Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gilera Runner VXR200 Testi (yeni kasa)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Dediğin doğru ferco'da alıyorsun dolaşıyorsun kapalı yerde.Gerçi ben 15-20 dakika gezmiştim ama ufak pistte gezsen ne olur gezmesen ne olur
    Ben alabilirsem dilediğince bakabilirsin olmazsa runner'ı olan birine yapış
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    nasıl yani runner ı olan birine yapış ne diosun sen memet

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ya aslinda iyi olurdu
    nasip..
    banistercaq eski bi runner sahibisin sanirim(gecmis olsun kazanla ilgili tekrar)
    xevo nun konforuyla karsilastirman zor olacak ama artci konusunda biraz deneyimlisin sanirim?bilgi verme imkanin olursa sevinirm
    110 gibi bi suratle sabit giderken arkadaki titresimden bobrek tasi dusuruyomu?
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    praetorian tabiki bilgi verebilirim. 11000km şehiriçi ve dışı 1,5 senelik bir kullanım sürem oldu.
    Eski kasa runner lara göre arka selesi daha geniş olsada runner ın selesi gerçekten küçük. Selenin sert olmasıyla birlikte uzun sürüşler artçı için eziyetli geçebiliyor. Runner sadece yokuş aşağı sınırlarında titreşim yapıyor kesinlikle 110 km gibi bir hızda artçı veya sürücü titreşimden rahatsız olmuyor çünkü titreşim yok ancak ülkemizin yollarının da etkisiyle artçı hop oturup hop kalkabiliyor bozuk zeminlerde. Ben artçımla bozcaadaya gidip gelmiştim dönüşte özellikle artçım baya zorlanmıştı. Kısaca ortalama 100km lik bir artçılı sürüş artçı için pek rahat olmuyor runner da.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    yok
    o cok talihsiz oldu..acikcasi kararsiz kaliyorum surekli..
    cbr 125 ten sonra runner veya x9 alacaktim son anda fikrimi degistirip falconu aldim,hala aklim runner ve x9 da aslinda..
    artci konforu cok onemli..
    ama bi yandan da iyi kacmasi lazim acikcasi(suratle cok bi isim yok zaten ama tehlikeden kacinma anlaminda)
    sora bi yandan x9 ve runner in parca fiyatlarini dusunuyorum zira banistercaq senin kaza topicini sanirim bi baska sitede okudum 10.000 ytl masraf cikmisti galiba

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    praetorian evet bu topic e koyduğum fotolarda sadece ön hasarı gözüküyor ama sağ sol ön arka hasarsız hiçbir yeri yoktu malesef motorumun, itiraf etmem gerekirse şehiriçi trafikte runner ı çook arıyorum, onun kıvraklığını xevo da bulamadım şehir içinde.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Motosikleti
    yok
    mhyen ve runner hakkinda meraki olanlar bu ayki
    motoron ve 2teker dergilerinde runner testleri var bilgilerinize:D

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    2teker dergisini bir ara belki 10 bayiye sormuştum da Kadıköy Nezih'te ancak bulmuştumMotoranı nerden bulabilirim?
    Bu arada ben motoru sattım praetorian.Şimdiki mesele temiz bir runner bulmaktaBir tane baktım ama kazalı çıktı.Bunlarda da kazalılara aman para vermeyin diyorlar bakalım temiz ve hesaplı bir motor bulabilecek miyim...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    yok
    mhyen hayirlisi olsun
    bir iki tane gordum sari siyah cok SIK (ingilizce klavye talihsizligi) duruyodu..
    fercoya teste gitsemmi diye dusunmekteyim acikcasi
    testlerde okuduklarim al al al dio
    ama sora aklim hayir dio
    :D
    teste gitmeliyim..
    bi de alirsam cantali almam lazim,topcasein sagladigi konfor super..
    canta aparati vs arayarak yada bekleyerek zaman kaybetmekte istemiorum(falconda topcase aparatini 3.5 ayda buldum)

not:bagdat caddesindeki d&r de motoron da vardi
    onceden aldigim icin almadim tekrar aklinda olsun

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Valla çanta aparatı için pek bekleyeceğini sanmıyorum ama bu motora bence öyle büyük bir topcase takılmaz.Yoksa orijinalliği ve sportif çizgisi bozulur.Test sürüşüne de bir git bakalım noluyor hani sonuçta para da vermiyorsun al biraz dolaş parkurda.Sonrasında kafanda birşeyler oturur.Ya falconu satılığa çıkarırsın ya da tamamen vazgeçersin

Motosikleti
    yok
    buyuk diilde bi tane kaski alsa yeter zaten bana
    yada mont(olursa montlari)
    yarin gitsemmi acaba:D
    peki ayri bi soru..

ferconun sitesinde st fiyati yazio..
    vxr ne? st? bilgisi olan..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    vxr 200 olan model 2006'dan beri aynı kasa 21 beygir...

bu vxr...

St 200 ise artık yeni geleni kasada ufak değişiklikleri var anladığım kadarıyla.Sanırım bundan sonra vxr200 getirmeyecekler.St ise 19 beygir ve euro3 normuna göre yapılmış.Vxr'dan vazgeçmemek lazım bence

bu da st...

Motosikleti
    2006 Gilera Runner 200 VRX - Siyah
    Enjeksiyon aslinda soylendigi kadar benzin/performansi etkilemiyor. Tabi ki bir katkisi var ama marjinal degil. Su ana kadar hep ortalama 4 litre/100km yaktim, bildigim kadariyla Nexus-Beverly 500 sehir icinde 6-7litre yakabiliyor...

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık çok iyi bir test olmuş..

Runner çok harika bir motor,performansı çok iyi Adı üstünde Road Runner !

Tek sevmediğim yanı bu motora enjeksiyon şarttı..

Çünkü 200 cc olduğu halde büyük abisi 500 cc Nexus kadar yakıyor..

Şeytan bazen dürtüyor git al şu Runner'i diye..çünkü çok yakışıklı..çok karizmatik..çok spor..

Elinize sağlık..
    Herkes birgun Runner'ci olarak Saka bir yana Mehmet, ben de vitesli motor alsaydim sonunda donecektim gibi geliyor...

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banistercaq bir runner'ı bu halde görmek yüreğimi parçaladı ama sana bir şey olmamış ya sevindim doğrusu

Bugün ben de siteden arkadaşımız Kerem(_North)'un motoruyla 80-90 km yol yaptım bayıldım valla.En kısa zamanda motoru satıp hemen bir runner alıyorum

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abi ben motoru sattım da temiz motor arayışlarına başladım bile
    Hatta bugün praetorian ile vespa academy'e gittik.Test edecektik ama malesef runner yoktu

Motosikleti

Kucuk kaza

Selam arkadaslar, gecen haftasonu scooturk.net iftar bulusmasindan sonra Ferco motor testinde Mana'dan dustum ben Butun motorlari denedikten sonra Mana ile yavas bir U donusunda arka frenin arkada oldugunu unutup, on freni Runner freni gibi sIkInca tekerlek kitledi ve motor bir yana ben bir yana... Rontgen sonuclarinda ezilme disinda kirik yok ama belimdeki kronik bir probleme de etkisi oldu galiba, 2-3 hafta dinlenecegim gibi gozukuyor. Runner ile bu kadar rahat girdigim bir virajda buyuk tekerli bir motordan dusmek garip oldu. Aliskanlik meselesi galiba.

Bu arada ST200 modelini de cok begendim, cekisi kesinlikle VXR'dan daha az degil, daha yuksek devirlere cok cabuk cikiyor (belki ilk hizlanmasi daha bile iyi olabilir). Piaggio Carnaby'de hosuma gitti, goruntusu oyle olmasa buyuk teker ile super bir motor...

Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mhyen teşekkürler görünün motorda sigorta eksperi 10000ytl (onbin:D) masraf çıkartarak perte ayırdı yedek parçası gerçekten çok pahalı, ben ise full korumaydım.
    erdal3323 runner ın üretimi italya dır (piaggio fabrikası) Bazı parçaların üretimi china şase dışında 350ytl lik jantlarıda çin malı =)
    Yaw hersey cinde yapiliyor artik. Cinli motorlarin kotu efsanesi bizim uckagitci distributorlerin en dandik mallari getirmesinden...

Ben bu motoru inşallah alacağım zaten.Ama çin olduğuna inanasım gelmiyor.Hoş çinde yapılan herşey kötü diyemeyiz de motorumda made in china yazısını istemem ben.
    Ayrıca banistercaq'ın yukarıdaki pert motorundan da sağlamlığı belli oluyor.Allah göstermesin Çin malı türevi bir motor olsa komple jipin içine girerdi...
    Runner'da da 2 kisi sele darligi problem olacaktir. Ama 100-110 civarinda 2 kisi cok rahat asfalt guzelse...

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bende falconu sallayip runnermi alsam diorum..
    oldumolasi sevmisimdir runnerlari..
    ama 2kisi kullandigim icin vazgecmistim hala gozum runnerlarda..
    arkasina ufak bi canta(1 kask alsa yeter) takip,ivmelenme konusunda falconu aratmazsa alabilecegim bi motor..
    ahh ahh..
    2Teker (VXR200) ve Motoron (ST200) dergisindeki testler guzel (benimki kadar olmasa da Ama ne yazik ki yurt disinda yapilan numerik dataya dayanan testler yok daha, dyno'da beygir ve tork, hizlanma, gercek yakit tuketimi vs.

Motorbike dergisinin'de testi var ama saka gibi...

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mhyen ve runner hakkinda meraki olanlar bu ayki
    motoron ve 2teker dergilerinde runner testleri var bilgilerinize:D

Motosikleti
    yok
    gecmis olsun..
    mhyenin dedigi gibi bugun teste gittik runner icin fakat elimiz bos donduk..
    test edilecek mana fln da yoktu etrafta mp3 beverly test ettim ben
    mp3 garip sadece garip
    ama beverly iyiymis..
    konfor olarak runner biraz benzerse alicagim motor olur runner..

evet senin testinde bilgilendirici gercekten
    her testi okuyorum etrafimdaki..
    ya kac basio dien cocuk gibi olucam ama yazdigini tam anlamadim
    2 kisi 100 110 rahat gidio ustune hizlanabiliomu?
    ayrica sehirici artci olunca sele darligi etkiliomu gercektende?
    gerci ben artcimla cbr a sigdim,asyanin vespamsi scooterini kullandim:D

Motosikleti
    Simdiden hayirli olsun Mehmetcim Insallah hayirli olur bu degismeler sana...

ST200'u soyledigim gibi Vespa'nin parkurunda test ettim ve cok begendim. 8000ytl verilir mi ama bilemem

Abi ben motoru sattım da temiz motor arayışlarına başladım bile
    Hatta bugün praetorian ile vespa academy'e gittik.Test edecektik ama malesef runner yoktu

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Çok sağol abi
    Bize ne st200 verdiler ne vxr200Hepsini test yapacak olan dergiler almış.Ben de vespa gts250'ye binmiştim.İğrenç bir motor zor sürdüm

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ST200 tork değerini daha düşük devirlerde yakaladıgı için çekişi daha iyi olabilir. ama son sürati ve ulaşma isteği bi miktar düşebilir.

Ama çılgın gibi basmadıktan sonra hissedilmez bile...

Bide ST200 ün ön göğüs bölümünde extra spoylerler var ve şık duruyo gerçekten.

Motosikleti
    yok
    evet sag ve solda duruyolar gercekten de guzel olmus..
    bi de sanirim topcase aparati sabit gelio..
    st sanki daha bi uysal aile arabasi
    vxr spor versiyonu gibi
    (mhyen tanidik geldimi:D )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)