Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Koray merhaba;

Ne zamana değişmesi gerekiyor rulmanın.Acil yaptırman gerekiyormu?Motorunu bir görsem iyi olur.Belki farklı çözüm yolları bulabiliriz.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    murat adam acelesi yok dedi ama hafif hafif pas akıtıyor dedi.. bir ara getir değiştirelim 20 dakika sürer ve 25 lira tutar dedi..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Eğer ön teker rulmanlarını değişterecek ve 25 tl alacaksa hemen yaptır.SKF iyi bir rulman markasıdır.Ben bu işi yapıyor olsam rulmanların içine giren milde ve rulmanların oturduğu yataklamalarda aşınma/bollaşma varmı diye kontrol ederdim.Diğer bir önemli konu ise rulman bir mile yada yatağa sıkı geçme giriyor ise, rulmanın bir aparat ile yerine çakılması gerekir.Buradaki püf nokta,rulmana gelecek çakma darbesi her seferinde noktasal değil vurulduğu yüzeyin tamamına uygulanmalıdır ki yeni rulman yerine çakılırken zarar görmesin.Anlaşılır ve işe yarar oldumu bilmiyorum.Bu tecrübeyi yazarak anlatmakta zorlandım açıkçası.Yüzyüze konuşuyor olsak çok daha fazlasını aktarabilirdim.

Motosikleti
    murat çok teşekkür ederim şu linkteki olaymı bu ?http://www.superevariders.com/html/m...ewtopic&t=3200 MURAT ; bide bu paslanma motor yürürken hırıltı yaparmı ?

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Evet Koray anlatmaya çalıştığım buna yakın şeyler.İşlemi yapan arkadaş amatör şartlarla iyi iş çıkarmış.Ben olsam burada tam kapalı tip yağlama gerektirmeyen kaliteli (SKF yada FAG) rulman kullanırım.Ayrıca sana başka bir tavsiye ; motoruna her ne yaptırıyorsan, mümkünse iş bitene kadar aracın yanından ayrılma.Emin ol birçok usta mal sahibi varken daha özenli çalışır.

Evet yağsız rulman ses çıkarır.Nasıl tarif edebilirim? Daha çok metal metale sürtme sesi gelmesi gerekir.Vınlamaya yakın bir sestir.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Selam arkadaşlar,

Biraz önce geldim eve, yeni dairenin kontratı yaptım, yarın sabahta elektrik ve suyu açtırıcam. Sizlerle paylaşmak istedim.

Murat süpersin hemen yetiştin Koray kardeşimin sorusuna

Beyler resimleri görünce nasıl dövündüm bilemezsiniz, her öğlen oturup yemek yediğim yerlerde oturmuşsunuz Carrefourda

Neyse inşallah bir sonraki sefere aranızdayım.
    ..::.. GO ..::..

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    beyler ya benim nette problem vardı sanırsam şebekeden kaynaklanmış neyse şimdi düzeldi artık tekrar. ya seçim ayağına heryeri kazıyorlar olan bizlere oluyor her yer delik teşik arkadaşlar...
    ya resimler ne kadar eğlendiğimizi göstermiş zaten gerçekten sizleri tanıdığım için zok mutluyum
    hepiniz çok iyi insanlarsınız... bu arada 2 buluşmayı iple çekiyorum bu sefer motorlarımızla tam bir ekip olacağız
    yanlız görüntüyü gözümde canlandırdım bir anda süper.
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Orko-ye merhaba; Valla hayatımı tamir yaparak kazanıyor olmam bu konuya olan ilgimi artırıyor elbette.Üstelik yardım isteyen Koray gibi dünya tatlısı bir adamsa her türlü yardım boynumuzun borcu oluyor.Yeni evin hayırlı olsun.Umarım tekrar aynı sıkıntıyı yaşamazsın

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    orhan yeni evin hayırlı olsun umarım bu sefer başın ağrımaz
    bi dahaki sefere mutlaka gelmelisin abi tam takım olacağız
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    Alıntı R_E_B_E_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Koray anlatmaya çalıştığım buna yakın şeyler.İşlemi yapan arkadaş amatör şartlarla iyi iş çıkarmış.Ben olsam burada tam kapalı tip yağlama gerektirmeyen kaliteli (SKF yada FAG) rulman kullanırım.Ayrıca sana başka bir tavsiye ; motoruna her ne yaptırıyorsan, mümkünse iş bitene kadar aracın yanından ayrılma.Emin ol birçok usta mal sahibi varken daha özenli çalışır.

Evet yağsız rulman ses çıkarır.Nasıl tarif edebilirim? Daha çok metal metale sürtme sesi gelmesi gerekir.Vınlamaya yakın bir sestir.
    murat dediklerini harfiyen uygulayacağım.. peki bişey daha danışayım.. şimdi ben bunu adama götürüp rulman değişecek dediğimde benim usta elinde ne varsa onu kullanacak.. ben diyorum ki oraya gitmeden önce ben alsam öyle götürüp tak desem.. ama bunun bi boyu ölçüsü vardır.. atıyorum 20 numara kapalı rulman bizimkilerin nedir boy ? adı ?

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Biraz önce geldim eve, yeni dairenin kontratı yaptım, yarın sabahta elektrik ve suyu açtırıcam. Sizlerle paylaşmak istedim.

Murat süpersin hemen yetiştin Koray kardeşimin sorusuna

Beyler resimleri görünce nasıl dövündüm bilemezsiniz, her öğlen oturup yemek yediğim yerlerde oturmuşsunuz Carrefourda

Neyse inşallah bir sonraki sefere aranızdayım.
    gadaşım hoşgeldin.. hayırlı olsun inşallah içinde mutlu mutlu yaşarsınız.. orhan valla bende çok üzüldüm gelememene ama ısrarda edemedim ki o gün ekstradan bi dolu şey çıktı başına.. gerçekten süper bi gündü.. toplu sürüş diyoruz ya.. kimse gelmese bile bizim topicteki canlar yeteriz birbirimize.. kadro tamam olsun yeter.. motosiklete 2. kez aşık oluyorum bana süper arkadaşlıklar hatta kardeşlikler yaşatıyor.. BEYLER ; 2. buluşmanın arası uzamasın...

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Koray ne yazıkki bende bahsettiğimiz rulmanın numarası yok.Bu, rulman yerinden sağlam sökülmeden yenisi alınamayacak demek oluyor.Ustana metal kapaklı rulman istediğini söylersen yardımcı olacaktır.

Motosikleti
    -
    Murat, Tarkan sağolun arkadaşlar, inşallah dediğiniz gibi hayırlısıyla otururum sorunsuzca.

Evet bir daha ki sefere motorlarımızla tam takım buluşuruz inşallah.

Korayım ben geçen motorun bakımını yaptırırken bilyaları sormuştum İstanbul Motordaki ustaya yağlanması gerekir mi yağmurda çamurda kullandık o kadar diye. O da rulmanların yağlanması için tekerin komple sökülmesi lazım, sökülse bile tam olarak rulmanın içini yağlayamayız. En iyisi değiştirmek demişti. Bende nasıl anlarım rulmanın değiştirilme vaktini diye sordum. Usta; eğer ses yapıyorsa ve motorun dengesini sarsıyorsa bilyanın değişmesi gerekir demişti. Sende varmı böyle problemler?

Bu arada söylemeyi unuttum serviste kenarda duran bir GV 250 artçı selesi gördüm hemen aklıma Burak geldi. Fiyatını sordum ama bilmiyorlardı servisteki bir motorun bu abi dediler, ama isterseniz tek olarak arka seleyide satıyoruz dediler. Burak istersen İstanbul Motoru arayıp bi sor abi, belki taktırmak istersin

Motosikleti
    tamam abi metal kapaklı rulman.. bu arada not alıyorum murat kardeşim teşekkür ederim hem yardımına hem söylediklerine.. çok şanslıyız be biz.. iyi denk geldik valla yapılar bu kadar benzesin birbirine çok acayip diyorum ve yapıştırıyorum hemen ; nazar boncuğunu GADAŞIM ;bugün farkettim ses yapıyor gıcırdama gibi değil hafif sürtünme gibi ama hafif.. suya girdiğimde paslı akıyor su..

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Murat abi bilya konusunda aydınlandım gerçekten pek bişey bilmiyormuşum.teşekkürler...
    Acaba bu şekillde ses çıkaran bilyalarla binmeye devam edersek yüksek süratte falan bir terslik yaratır mı?.İlk garaja gidişimde motoru boşa alıp itekleyip sese kulak kabartacam...
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Koray; Her suya girdiğinde paslı su akıyorsa, rulmanları bir an önce değiştir.Şu anda rulmanlar dönebiliyor.Bir iki gün motoru yürütmezsen paslanmadan dolayı kilitlenebilirler.Tamirciye ön tekeri elinde havada tutarak götürmeye çalışırsın.

Motosikleti
    çarşamba hava iyi diyordu.. çarşamba günü gitmeyi düşünüyorum.. umarım o zaman kadar dediklerin olmaz..

Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Mrock merhaba; Naçizane tamir ettiğim makineler ile ilgili tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum.Açık konuşmak gerekirse motosiklet uzmanı değilim ama sonuşta bütün makineler birbirine benzer.Arızalı bir rulmanı fark etmemen mümkün değil.Arızalı rulman seni önce hafif bir titreşim ve sesle (vınlama diye tarif edebiliyorum) uyarır.Daha titreşim ve ses artar ve bir süre sonra rulman iş görmez hale gelir( ya dağılır yada kilitler).

Arkadaşlar hepinize iyi geceler.Ben kaçıyorum.

Motosikleti
    -
    Murat sağol arkadaşım verdiğin bilgiler için. Aramızda senin gibi motordan anlayan arkadaşlarımızın olması sevindirici

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    selam arkadaşlar.
    orhan yeni evin hayırlı olsun.
    murat rulman ile ilgili bilgilerin için sağol.ben daha geçen hafta arabanın sol arka tekerin rulmanını değiştirdim.dediğin gibi önce vınlama ile başladı ses gittikçe artmaya başladı ve bir sabah nöbete giderken artık arıza yapacağını hissettim ve soluğu sanayide aldım sonra bir yarım saat kadar adamların dükkanlarını açmasını bekledim ve hallettik kaza bela olmadan.ben rulmanın markasını muratın dediği markadan aldım sgk mı öle bişi.40 tl verdim.motorunki daha ucuzdur.25 normal galiba.
    koray abi o yüzden bir an önce hallettir işi şansa bırakma.
    bu arada buluşma fotoğrafları çok güzel.burak'ın motor da yakıyor ortalığı.aramızda tek siyah düz renge sahip motor onunki yeri başka olur artık
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı R_E_B_E_L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrock merhaba; Naçizane tamir ettiğim makineler ile ilgili tecrübelerimi sizlerle paylaşıyorum.Açık konuşmak gerekirse motosiklet uzmanı değilim ama sonuşta bütün makineler birbirine benzer.Arızalı bir rulmanı fark etmemen mümkün değil.Arızalı rulman seni önce hafif bir titreşim ve sesle (vınlama diye tarif edebiliyorum) uyarır.Daha titreşim ve ses artar ve bir süre sonra rulman iş görmez hale gelir( ya dağılır yada kilitler).

Arkadaşlar hepinize iyi geceler.Ben kaçıyorum.
    Kilitlerse çok kötü bir olay, düşünün arka teker ve ya ön teker gitmeye çalışıyor ama diğer teker gitmiyor, allah korusun , bilmiyorum sizin motorlarda tekerleğe balans yaptırıyor musunuz ama 6 ayda bir ben balans kontrolü yaptırıyorum, o arada da gresletiyorum yatakları ve rulmanları, eğer balans kontrolü yaptırtıyorsanız gresleme yapmasını da istetin Buz motorda yaptırıyorum, memnunum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler