Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor hız sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

selam arkadaşlar bende 150 lik scooter var motor 150 lik fakat içinden 125 lik karbiretör cıktı motorla 80 den yukarı cıkamıyorum oda 80 yapayım dersem motor oldukca bağırıyor ve yakıt su gibi gidiyor cevremdeki arkadaslar 100 120 km hızdan bahsediyor bana 80 yeterde artar sonucta scooter ama karbirötörü değişirsem 150 lik takarsam hızda yükselme motorda rahatlama olurmu ve azyakıt yakması için bu motorlarda krbiretör ayarı oluyormu.
    CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Hava ve sübap ayarı meseleyi çözer gibi. Karbüratör değiştirmene gerek yok sanırım.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı murat_1979 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende 150 lik scooter var motor 150 lik fakat içinden 125 lik karbiretör cıktı motorla 80 den yukarı cıkamıyorum oda 80 yapayım dersem motor oldukca bağırıyor ve yakıt su gibi gidiyor cevremdeki arkadaslar 100 120 km hızdan bahsediyor bana 80 yeterde artar sonucta scooter ama karbirötörü değişirsem 150 lik takarsam hızda yükselme motorda rahatlama olurmu ve azyakıt yakması için bu motorlarda krbiretör ayarı oluyormu.
    buda yeni tecrübemdir, kayış ve ön varyatör bilyelerini değiştirmeden (bikaç gün önce) önce motorum 85-90 bazen yapıyodu. şimdi 1/3 gazda 80e çıktı, dahada abanmadım gaza, bigün denerim elbet
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    arkadaşım senin motor büyük ihtimal çin malı vb bişeydir ve aynı sorunu bende bilirim (mondial 150rf)...motor ne kadar 150 cc olsada hakkını vermez çok yakar az kaçar bunlarbirde şu sorun var ibre 80i gösterirken başka motorla ölç bak 100 ile giden birisi ile yanyana olduğunu fark edeceksin,honda beat ile 80le gideni ben 70le geçiyordum yada cbrımla ben 100yaparken diğer motorumla arkadaşım 80ile yan yana gidiyorduk kısacası ibreleri ayarsız ama yokuş aşağı 100-110 dan daha fazlasınıda bekleme...
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Varyatörün içindeki merkezkaç kuvvetiyle hareket eden bilyada denilen silindirik parçalar aşındığında hız azalır.Kayışda eskimiştir.Kilometre saatlerinin normal çalışanı çok az.Güvenilir bir araçla yanyana test et.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava ve sübap ayarı meseleyi çözer gibi. Karbüratör değiştirmene gerek yok sanırım.
    subab ayarı yapıldı hava filtresi ola bilir dendi değişti hızda değişim yaşanmadı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:36 PM ----------

Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım senin motor büyük ihtimal çin malı vb bişeydir ve aynı sorunu bende bilirim (mondial 150rf)...motor ne kadar 150 cc olsada hakkını vermez çok yakar az kaçar bunlarbirde şu sorun var ibre 80i gösterirken başka motorla ölç bak 100 ile giden birisi ile yanyana olduğunu fark edeceksin,honda beat ile 80le gideni ben 70le geçiyordum yada cbrımla ben 100yaparken diğer motorumla arkadaşım 80ile yan yana gidiyorduk kısacası ibreleri ayarsız ama yokuş aşağı 100-110 dan daha fazlasınıda bekleme...
    evet motor çinmalı fakat hız yapıyorum diyen scooterlerde cin malı

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varyatörün içindeki merkezkaç kuvvetiyle hareket eden bilyada denilen silindirik parçalar aşındığında hız azalır.Kayışda eskimiştir.Kilometre saatlerinin normal çalışanı çok az.Güvenilir bir araçla yanyana test et.
    kayışa bakıldı kayış sağlam parçalarda aşınma yok acaba km göstergesinden ola bilirmi

subab ayarı yapıldı hava filtresi ola bilir dendi değişti hızda değişim yaşanmadı

aynı sorun bendede var motor 50 den yukarı gitmiyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler