Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gezilere ara verdim. izindeyim

işte sebebi, kızımla ilk fotomuz

https://pbs.twimg.com/media/A5YsDlUCIAAb-lb.jpg:large

ahada eli, parmakları

https://pbs.twimg.com/media/A5YssZ1CMAArIOW.jpg:large
    fotoları göremiyorum ama allah bağışlasın, hayırlı olsun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

Alıntı Scorfield adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardeşlerim biri ostmdee duran motor karbratör boğazı çatlak değiştir dedik parasını peşin verdik değiştirmemiş şimdi kranktan ses geliyo 500 tl diyor(yakın ve sağlam bi rivayete görede karbratörden yapmış arızayı)bnce doğru çünkü ustadan önce yoktu . Ve bu usta ön bilyeyi değiştirdi ses geliyo diye verdi motoru Kızılay'da çalışıyorum dünde git gel 60 km yol Yapıyorum eve bi geldim tekeri tutan saplama civatasının cıkmasına 2 cm kalmış öldürcekti beni bilyeyi taktıktan sonra iyi oturtmamış.Hatta km ölçen yuvarlak bişey varya Tekerde o Dönüyodu teslim Alırken Motoru Bişey olmaz dedi devam et Dedi...Öldürcekti yaa
    Diğeri gimat'ta hızır usta'nun oğlu Kime Hızır desem Adam Gibi Adam Der Oğlu Desem Uzak dur Der içerden Yeni çıkmış Zaten ..Motoru Satın Aldım Sinyaller Bağlı Değildi Ve flaşör Takılcaktı Marş Basmıyordu.. Ben kablosunu çıkarmışım.s ..Çağırdım(zorunlu) Geldi Yaptı. Akşamında kapattım dükkanı yine aynı ne dinyal ne Marş Ertesi Akşam geldi dünden yapamadığı işi yaptı birde flaşör taktı flaşör 10 lira bnden istedi 50 lira dünde aldığı bi elli lira var kızdım bu sefer kovdum dükkandan ... sök dedm taktıgını motora bi baktım ne sinyal kalmış ne far (Fara havya ile lehim attı Ne alakası varsa) far bozuldu boşta büşürünü gözümün önünde kırdı ses etmedim
    Diğeri başkent oto sanayidew adını hatırlamıyorumBi tane var zaten O dedi tmm taparız diye 2 hafta bekledi motor Haa birde tesisat değişmesi lazım 600 lira dedi yuhh Dedim yaa 80 tlye işçilikle takılıyo komple tesisat..
    neyse arıyorum Adamı ee Abi naptın tamam yapcaz tamam yapcaz Die(Birde söyle anlaştık sen yap bn paranı bitince Vercem dedim) Bi daha aradım EE sen parça parası getirmedinki biz yapalım diyo Hey Allah'ım dedim yaa .. Neyse Biraz parakoydum Cebime Abi dedim ben yarın gelcem Yaranda Cebimde Öyle anlaşmadık ama Sen Başla Bayram Bak önümüz İş Güç Var Tamam mı Tamam .. Bi gittim Ulan motor yatmaktan Tozlanmış İçindeki benzine kadar Çekilmişş Eee Abi napcaz ... Benim memlekete gitmem lazım 2 Hafta yokum dedi İçim Nasıl İsyan Ediyo Ama yapacağı iş 1 Gün Sürmeyecek 2 Hafta olmuşş ... Ee abi o zaman Bi çalıştırda bn Götüreyim Diyorum Yok diyo ... Napcam derken Bi Baktım Benim bu Hızır Ustanın Oğlu Bu dükkana Geldi Bi ters Ters Baktııı ... Haaaa Dedim mevzu Anlaşıldı Bni Bu Başkenttekine Tavsiye edeni Aradım Abi dedim böyleyken Böyle Oldu Bu işte Bi karışıklık Var .. Oğlum Dedi Geçen cumartesi Hızır'ın oğlu Gelmiş seniin Motoru Görmüş Yapmayacan Bu motoru İlişiği Keseriz Demiş Olay Buu ....
    ............ Motoru Aldığımdaa far ayağı takılı değildi sinyallere flaşör takılcaktı marşı ben bozdum Birde Eksoz içten kırılmış o Eksozcu işiydi Zaten Bu ustalarla Aradaki mesafeden Sonra

Far sadece unuz yanıyo sinyaller takılı Bile Değil Duran Motor Takamadı Sabahları Zor çalışıyo Karbratör Hava Alıyo Güya Çaktalk Problemi Halledilmişti
    Ön Bilyeden Ses geliyodu Değişti Hala Geliyo
    Debriyaj sert Geçiyordu Tel değişti Ayarlandu (Güya) Hala sert Geçiyo Tesisatta Sıkıntı Var Değişcek düzeltemedilr Bantladılar Geçtiler vs..vs..vs
    Birde 1 Hafta başında Bekledim Motorun Yapmadı Adam iş var önce motor Var diye Bir gün beklemedim yaptı bu halde Verdi elimee
    ... Şimdi bana kim yardım edebilir.. Allah İçin
    kardeş geçmiş olsun...üzüldüm gerçekten...maalesef ankara da çok duydum böyle...
    Scorfield ve makseli bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gezilere ara verdim. izindeyim

işte sebebi, kızımla ilk fotomuz
    https://pbs.twimg.com/media/A5YsDlUCIAAb-lb.jpg:large
    ahada eli, parmakları
    https://pbs.twimg.com/media/A5YssZ1CMAArIOW.jpg:large
    Allah analı babalı büyütsün. Balla yoğurmayı unutmayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:59 ----------

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Part 1

Part 2

Adamlar test etmişler ingilizce ama burdan genel bir sonuç çıkabilir bence
    Teşekkürler Bülent. Nokta atışı yapmışsın
    makseli bunu beğendi.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Scorfield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pıonner 200 cc Chopper
    Allah Bağışlasın MAŞALLAH
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    beyler küçük bir işim için wordpressden anlayan bi arkadaşa ihtiyacım var...bu küçük işimi bir çilingir sofrasında halledebiriz..ya da kendi istediği başka bir ortamda

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    bizim mt-ankara'nın elinde bandanası baff'ı olan varmıdır hala. elinde fazladan olan bana verebili mi?
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Allah bağışlasın
    forewer ve makseli bunu beğendiler.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @erhan teşekkür ederim inş. akşama evdeki pc den görürsün fotoları.

zaten yeni doğanların yüzleri hep aynı. bende yatarken ve elbisesinin içinden elini fotoladım

@ozan teşekkür ederim. bal gibi zaten kendileri

// ayrıca @Taylan, @forewer, @umurcan, @ejlover, @Satharian ve @Scorfield e de de teşekkürler

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Allah Analı Babalı büyütsün, bahtını açık etsin İnşallah...
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Allah analı babalı büyütsün ...
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

mustafacım Allah analı babalı büyütsün.gelinlikle görmenizi nasip etsin.Allah bağışlasın.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Mustafa Allah bağışlasın, Allah analı babalı büyütsün, kafası da pek bi şirinmiş

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler küçük bir işim için wordpressden anlayan bi arkadaşa ihtiyacım var...bu küçük işimi bir çilingir sofrasında halledebiriz..ya da kendi istediği başka bir ortamda
    Hacı sen o adamı bul, çilingir sofrasına oturun, sonra da beni çağır olur mu wordpress den anlamam ama çilingir sofrasından anlarım o kısmına katılabilirim.
    GaCCaLL bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    @Osman ve @Okan abi teşekkür ederim, inş.

@Hüseyin abi inş. teşekkürler hayırlısıyla olur inş.

@Bülent saol diğer bebekler gibi işte, buruşuk buruşuk. o yüzden ufacık minnacık parmakları çektim

