Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kurşunsuz yerine yağlı benzin?

Motovento
    REKLAM ALANI
    killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    bişey olmaz nolacak 2 zamanlılardaki çakmakta 4 zamanlılarda ki buji mi?
    yinede sen üstüne yağsız benzin koydur kullan gitsin.
    MoToCroSS RuLeZZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı killing_machine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişey olmaz nolacak 2 zamanlılardaki çakmakta 4 zamanlılarda ki buji mi?
    yinede sen üstüne yağsız benzin koydur kullan gitsin.
    aynen öylede
    benim anlamadığım şey şu
    yağlı benzin hazır olarak yani şiçine gerekli miktarda yağı karıştırılmış olarak satılıyormu????
    GKN MOTORS

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    arkadaşlar benim bilgim yok ama bizim burada şöyle oldu bnim yiğen fatih sevim kendisinin forumda üyeliği var onun arakadşı mondial scooter'e yanlışlıkla yağlı benzin kattırmış motor hakkın rahmetine kavuşmuş rektefe felan yaptırmışta şimdi zar zor ayakta duruyor yanılmıyorsm 125'lik motor 60'şı zor görüyor
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim bilgim yok ama bizim burada şöyle oldu bnim yiğen fatih sevim kendisinin forumda üyeliği var onun arakadşı mondial scooter'e yanlışlıkla yağlı benzin kattırmış motor hakkın rahmetine kavuşmuş rektefe felan yaptırmışta şimdi zar zor ayakta duruyor yanılmıyorsm 125'lik motor 60'şı zor görüyor
    O işte bi anormallik var...Hazırda satılmaz ki bu yağlı benzin.... Sen alırsın duruma göre karıştırırsın.....

Sakın içinde parça yıkanmış hani tamircilerin kullandığı kazanlardan katmış olmasın?.... İçinde hertürden yağ olan yıkama benzinkazanları..... Aklıma başka bişey gelmiyor...

T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O işte bi anormallik var...Hazırda satılmaz ki bu yağlı benzin.... Sen alırsın duruma göre karıştırırsın.....

Sakın içinde parça yıkanmış hani tamircilerin kullandığı kazanlardan katmış olmasın?.... İçinde hertürden yağ olan yıkama benzinkazanları..... Aklıma başka bişey gelmiyor...

yo yo yo burada mobillet kullanıcısı cok olunca hazırda var hayır güzel kardeşim petrolden almış

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    yo yo yo burada mobillet kullanıcısı cok olunca hazırda var hayır güzel kardeşim petrolden almış
    Şimdi o yıkama kazanlarının içinde genelde antifiriz de oluyor Biliyorsunuz antifirizin anamaddesi glikoz yani şeker.... Adam bi devirdaim yıkıyo içine boşaltıyor.... Belki dedim bu sebepten...

Ama hazır satılıyosa neye göre ayarlıyor?.... Bence şikayet etmeli... Sorun benzincide... Ne karıştırıyor bilmek lazım..Ayrıca karıştırdığı benzin mi benzol mu?....

İşin kısası yağlı benzinden asla zarar gelmez....

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Şimdi o yıkama kazanlarının içinde genelde antifiriz de oluyor Biliyorsunuz antifirizin anamaddesi glikoz yani şeker.... Adam bi devirdaim yıkıyo içine boşaltıyor.... Belki dedim bu sebepten...

Ama hazır satılıyosa neye göre ayarlıyor?.... Bence şikayet etmeli... Sorun benzincide... Ne karıştırıyor bilmek lazım..Ayrıca karıştırdığı benzin mi benzol mu?....

İşin kısası yağlı benzinden asla zarar gelmez....
    ne karıştırıyorlar bilmiyorum ama herkes mobillete o benzinden alıyor glikoz onlarada zaralı değilmi

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    ne karıştırıyorlar bilmiyorum ama herkes mobillete o benzinden alıyor glikoz onlarada zaralı değilmi
    Anında kitler motoru.... Tek bir kesme şeker at depodan... 2 dakika sonra bak motorun haline....

Benzinci hıyarlık yapmıştır.... Tek açıklaması bu.........

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    yarın benim yeğen tam ayrıntılı olarak yazar merak etme neyin ne olduğunu bana sadece yağlı benzin almışlar yanlışlıkla motor kitlemiş rektefe felan ayağ kaldırmışlar motoru

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    vay canına
    benzin yerine mazot koyan gördüm ama
    buda iimiş yani
    ama bildiğimiz motor yağı katıldıysa
    motoru öldürmessin öldüremessin
    bol miktarda bile koysan en fazla bujiyi yağlasın motor çalışmaz
    bujiyi söker temizler biraxda benzin basarsın depoya
    hiçbişicii kalmaz
    yağ motoru öldürmez kesinlikle aksine motorun kan ı dır yağ, öle dielmi..
    GKN MOTORS

kersoyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dordo sandor 150
    yav kardeşler memelekette nekedar çok ustavarmışta haberimiz yomkmuş yllarca titananın benznine yağkoyanlar ona katılıp bişey olmaz diyenler yav siz nekadar okşey biliyonuz öyle
    madem 4 zamanlı motora yağlı benzin koyuyonuz motorunuzda silindirle piston arasındaki sekmenları sökün ozaman şanzımandan silindire yağ alsın ne gerek var nasıl olsa 4 zamanlı motorda yağlı benzinle çalışyor değilmi sevgili kardeşlerim sizin motorunuz ne 2 zamanlı nede mazotla çlışıyo o yüzden kesinlikle ve kesinlikle motorunuza yağlı benzin kullanmayın
    zararları:
    1 sandığınız gibi sadece duman atmaz doğruşekilde yanmdığı için kurum oluşturur ve eksoz subabını zamanla görevini yapmasını engeller
    2 defalarca buji kirletir y temizlersiniz yada değiştirirsiniz
    3 piston silindir ve sekmanlara zarar verirsiniz
    bukadar yeterli sanırım

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı kersoyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav kardeşler memelekette nekedar çok ustavarmışta haberimiz yomkmuş yllarca titananın benznine yağkoyanlar ona katılıp bişey olmaz diyenler yav siz nekadar okşey biliyonuz öyle
    madem 4 zamanlı motora yağlı benzin koyuyonuz motorunuzda silindirle piston arasındaki sekmenları sökün ozaman şanzımandan silindire yağ alsın ne gerek var nasıl olsa 4 zamanlı motorda yağlı benzinle çalışyor değilmi sevgili kardeşlerim sizin motorunuz ne 2 zamanlı nede mazotla çlışıyo o yüzden kesinlikle ve kesinlikle motorunuza yağlı benzin kullanmayın
    zararları:
    1 sandığınız gibi sadece duman atmaz doğruşekilde yanmdığı için kurum oluşturur ve eksoz subabını zamanla görevini yapmasını engeller
    bukadar yeterli sanırım
    Sende çok şey biliyormuşsun da bizim haberimiz yokmuş......

Daha yağ segman larının ne işe yaradığını bilmiyorsun be arkadaşım.... Dediğin gibi yağ segmanı olmasa 2 günde 1 yağ eklemek zorunda kalırsın... Çünki karter de yağ kalmaz.... Yağ segmanı karterdeki yağ eksilmesin pistona geçmesin diye konulmuşttur...

Yıllardır karıştırırım doğru şekilde yanmadığına hiç şahit olmadım.... Demekki 2 zamanlılar da dahil olmak üzere doğru yakmıyorlar..... Hesap edememişler.....

Piston silindir ve segmanlara ne zarar verdiğini söylersen seviniriz... Madem bilgin mevcut..... Aydınlat bizi....

Eee çok şey bilmek böyle bişey..Anlat bakalım aslını birde senden dinleyelim......

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    zararları:
    bukadar yeterli sanırım
    alla allla adam bir kere kullanacam demiş biz git herzaman yağlı benzin koymu diyoz sanki herzman kullansa ozman kurum yapabilirmazotla çalışanıda görmedim

hemde bizim burada'da hazır yağlı benzin satılıyo shell'de bile vardı.
    MoToCroSS RuLeZZ

Motosikleti
    as t1
    tbk-1980 dizelmi bu yaw yağ bile koysan gider diyorsun
    kardeş motorunu düşünüyorsan boşalt depoyu uygun yakıtı koy içine 3 5 liranın hesabını yapma derim ama buşekilde kullanırım diyosan motordan hiç verim bekleme çünkü yeterince yakamayacağı için baya bir karaduman atar sen bilirsin
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Yahu burada ne teknikten bi haber pimpirik varmış şaşırdım hakikaten

Birşey olmaz kardeşim kullanabilirsin o benzini

Sato8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto 250 SR
    Anında kitler motoru.... Tek bir kesme şeker at depodan... 2 dakika sonra bak motorun haline....
    ben denedim kitliyo hemde bi tane kesme şekere uyus oldunuz insan varsa atın depoya bi tane şeker kitlesin gantilidir isteyen deneyebilir. ben denedim kitledi
    müşteri - Bir sinek ilacı alabilir miyim?
    satıcı - Sineğinizin nesi var acaba?

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Tavsiye edilenden farklı benzin kullanılması motorun canına okur.
    Mesela oktan, pistonları bile delebilirsiniz oktan yüzünden.
    Katalitik dönüştürücü zaten gider kurşunlu kullanırsanız.

4 zamanlı motorda zaten yağlanması gereken her yer karter yağı ile yağlanıyor.
    Siz yağlanmaması gereken yerlere de yağ koyunca oluşacak kirlilik, bujide, piston kafasında, egzosta, ve valflerde (ve kataliktik dönüştürücüde, varsa motorunuzda) karbon biriktirecektir. Arada bir yağ katmakta sorun olmayabilir, ama sürekli yapmayın bence.

-turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı bybrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar rahat konuşmayın bence eğer yağı fazla kaçırmışsa motor yaptırması gerekebilir
    yok artı daha neler hatta motoru atsın yani tamir bile olmaz
    ya bişeyler yazıyosak demekki bi bildiğimiz var ama sen baya bi atıp tutuyon galiba.

zararları:
    bukadar yeterli sanırım

vay dostum sen nekadar da çok şey biliyomoşsun ozaman bana şu 2 zamanlı motorlarda neden benzine yağı katılıyo bi açıklasan sevinirim.
    ayrıca biz arkadaşımıza sadece o depodaki benzini kullansın bişey olmaz dedik surekli koy demiyoz ama süreklide koysa o senin dediklerin yine olmaz tabi yağının dozunu kaçırmadığın sürece ayrıca sekmanlarında ne işe yaradığını galiba pek bilmiyosun ama kulaktan duyduklarını burada sallayıp duruyon.
    adamın kafasını karıştırmayın lütfen brakın kullansın o benzini hiç bişey olmaz sadece biraz duman atar.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uyuz pompacı bana da koymuştu bir şey olmadı benzin bitene kadar ara gaz güzel yapmıo okadar:D

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tbk-1980 dizelmi bu yaw yağ bile koysan gider diyorsun
    kardeş motorunu düşünüyorsan boşalt depoyu uygun yakıtı koy içine 3 5 liranın hesabını yapma derim ama buşekilde kullanırım diyosan motordan hiç verim bekleme çünkü yeterince yakamayacağı için baya bir karaduman atar sen bilirsin
    zararları:
    bukadar yeterli sanırım
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye edilenden farklı benzin kullanılması motorun canına okur.
    Mesela oktan, pistonları bile delebilirsiniz oktan yüzünden.
    Katalitik dönüştürücü zaten gider kurşunlu kullanırsanız.

4 zamanlı motorda zaten yağlanması gereken her yer karter yağı ile yağlanıyor.
    Siz yağlanmaması gereken yerlere de yağ koyunca oluşacak kirlilik, bujide, piston kafasında, egzosta, ve valflerde (ve kataliktik dönüştürücüde, varsa motorunuzda) karbon biriktirecektir. Arada bir yağ katmakta sorun olmayabilir, ama sürekli yapmayın bence.

-turgut
    Alıntı muratti_R1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba aragon ben manisa ahmetlide petrol ofisi bayisiyim sana tavsiyem sakın ha sakın o yağlı benzini motorunda kullanmayı deneme pişman olursun boşalt o depoyu komple git yeniden doldur kurşunsuz 95 ile derim sana
    Alıntı bybrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar rahat konuşmayın bence eğer yağı fazla kaçırmışsa motor yaptırması gerekebilir
    Forumu daha iyi tanıma fırsatı bulabiliyor insan...
    Bilende yorum yapıyo bilmeyende hatta idda edenler bile çıkıyo...
    Tartışmaya girmek istemem ben gördüğümü yazdım yorum yapmıyacağım sadece takip eder işime yarayanları okurum o kadar.......
    Esenlikler dilerim.....
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)