Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgilere göre hesap yaptığımızda, 100 km de yaklaşık olarak 2.3 litre benzin tüketmişsiniz. 100 lük scooterla bile ancak bu kadar tüketim olabilir. Normal şartlar altında (burada önemli olan 110 dan fazla yapmamaktan ziyade o hızı kaçıncı viteste yaptığınızdır...) GV250 ler 3.75 ila 4.2 litre / 100km yakıt kullanır. Bence siz tekrar bir ölçüm yapın ve bunu şu şekilde yapın:
    Deponuzu fulleyin, 200 km kadar yol yaptıktan sonra tekrar fulleyin. Gerçek yakıt tüketiminiz bu olacaktır. Sonucu bizimle de paylaşırsanız sevinirim.
    Diğer yandan linkini verdiğiniz çanta bizim makinelerde hoş durmaz. Bence deri almalısınız, ben hudsondan aldım deri çanta ve mükemmel duruyor!
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bugün test ettim. Depoyu fulledim 100km yol yaptım tekrar fulledim 14 tl benzin aldım. Ne dersiniz yakıtına? 4.2 litreye tekabül ediyor biraz yüksek devirli kullandım ve bazı zamanlarda rolantide çalıştırdım motoru olduğum yerde.
    Sizin ölçümleriniz ve sonucu doğru. Zaten yukarıda belirttiğim aralığa denk düşmüş. Makineye alıştıkça bu sarfiyatta düşmeye başlayacaktır zaten (sanırım minimum 3,5 litre civarlarına gelebilir). Tango arkadaşımız da ölçüm sonucunu bildirdikten sonra durumdan emin olabiliriz. Ama eğer hala 3 litrenin altında çıkarsa o motoru ben alırım arkadaş, ona göre hazırlan
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    bence arkadaşın gösterge saati ile birisi oynamış bi 100 km cik

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    günaydın arkadaşlar.evet sonunda internete kavuştum aramıza bir sürü yeni gv ci arkadaşlarımız katılmış.eskilerden de baya sesi soluğu çıkmayanlar var benim gibi canan abi orhan ve mitmuallim hocam hariç eskilerden kimsenin sesi soluğu çıkmıyor.neyse yeni arkadaşlarımızın hepsi hoşgelmişler.motorları hayırlı olsun.eskilerden biri olarak elimden gelen yardımı yapmaya hazırım arkadaşlar.

cienfuegos yaşadığın problem diğer arkadaşların da dediği gibi cdi ünitten kaynaklanan bir sorun.6000-7000 devirlerde yaklaşık 2-3 sn gibi bir süre yaşanıyor ve sonrasında normale dönüyor.ama çok sıkıntı veren bir durum değil.benim motorda da var aynı sorun.ama şöyle bir durum var.bizim motorlar uzun yollar katettikçe kendine geliyor.şehir içinde çok pratik ve rahat kullanımı yok denilebilir.tartışılabilecek bir durum.ama dediğim gibi uzun yolda motor kendine geldikçe hem kemikli vites geçişleri yumuşuyor hemde cdi ünitten kaynaklanan problem sıfıra iniyor.ben antalyadan izmire giderken hiç bir problem yaşamadım ve inanılmaz zevk aldım.

birde hazerin motorda 5000 devirlerde yapıyoruş galiba.onu da ilk defa duydum.belki devir göstergesi ile alakalı bir durumdur.normalde 6000-7000 arası yapıyor gibi..

cdi üniti değiştirirseniz sorun ortadan kalkıyor.ben değiştirmedim çok da zorlamıyor beni.memnunum yani..

bu arada canan abi orhan kardeşim ve mitmuallim hocam saygılar ve sevgiler..

neyse nöbetten çıktım arkadaşlar,uyumam lazım.görüşmek üzere herkese afganistandan selamlar..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Hoşgeldin İlker, nasılsın kardeşim? Seni yine burada görmek çok güzel!
    Daha ne kadar oralarda olacaksın?
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Kesin ölçümde bir hata vardır Benim motor 4 litreden az yakmıyor.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin İlker, nasılsın kardeşim? Seni yine burada görmek çok güzel!
    Daha ne kadar oralarda olacaksın?
    abi mayıs 2010 ortalarında döneceğim inşallah.gerçi görevin 1 sene uzaması ihtimali var ama temmuz sonunda hayırlısıyla düğün yapacağım için ben mayısta normal zamanda döneceğim inşallah..sen neler yapıyorsun görmeyeli?nasıl gidiyo hayat abi?

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Arkadaşlar bu modellerde pek alışılmış birşey değil ancak topcase taktırma şansımız var mı ? Bildiğiniz bir örnek , resim ..vs ?

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi mayıs 2010 ortalarında döneceğim inşallah.gerçi görevin 1 sene uzaması ihtimali var ama temmuz sonunda hayırlısıyla düğün yapacağım için ben mayısta normal zamanda döneceğim inşallah..sen neler yapıyorsun görmeyeli?nasıl gidiyo hayat abi?
    Bizde değişiklik yok, iş güç çalışmaya devam. Kış geldi, motoru da kullanmıyorum artık. Sadece yaz için gerekli hazırlıkları yapıyorum yavaş yavaş (bakım için gerekli yağ-buji vs ve aksesuar).
    Düğünden sonra gidecek misin tekrar?

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    herkese teşekkürler. gv 250 aldığımdan beri motordan çok memnunum. başta teknik servis sıkıntısı çektim ama şimdi çok iyi gidiyor. siteden bayağı bilgi edindim ayrıca racer200 arkadaşın da çok faydasını gördüm motorun bazı problemleri ile o ilgilendi yardımcı olmak adına..

Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu modellerde pek alışılmış birşey değil ancak topcase taktırma şansımız var mı ? Bildiğiniz bir örnek , resim ..vs ?
    forumun 9. 10. sayfalarında arkasına deri heybe yaptırmış bir arkadaşın motorunun resmi var oraya bakabilirsin. kurye motorlarına takılan standart topcase bu motorlara yakışmıyor bence deri veya deri görünümlü çantalara yönel.

Motosikleti
    suzuki an125
    merak ettiğim birşey var..eğer debriyaj teli koparsa komple bir takımmı almmaız gerekir yoksa benim daha önceki motorumda yaptığım gibi bisikletciden sadece iç teli alıp yenileme şansımız olurmu...daha önce bunu deneyen oldum acaba

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum motorunun kaç km de olduğu ve bu zamana kadar hiç debriyaj telini değiştirip değiştirmediğine bağlı olarak değişir aradığın cevap.ama tel koparsa sadece kopan teli değiştirmen yeterli.ama motorun konusunda titiz biriysen ve 20000 km yi geçtiysen ben komple değiştir..

canan abi düğünden sonra tekrar gitmeyeceğim.yani görevi uzatmayacağım.toplam da 7 ay gibi bir süre kalmış olacağım zaten.yeter abi

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum motorunun kaç km de olduğu ve bu zamana kadar hiç debriyaj telini değiştirip değiştirmediğine bağlı olarak değişir aradığın cevap.ama tel koparsa sadece kopan teli değiştirmen yeterli.ama motorun konusunda titiz biriysen ve 20000 km yi geçtiysen ben komple değiştir..

canan abi düğünden sonra tekrar gitmeyeceğim.yani görevi uzatmayacağım.toplam da 7 ay gibi bir süre kalmış olacağım zaten.yeter abi
    sağol dostum motor 8 binde ama bi kontrol edeyim teli diyorum..eğer atma başlamışsa yolda kalmadan içini değiştireyim...sanada hayırlı görevler dilerim bu arada

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı rasta07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum gv650 başlığında bir arkadaş yaptırmıştı.sanırım murat abi(muratgörgülü).yan çantaları deriden değilde sidecase dedikleri daha çok endurocuların kullandıkları çantalar vardı.aslında düşünüyorsan ilginç bir çalışma olabilir.ama sisybar çantası için bizim motorlar daha çok klasik olduğu için deri çantalar bakmalısın.ama zevk senin tabi..sana şu çantayı önerebilirim..

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44097

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:23 ----------

hazer teşekkür ederim.dostum şu kadarını söyleyebilirim.debriyaj teli için 8000 km çok mesafe değil.yani normal kullanımlarda bir 8000 km daha yapabilirsin o tel ile.sadece rutin bakımlarda debriyaj manetinin oradan içine gres yağı tarzı bişi sıktırabilirsin,telin kullanım ömrünü uzatır.ama her 4000 km de bakıma girerken kontrol ettir telleri..

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    İlker bey gelişinizle birlikte bilgi paylaşımı başladı forumda , afgan görevinizi hayırlısı ile bitirip yurda dönersiniz inşaallah, evet dediğin gibi foruma gelenler ve ara verenler var biede izleyenler bu motor kullanılmaya devam ettikçe bir şekilde bilgi paylaşımıda devam edecektir mutlaka.. klaın sağklıcakal..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İlkercim hoşgeldin dostum, özlettin kendini yahu...

Allahın izniyle bitir görevini de dön memleketine artık

Debriyaj teli ile ilgili olarak benim motor 20000'e geldi hala değiştirilmedi ama ilk bakımda değiştirmeyi düşünüyorum. Yani 8000-10000 km.ler debriyaj teli için bence normal km.ler yani bakımını yapın ara ara yağlayın yeter.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    teşekkür ederim mitmuallim hocam ve orhan kardeşim.valla memleketten uzağız ama artık internet var ve hızı yavaş ta olsa ülkemle sevdiklerimle bağımı kuruyorum artık

bu arada bizim motorların 2010 modellerinde analog göstergeler yerine abisinde olduğu gibi dijital göstergeler kullanılmış.işte resimleri...

,
    ,

umarım doğru bir şekilde atmışımdır resimleri de görürsünüz..evet gelsin yorumlar

Motosikleti
    suzuki an125
    dün akşam baktım debriyaj teline..evet daha hiç yıpranma yok ama daha önceki motorumda yolda koptuğu için bu konuda pimpirikliyim biraz..bende yağladım taktım tekrar yerine..dijital gösterge hoş durmuş ama ben analog olanı tercih ederim doğrusu..önden görüntü hoş değil gibi geldi bana

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    kesinlikle katılıyorum dostum.klasik cruiserde analog gösterge daha havalı durur.zaten gösterge haricinde de bir değişiklik gözüme çarpmadı benim.teller için de sevindim bir sıkıntı olmadığına..

Motosikleti
    suzuki an125
    peki şimdi dikkatimi çekti 2010 modellerde çift egsozamı dönülüyor tek egsoz tutulmadımı ne

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    zaten çift egzoz olanlar hyo değildi, s&t nin çıkardığı çakma hyo idiler (S&T ciler alınmasın ama bu sözüme.takılıyorum) bence çift egzoz daha klasik ve hoş duruyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler