Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ilk kez vitesli motor kullanacak arkadaşlara yardım edelim..

Motovento
    REKLAM ALANI
    nuwamda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hayallere biraz ara...
    Arkadaşlar ben de hiç motora binmedim fakat anlattıklarınızdan dolayı yarı motora binmiş bile sayılabilirim. Bende Motor almayı düşünuyorum.... Herkese kazasız belasız suruşler dilerim. bilgilerini paylaşan arkadaşalara da teşekkurler...
    Lastiklerini yak Ruhunu AsLa...
    [MT Zonguldak]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bu bilgiler için çok teşekkürler.bende hiç vitesli motor kullanmamış bir motorcuyum.
    bu konuda benim kafam vitesa yolları konusunda karışık.
    bu bir aşağı 2,3,4,,5 yukarı olayı honda titan tipi 2 taraflı levyesi olan motorlarda da mı aynı ?ben onlarda levyenin ön tarafı büyütüyor arkası küçültüyor diye bilirdim.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Sadece levyeyi her aşagı bastırışta "tık" ediyor ve bir vites küçültüyor.
    Her yukarı kaldırmanda da "tık" edip bir vites büyütüyor. Çok basit bir sistem.
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    şaşırdım ya ön kaldıranlar motoru zor kaldıranlar falan gt250 geldi çıktım üstüne bıraktım debriyaji iki kere gittim geldim otoparkta ertesi gün trafikteydim kasmayın kendinizi rahat bırakın gidonu sıkmayın gazı fazla vermeyin bunları söleyen 500km lik bir vitesli motor kullanıcısı sizin dilinizden anlar yani frene basmadan önce debriyajı sıkın mutlaka

SoNoKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger 250
    Yaw bayılıyorum bu siteye ...
    Aklıma takılan ne warsa mutlaka birileri benden önce sormuş oluyo ve bende sadece okuma yoluyla öğrenebiliyorum. çoook sağolun arkadaşlar.
    Bu arada bande inşallah 3 gün sonra Tİger ıma bineceğim... sanırım bu 3 günde plaka ruhsat işlemleri biter yani umarım...;)))

imacosfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk
    Alıntı SoNoKo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw bayılıyorum bu siteye ...
    Aklıma takılan ne warsa mutlaka birileri benden önce sormuş oluyo ve bende sadece okuma yoluyla öğrenebiliyorum. çoook sağolun arkadaşlar.
    Bu arada bande inşallah 3 gün sonra Tİger ıma bineceğim... sanırım bu 3 günde plaka ruhsat işlemleri biter yani umarım...;)))
    şu son yazdığın 2 cümle hariç aynı düşünceleri paylaşıyoruz.. özellikle bold yazdım uyan yerleri tüm emeği geçenlere teşekkğr etmek istiyorum..

kazasız belasız sürüşler..

meko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bende alıcam yardımlarınız için teşekkürlker

Moto43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    en sonunda honda cbr 125 sahibi oldum ama sürmeyi daha bilmiorum öğrenmem lazımmm
    ...

Motosikleti
    yamaha xt600
    Motor düşük cc ise sorun çıkmaz alışırsın hemen.Çünkü düşük cc lerde arka teker kontrolün dışına fazla çıkamıyor.

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sgt_Phoenix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yaw biliyosunuz dün ybr 125 aldım bugun geldi motoru yarım saatlik bi uğraştan sora hareketli hale getirebildim tam elim debriyaja alıştı diyodum bu sefer motoru ön kaldırarak kaldırmaya başladım sanırsam çok çabuk ustalaştım yanlız son ön kaldırışımda cago66 nickiyle aramızda bulunan can dostum gzl insanı yere düşürdüm şu debriyajla kaldırma mevzusunda bilgi verseniz ben geri kalanlarda takılmadım motoru kaldırdıktan sora problem yok yani de kaldırması problem harbiden =)
    çok az milim diyebiliceğen bir gaz ver ve orda sabit tut gazı sonra debriyajı çok yumusak yaavas yavas bırak motorun biraz yürüsün ve yavaşça bırak debriyajı teknik bu ama gazı fazla verirsen yada debriyajı tak diye bırakırsan ya stop edersin yada altından kacırırsın kuzuyu :D bir bayanın elini tutar gibi nazik ol :D

Motosikleti
    Hyo gt250r cooming soon...
    2006 topiği hortlamış motosiklet kullanmak sanattır...
    2 T-K-R SAYGI

Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikle, SOL elde, genelde baş parmağınla oynatabileceğin bir levyedir.
    Soğuk havalarda, motora daha zengin (=benzini çok, havası az) bir karışım
    sağlayıp çalışmasını sağlamak için kullanılan bişey. Karbüratörün hava alışını kısan bişey. Yazın ben hiç kullanmadım mesela, motor soğukken bile ilk seferde çalıştı. Havalar soğudukça gerekir.
    Kural şu, jikleyi çek, motoru çalıştır, kısa bir süre jikleli kullan sonra kapat.
    (Jikleli kullanmak motorda kurum yapar, örneğin bujileri pisletir.)
    BAK BUNU ÖGRENDİGİMİZ İYİ OLDU SAOL

Motosikleti
    HayaBusa1340 RGsxr1100 turbo gsxr1100
    yenıysen duz yerde ayak fireniyle kalkmaya kalkma biraz gidince ayaklarını motoro koy hemen koyma düsme risk in azalır..dönüslerde ani kırma genisten dara almaya çalıs motor virajda eğım yapmaya celıstığında takma kafana daha güzel olur:D

ulen harbi bende yazıomm ay gidim ay:Dyenı üye ii hortlatmıs
    Suzilerimsiz Asla gsxr1100Turbo &Gsxr1100&HayaBusa1340R:cat:

iyi geceler siteye yeni üye oldum.yeni bi motor almayı düşünüyorum ama motorlardan fazla anlamadığımdan dolayı yardım istiyorum.aklımda derbi gpr 125 var ama motor hakkında fazla bişi bilmiyorum.yakıt durumu? parca durumu? nelerdir. anlayan birisi bana yardım edebilirmi teşekkürler....

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bu yazıyı daha önce de yazmıştım benzer bi bi başlık altına aynısını buradaya da yaziyorum :

slm ark..lar.. ben 1 sene 20 bin km mondial 150 hs scooter kullandım ve 5 gün önce cbf 150 aldım. size alışmakta zorlandığım ve alışırken karşılaştığım riskli bi kaç anımdam bahsetmek istiyorum..

ne olursa zaten sol eldekinin debriyaj olduğunu unutmaktan veya hala onu scootırdaki gibi arka fren zannetmekten oluyor.. bi kere ilk gün bi kavşakta durdum.. kafam eskiye gitti..sıktığım debriyajı arka fren gibi algıladım.. tabi scooterda kalkmak için freni hemen bırakır ve gazlarsın ya.. bende cbf 150 de öyle yaptım gazladım gazladım freni bıraktığımı zannederek deb.. ı bi bıraktım.. önüm 50 cm kadar havalandı.. iyiki düşmedim.. ama baya korktum

bir de bu başıma geldi.. yine soldakinin debriyaj olduğunu unuttum ve durmadan önce basmam gerektiğini unutarak.. ön frenle yavaşlamaya başladım.. 2. vitesteyim.. yavaşladım yavaşladım.. en sununda freni sıkmaya devam edfyorum.. motor birden stop etti ve öne doğru bi atladım.. aniden arka tekerleği klitledi çünki..

Yaşamadım ama şu da düşmenize sebep verbilir. çok dik bi bayırı 1. viteste çıkıyorsunuz. akan trafik durdu ve durmak zorunda kaldınız. ön freni sıkıyorsunuz. kayıyor geri doğru , çünki bayır dik ve arkadada artçınız var. Dikkat edin, eğer sağa doğru dengeyi kaybederseniz düşersiniz veya arka frene basmayı bırakırsanız geri kayarsınız.Düşmenize sebep verebilir. Kendinizce profesyonel olmadan gözünüzü korkutan pozisyonlara girmeyin. Hanımı haftada 3 gün 30 km lik yola götürüyorum. İstikamette böyle bi bayır var çok dik. 1, viteste çok rahat çıkılabiliyor. Ama düşünüyrumda ya trafik durursa düşersem. Veya düşmedim diyelim kaldıramam ki o bayırda 2 kişiyken. Bu yüzden o dik bayıra girmiyim diye yolu 3 km uzatıp başka yerden dolanıyorum

Ayrıca sol eldeki kontrolün debriyaj olduğunu unutarak halen fren zannetmek şunada sebep veriyormuş.. Durması için debriyaja basmak, tabi dişliler ayırınca ileri doğru bi ivmelenme oluyor.. Aa.. yoksa frenmi patladı

otomatikten vitesliye geçecek ark..lar.. pls sol eldekinin varlığını.. onun artık bi arka fren değil debriyaj olduğunu unutmayın ve kendinizi benim gibi riske sokmayın..

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Tabiki en dogrusu paşa paşa 280 ytl verip , yemek ve ikramlar dahıl benim gibi Honda nın güvenli sürüş kursuna veya bu işi profosyonelce yapan bir kursa yazılmak. Motorsiklet kullanmak sadece vites bilmekle bitmiyor. Yokuşta durdugunuzda arka freni sıkmak(Başka turlu yokuşta kalkamazsınız.) virajlarda vites kücültüp büyütmemek , fren sıkmamak, frenlemelerde her iki frenide sıkmak,(Sadece ön freni sıkarsanız ön tekerlek kitler düşersiniz) 100 km ile giderken 2 vitese atmamak. v.s v.s Motorda göstergede vitesleri gösteriyorsa acemilik döneminde size yardımcı olacaktır. Boş bir yolda 1-2- Boş -2-1 3 yaparak biraz daha olaya ısınırsınız. Ama daha fazlası için muhakkak forumları okumalı ve bilen birisinden destek almalısınız.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

yha saygılı arklar bende vıteslı motosıklete yenı bınıcem yamaha f250 600 SYM lik bi morotor aldım ama nasıl kullanacagımı bılmıyorum yanı yakınımda motora sahıb olan pek fazla goremedım gorduysemde kullanısı daha kolay oldugu ıcın scooter kullanıyolar baan sunun tam netını anlatabılırmısınız çok ıhtıyacım war 1 ay olyucak motor ole evımde yatıyo .S bana bı yardımcı olun lutfen bırazcık test surusune cıkmak ıstıyorum..!!!

mustafa3265 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

işte jikle.

Grayline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mustafa3265 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

işte jikle.
    Resmi Gördüğüm iyi olmuş ben onu sinyal zannediyordum Resmi paylaştığın için teşekkür ederim
    Yarın Olmayacak Gibi Kullanırsan Yarın Olmaz...

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Araba Kullanmayı Bılıosann 2 Gunde Kaparsın Dostum Bu ısıde
    Rüzğarı_hissSet

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler