Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    perioğlu haftaya yaparız inşallah izmite giderken konvoyu.. hani fotolar...

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun en rahat kullanım devri nedir?
    yanlışım olabilir ama sanki 4000 de rahat gibi..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gv250
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    perioğlu haftaya yaparız inşallah izmite giderken konvoyu.. hani fotolar...

fotoları orhan,dan bekliyoruz artık
    aşk...

Motosikleti
    GV250 2009
    Merhaba Arkadaşlar.
    Bugün öğlen kayışdağı caddesinde gidiyordum. önümdeki araçla baya mesafem vardı yeşil ışıkta geçtiler ben de geçicektim ki bir anda önüme bir pizzacı scooteri fırladı kırmızı ışıkta geçtiği belli ve bununla kalmadı korna çalınca şok oldu ve paniklemiş gibi önümde durdu bir an. belliki önüne baktı araçların geçtiğini gördü ve daha geliyomu diye bakmadan geçti yoksa benim geldiğimi görürdü. bende sadece arka fren yaptım ama arkam sola doğru kayıp ön teker sallanmaya başlayınca selkanın mesajı aklıma geldi bir anda ve ön fren de yaptım. ön fren yapmasam ne olurdu bilemem ama bu mesajı okumam beni kazadan korudu. 2 freni de kullanmam gerektiğini biliyorum ama o anda aklıma ilk gelen şey selkanın mesajıydı.
    Böle durumlarda içimden birses çarpmamı söylüyor. bir parçam; kaza olsun, polis gelsin olayı anlatiyim, adam suçlu bulunsun, cebinden para çıksın ve bana da ne olursa artık diyor.
    neyse kısacası burdaki deneyimlerin paylaşılması gerçekten işe yarıyormuş.

Bu arada bana motoru verirlerken elektrik sisteminde herhangi bir değişimde garantinin kalkacağını söylediler bende bu nedenle sisfarı, alarm, korna gibi değişimler yaptıramıyorum. sizin garantiniz bittiği için mi böyle serbestsiniz yoksa garanti belli bir km den sonra önemsiz mi kalıyor?

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alomatik, geçmiş olsun. Deneyim olmuş senin için, inşallah bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsın.

Evet arkadaşlar Garipçe gezisine katıldım. Orda perioğlu'yla tanıştık. Grup sürüş kurallarının uyulmaması ve oradaki organizasyondaki aksaklıktan dolayı biz gruptan ayrılarak, Rumelifenerine geçtik. Güzel ve keyifli bir gün oldu benim için. Dönüştede Emirgan korusuna uğradık laleler arasında resimler çekildik. Koruya girerken bir aracın arkasında dururken geri kaydırdı arabasını az daha benim motoru yan yatıracaktı, allahtan son anda toparladım benim motorda bişey yok ama arabanın tamponunda ufak bir iz oldu.
    Resimleri birazdan atmaya çalışacağım.
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    alomatik geçmiş olsun.. neyseki iyisin... orhan gadaşım fotoları bekliyoruz sabırsızlıkla..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sisfarı takmayla motor garantiden çıkarmı hiç.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    GV250 2009
    Saolun arkadaşlar. daha 280km e5 ve genel olarak istanbul çok güzel bir eğitim parkuru aslında .
    harbitürk, valla bana hiçbir şekilde elektrik yada performans modifikasyonu yapmamam gerektiği söylendi. hatta saydılar alarm yada sis farı takarsan garantin biter diye. aküden çıkan bir kablo var bunu bilgisayara takıp yakıt enjeksiyon sistemini kontrol etmek için kullanıyorlar. ne kadar bilgiyi kaydediyor bilmiyorum ama extra birşey takarsam kayıt olur sonradan servise gitmeden önce çıkartsam bile anlaşılır diye düşündüğüm için hiç riske atmiyim dedim. 2 sene sonra hiç istemesem bile sis farı falan taktırıcam garanti biter bitmez.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Murat dün akşam nete girmedim. bugunde mesajını yeni okudum.Ama benim cumartesi ve pazar günleri hafta tatilim, cumartesileri genelde bir kaç saat abimin büfesi var sanayi sitesinde orada oluyorum bilgin olsun uygun bir zamanında buluşup sohbet ederiz.. kal sağlıcakla..

Motosikleti
    -
    İşte bendeki bazı resimler...

Ümmet abiyle tanıştım, benim motorla resim aldım

Burasıda Garipçe, Ümmet abinin arkasındaki Burgman, kaza sonucu arkadaşın çarptığı motor. Eğer orda o Burgman olmasaydı belkide Cruiser kullanan o arkadaş daha geç fren yapıp allah korusun o uçurumdan düşecekti. Neyseki ucuz atlatıldı

Bende benim motoru yukarıya çıkarıp bir kaç poz foto aldım.

Daha sonra 2 GV 250'yi kafa kafaya verip bir kaç foto aldık

Burada da kaza yapan EN 500 kullanan arkadaşın kaza yapmadan önceki denemesini yakalamıştım. Arka tekeri kaydırıp son anda toparlamıştı. Sonraki denesinde ise maalesef o kaza olmuştu.

Rumeli Feneri

Perioğlu ve Orko

Fenerden çıkıp Emirgan'a geldik. Lale mevsimi başlamış, laleler açmış çok hoş bir görüntü vardı

Evet arkadaşlar, bende foto çok ama ancak bazılarını atabildim. Güzel bir gün oldu keşke sizlerden de birkaç kişi olsaydı. Neyse bir daha ki sefere inşallah....

Motosikleti
    orhan nasıl kıskandım varya ortadan çatlayacağım şimdi... asıl siz çıkarmışsınız tadını bugün.. fotoğraflar kartpostal gibi.. Allah nazardan saklasın çok güzel görünüyor ikinizin de motosikletler... ümmet abiyle tanışmanada sevindim.. umarım bende bigün tanışırım.. orhan haftaya birdaha ayarlasanda izmite hepberaber gitsek.. PERİOĞLU; umarım haftaya sende gelirsin orda tanışırız.. tam kadro bitürlü toplanamadık... (bu arada sizin çantalar aynımı?)

Motosikleti
    -
    orhan nasıl kıskandım varya ortadan çatlayacağım şimdi... asıl siz çıkarmışsınız tadını bugün.. fotoğraflar kartpostal gibi.. Allah nazardan saklasın çok güzel görünüyor ikinizin de motosikletler... ümmet abiyle tanışmanada sevindim.. umarım bende bigün tanışırım.. orhan haftaya birdaha ayarlasanda izmite hepberaber gitsek.. PERİOĞLU; umarım haftaya sende gelirsin orda tanışırız.. tam kadro bitürlü toplanamadık... (bu arada sizin çantalar aynımı?)
    Evet Koraycım kendi adıma güzel gün geçirdim. Çantalar aynı marka ama benimkilerin biraz küçüğü çantalar.
    Kardeşim inan bende o kadar çok gelmeyi istiyorum ki İzmit'e, işlerin çoğunu bitirdik sayılır aslında ama çıkıyor ara ara başka şeylerde. Bakalım kısmet inşallah gelebilirim ama söz veremiyorum maalesef

R_E_B_E_L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B M W R 1 2 0 0 G S
    Mitmuallim sağlık olsun, önümüzdeki hafta sonu görüşürüz.Orhan, Perioğlu biz tembellik yaptık, siz keyif.Önümüzdeki hafta sonu görüşürüz umarım.
    !! DİKKAT !! EJDERHA ÇIKABİLİR

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler ama bana sanki biraz düşük gibi geldi
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    cumartesi günü olsun.. ayarlamaya çalış gadaşım..

ben arabadada biraz düşük devir kullanıyorum.. tabi olması gereken devir tam kaç bilmiyorum bilen arkadaşlar yazar sanırım..

Motosikleti
    gv250
    arkadaşlar ben konuyu fazla takip edemedim izmit,e cumartesimi gidiecek pazarmı plan nedir neyapılacak orada pazar gidiecekse gelirim mutlaka. http://www.facebook.com/home.php#/gr...9883705&ref=nf
    aşk...

Motosikleti
    -
    Benimde bildiğim devir saatinin son göstergesinin yarısı ideal devirdir. Yani bizimkilerde 14000 devir gösteriyor, o zaman 7000 devir ideal devir. Fakat dediğim gibi kesin bilmiyorum yanılıyor olabilirim. Burada biraz kişisel zevkte ön plana çıkıyor, bende düşük devirde kullanmayı severim mesela 4000-5000 arası kullanırım genelde.

Bu arada arkadaşlar İzmit gezisini Cumartesi mi, Pazar mı düşünüyorsunuz?

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    ya orhan ne güzel resimlerdi onlar öyle valla bende kıskandım.
    Ben gelemedim gelmeyecektim zaten kendi çapımda işlerim vardı ama sabah saat 11 sularında dayım aradı motoru ısıt geliyorum dedi hayırdır dedim 15 dk sonra kapıdaydı. O da motorunu getirmiş. Bastık hazerfan havaalanına motocross gp Türkiye ayağına
    Abi ortam süperdi 2000 binden fazla motor vardı inanılmaz kalabalıktı fotoları akşama atarım sizde göreceksiniz. Organizasyon harikaydı. Bol et şarap hemde ücretsizdi

ama hava kötüydü ve çok rüzgarlıydı. 6sene boyunca burada olacak gp haberiniz olsun bi dahakine beraber gideriz olmadı
    kız arkadaşımla kesin gitmeyi düşünüyorum o ne der bilmem ama gelir yolda atçiftliği falan da vardı

Bu arada İzmit illaki haftayamı olacak acaba ???
    bende gelmeyi çok istiyorum Murat abinin mekanında kesin olmak istiyorum onun yaptığı mangaldan bende istiyorum ama 2 faktör var hangi gün ve haftaya olmazmı acep??

Ayrıca Orhan baktım o adamlara onlar kendileri yapmıyormuş başka yere yaptırıyorlarmış. Ayrıca fiyatlar fena koruma demirine 170 tl dediler. Sissibar ı hiç girmiyorum :(

Abi benim bu olayı çözmem lazım sevdiceğimi arkama alıp gezdiremiyorum bile...
    enjoy your ride and enjoy forever

Motosikleti
    -
    Tarkan sende iyi vakit geçirmişsin anlaşılan. Bende motocrosa gitmekle Garipçe'ye gitmek arasında kararsızdım sonradan Garipçe'ye gideyim dedim. 6 sene Türkiyede ise kesin gideriz hep birlikte.
    İzmit'e gitmeyi bende çok istiyorum inşallah gelebilirim, ayrıca hangi gün olacağını bende bilmiyorum pazar olsa belki gelebilirim, çünkü pazar olursa cumartesi nişanlıma kask-mont-dizlik-eldiven gibi ekipmanları alma fırsatım olur. Ama bu planları ben yapıyorum şimdilik nişanlımın haberi bile yok Bakalım kısmetse inşallah gelebiliriz bizde.

Tarkan sağolasın sorduğun için, 170 lira dediler demek koruma demirine. Dün Garipçe gezisinde perioğlu (Muhterem) ile tanıştım. Kendisi az çok piyasayı bildiğini öyle paslanmazdan yapılan koruma demirinin malzemesinin zaten 100 liradan aşağıya olmayacağını söyledi. Bilemiyorum Muratla bir plan yaptık onu uygularsak belki bir miktar daha ucuza getirebiliriz.

Abi seni de çok iyi anlıyorum sissy barsız artı için rahat olmaz, hem seninde aklın arkada kalır sürekli. Sende inşallah şu sissy bar işini çözersin

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar merhaba,

Tarkan ve Orhan ne güzel gezmişsiniz keyif yapmışsınız pazar pazar Ben de iki organizasyona da gitmeyi çok istedim ama bu haftasonu anne ve baba ile aile saadeti içinde onları alışveriş için gezdirmekle meşgüldüm Murat'ın mangala gelmeyi çok istiyorum ben de ama cumartesi sınav pazar da Öznur geliyooooooooo Uygun olursa süper olur esasen Koray'la konuştuk sınav sonrası falan dedik gerçi benim cumartesi hazırlık durumum ne olur tabi bilemem cumadan bitirebilir miyim Hepberaber tam takım olalım istiyorum ben de hele hepiniz kandırın hanımları hanımlarla beraber tam takım olalım tadından yenmez
    Ride hard or stay at home

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı nightshift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya orhan ne güzel resimlerdi onlar öyle valla bende kıskandım.
    Ben gelemedim gelmeyecektim zaten kendi çapımda işlerim vardı ama sabah saat 11 sularında dayım aradı motoru ısıt geliyorum dedi hayırdır dedim 15 dk sonra kapıdaydı. O da motorunu getirmiş. Bastık hazerfan havaalanına motocross gp Türkiye ayağına
    Abi ortam süperdi 2000 binden fazla motor vardı inanılmaz kalabalıktı fotoları akşama atarım sizde göreceksiniz. Organizasyon harikaydı. Bol et şarap hemde ücretsizdi

ama hava kötüydü ve çok rüzgarlıydı. 6sene boyunca burada olacak gp haberiniz olsun bi dahakine beraber gideriz olmadı
    kız arkadaşımla kesin gitmeyi düşünüyorum o ne der bilmem ama gelir yolda atçiftliği falan da vardı

Bu arada İzmit illaki haftayamı olacak acaba ???
    bende gelmeyi çok istiyorum Murat abinin mekanında kesin olmak istiyorum onun yaptığı mangaldan bende istiyorum ama 2 faktör var hangi gün ve haftaya olmazmı acep??

Ayrıca Orhan baktım o adamlara onlar kendileri yapmıyormuş başka yere yaptırıyorlarmış. Ayrıca fiyatlar fena koruma demirine 170 tl dediler. Sissibar ı hiç girmiyorum :(

Abi benim bu olayı çözmem lazım sevdiceğimi arkama alıp gezdiremiyorum bile...

nightshift bende hazerfende idim orda siyah gri bir tane gv 250 gördüm o da sanırım seninki idi. Bordo gördüysen o da benimkidir.

Haftsonu organizasyonu çok iyi olur arkadaşlar mümkünse pazar günü olsun hayır bana cumartesi de uyar ama katılım çok olsun diye dedim.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler