Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Scorpion EXO-400 Sonic Kask İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    kizilkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Sonic değil de impact modelini ben de bugün teslim aldım. Gerçekten fiyatı ve görüntüsü aynı zamanda da özellikleri ile hakkını veriyor. Siyah vizörünü de aldığım zaman tam olacak Ürün incelemesini Aydoğanx yaptığından söylecek ekstra bir sözüm yok o yüzden yeni başlık açma gereği duymadım. Kafa tasını iyi sarması ve buğu yapmaması çok hoşuma gitti. Yaratıcı tasarımları ise cabası.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonic değil de impact modelini ben de bugün teslim aldım. Gerçekten fiyatı ve görüntüsü aynı zamanda da özellikleri ile hakkını veriyor. Siyah vizörünü de aldığım zaman tam olacak Ürün incelemesini Aydoğanx yaptığından söylecek ekstra bir sözüm yok o yüzden yeni başlık açma gereği duymadım. Kafa tasını iyi sarması ve buğu yapmaması çok hoşuma gitti. Yaratıcı tasarımları ise cabası.
    O kadar para vermişsin kırık kaskı yollamışlar
    Hayırlı olsun. Umarım test etmezsin

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar para vermişsin kırık kaskı yollamışlar
    Hayırlı olsun. Umarım test etmezsin
    Heheh teşekkürler Ya zaten o yüzden indirime girmiş daha fazla kırılmaz abi çok denedik bu kadar oluyor dediler gönlüm razı geldi aldım

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben bu kaskı cok beğeniyorum; hele o 3 boyutlu sekiller yok mu ben de alırım belki
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Evet o cam parçalanmış gibi duran yerlerde kabartma var gerçekten de hasar almış etkisi oluşuyor çok hoşuma gitti iyi ki almışım içten buhar yapmaması süper birşey vizörün kademeleri de benim için çok uygun çünkü eski nolan kaskımda havalandırmayı yeterli bulmadığımda bir kademe yukarı kaldırırdım çok açılırdı bunun diş aralıkları çok iyi. Ben verdiğim 240 tl nin tek kuruşunun çöpe gitmediğini düşünüyorum bu fiyat aralıklarında kask alacak olan varsa bunu tercih etmesi mantıklı. Nitro Aikido yu da inceledim ama kask yanlardan şişkin duruyor Exo 400 daha fit bir duruşa sahip. İncelemek isteyenler Motomax mağazalarına gidebilir

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    MErhaba arkadaşlar başka konu açmak istemiyorum oyüzden burada yazıyorum umarım ilgilenen olur.

Bugün kask ve bot hariç tüm ekipmanlarımı aldım.
    Kask ta aslında aklımda Nitro Aikido vardı(5 yıldızdan dolayı) ama kafamda pek rahat olmadı ve çene kısmım ince olduğu için daha bir hareketli oldu. Ayrıca iç süngerleri çok dolgun olmadığından ,kafam sert geldi.
    Orada Scorpion X-400 baya rahat geldi ondada bedende karar veremedik. L de M de iyi, ama M biraz daha iyi ama siyahında(impact) da M yok diye almadan çıktık.

Bir yerde Marushin kasklar vardı orada sohbet ederken bizden al yada alma ama kaskın fiberglass olsun polycarbonate olmasın dediler. şimdi baktım scorpion da polycarbonate mış.
    Ne yapacağım bilemiyorum iyice kafam karıştı açıkcası.
    Marushin de uygundu(249TL) benim denediğim TNT800 modeliydi.

nitro aikido: çok rahat değil benim kafama. ama 5 yıldız.ve açık renk(tercihim açık renkten yana) 199TL fiyatıylada uygun. fiberglass malzeme.
    scorpion x-400 : 8 sayfayıda okudum herkes memnun gibi rüzgar sesi hariç yüksek süratte ama bende ilk motorumu alacağım ve büyük ihtimal cbf150 yada muadili birşey alacağım için zaten 120km ve üstünü göremeyeceğim.
    ancak polycarbonate malzeme ve sharp tan 3 yıldız aklımı kurcalıyor.

marushin tnt800 : kafamda konforlu bir kask. malzemesi fiberglass ama çarpışma testi yok. fiyatı uygun sayılır (249TL)
    777 modeli olsa hiö düşünmeden bodoslama dalar alırım ama 800 modelinin güvenliği muamma (aslında sharp ın sitesinde fullface tüm modelleri enaz 4 yıldızlı ama işte doğrudan 800 modelinin testi olmayınca emin olamadım.)

kusuruma bakamayın bu kadar kafa şişirdiğime ancak söz konusuda olan "kafamız" olunca mazur göreceğinizi umuyorum.

not : polycarbonate ın gerçekten dezavantajı var mı yok mu bunu, net bilgilerle aktarabilecek biri varsa sevinirim.

ozan_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Merhaba, fikir vermesi açısından kaskla ilgili kendi durumumu aktarıyorum.
    Ben de kendime kask bakarken Scorpion exo400 düşünüyordum ama sharp'tan 3 yıldız alması nedeniyle vazgeçtim, indirime denk geldi 4 yıldızlı ve buğu önleyici ek camlı Nolan'ı yarı fiyatına aldım. Yakın zamanda da artçım için kask ne alsam diye bakınırken Nitro'yu düşündüm fakat buğu önleyici camı olmaması bir miktar soğuttu beni, pinlock'a da para vermem gerekecekti (pinlock hazırlığı da yok sanırım, markaya da pek sempatim yok). Şu anda Laser Breva almayı düşünüyorum, benimki gibi bu da 4 yıldızlı, kendinden pinlock'lu ve dahili güneş vizörü var. Tabi Nitro + Pinlock 250 TL gibi bir şey ediyor, Laser 300 TL. Tercih...

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı ozan_oz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, fikir vermesi açısından kaskla ilgili kendi durumumu aktarıyorum.
    Ben de kendime kask bakarken Scorpion exo400 düşünüyordum ama sharp'tan 3 yıldız alması nedeniyle vazgeçtim, indirime denk geldi 4 yıldızlı ve buğu önleyici ek camlı Nolan'ı yarı fiyatına aldım. Yakın zamanda da artçım için kask ne alsam diye bakınırken Nitro'yu düşündüm fakat buğu önleyici camı olmaması bir miktar soğuttu beni, pinlock'a da para vermem gerekecekti (pinlock hazırlığı da yok sanırım, markaya da pek sempatim yok). Şu anda Laser Breva almayı düşünüyorum, benimki gibi bu da 4 yıldızlı, kendinden pinlock'lu ve dahili güneş vizörü var. Tabi Nitro + Pinlock 250 TL gibi bir şey ediyor, Laser 300 TL. Tercih...
    Teşekkür ederim bu bilgiler çok iyi oldu.
    Bende şuan Nolan lara bakmaya başladım. Sizin aldığınız Nolan ın hangi modeli acaba?

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    İsmail hayırlı olsun yeni kaskın kardeş.

Allah kaskın gerekliliğini göstermesin,kaza bela vermesin.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

mancuryalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    Bu kırık kask modeli bendede var.3aydır kullanıyorum kışın biraz fazla rügar alıyor ama yazın müthiş bir havalandırma sistemiyle adamı ferahlatır onun dışında arkadaşın dediği gibi çene altında aparat olmadığından rüzgar alıyor tek sıkıntısı ve onun dışında ben çok memnunum kaskımdan ;)

ozan_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bu bilgiler çok iyi oldu.
    Bende şuan Nolan lara bakmaya başladım. Sizin aldığınız Nolan ın hangi modeli acaba?
    Merhaba, aldığım model Nolan N85... Umarım siz de kendiniz için uygun bir kask bulabilirsiniz...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Scorpion bağımlılık yaptı;
    bir tane de exo 450 aldım

exo 400 den cok daha üstün bir kask ses konusunda

Uploaded with ImageShack.us

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

jonturka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250R
    Ben de exo-450 alıcam bir tane mecburen..750'nin bedeni olmadığı için. Memnun musun ??

Bir de 450'ler üretimden kalktı. Yerine 500'ü koydular.
    - Abi 1000'lik mi bu ?

-

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şurayı bi yazıveremde konu belli olsun bende kaliteli bir kask düşünüyordum

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    ben exo1000 kullanıyorum ve gayet memnunum, amerikan kasklar zaten hernedense hep bana daha konforlu geldi, scorpion lar hem zorlu snell hemde ce den geçmiş kasklardır
    let it be

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Güzel beğendim ben de yorumları da okudum.LS2 kullanıyorum.Ama burası ekipman olarak kıt bir yer.Beden ve desen olarak görmem lazım.İstanbul'a yolum düşer yaza kadar o zaman alırım.Gerçi zam mı geldi ne... 100 liralardan bahsediliyor motomaxta şuan 279 TL... Başka satan yer de yok...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler