Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lütfücüğüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bütçen fazla değilse beatle işini iyi düşünmelisin, bu işi çok iyi bilen bir abiye sordum, bu araçların vidasına kadar komple restorasyonları 22-23 ü buluyormuş, sadece aracı iyi duruma getirmek için bile 7-8 harcaman gerekir dedi, piyasada temiz beatle bulmak çok zormuş, takipçileri hemen kapıyormuş düşenleri, atıl durumda bir tane almak başa bela olabilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...05455269/detay
    Biliyorum fakat senin konuştuğun insanlar aracı classic hale getirmek için gerekli bütçeyi söylemişler sana, benim öyle bir niyetim yok
    Geçen buldum bir tane vos, gördüğüm en orijinal arabaydı, daha tornavida değmemişti araca, 2bin e de veriyordu sahibi ( eski bir öğretim görevlisi, yaşlanmış baya eski arabalarını da satıyordu, 2 tane vos ) acele etmedim nasıl olsa bir yere gitmez bu arabalar diye, galericinin biri aldı 8 e satıyor şimdi.

Forumdan da ricam yine boyle tertemiz bir vos bulabilmek için mahallelerinde sokaklarında görüyorlarsa haber vermeleriydi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Anladım aga, 2000tl çok iyiymiş ya insan alıp binmez-garaja koyar aslında ben de çocukluğumdan beri hastayım bu arabalara ama arabada rahatlık arıyorum-uğraşmak istemiyorum, o yüzden tospa işine girmiyorum hiç, new beatle olsa güzel olurdu ama

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Lütfücüğüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum fakat senin konuştuğun insanlar aracı classic hale getirmek için gerekli bütçeyi söylemişler sana, benim öyle bir niyetim yok
    Geçen buldum bir tane vos, gördüğüm en orijinal arabaydı, daha tornavida değmemişti araca, 2bin e de veriyordu sahibi ( eski bir öğretim görevlisi, yaşlanmış baya eski arabalarını da satıyordu, 2 tane vos ) acele etmedim nasıl olsa bir yere gitmez bu arabalar diye, galericinin biri aldı 8 e satıyor şimdi.

Forumdan da ricam yine boyle tertemiz bir vos bulabilmek için mahallelerinde sokaklarında görüyorlarsa haber vermeleriydi.
    Galerici bunlar, çarpar adamı...

Seninle yine yollarımız kesişti gibi. Korayın dediği fiyatlar böyle şekilli şemalli orjinal haline getirtme fiyatları.

Şimdi bizde de 77 model bir passat var, SW. garajda yatıyor. Bazı çürük yerleri var. Motoru daha 100.000 e gelmedi. Ben de onu toparlatıcam, max 4~5 TL ye "güvenle" yüreyecek hale gelir gibi geliyor bana. Bu da zaten şu demek oluyor; şu soğuk havalarda bile(üşümeden) motora binen 'ben' için olağan dışı durumlarda nadiren lazım olacak bir araba ihtiyacımı gayet cuzi bir fiyata temin etmiş olucam. Hani senin dediğin gibi, güvenle yürüyebilir hale gelse benim için kafi. Yoksa antika tarzında kolleksiyoncu gibi toparlamaya kalkarsam önünü alamam

Bana şimdi güzel bir kaportacı lazım. Arabayı vericem, uzun vadede(birkaç ay) yavaş yavaş toplamasını istiycem. Garajda yatacağına orada yatsın. Ama tanıdık birisi olsa iyi olur. Çünkü hem güven açısından iyi olur hem de kimse artık bu tarz işlere bulaşmak istemiyor maddi getirisi düşük diye.

Ayrıca benim küçüklüğüm de bu araba ile geçti, manevi değeri yüksek bende
    #sürenadam

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galerici bunlar, çarpar adamı...

Seninle yine yollarımız kesişti gibi. Korayın dediği fiyatlar böyle şekilli şemalli orjinal haline getirtme fiyatları.

Şimdi bizde de 77 model bir passat var, SW. garajda yatıyor. Bazı çürük yerleri var. Motoru daha 100.000 e gelmedi. Ben de onu toparlatıcam, max 4~5 TL ye "güvenle" yüreyecek hale gelir gibi geliyor bana. Bu da zaten şu demek oluyor; şu soğuk havalarda bile(üşümeden) motora binen 'ben' için olağan dışı durumlarda nadiren lazım olacak bir araba ihtiyacımı gayet cuzi bir fiyata temin etmiş olucam. Hani senin dediğin gibi, güvenle yürüyebilir hale gelse benim için kafi. Yoksa antika tarzında kolleksiyoncu gibi toparlamaya kalkarsam önünü alamam

Bana şimdi güzel bir kaportacı lazım. Arabayı vericem, uzun vadede(birkaç ay) yavaş yavaş toplamasını istiycem. Garajda yatacağına orada yatsın. Ama tanıdık birisi olsa iyi olur. Çünkü hem güven açısından iyi olur hem de kimse artık bu tarz işlere bulaşmak istemiyor maddi getirisi düşük diye.

Ayrıca benim küçüklüğüm de bu araba ile geçti, manevi değeri yüksek bende
    Var bir iki tanıdığım da önce arabaya bakılması lazım usta gözüyle, tahminim muayenesi yoktur o aracın, hem muayeneden geçirmek hem de güvenli hale getirmek mantıklı bir bütçeye mal oluyorsa yapılır. Yok ederinden fazla ise hiç bulaşma derim. Malum eski arabalar; taban sacı çürüyebiliyor, motor kısmında hatırı sayılır ölçüde parçanın değiştirilmesi gerekiyor, ön takımın sıkı bir bakımdan geçmesi gerekiyor, frenlerin elden geçmesi şart, lastikler muhakkak değişmeli vs.
    Kaporta çürükleri ve boya keyfi, hem muayene için hem güvenlik için elzem değil.

Yani Koray'ın dediği gibi arabayı yürür hale getirmek 3-4 bine mal olur. Biraz da düzgün gözüksün istersen 5-6 bin.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Daha birkaç yıl öncesine kadar araç yürüyordu, aktif olarak kullanıyorduk. Ama geçen 4-5 yılda araç kapının önünde yağmur-kar-kış felan derken bakımsız kaldı ve bazı yerleri çürüdü. Babam rahatsızlığından dolayı ilgilenemedi, ben de üni.de pek ilgilenmedim araçla... Sonuçta bu durumdaki bir aracı da toparlayamıyorlarsa eğer neyi toplayacak bu sanayiciler?? Ne yapalım, hafif tozlanmış bir aracı da götürecek değiliz ya Hurdadan çıkartsam tamam diycem uğraşılmaz, ama birçok tamirci bu tür işlerden para kazanamadığı için(daha doğrusu yeni nesil arabalarda hazır parça değişiminden çok daha kolay ve fazla para kazandıklarından) burun kıvırıyor, "abi değmez buna" diyorlar. Yoksa aracın çok kötü durumda olmasından dolayı değil... Sonuçta benim araçta çürümüş yerler var, oraları ben yapamadığım için tamirciye götürmek istiyorum, o adam da "ben de yapamam" diyorsa ne anladım ben bu işten

Saydıklarının hepsi için yok mu zaten bu tamirciler... Birkaç ayda, yavaş yavaş sırayla elden geçirsin işte. Varsın 5i geçsin 6TL yi bulsun, gidip +15 TL ye araba almaktan daha iyidir benim için.
    #sürenadam

Motosikleti
    250 cc custom
    Kanuninin 2013 modellerini gördünüz mü ? gt 170 fena değil 3140 TL olması bayağı satacağını gösteriyo. ama GT 200 R ı yapmayaymış iyiymiş. hayattan soğudum
    [B]Çoğunlukla şarkılar İstanbul'u anlatır; çünkü Ankara anlatılmaz yaşanır...[/B]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hacılar bu "altın esvaplı adam" toplantısı nasıl geçti bi deyiverin hele?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir birliktelikti ,Barkın Başgan toplantı çıkışı bize takıldı 5 TL'lik tavuk dürüm ve de tabi ki Yunusgil'in methini duymuş çok keyifli vakit geçirdik doğrusu senin olmaman büyük bir eksiklikti , o gece ki sinerjiyi anlatamam inanılmazdı .

Motosikleti
    CBF 500
    Buğra ile çok gelmek istedik ama iş çıkış saatleri yüzünden katılamadık ben başını kaçırdığım zaman sonunu anlamıyorum

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Abi cidden seni sordu... İnanmayacaksın ama sohbet sırasında dediki;

"Ankarada taksi motorlar var dediler, böyle sarı sarı... Ben göremedim hani neredeler?" dedi. Biz de ses etmedik, Rocky BALBOA çok kral adamdı dedik....
    #sürenadam

Motosikleti
    xt 600
    benim de pek gelesim vardı da buğra gitmeyince vasıta bulamadık.
    geleydim barkın başkan'ı Honda'nın satış politikası başlığındaki mesajlarından dolayı tebrik edecektim. kısmet değilmiş.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    benim de pek gelesim vardı da buğra gitmeyince vasıta bulamadık.
    geleydim barkın başkan'ı Honda'nın satış politikası başlığındaki mesajlarından dolayı tebrik edecektim. kısmet değilmiş.
    O diil de fati abi bu seninmiydi bir zamanlar?
    ANGARAJ

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O diil de fati abi bu seninmiydi bir zamanlar?
    http://img708.imageshack.us/img708/4...1227130017.jpg
    hani aramızda kalacaktı?
    hani kardeşştik?

yok la benim plaka başkaydı.
    ön cam vardı bi de safebet marka.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Anaaa, Fatihin yarısı yok ya laa Olm ben de böyleydim yıllar önce ya
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Before - after fotolarında yer alabilecek türden ibretlik bir paylaşım + rep

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Before - after fotolarında yer alabilecek türden ibretlik bir paylaşım + rep
    adam haklı beyler dağılın! repini verdim kardeş
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Biraz da yarışalım ;
    (Tam ekran+kulaklık+ışıklar kapalı tavsiye edilir )

https://www.youtube.com/watch?v=eWzoye3e3xA
    #sürenadam

Arabadan soğudum anasını satayım

http://i.imgur.com/ti9ge.png
    http://i.imgur.com/dCwK0.jpg
    Wozy bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 500
    Arkadaşlar motosikletinizi satarken deneme sürüşü yaptırmamanızı öneriyorum, bu hırsızlık yöntemi son zamanlarda çok fazla arttı, mümkünse hiç kimseye vermeyin-hele de tanımadığınız bir kişiye!!

http://www.motosiklet.net/forum/cali...-calinmis.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Helal olsun diyorum, ben beğendim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7037159/detay/

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Sizce bu "povır kıruzır" nasıl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99201931/detay hiç kullananınız oldumu?
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler