Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

kurşunsuz yerine yağlı benzin?

Motovento
    REKLAM ALANI
    y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Benim daha önce iki zamanlı motorda kullanmak için aldığım 15 litre yağlı benzinim var bidonda duruyor. 15 litrede 750 gram yağ var ben depoya 2 litre kurşunsuz kattıktan sonra 1 litre yağlı benzin koysam sorun olur mu yağ oranı düşecek. 1 litrede 17 gram yağ olmuş olacak.. sizce herhangi bir problem yaratırmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    motorun yanma odası ve eksoz manifoldu acayip kurum yapar. buda kurumun etkisiyle performansta düşüş meydana gelir

secretplay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlığın açılmasından bir sene geçmesine rağmen tartışmalar devam ediyor bir not da ben ekliyim o zaman 0 km vespa alan bir arkadaşın motorunun kullanma kılavuzunda motorunuzun deposuna %2 oranında yağ karıştırabilirsiniz yazıyordu.

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Sıradan bir dört zamanlı benimki. Bir kapak 2T atıyom arada. 4T koymayın hem yanmaz hem tıkar egsozu. Depo falan da paslan maktan kurtulur biraz.

bkatlav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr
    motor yağı yakamayacağı için biraz çekişten düşer onun dışında hiçbir zararı olmaz

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim daha önce iki zamanlı motorda kullanmak için aldığım 15 litre yağlı benzinim var bidonda duruyor. 15 litrede 750 gram yağ var ben depoya 2 litre kurşunsuz kattıktan sonra 1 litre yağlı benzin koysam sorun olur mu yağ oranı düşecek. 1 litrede 17 gram yağ olmuş olacak.. sizce herhangi bir problem yaratırmı
    Belki yaratmaz ama kirletmesi yüzde yüz olan birşeyi neden yapasınız ki?
    Bırakın jeneratör, komşunun scooter ı falan için kullanın o yağlı benzini..

Motosikleti
    Wuben Çin Mali
    Beyler banada bi akil verin. dun gece salak benzinci yaglı normal benzin koymus 150 cın scootere sabah gıttım motorcuya bı tane parca degıstık 20 tl mı aldı. ve bu benzını kullan sonra normal al dedı ama korkuyorum motoru bozar dersenız bosaltıcam depoyu ne dersınız ? acıl cvp beklıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:45 ----------

ve sunuda belırtmek ıstıyorum motor anında cekımden dustu bogulur gıbı oldu usta ıcıne hava tuttu temızledı parcayı degıstı az kendıne geldı ama eskı hala daha ıyıydı.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı okanali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler banada bi akil verin. dun gece salak benzinci yaglı normal benzin koymus 150 cın scootere sabah gıttım motorcuya bı tane parca degıstık 20 tl mı aldı. ve bu benzını kullan sonra normal al dedı ama korkuyorum motoru bozar dersenız bosaltıcam depoyu ne dersınız ? acıl cvp beklıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:45 ----------

ve sunuda belırtmek ıstıyorum motor anında cekımden dustu bogulur gıbı oldu usta ıcıne hava tuttu temızledı parcayı degıstı az kendıne geldı ama eskı hala daha ıyıydı.
    Konu hortlamış ama gerekli bir durum bence. Araştırmışsın demek

Konunu ilk sayfasındaki fazla bilgili arkadaşlara bakılırsa motora sırf yağ koysan gidermiş...Hiç bişeycikler olmazmış...Bence sen sonuçlarını da az çok görmüşsün, daha depoyu boşaltmak için bekleme derim. Riske girmenin bir anlamı yok. Hadi motor ciddi bir arıza geçirmese de bu şekilde zorlamanın yada zarar vermenin anlamı ne??

Motosikleti
    Wuben Çin Mali
    Şimdi benzinliğe gittim sistemden baktılar 95 oktav kurşunsuz benzin verilmiş gözüküyor arkadaşlar. yapicak birşeyim yok diyor apachiler ama motor gitmiyor zorlaniyor diyorum benzin dogru yapıcak birşey yok diyorlar. bence yağli benzin yada farkli. inanmıyorum kagita. ne yapsak acaba şimdi.

( 15 tl lık benzın ıcın zarar vermıyelım dıyorum motora )

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı okanali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi benzinliğe gittim sistemden baktılar 95 oktav kurşunsuz benzin verilmiş gözüküyor arkadaşlar. yapicak birşeyim yok diyor apachiler ama motor gitmiyor zorlaniyor diyorum benzin dogru yapıcak birşey yok diyorlar. bence yağli benzin yada farkli. inanmıyorum kagita. ne yapsak acaba şimdi.

( 15 tl lık benzın ıcın zarar vermıyelım dıyorum motora )
    Çok güzel söylüyorsun ama icraat yok hani?

Motosikleti
    Wuben Çin Mali
    birazdan bosaltıcam motor cekişi berbat ! bıde fullemıstık :D

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    kardeş sallamayın yağlı benzin motoru parçalar ömrünü kısaltır motor sıkışır contalar patlak verir ..

Motosikleti
    Wuben Çin Mali
    bosalltırdım benzını 97 oktav kursunsuz koydurdum. bu arada cekerken benzın yuttum cok fenayım hacılar :D offf hala kendıne gelmedı motor bı yerden sonra hızlanmıyor ama hala ıcınde o benzın var galıba dur bakalım ne olucak.

( sımdı benzın yanımda bıdonda yem yesıl benzın kesın yaglı bozuk bu benzin ) :D

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benzincilerde yağlı benzin varmı yahu. arasan bulamazsın yani
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Wuben Çin Mali
    sonuc bellı oldu motora yaramıyor benzın yanı en azından benım motoru mahvettı cok rahat 100 - 110 cıkan motor 80 de tıkanıyor. sansımıza denk geldık o benzıne artık su mu vardı yagmı vardı ne vardıysa bılmıyorum ama olan oldu..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yağlı benzin 4 zamanlı motorun ciğerini temizler diyen arkadaşlar bi koyun da görün neler oluyor ama kendi motorunuza
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)