Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T GV250
    vay gv250'ciler...helal olsun geziyosunuz tozuyosunuz gezdiğinizi gördüğünüzü paylaşıyosunuz da ehliyeti olan var olmayan var kardeşim...vallahi ben de şu sayfalardaki muhabbetten sonra karar verdim çıkartıyorum motoru yola, yattığı yeter, şayet ceza yersem her birinize paylaştırıcam,(bu güneydoğu anadolu gezisinden sonra zaten %70'i selka arkadaştan tahsil edicem ) başımı yakan sizler olcaksınız çünkü...
    moderatörden ricam ağustosa kadar bu topiğin kilitlenmesi, gv250 leri ile yol yapanların yol hikayelerinin yasaklanması ....

[B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    souvarine arkadaşım inşallah beraberde gezeriz.. Ama gerçekten GV250 lileri sen uzun yolda asfalt üzerinde görmen lazım. Şehir içi motoru değil bu.. Günlük uzun yolda 150-200 km lik yolların 1 numarası..

Motor kendini bulur, vites geçişleri yağ gibi olur... Motosikletin ruh değiştirir...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    S&T GV250
    benim hesabım zaten hep uzun yol üzerine selka, gv250'yi de ondan tercih ettim 250 cc ama 500lüklere yakın bi performansı var ve düşük yakıt tüketimiyle...
    route menager diye bi program indirdim, tavsiye ederim, google earth'den daha kullanışlı ve güncel, şimdiden gezi planlarını hazırladım, şehir içi tamam da şehir dışı ehliyetsiz yemiyor açıkcası...burda yol yapan arkadaşları gördükçe hakkaten kafayı duvarlara vuruyorum 18 nisandaki sınava niye girmedim diye (gerçi başvuru zamanı benim motor işi çok muallakta idi ama keşke alaydım o zaman ehliyeti)
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

Geçen sene bi arkadaşımla trakya gezisine çıktık iki kez jandarma durdurdu. bende ehliyet vardı benden istediler arkadaştan ehliyet istemediler. Ben önde gidiyordum, beni kontrol edince ona sormadılar falan. fakat 2 3 ay sonra polis herekede arakdaşı durdurmuş sağolsun. ehliyet var mı diye sormuş o da B sınıfı ehliyeti çıkarmış . polis hiç sormadan atlamış motora gitmiş otoparka.... sonra arkadaş 800 civarında ceza otopark parası ve ayrıca gecikmiş vergi borçları falan derken 1400 civarında ödemişti. motoru da jinlun 150 idi 1500'e falan satmayı düşünüyodu. bilemem artık......
    YOLA ÇIKMA İSTEĞİİİ
    BAŞKA YERDE OLMAK......

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Zincir konusunda yanlış bilgilerimiz var sanırım.

Minimum zincir ömrü 30.000 km dir. Ve zincir değişmek cok da fazla çözüm olmaz Ön ve arka dişliler ile birlikde değiştirilmelidir.

Zincir 18.000 km de uzamış olabilir bu durumda bakla eksiltip zincir boyunu düşürmek diğer parçalarla birlikte ömrünü tamamlamasını sağlamak daha doğrudur.

Her nekadar bakla eksiltmek sağlıklı olmasada 18.000 km de zincir değişmek de çok yanlışdır.

Eğerki deformasyon cok fazla ise 18.000 km de olsa zincir dişli takımı komple değişmelidir.

Bu ve benzeri durumlarda hiçbir ustaya güvenmemenizi tavsiye ederim.

Alırsını elinize kullanma klavuzunu oradaki talimatları uygular kontrol edersiniz. Usta olmanıza gerek yok. Değişmesi gereken parçaları tespit etmeniz çok zor değil.

Yağlamada bu klavuzda 1.000 km de yapılmalı dır diye yazıyor. 200 km de bir yapıl yağcıları zengin etmenin anlamı yok dimi
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Zincir yağlama ve temizleme konusunda ben mobilette öğrendiğimi gv 250 dede uyguluyorum.hazır sprey yağ ve temizleyicilerin fiyatları bana hep pahalı gelmiştir zaten. Selçuk beyin dediği motor yağını ve yağdanlığı hep kullndım ama tek sıkıntısı yağladıktan sonra cantı ve lastiği yağ içinde bırakması.Son bir aydır rahmetli babamdan kalan yaklaşık 25 yıldır kullanılmayan kauçuklu gres yağını kullanıyorum seyhan 150 de ve gv 250 de diğer yağa göre daha uzun km yapıyor ve çok az sıçratıyor.olumlu ve olumsuz durumlarıda zamanla paylaşırım artık.
    bu arada bugun motohobiye gidip sissy bar ve yan çanta taşıma demiri taktıracağım tabi ustanın keyfi gelirse 15 gündür doğru düzgün randevu bile alamadım ustadan .dün de gel dedi .gidelim bakalım .. sonuçları sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacağım..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Merhaba arkadaşlar ben de sonunda motorumu cumartesi günü teslim aldım.. Biraz şanssız bir hafta sonu oldu. Arka çamurluğa bağlanan vidalar gevşemiş onları sıkarken arka stopa giden kablolara zarar vermişim galiba. Kısa devre olmuş ve sigorta atmış. Pazar günü uğraştım çalıştıramadım. Dün aldığım yeri aradım hemen geldiler sağolsunlar. Ücretsiz düzeltip gittiler. Koruma demirini de taktırdım ustaya. Motor daha 50km.de en kısa sürede rodajını tamamlayacağım inşallah.

Arkaya çanta takılabilen sisibar çin motohabiyi aradım. 200 lira dediler. Yan çanta demirleri için de 120 dedi. Hepsi birarada 300 dedi. Bu arka çanta demirinin büyüklüğü nasıl? Taktıran var mı? Ben arkaya biraz büyük çanta düşünüyorum. Yoksa sadece ince deri çantaları takmaya mı uygun?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaş hayırlşı olsun.
    kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileğiyle.

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı joshua__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş hayırlşı olsun.
    kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileğiyle.
    Teşekkürler . . .

Motosikleti
    Hyosung GV250
    arkadaşlar aranızda gidon yükseltme işlemi yaptıran veya araştıran varmı?
    3-5 cm yükseltsek kablolar yetiyomu?
    aparatı nereden bulabiliriz?
    aparatı yaptırmakmı gerekir?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    arkadaşlar aranızda gidon yükseltme işlemi yaptıran veya araştıran varmı?
    3-5 cm yükseltsek kablolar yetiyomu?
    aparatı nereden bulabiliriz?
    aparatı yaptırmakmı gerekir?
    Hazır satılıyor Kablolar yeterince uzun uzatmana gerek yok.

http://www.sahibinden.com/gidon_yuks...y%C3%BCkseltme

http://www.sahibinden.com/gidon_yuks...y%C3%BCkseltme
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben de sonunda motorumu cumartesi günü teslim aldım.. Biraz şanssız bir hafta sonu oldu. Arka çamurluğa bağlanan vidalar gevşemiş onları sıkarken arka stopa giden kablolara zarar vermişim galiba. Kısa devre olmuş ve sigorta atmış. Pazar günü uğraştım çalıştıramadım. Dün aldığım yeri aradım hemen geldiler sağolsunlar. Ücretsiz düzeltip gittiler. Koruma demirini de taktırdım ustaya. Motor daha 50km.de en kısa sürede rodajını tamamlayacağım inşallah.

Arkaya çanta takılabilen sisibar çin motohabiyi aradım. 200 lira dediler. Yan çanta demirleri için de 120 dedi. Hepsi birarada 300 dedi. Bu arka çanta demirinin büyüklüğü nasıl? Taktıran var mı? Ben arkaya biraz büyük çanta düşünüyorum. Yoksa sadece ince deri çantaları takmaya mı uygun?
    Hayırlı uğurlu olsun motorun Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin inşallah
    ..::.. GO ..::..

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı brody adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gooooooooooolll Koray senin efekti ben kullandım bu sefer Brody hayırlı uğurlu olsun motorun keyifle kullan tekerin düz bassın Arka vidalar galiba genel bir sorun çünkü bende de aynı sorun vardı o yüzden şu an krom parçalarım çıkık gidip bir türlü yeni vidalarımı alamadım takmak için
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Teşekkürler. Aman o vidaları sıkarken dikkatli olun. Eksoz tarafında çamurluğun altından kablolar geçiyor. Onlar zarar görürse benim gibi uğraşırsınız.

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    brody hyrlı uğurlu olsun...kazsız belasız kullanman dileğiyle...arka çamurluğun ordaki kabloları iyi bilirim...ben komple sökmüştüm birkaç hafta önce ordan bilirim
    bu arada korumalık taktırdım demişsin...orkoye 175e takdırdım demişti bi keresinde...sende aynı yerdemi taktırdın??? yok başka yer diyosan kaça takdırdınj??bide resim ekleyebilirimisin müsaşt olunca

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teşekkürler

Motosikleti
    Hyosung GV250
    ben de o 175 e olan koruma demirinden taktırdım. gayet memnunum. eger dusunuyorsanız tavsiye ederim.

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brody hyrlı uğurlu olsun...kazsız belasız kullanman dileğiyle...arka çamurluğun ordaki kabloları iyi bilirim...ben komple sökmüştüm birkaç hafta önce ordan bilirim
    bu arada korumalık taktırdım demişsin...orkoye 175e takdırdım demişti bi keresinde...sende aynı yerdemi taktırdın??? yok başka yer diyosan kaça takdırdınj??bide resim ekleyebilirimisin müsaşt olunca
    Teşekkürler hepimize kazasız belasız sürüşler.
    Koruma demirini ben de aynı yerden kargoyla 175'e aldım, burda taktırdım. İlanı ve fotoları sahibinden.com'da var.

http://www.sahibinden.com/4358454

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    teşekkürler
    Ben de gidon yükseltmeyi planlıyorum Bora. Sanırım senin de boyun biraz uzun. Ben dizlik kullanırken gidon dizlerime çarpıyor dönüşlerde...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de gidon yükseltmeyi planlıyorum bora. Sanırım senin de boyun biraz uzun. Ben dizlik kullanırken gidon dizlerime çarpıyor dönüşlerde...
    ben dizlik kullanmıyorum ama yinede rahatsız ediyo biraz yükseltsek fena olmıycak benim aklıma bir fikir geldi ama söküm bakmam lazım. Sende bak istersen gidonun bağlı olduğu ayaklar varya onun altına yuvarlak olan kısıma tornada paslanmazdan bir barça yapıp uzun cibatalarla sıkıştırırsak olur gibi geldi bana

birde yan çanta taşıma aparatı falan nasıl bişey oluyo ölçüleri falan varmı yada bir resmi ben ona göre bir parça hazırlatayım.

Uzun sisybarda yapmalıyım hoş duruyo. Kendi sisybarını uzatmakmı gerekiyo acaba.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler