Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Siz olsanız bu durumda ne yaparsınız ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Motorumu yine aynı şekilde park eder o notu aldığım yere koyar altına da söylemek istedigim şeyleri ayri bir not olarak koyar. Karşı tarafın mektup yollarını gözlerdim eglenceli bir diyalog çıkabilir zamanla yada en kötü ihtimal kavga edersiniz kullanacaginiz kelimelere bagli olarak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Sıkıntılı bir durum, ama inanın ülkemize has değil. Yıllar önce Londra'da bir otomobil sürücüsü not bırakmaya bile tenezzül etmeden motorumun yerini değiştirmişti.

Derim ki, siz de bir not bırakın motorunuz üstüne, iletişim bilgilerinizle beraber. Örneğin;

"Meçhul komşuma... Sizinle tanışmak, park konusundaki sıkıntımı paylaşmak isterim. Ortak alanımızda oynayan küçük çocuğunuz varsa beni anlayacağınızdan eminim. İyi günler!"

Özetle, genç üyelerimizin "deli" kanlı çıkışlarını dikkate almayıp nazik bir yaklaşım göstermenizin size fayda sağlama olasılığı yüksek, agresif yaklaşımın ise hiç bir fayda getirmeyeceği kesindir.
    turkish39, sedat_57 ve çağın bunu beğendiler.

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    32 dairenin olduğu bir apartmanda oturuyorum. Zemin kata koyuyorum motorumu. Ve agresif tavırların şimdiye kadar bu tür mekanlarda işe yaradığını pek görmedim. Adam sinirlenir motora bir şey yapar Allah korusun. Motorumu ilk aldığımda selenin üstüne notlar bırakılıyordu apartmanın içine motor koymak yasaktır diye. Yönetici ile konuştum, iyi ilişkiler kurdum. Diğer daire sahiplerini sever, sayarım. Her gördüğümde selam veririm, hal hatır sorarım. Çocuklarıyla konuşur muhabbet ederim. Ve dedim ki kışın yağmurda, çamurda kalmasın yazın dışarı alırım. Şimdiye kadar 1 kişi bile motorumla ilgili şikayette bulunmadı. Bundan sonra da bulunacağını sanmıyorum. Yani yazın da koyabilirim Hatta çoğu kişi sormaya başladı kaçlık, ne kadara aldın vs vs. Dikkatli sür öğütleri de geliyor. Demem o ki tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. Tabi benim yaşım 19 birisi laf atsa da he der geçerim, not yazsalar da yazan kişi belli değilse yoluma bakarım aile sahibi olmak daha büyük bir sorumluluk ve dik duruş gerektiriyor sanırım.
    çağın bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    [IMG][/IMG]

Bende motorumu apartman içine alırım.Bir kerede ben üstüne yazı yazmaya gereği duydum gençtim o yıllar şimdi olsa

yapmazdım belki..Ama işe yaradı o günün akşamı yada ertesi gün örtü yerine gelmişti.Zaten 3 daire var kimin

aldığı belli.Bi kerede motor benzin kokutuyor diye bi polemik olmuştu gün içerisinde dış kapı zaten sürekli açık

koku duymak imkansız küçük çaplı bi tartışmayla sorunu çözdüm şimdi 2 adet motorumuz var kimsede ses yok
    bursagsli bunu beğendi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    , karısına laf atarsın, .
    nasl bir mantıktır bu? cinayet sebebi...
    image is nothing without power, power is nothing without control.

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasl bir mantıktır bu? cinayet sebebi...
    Yok olmaz öyle şey zaten de, bulamadık zat-ı muhteremi.
    Pazar günü toplantı yapılacakmış zaten site bütçesi harcamalar vs ile ilgili.
    Gidip notu okuyacağım herkesin dinlemesini sağlayıp. Sonrası biraz spontane gelişecek.

Git döv olm sakat bırakacak kadar döv ibret alsınlar diyorum pusuya yat motorun orda adam gelince bacaklarını demir sopayla kır :D

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Alıntı weatherman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok olmaz öyle şey zaten de, bulamadık zat-ı muhteremi.
    Pazar günü toplantı yapılacakmış zaten site bütçesi harcamalar vs ile ilgili.
    Gidip notu okuyacağım herkesin dinlemesini sağlayıp. Sonrası biraz spontane gelişecek.
    Notu okumadan önce çocuklara zarar gelmesin diye eski yerinizden feragat ettiğinizi belirtmeyi ihmal etmeyiniz.
    Püf noktası bence çocuklar. En değerli varlıklarımız.
    Başarılar.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "" çocuk yetiştirmekle çocuk beslemek arasındaki fark , çocuk dışarı çıktığında belli olur ""
    bunu en kısa zamanda kendi sitemizin duvarına pano olarak asacam :D
    image is nothing without power, power is nothing without control.

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nalbrdan 2 tl'lik beton çivisi alıp araçların lastiklerine 1'er tane şaka şaka ona ev için ödediğin bedeli yada elektrik su faturalarından bır kac tane gosterıp sorarmısın senın hakkın varsa benım yokmu ve motor da araca degilmi diye?
    Hayır değil derse forum olarak ziyarete gelelim arkadaşı

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçen sabah motorun başına gittiğimde brandanın jiletle itina ile kesildiğini gördüm. Öyle ki jilet seleye zarar vermemiş. Gerçekten itinalı yapılmış. Çare yok. Gidip yeni branda aldım. Bu sabah yeni brandanın üzerine kola döküldüğünü görünce biraz gerildim. Yıkayıp temizledim. Arabamda da kasıtlı olarak yapılanın dışında bir hasar yok. Bu durumların kasko harici bir çaresi yok.

geçmiş olsun
    taşınırdım

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Kendi motoruniza sizde soyle bir not birakin:

Bakmayin aracinizin 10da 1i buyuklugunde olduguna senin aracindan daha pahali bu motor istedigim yere koyarim(motoru) diye yazin

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tatlı dille yaklaşmamış. 'park et' yerine 'park etmeniz daha uygun olur' dese mevzu bu kadar budaklanmaz. Adam muhtemelen yaşlı, çekinmiştir, zaten daire no vs de yazmıyor, ciddi bir şikayeti olsa site toplantılarında dile getirirdi, toplantılar bu yüzden yapılıyor. Bence çok öfkelenmemek lazım, sonuçta gelip yüzüne söylememiş. İçten içe sana sinir olmuş birisi olabilir, gıcık kapmıştır. Başıma gelse babam yazmıştır derim.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bu uyarıyı yapan güya daha akıllı şahıs, kafasına göre uygun gördüğü yerde arabasının iki lastiğini kaldırıma çıkartıp park eden mahlukatlardan. Dikkate alma; motosiklet bir motorlu taşıttır ve sığdığı her yere park edilmesi değil, motorlu taşıtlar için tahsis edilen alanlara park edilmesi gerekir.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Orjinal konu üzerinden yıllar geçmiş ancak madem tekrar açmışsınız, bende "ne yapılır" sorusuna cevap vereyim.
    Bence yapılacak en güzel şey, bu konunun sayfalarını, bütün cevapları printerden bastırıp, motorun üzerinde bırakmak ve beklemek.
    Okuması için biraz zaman vermelisiniz. Sonunda aşırı yüklenmeden kendi kendini imha edecek ve bir daha size problem çıkarmayacak, göreceksiniz.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    motosikletinizde bir zarar yoksa bukadar sinirlenecek bir durum yok. Adam sizi görmediği için kağıda not yazıp bırakmış.Siz istediğinizi yapmaya devam edin ister oraya park edin ister başka yere .. olurda motosikletinize bir zarar verilirse yada yerinden oynatılırsa ozaman bukadar sinirlenerek gerekeni yapabilirsiniz. Kim olduğunu bulsanızda gerek yok konuşmaya sakin olmanızı tavsiye ediyorum.

Sizde şöyle bir not yazın ilk gelen burayı kapar .. bitti gitti

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ben de yillar once benzer bir olay yasadim. Konuyla ilgili actigim baslik, hala actigim konularin icinde duruyor.
    Kisaca, bana " motor cocugumn ustune vs devrilir, sicaksa yanar veya kurcalarken alarmi otunce korkuyor koyma buraya" dedi.
    Sakince sordum
    - kacinci kattasiniz?
    -yedi, dedi...

Sizi sosyal hizmetlere sikayet edecegim, 3 yasindaki cocuk tek basina 7. Kattan asagiya iniyor ve basibos sekilde hayatini riske ediyorsa siz bu cocuga bakamiyorsunuz, ihmaliniz var. Cocugun velayetini sizden aldiracam! Dedim..
    Sonuc:
    Yonetim araya girip, sakin yapma diye eve ricaci geldi.

Yani, arastirin ve yasalari lehinize kullanin.
    Muzdarip, bursalıali ve aquarist4 bunu beğendiler.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi sosyal hizmetlere sikayet edecegim, 3 yasindaki cocuk tek basina 7. Kattan asagiya iniyor ve basibos sekilde hayatini riske ediyorsa siz bu cocuga bakamiyorsunuz, ihmaliniz var. Cocugun velayetini sizden aldiracam! Dedim.
    Çok akıllıca bir cevap olmuş. Tebrikler.
    yürekçe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Muzdarip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok akıllıca bir cevap olmuş. Tebrikler.
    Arada bir zihnim aciliyor, o ana denk gelmisti ;)
    bursalıali bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)