Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Full face mi?Çeneden açılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Arkadaşlar şu anda kullandığım çeneden açılır kaskımı yeni bir kaskla değiştirmek istiyorum.Tüm çeneden açılır kaskalar ses yapar mı?Marka tavsiyeniz?Full face mi?Çeneden açılır mı?Hesaplı satan mağazalar?Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Airoh SV 55 Sport çene açılır kask kullanıyorum
    80 den sonra beynim zonkluyor.

Ama sıcakta çenesi açık gezmek var
    Yüksek hızla işin yoksa çene açılır al.
    Yok ben basarım dersen uzak dur

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çeneden açılır kasklar genelde teşkilatı yüzünden full face kasklardan daha fazla ses yapar... ve daha ağırdır... Çoğunu aerodinamisi de kötüdür... Fakat trafik için rahattır...

Full face kasklar ise trafikte , sıcaklarda daha zorlar , fakat daha sessiz , daha hafif ve rüzgara karşı kuvveti daha azdır...

Hangisi dayanıklı dersen , kaliteli kendini kanıtlamış bir marka oldukça 2 tür kask da çok güvenlidir... Nolan gibi firmalar kasklarını onlarca testten sonra belirli standartlarda piyasaya sürerler , bu yüzden güvenlik konusunda bir farkları olacağını sanmıyorum...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR -KANUNİ BOBCAT
    bende nolan race kask birde shoei çeneden açılır kask var race motor kullanıyorum çeneli kask daha kullanışlı ve görüş açısı daha geniş bence çeneli

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Ben fullface kask kullanıyorum, çeneden açılır kask hiç kullanmadım ve full kaskımdan çok memnunum, çok sessiz.. huzur içinde yol alıyorum (nolan N 61'den sonra Shark RSR kullanınca böyle oluyo )
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

"Full face" ve "Flip-up" kaskların en önemli farkı korumadır!

Flip up kasklarda ; kaza esnasında çene kısımlarının açılma ihtimali vardır. Buda tehlikeyi artıracak , yaralanma olasılığını yükseltecektir.
    Kaskın kalitesine göre bu durum ortadan kalkmaktadır!

Marka olarak ; nolan veya shoei tavsiyemdir!

Tabi full face kasklara göre ; flip-up kasklar daha kullanışlı gelebilir...

Dediğim gibi flip-up kasklarda güvenlik ve kaliteye dikkat etmek gerekir! O zaman da fiyatlar yükseliyor...

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''

bütçe meselesi ama ,

Zaten çeneden açılır kaskın rahatlığını sen de biliyorsun bunu anlatmamıza
    gerek te yok,bence kaliteli bir ürünün bu tür modelini keyifle kullanacağın
    dan eminim,tabii ki gerisi bütçe ve nefes işi ama ben olsam Schubert i ilk
    sıradan listeme alırdım.
    Gerçi diğerleri de ondan aşağı kalır ürünler değil ama alman disiplini ve mal
    zeme bilimiyle üretildiğinden gözünü kapat kullan derim.
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Airoh SV 55 Sport çene açılır kask kullanıyorum
    80 den sonra beynim zonkluyor.

Ama sıcakta çenesi açık gezmek var
    Yüksek hızla işin yoksa çene açılır al.
    Yok ben basarım dersen uzak dur
    bu bahsi geçen kaskı bende kullanıyorum ama hiçbir şekilde zonklama titreme falan gibi bi olayla karşılaşmadım ilginç... o kaskdan ziyade motordaki vibrasyondan olmasın arkadaşlar...

bencede kaskın hangi türlü olduğunun önemi yok...kaliteli olduktan sonra gerisi zevk meselesi bence...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çeneden açılan kask kullanıyorum ..marka kasklarda çeneden açılan kısım düşmeyle falan açılmaz .. bu kasklar bir çok güvenlik standartına uygundur ve bu standartı veren firma defalarca denemiştir çene kısmını (standartı onaylayan kuruluşla üretici kuruluş aynı değildir bunu unutmayalım) .. 120 km üzeri süratlerde uğulştu yapar .. ama trafikte korkunç rahattır .. özellikle şehir içinde hele birde güneş vizörü varsa .. değme keyfine kask açıkkende güneş vizörü gözünü korur..

özellikle sıcak yaz aylarında trafikte kapalı kask bir ölümdür .. benim bundan önceki kaskımda flip-uptı şu an kullandığımda flip-up
    hatta bundan sonra kullanacağımda flip-up olacak

kaza anında çenesi açılır olayı nasıl kapattığına bağlı .. çeneyi kapatıp her iki elinin baş parmağını kaskın altına diğer parmaklarınıda vizör açıkken kapanan yere getir ve bastır . tık diye bir ses duyacaksın işte o an kilit oturmuştur...kaskın açılacağı kadar bir darbe alıyosan zaten kafanda kaskta olsa yaralanacaksın demektir.. tek sorunu yüksek hızlarda uğultu olarak görüyom..ama buda bir otokontrol olarak algılanabilir.. sizi limitlerde sürmeye zorlar .. ha ben takarım fullface kaskı basarım satte 250 km/h diyosan uğurlar ola diyorum ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Yazan arkadaşlara teşekkür ederim.Çoğunluk çeneden açılır kask demiş.Ve belli bir hızdan sonra hemen hemen hepsinde rüzgar uğultusu var demişsiniz.Hızal işim yok zaten.Amacım gezmek.Açılır kasklardan önerecekleriniz yok mu hiç?

hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cox trip flip-up kask kullanıyorum.
    özellikle aynı gün içerisinde gündüz ve gece sürüşleri yapacaksan tavsiye ederim.vizör değiştirme derdin olmaz güneşte ikinci vizörü kullanıp gece normal vizörle seyredebilirsin.
    ses konusu çok rahatsız edici, bazen kaskın içinde tabi haliyle kafamın içinde patlamalar oluyor.

Motosikleti
    Peugeot Satelis 250cc
    Flip up kasklarda bildiğim en iyi shoei multitec, 499euro civarı, en ucuzlar içinde en kaliteli diyebileceğim nolan n102 ncom
    Oynarken büyüyen kedi yanacak, Aydınlatırken küçülen mum yanacaktı.
    Küçülen yaka-yaka aydınlatacak, Büyüyen yana yana anlayacaktı...
    Peugeot Satelis 250cc - 34 UA 6124

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Gördüğüm kadarıyla herkes önü açılır kaskların testinin yapıldığını ve çok güvenli olduğu söylenmiş. Bu yapılan DOT ECE gibi testlerde 90km hızda düşmeye karşı oluşacak güçlerle test yapılır. Bu hep böyledir, arabalarda airbaglar için 90km hıza kadar garanti verir. motordan 150km ile giderken düşüp kaskın önü açıldığı zaman gidip dava açarsınız onu da kaybedersiniz ...

Kaskın önü açık gezmeye gelince, geçenlerde yaptığım bi araştırmada kafa bölgesinde alınan darbelerin %65 inin yüz bölgesine denk geldiği saptanmış.

Hem güvenlik açısından hem ses hemde hafiflik açısından Tam Kapalı Kask kullanmak en iyisidir.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

mabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 - Suzuki İntruder M800
    dün aksam nolan n 102 ncom aldım.
    tam kapalıyken full face gibi duruyor ama çenesindeki kırmızı butonlara basıp yukarı kaldırılınca da çene bölümü açılıyor. bu kask full face midir, yoksa flip up mı?

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    bu kaskta full face ama çene açılır aynı zamanda ve çene açılmayanı tavsiye olunur.. saygılar...

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    bende cbf 150 kullanıyorum gösterdiği performans çeneden açılır kasklar için ideal cox marka çift vizörlü çeneden alır kask kullanıyorum gayet rahat zaten kullandığın motorda müsait bence çeneden açılandan alderim
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    çenesi açılmayanı tavsiye ederim.
    kapandığında full face oluyo. flip up diye geçer.
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    "Flip-up" kasktaki rahatlık tartışılmaz, ama koruma diyosanız tabi full face tartışmasız...
    "Motosiklet Özgürlüktür."

mabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 - Suzuki İntruder M800
    teşekkürler görüşleriniz için. ancak full face kask'lar racing'ler dışında (bence) motora yakışmıyor. yine de veliefendi yolunda kaza geciren arkadasın haberini okuyunca ve kanyon'da hazır kaskım çalınmışken bu sefer full face alayım dedim. Güvenliği ne derece etkiler bilemiyorum ama çenesinin açılabilmesi çok iyi. Kapalıyken kendimi 200 derecede pişirilmeye bırakılmış balık gibi hissediyorum. Bir de dış dünyayla olan bütün bağlantıyı kesiyor sanki. Artık artçılarımı da duyamıyorum.

tesekkurler BBRR. sonunda aydınlandım.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mabel
    hemen bir kargaşaya son verelim ..her yeri sabit olan sadece vizörü açılabilen kaska full-face denir yani çenesi falan açılmaz..

çene kısmı aynı vizör gibi havaya kalkana ise flip-up denir.. kapandığı zaman full face gibi görünür ..

www.motoaktuel.com un haziran sayısında makine nikli moderatörümüz Hasan Alp İnan"ın kasklar hakkında çok açıklayıcı bir yazısı var
    okumanı tavsiye ederim

senin resmini verdiğin örnek bir flip-up

bende şu an cox trip flip-up kulşlanıyorum oldukça memnunum ..

airoh unda güneş vizörlü çeneden açılan bir modeli var..

Bu yapılan DOT ECE gibi testlerde 90km hızda düşmeye karşı oluşacak güçlerle test yapılır. Bu hep böyledir, arabalarda airbaglar için 90km hıza kadar garanti verir.
    yani yine değişen bişi yok full-face de alsa flip-up ta alsa garantisi 90 km ye kadar .. ilk mesajımdada demişim zaten çene açılacak kadar bir darbe alırsan zaten full-face olanda hikaye diye
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)