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Arkadaşlar bu gün efe honda'daydım servis bölümündeki arkadaşla baya sohbet ettik. KTM 990 Adventure'dan bahsettim baya merekla dinledi oda adventure motorlardan hoşlanıyormuş ama gidip hemem 990 alma dedi yamahaya hondaya bak dedi KTM'nin servisi Ankara'da bulamazsın arça problemi yaşarsın dedi. Benimde aklıma yattı gibi hemen gidipte 25 lira sayıp ertesi günede yatırırsam üzülürmüşüm gibime geliyor. sahibindene baya baktım aklıma şöyle bir plan geldi. Motorumu satmadan 2. el Africa Twin ya da Süper Tenere almak daha mantıklı gibi ama problem şu ikiside baya yaşlı moruklar anlıyacağınız. Ama herkes bunlara milyon km yapabilir diyor yabancı sitelerde. Bunları yolda tutmak daha rahatmış gibi geldi bana. İkiside çok güzel duruyorlar.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77251292/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96874995/detay
    Şimdi yorumlarınızı bekliyorum.
    @Bülent bence sende bunlardan bi tane alabilirsin yakışır sana enduro giysileriyle.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün efe honda'daydım servis bölümündeki arkadaşla baya sohbet ettik. KTM 990 Adventure'dan bahsettim baya merekla dinledi oda adventure motorlardan hoşlanıyormuş ama gidip hemem 990 alma dedi yamahaya hondaya bak dedi KTM'nin servisi Ankara'da bulamazsın arça problemi yaşarsın dedi. Benimde aklıma yattı gibi hemen gidipte 25 lira sayıp ertesi günede yatırırsam üzülürmüşüm gibime geliyor. sahibindene baya baktım aklıma şöyle bir plan geldi. Motorumu satmadan 2. el Africa Twin ya da Süper Tenere almak daha mantıklı gibi ama problem şu ikiside baya yaşlı moruklar anlıyacağınız. Ama herkes bunlara milyon km yapabilir diyor yabancı sitelerde. Bunları yolda tutmak daha rahatmış gibi geldi bana. İkiside çok güzel duruyorlar.
    @Bülent bence sende bunlardan bi tane alabilirsin yakışır sana enduro giysileriyle.
    Yamaha'yı bence direk eleyin, africa twin ziyadesiyle memnun eder sizi. Kilometre ve model takıntısı olanlara kulak asmayın, boru değil Africa Twin
    ANGARAJ

gmsi61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys kle650
    Allah analı babalı büyütsün. Allah bağışlasın.

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'yı bence direk eleyin, africa twin ziyadesiyle memnun eder sizi. Kilometre ve model takıntısı olanlara kulak asmayın, boru değil Africa Twin
    Bende aynı şekilde düşünüyorum

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı sen o adamı bul, çilingir sofrasına oturun, sonra da beni çağır olur mu wordpress den anlamam ama çilingir sofrasından anlarım o kısmına katılabilirim.
    Sen gülüp dikkatimizi dağıtırsın panpa...biz işi bitirelim hep beraber sofraya oturalım...

Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an camiada temiz bir africa twin bulsa anında alacak o kadar adam duydumki temizi ilana çıktığı anda gider...herkes temiz bulamamaktan şikayetçi...ama ilandaki çok diri duruyo gerçekten...

Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an camiada temiz bir africa twin bulsa anında alacak o kadar adam duydumki temizi ilana çıktığı anda gider...herkes temiz bulamamaktan şikayetçi...ama ilandaki çok diri duruyo gerçekten...
    Yav tam maymun oldum gibi Africa Twin çok hoşuma gitti ama bunların hepsi önümüzdeki sezona tabiki gidip hemen almak istemiyorum kredi çekmem gerekir biraz biriktirmem lazım Ankara'da hiç Afrika Twin'i olan yokmu biraz sohbet etsek iyi olacak gibi.

Motosikleti
    tracer 900
    AT bence şehir içi için biraz ağır kaçabilir...transalp tavsiye ederim...

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    makseli hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün. Allah bağışlasın.
    scorfield arkadaşım motosikletin çin malı ise ustaya gitmeyecen kendin yapacan. benim mct 250 var. bir çok işini kendim yapıyorum. kırsam parçalasam bile parçası ucuz en hassas yer karburotor oda 250 kagıt. bence kendin yapmaya bak. boylesi daha zevkli oluyor. elektrik tesisatı 35-50 tl arası ustayla uğraşacağına ver 50 kagıt tüm sistemini yenile. bir daha ustaya gitme. bu forumda beycivan abi var. bu tür motosikletten anlar. başın sıkışınca ara bu nasıl oluyor adam sana hemen yanıtlıyor. şurayı kontrol et burayı kontrol et diye. dürüst usta bulmak çok zor.
    Scorfield bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler