Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla karşı tarafı bilmem ama istanbul motor işi bilir. Bu arada senin motor 2007 model benim anladığım yani 2 veya 1 yıl yatmış bir motor daha doğrusu sıfırdır ama beklemiştir demek istedim. 2009 model değildir yani.
    2007 de üretilmiş olup satılmamış ve en son sana satılmış. eğer sana satarken 2009 model diye sattıysalar ST kanuni olmalıydı ve enjeksiyonlu olmalıydı ayrıca da cdi da sorun olmaması lazımdı.
    Satın aldığın yer garanti verdi mi? verdiyse kesin git de ki bu arızalı değiştirin. bu benim fikrim hiç para filanb da verme

Ok teşekkür ederim..
    2008 model ama 2007 üretim garantide devam ediyor..
    Ben en iyisi İstanbul Motora götürim yeniden..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı BOYALI KUŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -------------------
    motorun üretimi 2007 gözüküyor belgelerde 2008 model 2009 da aldım.. bu nasıl iş annamadım Ben İstanbul Motora götürim en iyisi motoru.. nasıl olsa ..
    Peki İstanbulda İstanbul motordan daha iyi bu motoru tanıyan ve bilen bir yetkili servis mevcut mu ? tavsiye edebileceğiniz..
    Merhabalar ve hayırlı olsun motorun.

İstanbul Motor dediğin küçükçekmece deki yer değil mi?
    Ben de motorumu oradan aldım, benim motorda da aynı problem var. Fakat çok hafif birşey, bir kaç saniyelik bir gaz kesme olayı, gerçekten değiştirmeye gerek var mı acaba emin değilim.

Sanırım senden sonra da ben aldım oradan motor. Benim motor da 2007 model ama Aralık 2009 tarafiğe çıkışlı oldu.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    iyi akşamlar arkadaşlar..nasılsınız?ben şuan hakkarideyim eşimle birlikte..bugün eşimin atama evraklarını teslim ettik.20 sinde başlayacak.o zamana kadar birlikte takılacağız.bende afganistan dönüşüne kadar eşimle kalacağım.

yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun dilerim.bu arada garantisi devam edipte 2007 model motoru olan arkadaşlar bence garantiye çok güvenmesinler.istanbul motor bile sanırım garanti kapsamında yeni cdi ünit vermeyecektir.ama kopartabilirlerse helal olsun derim o ayrı.bir arkadaş ta istanbul motora gittiğini ve ilgilenmediklerini söylemiş.sebebi global motora ait motorların servis garantisi olmadığı ve uğraşmak istememeleri ve en önemlisi şirket kapatıldığı için yurt dışından parça tedariği olmaması.ben de o bahsedilen problemli haliyle kullanıyorum.alıştım hiç sıkıntı yaşamıyorum.çok önemli bişi değil bence..

bu arada vitesin boşa geçmemesi ve cdi ünit durumu gv250 nin karakteristik özelliği haline gelmiştir.

devrimcim kolay gelsin.en yakın zamanda bulursun inşallah contayı.

canan abi iyi dileklerin için çok teşekkürler..

şimdilik bu kadar.tekrar görüşmek üzere,iyi akşamlar arkadaşlar..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Arkadaşlar geçen gün www.hyosungsource.com dan yetkili birisine mail atmıştım Türkiye'ye kargo yolluyor musunuz yolluyorsanız fiyatlandırma ne şekildedir diye, baya nazik bir cevap geldi sizinle paylaşıyorum, mesajı kopyalamadan önce türkçesini yazıyorum.

Evet Türkiye'ye kargo yolluyoruz. Zannediyorum ki %3.7 lik bir gümrük vergisi ödemeniz gerekiyor. Türkiye için kargo bedelimiz KG baz alınarak aşağıdaki tablodaki gibidir. Sütunun sol tarafı ağırlığı, sağ tarafı ise türk lirası olarak fiyatı belirtiyor.

Dear Mr. Aklan,

Yes, we ship to Turkey. I believe they charge a 3.7% tariff on the price
    of goods.

Here is our shipping table for Turkey. The left column is weight in KG,
    the second is price in TLR:

0.5 32.35
    1 39.73
    1.5 49.82
    2 60.05
    2.5 63.80
    3 67.43
    3.5 71.18
    4 74.80
    4.5 78.56
    5 82.18
    5.5 85.93
    6 89.56
    6.5 93.31
    7 96.94
    7.5 100.69
    8 104.31
    8.5 108.07
    9 111.69
    10 119.07
    15 155.95
    20 192.84
    22 207.60
    24 222.35
    26 237.10
    28 251.86
    30 266.61

Thank you for your interest in our site. Let me know if you have any
    more questions.

Sincerely,
    Sasha Shepherd
    HyosungSource.com

On 2010-01-14 오전 7:13, Ahmet Alkan wrote:
    > From: Ahmet Alkan
    > Email: ahmet_cien@hotmail.com
    >
    > ------------------------------------------------------
    >
    > hi there.. I have a gv 250 and I'm livin' in Turkey. Do you ship to our
    > country and how much generally does it cost?(for instance, for an item costs
    > 100 dolar)
    >

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Bu %3,7 lik gümrük vergisini Hyosungsource daha önce de söylemişti. Birkaç sayfa öncesinde bu şirket ile yaptığım yazışmaları yayınlamıştım furumda. Ancak ozaman Türkiye ye hiç satış yapmadıklarını söylemişlerdi, sanırım artık yapmışlar. Önceki yazıma buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-290.html

Bu %3,7 lik vergiyi paket bize ulaştığında kargoya mı yapıyoruz acaba yoksa gümrükten gidip teslim almak mı gerekiyor?

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Evet kargo ücreti ağırlıkla bayağı bi değişiyor. Gümrük vergisini eğer bana sorarsan gümrükten alırken ödemek gerekir yani benim gibi Ankara'da oturuyorsan sanırım almak biraz risk.. Eğer deneyen olursa deneyimlerini paylaşırsa çok memnun kalırım, ben de bazı şeyler almak istiyorum..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buralarda yardıma ihtiyacın olursa haber ver yeter arkadaşım. Ben de Çorlu da oturuyorum. Bu hafta Çorlu da değilim (Adana dayım) ama yardımcı olabilecek motorcu ekibi her zaman mevcuttur Çorlu'da. (Bisan cı Süleyman, Savaş Abi, Özer vesaire....)
    Sağol dostum motoru çalıştırdık, cbf 250 tetikleyicisi sağolsun , conta orjinal olsun bari dedim, oda olamadı maalesef sanayide kestiriyoruz Neyse boats.netten siparişlerimi verdim, 1 haftada gelecekti ama hala ABD den çıkmış görülmüyor

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    üzülme devrimcim umarım en kısa zamanda kavuşursun contana
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    Dragstar 650
    hehehehehheh artık sanayi contası takılcak, bir dahaki yağdeğişiminde değiştiririm

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, hepinizi gurubumuza bekliyoruz
    http://www.facebook.com/group.php?v=...d=302120076000

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    arkadaşlar hiç egsozuna değişiklik yapan var mı? ses olarak değişim ne şekildedir merak ediyorum, eğer egsozunu delen kuryelerin çıkarttığı o kötü sese benzemiyorsa 1 tane susturucuyu çıkarayım diyorum ne dersiniz?

Motosikleti
    hyosung gv250
    ben ikisinide çıkardım harika sesi var bu şekilde.zaten ikisi sıkışma yaptığında hareret oluyor yani 1 tanesini açarsan motor da rahatlar.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    ben oynadım egsozla ve çok da memnunum. Bizim egsozlarda yani içinde 3 tane perde vardır. Bu perdeleri söktükçe ses choppera dönmeye başlıyor. Şöyleyi ben en son perdeyi söktüm sese baktım dedim biraz daha sonra ikinci perdede bir delik açtık baktık sese yok dedim biraz daha bir delik daha tamam dedim istediğim ses şimdilik bu Ben gayet memnunum başlarda biraz kafa şişiyo ama sonra sonra alışıyosun ve emin ol sesi arar oluyorsun bazen arkadaşlarımda kullanmak isteyen olduğunda al bir tur at diyorum uzaktan duyunca ya bu benim motormu diyorsun
    bence çok güzel hem trafikte de çok işe yarıyor. ara gazı verdikçe sürücüler sıkışık trafikte seni fark ediyor ve yol veriyor. İnan başka cruisere bindiğim zaman ( 250 cc) o ses gelmeyince yok zevk almıyorum sakın yanlış anlaşılmasın . Ama cruiserda da ses o egsoz sesi olmalı bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:05 ----------

her iki egsozda yani üst ve altta da aynı işlemi yaptım
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    hyosung gv250
    Bence bizim motorlardaki ses haricinde kapışacak tek motor var regal raptor.Benim motorun sesini biliyorum bide regalin sesini duydum hemen hemen yakın birbirine.Acaba dedim ekstra bi modifiye mi var egzosta.Ben çunku sadece 2 egzosun kapağını açtım acaba adam farklı bişey mi yaptı cunku gercekten yuksek ses cıkarıyodu ve direksiyon sınavında bi dragstar sesi duydum yemin ediyorum gök gürlemesi o derece.

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Nasıl yapıyorsunuz arkadaşlar şu egsoz işini?
    Kapaklar falan demişsiniz, nerede onlar?
    Birde yaptıktan sonra geri alma şansın var mı?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Orjinal egsozlara kıymayın, yenisi 1,500 TL cik benimkilere kıymış ilk sahibi maalesef Ama tavsiyem sanayide yaptırın hem fazla maliyetli olmaz hemde orjinal egsozunuza kıymamış olursunuz... Ha açtırttınız geri dönüşü vidalı değil ve kaynakla kesildi ise, susturucu denen baffle lardan takmanız gerek, kısa sürüşlerde açık egsoz keyif verici iken, uzun seyahatlarda kulak tıkacına ihtiyaç duyuyorsunuz

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    tam da istediğim tarz cevaplar gelmiş arkadaşlar içimi rahatlattınız....

yeni egzos yaptırmak da mantıklı geliyor, neyse bi düşüneyim ben bu işi.

Bu Regal raptor konusuna kesinlikle katılıyorum geçen Ankara buluşmasında alpayyuce abim Regal Raptoru ile geldi egsoz ile biraz oynanmış mükemmel bir sesi vardı, sonrasında egsozu ile oynanmış bir dragstarı olan arkadaşımla buluşunca yeeteeeeeer artık ben de yapayım şu işi dedim kendi kendime. nasıl yapılır, yaptırılır konusunda biraz daha akıl verirseniz önümüzdeki hafta bu işi halletmeyi düşünüyorum

Motosikleti
    hyosung gv250
    Abicim 2 tane kapak var zaten eğilip baktığında yani 2 tane perde görevi gören susturucu zarlar var.Bunlardan bi tanesini çıkartırsan motorun rahatlar yokuşlarda fln performansın artar çünkü motoru sıkan bişey yoktur.2 tanesini çıkartırsan ses keyifi olur ki bende ikiside açık şekilde eğer kaparları saklarsan zaten onları tutan 3 tane somun var geri takarsın ya da geri kaynak attırırsın o 3 yerinden.

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim 2 tane kapak var zaten eğilip baktığında yani 2 tane perde görevi gören susturucu zarlar var.Bunlardan bi tanesini çıkartırsan motorun rahatlar yokuşlarda fln performansın artar çünkü motoru sıkan bişey yoktur.2 tanesini çıkartırsan ses keyifi olur ki bende ikiside açık şekilde eğer kaparları saklarsan zaten onları tutan 3 tane somun var geri takarsın ya da geri kaynak attırırsın o 3 yerinden.
    Teşekkürler, gayet açıklayıcı oldu. Havalar biraz ısınsız bende yaptırıyım, kademe kademe..

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı DeJaVu_91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hafta deneyeceğim kolay bişeyse sanırım 3ünü de çıkartırım.

arkadaşlar bi ses kayıt etseniz de koysanız şimdiden meraklandım nasıl olacak diye

herkese ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim cevaplar yeterince faydalı oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler