Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

garip bir scooter hikayesi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmurda yola butun boyaları bırakırsın
    güzel bi kasa yapıp bitr bnce
    estetik çalışmalarını geliştir hocam

boyaları bırakırsın derken doğrudur , konu başında dediğim gibi bu motosiklette alışıla gelmiş şeyleri unutun , boya atması sizin için, sizin motorunuzda sorun olabilir bende olmaz , neden olmaz ? o atar ben boyarım bolca vaktim ve teknik altyapım var sorun değil ,

kumaşın üzerinden yağlı boya boyasını kuruduktan sonra çıkartmak mümkün değildir ama plastik aksamdaki boyama dökülebilir ziyanı yok zaten kamuflaj yapısında alt kısımdaki plastiğin üzerinden en kötü ihtimal basınçlı su sıktığında harita gibi atmalar oluşur ki buda daha orjinal bir kamuflaş görüntüsü oluşturur

estetik derken şu motora dikkatlice incele buna nasıl bir estetik yapılırdı orjinal parça kullanmadan , 30 lira bütçen var aletin edavatın var ve herşeyini sen yapacaksın, dağ başındasın ve yedek parça terimini unut düşün sonra gel bana fikrini söyle yanlış anlama fikir fikirdir benim için

alp_tunay bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    evet arkadaşlar motor ruhunu kazanmaya başladı ve dağ komandosu olarak yeni maceralara hazırlanmakta geriye bir kaç küçük ayrıntısı kaldı , ön ,sağ-sol sinyalllerin montajı, arka park ışıkları kapağı, ve selenin deri kaplanmasından sonra kuşu özgürce uçurabileceğim

bu akşam ilk defa test sürüşüne çıkmak kısmet oldu ve sonuç mükemmel arı gibi tırmanıyor 100 cc lik bir hacme göre ivmelemesi ve motor çalışması çok güzel yorumlarını esirgemeyen fikir beyanında bulunan , beğenen beğenmeyen tüm gönül dostlarına canı gönülden teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi böyle bişeyi ancak sen yapabilirdin zaten,ellerine sağlık

olduğu kadar önercim
    ferhatkars, ScaLa, haojin2005 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Sevgili piyanist_irf

Gerçekten eline sağlık
    Bence ölü bir makineden zombi çıkınca bundan dahi iyisi olamaz
    Hatta bence daha iyisine gerek de yok
    çünkü tamamıyla kendi el emeğin olduktan sonra ötesinin anlamı kalmıyor.

Ürettiklerinin ve paylaştıklarının devamlı olması dileğiyle.
    Kendine iyi davran
    piyanist_irf bunu beğendi.
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

Motosikleti
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili piyanist_irf

Gerçekten eline sağlık
    Bence ölü bir makineden zombi çıkınca bundan dahi iyisi olamaz
    Hatta bence daha iyisine gerek de yok
    çünkü tamamıyla kendi el emeğin olduktan sonra ötesinin anlamı kalmıyor.

Ürettiklerinin ve paylaştıklarının devamlı olması dileğiyle.
    Kendine iyi davran
    teşekkür ederim derdimi anlayan, insanlardan bir kişi daha gösterebilirim sayende

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Lise'de evinde torna tezgahı ve bilimum aletiyle meslek lisesinde torna hocası bir babanın oğlu olan arkadaşımla
    her hafta mutlaka İvedik'te ve İtfaye'deki hurdacılara giderdik
    bir şeyler alıp bir yerde kullanmaya çalışırdık.
    ortaya birşey çıkardı ya da çıkmazdı,
    ne olursa olsun keyfi anlatılmaz yaşanırdı...
    sonra hayat onu mühendis beni tohtor yapıp ikimizi ayrı şehirlere atınca o keyifli zamanlar tatlı anı olarak kaldı...

Senin paylaştıklarını okurken geçmişe gidiyorum
    O zamanki heyecanla yaptıklarını inceliyorum
    tekrar eline sağlık...
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hökümet görmesin sefer görev emri çıkarır....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Yorumları baştan sona okudum ,kimine güldüm,kimine ise şartların ne olduğunu bilmeden yazıyor diye söylendim.
    Ama buna sesli güldüm yahu )
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanına bir de o eskiden yaptığın motosiklet sepetini koysan nazi motorları gibin olacak )
    alp_tunay ve piyanist_irf bunu beğendiler.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar motor ruhunu kazanmaya başladı ve dağ komandosu olarak yeni maceralara hazırlanmakta geriye bir kaç küçük ayrıntısı kaldı , ön ,sağ-sol sinyalllerin montajı, arka park ışıkları kapağı, ve selenin deri kaplanmasından sonra kuşu özgürce uçurabileceğim

bu akşam ilk defa test sürüşüne çıkmak kısmet oldu ve sonuç mükemmel arı gibi tırmanıyor 100 cc lik bir hacme göre ivmelemesi ve motor çalışması çok güzel yorumlarını esirgemeyen fikir beyanında bulunan , beğenen beğenmeyen tüm gönül dostlarına canı gönülden teşekkür ederim

http://img43.imageshack.us/img43/5369/img262e.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/464/img264r.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/5149/img263o.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

olduğu kadar önercim
    En iyisi bu motora bir de reklam çekelim arka planda da şu marş olsun:
    motoseyyah ve piyanist_irf bunu beğendiler.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    mehmetçim tabiki heryerde her zaman dikkatli olacaksın sadece bu motosiklette değil motorun şasisini merak ettiysen 2 tekerin orantısı ve sapmasında sıkıntı yok yani hareketlerini kısıtlayacak problem olmamış onardığım kısım yolcunun yükünü taşıyan kısım , onun dışında yapılan şeyler elektirik işleri görseli vs.[/QUOTE]

takip etmeye devam irfan abi bittiğini de görelim artık
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lise'de evinde torna tezgahı ve bilimum aletiyle meslek lisesinde torna hocası bir babanın oğlu olan arkadaşımla
    her hafta mutlaka İvedik'te ve İtfaye'deki hurdacılara giderdik
    bir şeyler alıp bir yerde kullanmaya çalışırdık.
    ortaya birşey çıkardı ya da çıkmazdı,
    ne olursa olsun keyfi anlatılmaz yaşanırdı...
    sonra hayat onu mühendis beni tohtor yapıp ikimizi ayrı şehirlere atınca o keyifli zamanlar tatlı anı olarak kaldı...

Senin paylaştıklarını okurken geçmişe gidiyorum
    O zamanki heyecanla yaptıklarını inceliyorum
    tekrar eline sağlık...
    aramızda doktor dostumuzun olduğunu bilmek ve bazı konularda bile hem fikir olmak güzel bir duygu dr. bu ünvanı kazanmak kolay bir durum değil aslında onu biliyorum , ama bu durumdan mutlu oldum özellikle de aynı dili konuşuyor olabilmekten

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

abicim dostmusun düşmanmısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumları baştan sona okudum ,kimine güldüm,kimine ise şartların ne olduğunu bilmeden yazıyor diye söylendim.
    Ama buna sesli güldüm yahu )

Yanına bir de o eskiden yaptığın motosiklet sepetini koysan nazi motorları gibin olacak )
    arkasına değil demi , yanına serdar abi ? olmuş bil

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=lbRQbpqx3eI

hee hee hee süpermiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetçim tabiki heryerde her zaman dikkatli olacaksın sadece bu motosiklette değil motorun şasisini merak ettiysen 2 tekerin orantısı ve sapmasında sıkıntı yok yani hareketlerini kısıtlayacak problem olmamış onardığım kısım yolcunun yükünü taşıyan kısım , onun dışında yapılan şeyler elektirik işleri görseli vs.
    takip etmeye devam irfan abi bittiğini de görelim artık [/QUOTE]

haklısın mehmet biteceği anı bende bekliyorum ama fazla işi kalmadı .
    TheAzReaL07 bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Su borusundan taramalı tüfek yap..
    Konserveden de şarşörlerini..
    Sonra çık trafiğe..
    Kimse sıkıştırabiliyormu

Değişik fantezilerim var len benim...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Su borusundan taramalı tüfek yap..
    Konserveden de şarşörlerini..
    Sonra çık trafiğe..
    Kimse sıkıştırabiliyormu

Değişik fantezilerim var len benim...

evet ufkumu açıyorsun

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yollayayım kardeşim ne demek hatta orjinal firen müşürü yayı yollayayım ama boyutu senin motora uyarmı ? ölçmen lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

sağolasın ademcim bu işlerlede brileri uğraşacak , bir çoğuna göre boş işler ,heleki bu işlerden bu camiadan kopuk , teknik mekanik hiç bir hevesi olmayan insan olursa , ortada yapılanın , emeğin, hiç bir ehemmiyeti yoktur

sevdiğim bir söz var , dünya karşılaştığın fırtınalarla değil, gemiyi geri getirirp, getirmediğinle ilgilenir, empati kurmayı çok severim ,bir çok şeyi görebilmen için çok geniş bakmak lazım gelir , birisi emeği gözünden tanırken , bir diğeri bu ne len deyip kaale bile almayabilir

ama benim için sıkıntı yok sizler bana yetersiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:01 ----------

söylediğin tarz bir scooterda görmüştüm orjinal boyalı zebra desenli bir şeydi aynısı olsun istemedim yoksa boyamaya gelince kaplumbağa gibi bile yapardım dedimya fırçalarla aram iyidir

http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/89017-yagli-boya-calismalarim.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

bulunduğum mevkide ama motosiklet hurdalığı değil , zaman zaman motosiklette düşer bana ayırırlar ama sıkıntı olmaz fiyatı bedavadan biraz pahalı hatta bu bizim irfana yarar diye benim için ayırmışlar kenara kimseye vermemişler sağolsunlar fiyat vermeyeyim şimdi gülersiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

mehmetçim tabiki heryerde her zaman dikkatli olacaksın sadece bu motosiklette değil motorun şasisini merak ettiysen 2 tekerin orantısı ve sapmasında sıkıntı yok yani hareketlerini kısıtlayacak problem olmamış onardığım kısım yolcunun yükünü taşıyan kısım , onun dışında yapılan şeyler elektirik işleri görseli vs.
    hadi ya süpermiş bu 15 20 kw olanların fiyatları 8bin ile 10 bin arası değişiyor bir tane icradan bulduk 1200 tlye fotoları sıfır gibiydi fakat zamanı uymadı gidip bakamadık

kaporta sanırım değiştirilebilir olmuş aslında birde haki renk olucak KKKnın araçlarının renginden 10 numara olur

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    he he he abi yine yaptın yapacğını dimi
    yanlız nerdeyse hastanenin bütün bölümlerini gezdin ama bi doğumhane ye uğramadın
    neyse diyecek bişi yok zaten abi eline koluna yüreğine sağlık

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=lbRQbpqx3eI
    korna olarakta komando okulunda ki gibi sürün komutu koymalı

güzel olmuş. tatbikat ne zaman. genel kurmay tatbikata katılacakmı

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya süpermiş bu 15 20 kw olanların fiyatları 8bin ile 10 bin arası değişiyor bir tane icradan bulduk 1200 tlye fotoları sıfır gibiydi fakat zamanı uymadı gidip bakamadık

kaporta sanırım değiştirilebilir olmuş aslında birde haki renk olucak KKKnın araçlarının renginden 10 numara olur

valla renk olayını o kadar incelemedim 3 renk yağlı boya aldım 12 renk alsaydım dediğin olurdu lakin bu resim için kullanılan yağlıboyalar çabuk kurumuyor bunun çin terebent gerekliydi yerine tiner kullandım ama yine yemedi 3 gün oldu boya hala kuruyacak bile bile lades dedim geç kuruduğunu bildiğim halde minimum maliyet işin bu gerekliydi

aynı zamanda siz arkadaşlar içinde bir deneyim ve tecrübe olmuştur sanırım , ama bilgiye ihtiyacı olan ve alması gereken ihtiyaç sahibi adam alacağı mesajları alır zaten ,

oysa yorum yapmak çok kolaydır bu motosiklet için , bu seviyeye gelene kadar harcanan miktar 30 lirayı geçmedi , inat ettim geçmeyecek dah bi kuruş bile harcamam

benim bahsettiğim jeneratör o kadar kuvvetli bir şey değil ama bir hanenin ihtiyacını görecek ona elleyemedim pek bir ara bakacağım sadece motorunun çalıştığını biliyorum dinamo kısmını elden geçirmem lazım sıkıntısı varmı yokmu bilmiyorum

görüşmek üzre .

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    he he he abi yine yaptın yapacğını dimi
    yanlız nerdeyse hastanenin bütün bölümlerini gezdin ama bi doğumhane ye uğramadın
    neyse diyecek bişi yok zaten abi eline koluna yüreğine sağlık

hee hee heee güzelmiş kazanın doğurması gibi

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    inşallah en kıza zamanda diriltirsin yollara çıkarsın,,,
    ama trafikten kaçman gerekecek apaçhe diye motorunu bağlarlar gibime geldi,,,
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş. tatbikat ne zaman. genel kurmay tatbikata katılacakmı

çok uzak değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah en kıza zamanda diriltirsin yollara çıkarsın,,,
    ama trafikten kaçman gerekecek apaçhe diye motorunu bağlarlar gibime geldi,,,

çok haklısın ramizanım şekerparem bağlarlar gibine geldi değil kafadan lönnnk diye öyle bi bağlarlarki dahada çözemessin

bunun farkındayım lakin minareyi çalan kılıfını hazırlar derler , daha önceki mesajlarımda dile getirmiştim yukarı köylerden bir çoban motora yazılıp duruyor bir koyun verdi ben kusuzunuda istiyorum ama sağlam irice bir koçla bu işi bağlayacağız sanırım

şaka bir yana burada gezeceğim coğrafya bunun için müsait 2 altarnatif var ya çobana motoru vereceğim yada hafta sonları müsait zamanlarda dağda bayırda onunla eşineceğim , aslında bir altarnatifte 3 tekerli trike yapmak ama şu an benim için fuzuli olacak ve zamanım yok, yoksa çok güzel bir araç olur hani , sonuçta tabiki hurda olduğu için yasal değil , bunun altını çizmekte yarar var .
    ramizan83 bunu beğendi.

valla renk olayını o kadar incelemedim 3 renk yağlı boya aldım 12 renk alsaydım dediğin olurdu lakin bu resim için kullanılan yağlıboyalar çabuk kurumuyor bunun çin terebent gerekliydi yerine tiner kullandım ama yine yemedi 3 gün oldu boya hala kuruyacak bile bile lades dedim geç kuruduğunu bildiğim halde minimum maliyet işin bu gerekliydi

aynı zamanda siz arkadaşlar içinde bir deneyim ve tecrübe olmuştur sanırım , ama bilgiye ihtiyacı olan ve alması gereken ihtiyaç sahibi adam alacağı mesajları alır zaten ,

oysa yorum yapmak çok kolaydır bu motosiklet için , bu seviyeye gelene kadar harcanan miktar 30 lirayı geçmedi , inat ettim geçmeyecek dah bi kuruş bile harcamam

benim bahsettiğim jeneratör o kadar kuvvetli bir şey değil ama bir hanenin ihtiyacını görecek ona elleyemedim pek bir ara bakacağım sadece motorunun çalıştığını biliyorum dinamo kısmını elden geçirmem lazım sıkıntısı varmı yokmu bilmiyorum

görüşmek üzre .

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

hee hee heee güzelmiş kazanın doğurması gibi
    havalar çok kötü valla bende akvaryumun arkasına köpük aldım onu kum rengine boyadım 2 günde zor kurudu trafik konusun da mevzuatı bilmiyorum ama güzel bir hobi aracı oldu lastikler değişse acaba hafif cross tarzı bişey yapılamaz mı ki gerçi lastiklerin durumu da nedir onuda bilmiyorum

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)