Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ilk kez vitesli motor kullanacak arkadaşlara yardım edelim..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    ben 1 hafta oldu vitesli motor alalı toplam 45-50 km anca yapabildim hava koşulları mağlum şimdi vites arttırırken debriyajı sonuna dek sıkmamamız mı laızm ben sonuna dek basıp öyle vitesi atıyorum sonra yavaşça bırakıp hareketimi yada kalkışımı sağlıyorum..birde az önce yokuş aşağı inerken frene basıyordum motorun stop etmemesi için debriyajada basim dedim az kaladı yere yapışıyordum göt attı motor bayağ yanlıyarak indim yokuşu :D ne yapmam lazım benim yani bu şekil yerlerde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 mh drift .
    pardon arkadaşlar frene basarken daha önceden debriyaja basmamız şartmı ?
    DERSİMLİ :wiinkk:

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Hız düşürmek için fren kullanıyorsan debriyaj kullanma,duracağın zaman hızın iyice azaldığında kullan.

Vitesli motosiklet kullanmakta zorluk çeken yada ilk kez kullanacak arkadaşlara yardımcı olabilirim.Teoride ve pratikte istanbul b.evlerde ikamet ediyorum ö.m atarsanız seve seve hiç bi ücret vs talep etmeden yardımcı olurum sevgiler

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    ben bu hafta motor direksiyon sınavına girdim sürücü kursu scoter demişdi bir gittim vitesli hayatta hiç motora binmişliğim yok :D adam dediki gazı biraz ver %10 gaz verdim sonrada debriyajı hafifden çek dedi yaptım dediği gibi ilk başlarda motor ön kaldırdı sonra alışdım baya bi sürdüm neyse sınav vakti geldi 4 kere istop ettirdim neyse dubaların arasından sorunsuzca geçtim hız yapma bölümünde önüme bir araba geçti dönemeçte orda panik yaptım durdum yokuş yukarıydı motoru bir türlü kaldıramadım ve tabiki kaldım :D
    1 saat eğitim görmüş olsaydım belki geçmişdim şimdi i beklicem tekrar 20 gün direksiyon sınavını şu motoru ilk vitesde nasıl kalktığını kavrayamadım acaba--- debriyaja basıp gazı verip sonramı debriyajı çekiyoruz yoksa debriyajı çekerkenmi gaz veriyoruz bana adam gazı ver sonra debriyajı yavaş yavaş çek dedi gazı veriyorum motor çok bağırıyor o yüzden birde telaş yapıyorum kalkış yapsam bile motor tekme yemiş gibi oluyor:D acaba yardımcı olurmusunuz

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Merhaba motora yeni başlayan biri olarak tecrübe ve bilgilerinizden faydalanmak isterim. Benim sorum şu yolda seyrediyosunuz ve ileride ışıklar var ve ışıklarda duracağınız yer yokuş. Işıklara yaklaştınız ve blok vites düşürmeye başladınız blok vites düşürürken durdunuz ve bir baktınız ki vitesiniz boşta. Normal düz bir zeminde olsa motoru hafifçe ileri itip vitesi takarım ancak yokuşta motosikleti ileri itemeyeceğim. Bu durumda vitesi bire geçirmek için ne yapabilirim. Teşekkür ederim. Tekerinize taş değmesin.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Alıntı mombohunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motora yeni başlayan biri olarak tecrübe ve bilgilerinizden faydalanmak isterim. Benim sorum şu yolda seyrediyosunuz ve ileride ışıklar var ve ışıklarda duracağınız yer yokuş. Işıklara yaklaştınız ve blok vites düşürmeye başladınız blok vites düşürürken durdunuz ve bir baktınız ki vitesiniz boşta. Normal düz bir zeminde olsa motoru hafifçe ileri itip vitesi takarım ancak yokuşta motosikleti ileri itemeyeceğim. Bu durumda vitesi bire geçirmek için ne yapabilirim. Teşekkür ederim. Tekerinize taş değmesin.
    Kardeşim benim anlamadığım neden vitesi bire takmıyorsun?Debriyaja basip vitesi bire alacaksın hepsi bu kadar.Motor boşta takılı kalmaz, takılırsa viteste takılır.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    yorumları okuyunca çok güldüm aranıza yeni katıldım ve bende 40 dan sonra azanı teneşir paklar sözüne istinaden cbr250 aldım ama yorumlarda olduğu kadar kolay değil malesef.tamam motoru kullananlar için anlatması kolay hatta motorun üstündeyken de anlatılanlar gayet mantıklı ama iş uygulamaya gelince kazın ayağı öle olmuyor.debriyajı kavrama noktasına getir,gazı ver,fazla veriyorsun devri ayarlamaya çalış,boşver bağırsın sen kalkış yap e hadi yaptık hızlanıyor meret, gazı kes. bunu yapınca komprosöre düşüyor öne yığılıyon gazı açıyon hırrrrr diye öne atlıyor hade yol bitiyor döneceksin yavaşlıyor sun debriyaj ayarla vites düşür, dönerken bırak gaz ver aynı şeyler arkadan araba gelir bla bla zormuş şahsen he hareket ettikten sonra düz yolda problem yokda durunca sıkıntı anadolu yakası geniş geniş sıkıntısız beykoza yakın yer bilen varsa sevinirim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler