Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Full face mi?Çeneden açılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Full Face tavsiye ederim, benim bir arkadaşım 40-50 km ile yaptığı bir kazada eğer full face kullanmıyor olsaydı ve cenesi açık olsaydı...yüzüne olacakları düşünmek bile istemiyorum, kaskının çene kısmı 2 yerden kırıldı işte hesap et ( KBC )...
    Çok fazla açıklama yapmaya gerek görmüyorum, motosiklet dergilerini bir karıştırırsan herkesin full face kask taktığını göreceksin.( chopper kullananlar hariç, onlar deli )
    Dişçi bir arkadaşım şöyle demişti 'açık kasklar olmasa biz yaz aylarında nereden ekmek yerdik?'
    Diyorsan ki, ben Flip up alırım, ama çenesini açmadan kullanırım...o zaman da o kadar ağır bir kaskı kafanda taşımana gerek yok derim sana. Nolan N102 1800 gr., güneş vizörleri yüksek hızda açılıyor ve uğultu çıkartıyor.
    Gene de tercih senin, ben üstüme düşeni yaptığıma inanıyorum...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı hdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cox trip flip-up kask kullanıyorum.
    özellikle aynı gün içerisinde gündüz ve gece sürüşleri yapacaksan tavsiye ederim.vizör değiştirme derdin olmaz güneşte ikinci vizörü kullanıp gece normal vizörle seyredebilirsin.
    ses konusu çok rahatsız edici, bazen kaskın içinde tabi haliyle kafamın içinde patlamalar oluyor.

istanbul dışı ve şehir merkezinde gezmediğim için gece kullanmıyorum.vizörlü olacak kesinlikle ama uğultu da olmasın.sanırım bu çeneden açılır kaskların hepsi ses yapıyor.

Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Full Face tavsiye ederim, benim bir arkadaşım 40-50 km ile yaptığı bir kazada eğer full face kullanmıyor olsaydı ve cenesi açık olsaydı...yüzüne olacakları düşünmek bile istemiyorum, kaskının çene kısmı 2 yerden kırıldı işte hesap et ( KBC )...
    Çok fazla açıklama yapmaya gerek görmüyorum, motosiklet dergilerini bir karıştırırsan herkesin full face kask taktığını göreceksin.( chopper kullananlar hariç, onlar deli )
    Dişçi bir arkadaşım şöyle demişti 'açık kasklar olmasa biz yaz aylarında nereden ekmek yerdik?'
    Diyorsan ki, ben Flip up alırım, ama çenesini açmadan kullanırım...o zaman da o kadar ağır bir kaskı kafanda taşımana gerek yok derim sana. Nolan N102 1800 gr., güneş vizörleri yüksek hızda açılıyor ve uğultu çıkartıyor.
    Gene de tercih senin, ben üstüme düşeni yaptığıma inanıyorum...
    haklısın da shamyl, full face hafif fakat yazın çok sıcak yapıyor.yüksek sürate çıkmadığım için ben çeneden açılır düşünüyordum.

Alıntı mabel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün aksam nolan n 102 ncom aldım.
    tam kapalıyken full face gibi duruyor ama çenesindeki kırmızı butonlara basıp yukarı kaldırılınca da çene bölümü açılıyor. bu kask full face midir, yoksa flip up mı?

nasıl full face olur bu?açılır tip.ben de bakmıştım buna.haberleşme tertibatı da takabiliyorsun opsiyonel olarak tabi.

mabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 - Suzuki İntruder M800
    az önce test ettim. 110 km hıza kadar herhangi bir ses ya da uğultu duymadım.
    arkadaşların bahsettiği ses herhalde daha yüksek hızlarda kendini gösteriyor.
    bu model alırken cok hosuma gitmisti ama ağırlığı (1730 gr) ve ağır trafikteki terletmesi cok fena. ah vespa soft kaskım, hem hafifti hem de püfür püfür.
    (hem güvenilir hem de püfürüğü bol bir kask yok herhalde)

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    N 102 benim de denediğim ve beğendiğim bir kask.Ağırlığı şu anda kullandığımla da aynı.Zaten 100-200 gramı insan hissetmiyor giderken.Aerodinamiği iyi olduktan sonra sorun yok.Almanya'dan sipariş vereceğim.Çeşit çok.Schuberth dediler bana oradan ama çok pahalı.

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    Caberg'e de bakabilirsin. Bu aralar kampanyası var.
    İşin özü [B]VARMAK[/B] değil [B]YOLDA OLMAK[/B]'tır. :cat:

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Full face daha güvenlidir daha hafiftir ama yazın pişirir. Sıcak oldu diye vizörü açarsın ağzın yüzün sinek dolar, kaparsın pişirir ama en güvenlisi odur. Ne yazık ki motosiklet ekipmanın da güvenlik artıkça konfor düşüyor. Şehir içinde aheste aheste gezerim arada sırada gazlarım diyorsan flip-up alabilirsin. Ben shoei xr-1000 kullanıyorum çok memnunum shoei nin flip up kaskını gönül rahatlığıyla alabilirsin. Fiyatı biraz tuzludur, ilk başta alırken içine oturur ama kullanmaya başladıktan sonra iyiki paraya kıymışım dersin.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model

Flip-up (çenesi açılan kask)

Full face (tam kapalı kask)

Off road (ofrod kaskı )

Open face (açık kask)

Shorty (kısa yada ufak kask)
    Bütün kask çeşitleri bunlar herkes neyin ne olduğunu görerek daha iyi anlasın diye resimlerini ekledim.

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    önü kapaliyken flip-up ile full face kasklar ayni derecede güvenli. her ikisi de ayni testlerden geciyor...

benim schuberth concept (flip-up) kaskim var ancak ses, agirlik ve boyut olarak gelecek kaskim UVEX CARBON tarzi bulabildigim en kücük ve en hafif kask olacak.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    ben 1 sene boyunca nolan n61 kullandım,ceneden açılır alıyım almıyım derken vazgeçip tekrar full face devam edicektim ama izmirde yazın pek mümkünatı yok gibi dayanamıyor insan xr-1000 modelide çok pahalı alamayınca dun bende n102 ceneden acılır aldım, kullanımı gerçekten rahat geldi özellikle ben gözlük kullandığım için bana ilaç gibi geldi,gözlüğü cıkar tak aman düşmesin falan işkence bitti,kötü yanı 110 dan sonra çene açılma yerinden içeri çok ses giriyor vede ağır olması,uzun yola çıkılcaksa kulaç tıkacı şart ama şehir içinde ve kısa mesefa gezilerde acayip rahat olacağı kesin
    Ride your way

mabel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 - Suzuki İntruder M800
    beyazı da güzelmiş, iyi günlerde kazasız, belasız kullan. kablosuz intercom taktırmak lazım buna. sanırım o da 250 euro civarında...

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı mabel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyazı da güzelmiş, iyi günlerde kazasız, belasız kullan. kablosuz intercom taktırmak lazım buna. sanırım o da 250 euro civarında...
    teşekkürler beyazı yaz sıcaklarını düşünerek aldım birde star wars delisi olarak
    Ride your way

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    ben cox trip kullanıyorum. şehir içinde çeneden açıp kullanıyorum. dur kalklarla geçen ve hızların çok düşük olduğu yaz trafiğinde çok rahat. eğer hızlanmam gerekiyorsada kapatıyorum ve oldukçada güvenli hale geliyor. tek kötü yanı uğultu ve büyük-ağır olması. 120 vurduumda ses rahatsız etmeye başlıyor ve hızlı motorum olmadığından da bana pek sorun çıkarmıyor. yalnız dediğim gibi biraz büyük ve hafif komik oluyor takınca eğer motorum cbf ise senin işine en çok yarayacak flip-up tır

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    gercekten sessiz kask yok bu arada ...

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    evet sessiz kask yok.ben arc kullanıyorum mesela.çok da memnunum.fakat çene altından giren rüzgar özellikle çok rahatsız edici.şehiriçi değil de şehirlerarası gezerken uzun yolda adamı yoruyor.ne kullanırsam kullanayım olmadı bir türlü.tasarım hatası mı var bana mı büyük geliyor anlayamadım.alacak arkadaşlara sesleniyorum:mutlaka test edin öyle alın.kısa mesafe ya da şehiriçinde kasklardaki sorun anlaşılmıyor ama günde 150 200 km yapınca,ancak o zaman kasklar hakkında fikir ediniyorsun.görebildiğim kadarıyla en çok kullanılan modeller Cox veNolan.şimdilik bunlar ön plana çıktı.yazan tüm arkadaşlara teşekkürler.

uvex carbon da pahalı bayağı.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat çene altından giren rüzgar özellikle çok rahatsız edici.
    onu engelleyebilen aksesuar var (en azindan SHOEI'de). belki senin kaskin icin de vardir. arastirmay deger bence ...

Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uvex carbon da pahalı bayağı.
    tuzlu bir fiyati var ama "pahali" demezdim. daha pahali kasklar var. iyi bir kaskin (kaza esnasinda dagilmadigini ümit edere) 10 yil ömrü oldugunu düsünürsek, her yil 50-60 euroluk "yatirim" fazla degil. her ay 5 euro yani ...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    airoh matisse color rs serisi çıkmış turuncusuna bittim valla çok kıyak bişi hemde güneş vizörlü ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    arkadaşlar bunlar yurtdışında ucuz burada iki misli fiyat.

songokhu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıkıntı kaza esnasında çene kısmının açılması değil,
    Çenesi açık gezerken yüz ve çene kısmına darbe almaktır
    ÇÖKMEDİKÇE ÜSTÜMÜZE MAVİ GÖK GÖÇMEDİKÇE BASTIĞIMIZ TOPRAK TÜRK OĞLU TÜRK'ÜZ BİZ ATATÜRK'ÇÜYÜZ

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı songokhu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı kaza esnasında çene kısmının açılması değil,
    Çenesi açık gezerken yüz ve çene kısmına darbe almaktır
    evet, o yüzden de hepsinin üstünde "do not ride with open helmet!" yaziyor

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    yazın hava çok sıcak oluyor gerçekten, bunaltıcı nemli bir hava. Uzun yolculuklar için pek farkedeceğini düşünmüorum ama şehir içi kullanım için kesinlikle çeneden açılır kaskları tavsiye ederim. Sırf bu yüzden ben de bazen kaskımı takmıyorum, üzgünüm. Yanlış yapıyorum ama böyle işte..:(
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)