Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Scorpion EXO-400 Sonic Kask İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı afonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv k2 kullandım, ses alıyordu
    lazer lz6 quasarım vardı, çok rahatsız bir kasktı.
    nolan 62 kullandım ama büyük beden kullandığım için görüş belirtemiyorum.

şimdilerde kaliteli ama uygun fiyatlı kask arayışındayım. uzun süredir devam eden araştırmalarımdan sonra hala kararsızım

uvex alman malı olup çok kaliteli bir kaskmış. bu modeli almayı düşünüyorum ama hakkında hiçbir bilgim yok. hafif ve polikarbon olması da tercih sebebim

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...292-0-124.html

şimdi bu fiyat indirimi ile ilgili kafamda 2 soru işareti var
    1- kaliteli diye bildiğimiz kask markaları çinde üretim yaptırıp ucuza malediyor ama kaliteden taviz mi veriyorlar, piyasada prestijli markaların çin üretimleri dolaşıyor mu?

2- motomax nasıl bu kadar uygun fiyatlı satabiliyor?? kasklarda bi sıkıntı mı var?
    Evet dostum aynı soru benim de kafamı karıştırmakta,69 fiyatlı olan uvex bildiğim kadarıyla konu sahibi arkadaşın tanıttığı kaskla aynı sınıfta.Yurt dışında da fiyatları benzer zaten.Ben 149'a uvex 525 düşünüyorum,fiyatına göre mükemmel bir kaskmış gibi duruyor.Oldukça da hafif.Kullanan varsa görüş bildirmelerini bekliyorum.

69 olanı artçı kaskı niyetine alırsın,kendin de bir 525 alır geçersin diye düşünüyorum.Yanlış anlamayın artçıma gerektiğinde kendimden daha fazla değer veririm,o bana emanettir ama önüne gelen binmek isteyince iyi kask çöpe atılan paraya dönüşüyor.Sürekli bir artçım yok yani.Ki 69 olan da oldukça kaliteli bir kask anladığım kadarıyla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben demin aradım motomaxı, sordum bu 2007 üretim olayını. 2009 senesinde Türkiye distribütörü olduklarını ve bu kaskları da 2009da direk fabrikadan satın aldıklarını söyledi.
    "Aceba elleinde kalmış kaskları size satmış olabilrler mi dedim"
    "Hayır, bizde fırından yeni çıkmış sıcasıcağına aldık, öyle birşey yapmamışlardır, bu DMZ serisinin üretim yılı 2007, belki yazan odur" dediler.
    Doğru olabilir olmasına amma velakin bu cevap beni pek tatmin etmedi, bilmem sizi tatmin etti mi?

Bu arada arkadaşlar gene aynı kaskı satın alan 2 arkadaşımız bakın sitedeki başka bir topicte ne demişler?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ask-aldim.html

"honda.cbr.125", DMZ modelinde sağ ve sol üst bölgede kulaklık boşluğu harici pedsiz bir alan, boşluk olduğunu yazmış. DMZ kullanan arkadaşlar varsa, böyle bir boşluk olup olmadığı teyid edebilrler mi? Bu ne boşluğu???
    Bahsedilen boşluk kulak kısmına gelen yerlerde. Sanırım kulaklık için bırakılmış bir boşluk.

"Ne kadar boşluk var" derseniz, şimdi fotoğrafları çektim, sıcak sıcak buyrun :

Ayrıca üretim tarihi ile alakalı bantlarında fotoğraflarını çektim:

Bunlarda bonus olsun, güneş vizörlü hali:

"cityrider" ise, kaskı kullanan herkesin ortak fikri olan, vizörün kesinlikle buğu yapmadığı yönündeki söylemin aksine yağmurda buğu yaptığını söylemiş... Buğu zaten sıcaklık farkının olduğu zamanlar olur, yani soğuk günlerde veya yağmimgu havalarda... "Buğu yapmaz" özelliği varsa, yağmimgu günde de buğu yapmamalı öyle değil mi?
    İşim gereği yaz-kış sürekli motosikletimle ev-iş arası gel git yapıyorum.
    Yoğun yağmurlarda bile bu kaskı kullandım. Kesinlikle buğu yapmıyor.

Exo400'ler eğer buğu yapıyorsa, ya vizörü içten mendille bastırarak silinmiştir, yada üretim hatası vs. vardır.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    cbf150
    Öncelikle hayırlı olsun.

Vizör içinin kesinlikle fazla kurcalanmamasının gerektiğini düşünüyorum. Sebebi buğu önleyici kaplama zarar görebilir. Başka bir teknoloji varsa bilemem tabii
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Teşekkür ederim "AydoganX"
    uğraşmış tek tek fotoğrafını çekmişsiniz, buraya yüklemişsiniz..
    sanırım cevap ortada: yazan tarih, kesinlikle kaskın üretim tarihi...
    neyse üretim tarihi 2007de olsada, bende bi exo-400 sipariş ettim. bakalım benim kaskta ne yazacak?
    er-5 de deneyeceğim önümüzdeki hafta. kask hakkında net bir fikrim olduğnda görüşlerimi yazarım...

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    bende exo 400 kullanıyorum vizörün dış yüzeyinde çizilmeye dayanıklı sertlertirilmiş tabaka özelliği var ve bu tabaka soyulmaya başladı benim vizörümde yeni vizör bulamadım motomaxonline da
    81VATAN__54MEKÂN

Teşekkür ederim "AydoganX"
    uğraşmış tek tek fotoğrafını çekmişsiniz, buraya yüklemişsiniz..
    Rica ederim.

Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende exo 400 kullanıyorum vizörün dış yüzeyinde çizilmeye dayanıklı sertlertirilmiş tabaka özelliği var ve bu tabaka soyulmaya başladı benim vizörümde yeni vizör bulamadım motomaxonline da
    Nasıl oldu da soyuldu? Vizörü sert bir bezle vs. bastırarak silmeyemi çalıştın acaba?
    Yaklaşık 7 aydır bu kaskı kullanıyorum vizörlerimde bahsettiğin gibi bir deforme olmadı.

Motomax'ın sitesinde vizör seçenekleri yok fakat telefonla arayıp bilgi al derim.

Ben siyah vizörü mağazadan aldığım zamanda sitede vizör gözükmüyordu ama mağazada satışı vardı. Telefonla vs. sipariş verebilirsin belki, bilgi almanda fayda var.
    Hatta vizörün durumunuda anlat eğer senden kaynaklı bir problem değilse garantiye girebilir.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bu nasıl oldu ki, 2 yıldır bende kask hatta ufak çizikleri polisajla giderdim, ama böyle bir tabakaya denk gelmedim
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Bende ilk aldıgımda kesinlikle bugu yapmazdı taaki motoru yıkarken visöründe kirli oldugunu görüp onuda prille hem içten hemde dıştan yıkayana kadar. Şimdi ısı degişiminin çok fazla oldugu zamanlarda visörün alt kısmında hafif bugu oluşuyor.

Kısaca visörü içten silerken dikkat etmek gerekiyor kimyasal birşey kullanmayın ıslattıktan sonra yumuşak bir bezle fazla bastırmadan silmek gerekiyor.Bundan farklı bir uygulama yapan var mı?

Bu arada cam sille silen var mı?Ara ara kullanıyorum ama sürekli içimde bir şüphe var. Sonuçta onunda içinde alkol var?

Vizör çok kirlendiği zaman kasktan ayırıp ılık suyun altına tutuyorum.
    Dış tarafını elimle bastırmadan yıkıyorum.İç tarafına ise sadece ılık su tutuyorum o kadar
    Islakken biraz kirli gibi gözüküyor ama kuruyunca görüş mesafesini etkilemiyor.

Daha sonra kendi haline kurumaya bırakıyorum.

Cam sil vs. gibi maddelerde mutlaka buğu yapmaz tabakaya zarar verecektir.

Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim.

Nasıl oldu da soyuldu? Vizörü sert bir bezle vs. bastırarak silmeyemi çalıştın acaba?
    Yaklaşık 7 aydır bu kaskı kullanıyorum vizörlerimde bahsettiğin gibi bir deforme olmadı.

Motomax'ın sitesinde vizör seçenekleri yok fakat telefonla arayıp bilgi al derim.

Ben siyah vizörü mağazadan aldığım zamanda sitede vizör gözükmüyordu ama mağazada satışı vardı. Telefonla vs. sipariş verebilirsin belki, bilgi almanda fayda var.
    Hatta vizörün durumunuda anlat eğer senden kaynaklı bir problem değilse garantiye girebilir.
    yaklaşık olarak 2 3 aydır kullanıyorum kaskı vizörü hiç silmedim sadece suyla yıkadım elimden başka hiçbi yüzeyle temas etmedi vizör motomax'a mail gönderdim ilgilenirlerse değiştirirlerde mükemmel olur olmadı yenisini alıcam ama sitede ne siyahı var ne normali
    81VATAN__54MEKÂN

yaklaşık olarak 2 3 aydır kullanıyorum kaskı vizörü hiç silmedim sadece suyla yıkadım elimden başka hiçbi yüzeyle temas etmedi vizör motomax'a mail gönderdim ilgilenirlerse değiştirirlerde mükemmel olur olmadı yenisini alıcam ama sitede ne siyahı var ne normali
    Motomax maillere pek cevap vermiyor, ben uzun süre önce bu aeroskirt aparatı ile ilgili bir mail atmıştım ne olumlu ne de olumsuz bir dönüş olmadı.

Bahsettiğin tabakayıda tam olarak anlayamadım.
    Bir fotoğraf ekleyebilirmisin?

Motosikleti
    artık yok..
    Motomax maillere pek cevap vermiyor, ben uzun süre önce bu aeroskirt aparatı ile ilgili bir mail atmıştım ne olumlu ne de olumsuz bir dönüş olmadı.

şuan için öyle bi imkanım yok olsa zaten direk fotoğrafla sorucaktım ama şöyle tarif edeyim vizörün dışında sert ve ince bi tabaka var ince bir film gibi bu film kurudukca kendini atıyo gibi şuan vizörün göze temas etmeyen bi noktasında 3cm*1cm bi bölüm tamamen gitti ve bu artıyor vizörün parası umrumda değil fakat sonuçta ben bu kaska para verip almışım 2 3 ayda böyle olmamasını isterdim
    81VATAN__54MEKÂN

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017

Motomax Elinde OLmayan kaskları internette var olarak gösterip, kredi kartı ile satıslarını gerçeklestiriyor, sonra da tlfn ile ulaşıp bu kask elimizde yok; ya bekleyin ya da baska kask alın diyor...

Mesajlara cevap vermemesi de cok normal !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Kapıda ödeme seçeneğiyle bugün exo 400 dmz modelini aldım.Kafama olmayacak diye korktum.Kafam 57.5 cm idi medium almaya karar verdim.Gri rengi kalmıştı.Alırken kutuyu açmadım.Daha sonra açtığımda aeroskirt parçasının olmadığını gördüm ama 99 tl ye bu kaskı aldığım için fazla irdelemiyorum.Kaskın yanak kısımları biraz sıktı ama forumlarda okuduğum kadarıyla yüzde 10-15 esneme payı olduğunu okuyunca bununda sorun olmayacağına karar verdim.Kaskın içinde forumda paylaşıldığı gibi 2008 tarihi vardı.Bana üretim tarihiymiş gibi geliyo ama sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte...

Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapıda ödeme seçeneğiyle bugün exo 400 dmz modelini aldım.Kafama olmayacak diye korktum.Kafam 57.5 cm idi medium almaya karar verdim.Gri rengi kalmıştı.Alırken kutuyu açmadım.Daha sonra açtığımda aeroskirt parçasının olmadığını gördüm ama 99 tl ye bu kaskı aldığım için fazla irdelemiyorum.Kaskın yanak kısımları biraz sıktı ama forumlarda okuduğum kadarıyla yüzde 10-15 esneme payı olduğunu okuyunca bununda sorun olmayacağına karar verdim.Kaskın içinde forumda paylaşıldığı gibi 2008 tarihi vardı.Bana üretim tarihiymiş gibi geliyo ama sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte...
    Aeroskirt aparatı zaten kaskın yanında standart sunulan bir parça değil.
    Ekstra temin etmek gerekiyor.

Kaskın hayırlı olsun, kazasız sürüşler...

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ilk aldıgımda kesinlikle bugu yapmazdı taaki motoru yıkarken visöründe kirli oldugunu görüp onuda prille hem içten hemde dıştan yıkayana kadar. Şimdi ısı degişiminin çok fazla oldugu zamanlarda visörün alt kısmında hafif bugu oluşuyor.

Kısaca visörü içten silerken dikkat etmek gerekiyor kimyasal birşey kullanmayın ıslattıktan sonra yumuşak bir bezle fazla bastırmadan silmek gerekiyor.Bundan farklı bir uygulama yapan var mı?

Bu arada cam sille silen var mı?Ara ara kullanıyorum ama sürekli içimde bir şüphe var. Sonuçta onunda içinde alkol var?
    Cam sil kullanmıştım buğu tabakası kenarlardan başlayarak sıyrıldı. Ilık su bence.
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ilmeliyiz.html

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kafanı mezure ile ölç alın bölümünden hangi bedenin sana uyduğu belli olur.... ben öyle spariş verdim bu kaskların grisinden tam geldi kafama al .. kaliteli bir ürün yaz dan beri kullanıyorum.. yaklaşım 4 ay dır 100tl yi aldım işine yarar kalitede bir ürün....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 ----------

Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafanı mezure ile ölç alın bölümünden hangi bedenin sana uyduğu belli olur.... ben öyle spariş verdim bu kaskların grisinden tam geldi kafama al .. kaliteli bir ürün yaz dan beri kullanıyorum.. yaklaşım 4 ay dır 100tl yi aldım işine yarar kalitede bir ürün....
    3. sayfada zaferkarizma arkadaş kask alırken nasıl alacağını sormuş bende sonuncu sayfa sandım yanıt verdim... ama biraz geç yazdım. soruyu yeni sandım... afedersiniz...
    103 hp

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım merhaba resmen kaskın herşeyini bilir olmuşsun sana bişey danışmak istiyorum şu an elimde ls2 targa var, bu kaskı gördüm çok hoşuma gitti ama targa'yı daha yeni aldım şimdi onu satıp bunu almaya değer mi sence sanırım sen de targa kullanmışsın bundan önce farkları nelerdir kısaca bi kıyaslarsan çok sevinirim, beni cezbeden koyu renk ve desenli olması açıkçası ama targa'dan zarar edip de bunu almak düşündürüyo
    Ninja

Alıntı sedici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım merhaba resmen kaskın herşeyini bilir olmuşsun sana bişey danışmak istiyorum şu an elimde ls2 targa var, bu kaskı gördüm çok hoşuma gitti ama targa'yı daha yeni aldım şimdi onu satıp bunu almaya değer mi sence sanırım sen de targa kullanmışsın bundan önce farkları nelerdir kısaca bi kıyaslarsan çok sevinirim, beni cezbeden koyu renk ve desenli olması açıkçası ama targa'dan zarar edip de bunu almak düşündürüyo
    Merhaba
    Keşke LS2 Targa'yı almadan biraz araştırma yapsaydın
    LS2'nin beni en çok rahatsız eden yönü çok fazla hem rüzgar alması, hemde rüzgar sesi almasıydı.

Bazı yollarda gözüme toprak parçaları bile kaçıyordu o derece yani. Ağlaya ağlaya yol alıyordum sonra

Bu kask LS2'ye nazaran hem daha az rüzgar alıyor, hem daha az rüzgar sesi alıyor. Ama bunların tamamen kesilmesi durumu Scorpion exo400'de de yok, LS2 ye nazaran daha az sadece.

Birde eğer çene altı aeroskirt aparatını takarsan ciddi ölçüde bahsettiğim etkenler daha da düşüyor.

Tavsiye ederim.

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bundan almayı düşünüyorum http://www.motomaxonlineshop.com/mai...950-0-124.html
    Bunun siyah vizörü var mıdır? Buğu yapmayan? bi bağlantı verirseniz sevinirim. Teşekkürler.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler