Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak bu benim eski motorum üzerinde 120 ve 160 taban michelin pilot lastikleri vardı bikaç bin km kullandım hiç bir yerede sürtmedi.

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Bende önde 120 arkada 160 var. Ön Çamurluğa sürtmüyor. Ersin senin çamurlukta bi problem olmasın ?

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Zamanında bizim arkadaşa 120 lik takmıştık hiçbir sorun yoktu bencede sizin çamurlukta problem olabilir servise gittiğinizde baktırın aman ihmale gelmez can taşıyor üstünde

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    Alıntı EMREGTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun motorumu 1000 bakımına götürdüm işçilik falan hiç bişey almadılar sadece yağ filtresi için 25 tl aldılar ve servisten çok memnun kaldım baya güzel ilgilendiler şaşırdım doğrusu genelde bizim servislerin ilgisiz ve bilgisizliğinden yakınırdık hep ama bu adamlar bende bir umut ışığı yaktı Buarada servis Manisa daki Yamaha - Kanuni servisi yakında olanlar için duyurulur ve tavsiye edilir ;)
    Aynen öyle Bi daha yolunuz düşerse selam söyleyin Ümit ustaya. bide bilgisayar olsa tam olacak

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    Alıntı onuroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle Bi daha yolunuz düşerse selam söyleyin Ümit ustaya. bide bilgisayar olsa tam olacak
    gittiğimde selamını ileteceğim kardeşim ;)

ince54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı vengeance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuzun beynı hangı marka ? verdıgınız link not found dıyor .
    daewoo beyınse yardımcı olabılırım
    markası sentec 2008 model enjeksiyonlu model için sıfırının türkıyedekı fıyatı 875 lıra cıkma da bulamadım uygun fiyata o yüzden sıfır bari alayım dedım fakat pek yardımcı olan yok ben beynın cekilmiş fotografınıda göndereyım belkı bırılerıne yardımı olur içinin açılmıs resmıde var isteyen olursa onlarıda yukleyebılırım[IMG]jpg[/IMG]

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    beyinle ilgili sıkıntı ne neden içini açtınız.

ince54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyinle ilgili sıkıntı ne neden içini açtınız.
    beyın konjektorun fazla etme sarj etmesı sebebıyle yandı elektornıkcı izmirde tek bı kısı varmıs bı kenarından acmıs yanık yer oldugu ıcın yapılamayacagını soyledı harbıdeb hıcbıse gozukmuyo fotografları atabılseydım gorurdunuz yukleyemedım bugun bız komple actık komple resımlerıde var ozelden maıl yoluyla ısteyenlere ulastırabılırım 2008 model enjeksıyonlu sentec marka beyıne ıhtıyacım var o yuzden simdi türkiyede sıfırı 900 lıra cıvarında cıkma da bulamadım

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6
    siz devan edin 120 lik lastik kullanmaya faydasını görürsünüz... ben anlamıyorum kardeşim bu insanları ya 1 cm lastiğin geniş olsa ne olacak dar olsa ne olacak ...

Kyonari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sarışın Honda CBR600F
    lastiğin jantın ebadına yani orijinaline göre büyük olması viraj kabiliyetinden yer. %10 daha az yatar motor çünkü o 160 lık lastiğin yüzeyi yanlara doğru bükülmüş olur bu ön için de geçerli. Bence çok gereksiz geniş lastik. He jantı değiştirirsin ozaman olur ama 250 cclik motorun gücünden de çalmış olursun yine gereksiz. Genelde çoğu lastik modelinde 150 bulmak zordur anlarım da 110 luk hepsinde var gereksiz yere performans ve viraj kabiliyetinde azalma yapmaya gerek yok bence.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6
    kyonari kardeşim bu millete analatamıyorum olur diyenler taksın arkadaşlar arkaya 200 taban lastik iyidir. önede 120 tak istediğin gibi virajlarda yatıp kalkarsın 250cc bir motosiklete....

Kyonari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sarışın Honda CBR600F
    bir arkadaş 180 lik takmıştı sonra fazla burkulduğu için kenarları çatladı lastik çöp oldu takın 200 lük takın :D:D para ağaçta bitiyor nasılsa..

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Arkadaşlar az önce şu ilanı gördüm alacaklar bence değerlendirebilir benle alakasızdır sandece paylaşmak istedim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-sifir-gt250r-152575758/detay

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Dün bizim bölgeye yeni tvs bayisi açılmış bakım falanda yapıyorlar göreyim diye gittim.25 yaşlarında usta vardı onla biraz sohbet ettim.ikinci motor olarak ne düşünüyosun falan dedi bende hyo 250r dedim.sakın bulaşma yağ yakıyo yok nemlenme yapıyo bana arada bir geliyor ben bakmıyorum bile gönderiyorum falan dedi.bende forumlarda kullananlar çok memnun yanlışın olmasın dedim.kimse yoğurdum ekşi demez falan gibisinden konuştu accükde olsa motordan soğuttu beni.ama fikrim hala değişmedi her kafadan bir ses çıkıyor.ama yinede biraz kıllandım.siz ne diyorsunuz bu duruma?

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bizim bölgeye yeni tvs bayisi açılmış bakım falanda yapıyorlar göreyim diye gittim.25 yaşlarında usta vardı onla biraz sohbet ettim.ikinci motor olarak ne düşünüyosun falan dedi bende hyo 250r dedim.sakın bulaşma yağ yakıyo yok nemlenme yapıyo bana arada bir geliyor ben bakmıyorum bile gönderiyorum falan dedi.bende forumlarda kullananlar çok memnun yanlışın olmasın dedim.kimse yoğurdum ekşi demez falan gibisinden konuştu accükde olsa motordan soğuttu beni.ama fikrim hala değişmedi her kafadan bir ses çıkıyor.ama yinede biraz kıllandım.siz ne diyorsunuz bu duruma?
    Bende bunu merak ediyorum, aklımda gt250r vardı ama bunları duyunca cbr250r a kaydım da aklım hâlâ hyoda

Motosikleti
    YAMAHA YZF R6
    ulan bu millet bu motorları bukardar neden kötülüyor halen anlamış değilim ha . birileri paramı weriyor bu motorları kötüle diye. bende motoru almadan önce banada dediler alma gittim aldım çokta memnunum 2 yıldır bende war st&kanuni gt 250 r 2009 modeli sürüşümü görseniz dersiniz bu motor nasıl dayanıyor. ayrıca bunuda belirteyim bunun gibi 250 cc görünüşlü motor bulamazssanızn kardeşlerim para sıçıyorsanız gidin 9 10 bine honda alın ...

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Genelde bisikletçiden bozma ustalar veya tek silindir ustaları V motor yapısından anlamazlar. Bizim ülkemizde V-twin motordan anlayan usta azdır...

2009 senelerinde tamirciler arasında ufak bir araştırma yaptım. Tek silindir ustaları dediğim; Çin tek silindir motor grubuna bakan tayfa. Şu köşe başlarına dükkan açmış kişiler...

Gidin işinin ehli dört silindir-İki silindir ustalara danışın... Bisiklet tamircilerine sorarsanız tabikide garip garip cevaplar alıcaksınız. Bir çoğu enjeksiyonlu motorlara bakmıyorlar, bakamıyorlar. Çünkü adam hayatında enjeksiyonlu motor sökmemiş, toplamamış... Bulaşmıyor

Eğer hyo ile ilgili kafanızda soru işaret varsa en basiti bir boya ustasına götürüp grenaj boyalarının kalitesini sorun... Alıcağınız cevap sizi tatmin edecektir
    fearlesboyy bunu beğendi.

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    İnsanlar neden bilmediği kullanmadığı malı kötülerlerki ? bence bu tip bilmeden savuran adamların daha önceden korelilerle inşaatta bir mazisi var.

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta bence kuzey kore ajanı. Gözleri çekik miydi?
    Pistolero_10 ve burakragaa bunu beğendiler.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Memlekete ne kadar güzel araç-motosiklet gelse sözde ustalar hep onları bitirdiler. Tempralar,tipolar,alfa romeolar,hyosung,MZ,ktm falan filan. Bir kere şunu bileceksiniz. Usta dediğiniz adamın seceresini öğrenmek zor tabiki ancak bu adam önceden ne yapmış ki şimdi kendisine usta diyorlar bunu öğrenmek lazım. Şimdi ben tek silindir bir çinliyi komple söküp takıyorum diye, büyük motorların periyodik bakımlarını yapabiliyorum, arıza tespiti vs az çok yapıyorum diye kendime usta diyor muyum ? Hayır.
    Ama 1 kere japon grenajı söken kendine usta diyor. Adam 30 senedir bu işi yapıyorum diyor ama 30 senedir rus planet söküp takıyor, jawa söküp takıyor. Ee neye yaradı ? Kendini geliştirmedikten sonra elektronik motorlara el süremez, sürer yüzüne gözün bulaştırır sonra kullanıcıya yıkar maaliyetide. Yok orası bozuktu burası bozuktu.
    Japonunun ustasına Alman götürülmez mesela, boxer motorun debriyaj balatasını japon ustası söker takar eyvallah ama neden bu işi daha önce yapmış, eğitimini almış adama yaptırmayasınız ? Boxer aletin debriyajını sökmek için motoru ortadan 2 ye ayırmak zorundasınız. Japonda 1 kapağı söküp direk değiştirirsiniz örneğin.
    Ama alman söken adama japonu sökmek oyuncak gibi gelir çünkü 99 japon ile 2012 arasında enjeksiyondan başka fark yok. En fazla kombine abs , elektrikli gosterge vs. var. Sökmesi takması,bakımı hep aynı.
    Ama çinli söken adamda japonu görünce, elektrik tesisatını görünce gözü korkar. Heryer kablo heryer civata. Bir karter için 20 tane civata sök falan filan.
    Kıscası gerçek ustaya giderseniz işiniz görülür,mutlu olursunuz. Ama her adamın lafını dinlerseniz hiç bir şey alamazsınız.
    Ha birde motor satıp, tamirattan anlamayan tipler var. Adam büyük aletleri alır getirir ikinci el, yıkar yağlar satar. İşine gelmeyen, para bırakmayan, yarın bi gün motor geri dönerse altından kalkamayacağı aletleride kötüler. Eline anahtar alıp çinli motoru rektefe edemez ama her şeye bok atmaktan geri kalmaz.
    Eğer bu merete bineceksiniz araştıracaksınız arkadaş, sökecek takacasınız. İnternette hangi civatanın ne kadar sıkılacağına kadar bilgi var. Yoksa işte böyle 3 kuruşluk adamların elinde oyuncak olursunuz. Ha yok bende para çok diyosanızda gider alırsınız BMW yi, her bakıma 800-1000 verir kafanız rahat binersiniz olur biter.
    tr_select ve ysfist bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler