açtırdım komple yaptırayım bir daha açılmasın dedim. su an rodaj dayım yani : ))) 750 km oldu

Motosikleti
    hyosung gt250 r
    arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba aranıza hyosung gt250r ıle katılıyorum sorum şöle olucak dün gece giderken bi anda motor stop etti 3.viteste elektrik falan gitti bi daha gelmedi ve su anda ne elektrık nede mars calısıyo ekranda hıc bsey yok acaba ne yapmalıyım sorun sigortadan mıdır yoksa ayaklık swıcınden mı bu arada aku saglam cevaplarınızı beklıyorum hepinize saygılar...

Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta güzel işi çıkartacak gibime geliyor . sorun arka silindirdeydi . ses oradan gelıyordu . başka yerde olsa sadece arka silindiri acar gonderırdı . ama baktım usta ön arka komple açmış . ön pistonda simsiyah olmus aynı sorun öndede varmış yani . eğer sadece arka yapılıp verilseydı muhtemelen ilk 100 km içinde ön silindirdende ses gelmeye başlayacakdı . bugun bı arkadasın cup motorunu kullandım motor hemen 80 lere gelıyor .en az 15 20 km fazla gosterıyor gıbıme geldi
    çinli motorların %90ı km göstergesi fazlagösteriyo

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin motor kac km deydi bende motordan gelen sesten sikayet ediyordum.arkadaşıma gittim eksantrik sesiymiş sonra actık motoru senın dediğin gibi sekmanlardada hafıf var dedi bende piston sekman seti ve 2 tane sıfır eksantrik aldım taktım sana tavsiyem kesinlikle sıfır ve orjinal parça taktır.gerekirse faturalarını vs görmek iste.ben tüm contara varıncaya kadar orjınal s&t kanuniden aldım.kuralkandan yani.çünkü bazı motorların eksantrikleri bizim motorlar uyuyormuş geçen ben siteye danışmıştım bir arkadaş öyle demişti sonrada kuralkandan sıfır orjınal aldım sonuçda 2 tekerin üzerindeyiz madem açtırdım komple yaptırayım bir daha açılmasın dedim. su an rodaj dayım yani : ))) 750 km oldu
    26 bınde farkettım sesi . eğer usda değişecek derse orjinal alırım butun parçaları . olmuşken tam olsun

Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

Alıntı keramcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba aranıza hyosung gt250r ıle katılıyorum sorum şöle olucak dün gece giderken bi anda motor stop etti 3.viteste elektrik falan gitti bi daha gelmedi ve su anda ne elektrık nede mars calısıyo ekranda hıc bsey yok acaba ne yapmalıyım sorun sigortadan mıdır yoksa ayaklık swıcınden mı bu arada aku saglam cevaplarınızı beklıyorum hepinize saygılar...
    artcı koltugun altında sigorta var önce ordan başla bakmaya ama dediklerine göre akü saglam tüm göstergeler gittiyse bence sorun sigortadadır.Hatta umarım sigortadır çünkü çözümü ve maliyeti ucuz

Motosikleti
    hyosung gt250 r
    ınsallah oledır abı bn sıgortaları cıkartıp taktım ama duzelmedı motorcumda ılgılenmıyo gecstryo bnı formları okudum bnm sorunumu yasayan arkadslar ayaklık musurunden aku baslarının oksıtlenmesınden ve sıgortanın atmasından suphelenmsler ve cogu bbu sorunları cozmusler bn daha mtrumu yenı aldım sızın gbı abılerımın bna yol gstermesı cok ıyı olur bosa motorcuya kazıklanmaya gerek yok...

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı keramcetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ınsallah oledır abı bn sıgortaları cıkartıp taktım ama duzelmedı motorcumda ılgılenmıyo gecstryo bnı formları okudum bnm sorunumu yasayan arkadslar ayaklık musurunden aku baslarının oksıtlenmesınden ve sıgortanın atmasından suphelenmsler ve cogu bbu sorunları cozmusler bn daha mtrumu yenı aldım sızın gbı abılerımın bna yol gstermesı cok ıyı olur bosa motorcuya kazıklanmaya gerek yok...
    bence cıkarıp takmak yerine yenisini tak ayaklık müşüründen olsa elektriği kesmez kanımca.akünün sağlam oldugunu nasıl anladın belki akün ölüdür deneme imkanın varsa başka akü ilede dene

Motosikleti
    hyosung gt250 r
    akunun saglam oldugunu surdan anladım tek marsla sımdıye kdar alıyodu eger aku btseydı bı kac gn onceden farlardan calsmasından bellı olrdu dye saglamdır dye dsnyrum bzm motrlardakı sıgrta nrmal scootr sıgortalaryla aynımı yarn gdp ona gre alıcamda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler