Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

garip bir scooter hikayesi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne 90 km mi

abi daha napsın alet sen ondan çok şey bekliyorsun bence yazık günah zavallı ya

sen onu 70-80-90 ı kapsayacak şekilde yap günahına girme bir garip motorcuğun

değilmi ? çok haklısın galiba biraz haksızlık yaptım garibana bu arada döşeme malzemesi alıp koltuğunu kaplayacağım ama hava yağıyor burada şimdilik atölye ortamımı düzenleme yoluna gidiyorum
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    İrfan Abiii.. Yemin ederim role modelimsin Hastasıyım senin projelerin.. Keşke İstanbul'da yaşasan çırak olarak gelsem yanına
    piyanist_irf bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan Abiii.. Yemin ederim role modelimsin Hastasıyım senin projelerin.. Keşke İstanbul'da yaşasan çırak olarak gelsem yanına

tamam kürşatcım , yardımcı olarak çalışacaklar listeme senide ekledim istanbul uzak dersin ne arkadaşlar nerelerden geldiler fakirhaneye bilirmisin ?

bu arada istanbulda yaşamak dedinde oralarda açlıktan ölürüz biz yavuu günlük geliyorumda istanbula şebek maymunlarına dönüyorum sitresten gürültüden ve kalabalıktan her taraf keşmekeş, trafik desen bazen motosikletle bile sorun oluyor

istersen seni buralara alalım ne dersin
    dreamkiller bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Abi keske imkanim olsa kurtulsam su memleketten lakin zor..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi keske imkanim olsa kurtulsam su memleketten lakin zor..
    hayırlısı olsun doğduğun yer değil doyduğun yer derler ne desek beyhude

Motosikleti
    evet bu gün havanında müsait oluşuyla kuşu özgürlüğüne salıverdim lakin ilk gün itibari ile pek su koyvereceğe benzemiyor dağ yollarının canına okudum denebilir , ama toprak zeminde kontrolü çok zor , hemen kendini yere atmaya çalışıyor , benide üstünden tabi
    ohhhh beeee rahatladım attım bütün kurtlarımı bu gün

Teo23 ve mehmet_gemli bunu beğendiler.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    oo İrfan hocam hakkaten bu kadar iyi olacağını beklemiyordum... Siz en iyisi son halinin resmini eklemeden, önceki aşamaları yayınlamayın... ;)
    The man who knows everything chooses to know nothing...

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    eldeki imkanları kullanarak böyle bir ürünü ortaya çıkarmak gerçekten takdire şayandır abi...her zamanki gibi mükemmelsin
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Yana 1 demir kaynatıp ayaklık yapamadınmı...
    Bir de mucit geçiniyon
    Çalıya taşa yatırmışın güzelim motoru...
    Çizilmesin sonra
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Abi muhteşemsin. Emeğine sağlık.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

Motosikleti
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo İrfan hocam hakkaten bu kadar iyi olacağını beklemiyordum... Siz en iyisi son halinin resmini eklemeden, önceki aşamaları yayınlamayın... ;)

tabi bazı şeyşeri forum üzerinden anlatmaya çalışınca , bire bir gerçek gözlemleme gibi olamıyor bazen benim anlatamadığımdan, bazende karşı tarafla iletişim yoksunluğundan herkez düşündüğümü düşünemeyebiliyor taktir edersinki buda olağan bir durum

bu motoru hurdalıktan aldığım dün daha aslında kaderini yazmıştım , yapacağım şeyler o an gördüğüm anda film şeridi gibi gözümün önünden geçti , neydi amaç ? hayata döndürmek ve olması gerektiği gibi sürüş ile alakalı sizi etkileyebilecek tüm sıkıntıları , tehtitleri ortadan kaldırmak

gören kafayı çevirip birdaha bakıyor amaç burada ilgi toplamak hava atmak değil tabiki , hele orjinal gibiolması, hiç değil zaten orjinal gibi olmasınında bir ehemmiyeti yok benim için , sebeplerinide daha önceki yorumlarda dile getirmeye çalıştım

bu arada koltuğunu bir arkadaşım dikecekti ama kendisine rahatsızlık vermek istemiyorum , eski bir alışveriş arabasının kılıfını geçirdim oldumu , olduğu kadar hiç olmazssa su geçirmeyecek ve rengi yeşil

öte yandan bu ve bundan önceki tüm paylaşımlarımda bazıları hariç heyyy millet bakın bakın ben şunu yaptım, bunu yaptım zihniyetinden ziyade , benim öğrendiğim bazı ipucu ve küçük gibi görünen ancak ihtiyacı olabilecek arkadaşlarıda düşünerek , belkide motosiklet kullanan bir çok insana bilgi, fikir ve bazı konularda tecrübe olmaya çalıştım, çalışıyorum, çalışacağm , ama aynı zamanda bilmediklerimide öğrenmeliyim ki çok şey bildiğimi asla iddia etmem, etmedimde ,

demem oki lafı çokça uzatmadan , insanlar beğensin bana tebrikler yağdırsın olayı değil bu , bunu bir çok arkadaşım bilir , böyle düşünüyor olsaydım bir kaç foto koyardım yakışıklısından, birde bitmişini koyardım senin dediğin gibi

ne güzel işte tüm yorum yazan dostlar fikirlerini söyleme şansı buldular, bazen geyik yaptık , bazıları beğenmedi , nededini öğrendim ! bu benim için çok önemli , çünki bir sonraki çalışmama ışık tutabilir bunlar , mesela kamuflaj olayını ilk baştan düşünsemde gereksiz görmüştüm ama senin fikrin üzerine kamuflaj yaptım, kimbilir başka biri çıkıp şurasınıda şöyle yap deseydi büyük ihtimal onuda yapardım
    lakin bu scooter konusuna has bir konudur

bu motosiklette alışıla gelmiş sürüş tekniğini unutun, kullanım amaçlarını zaten hiç hesaba eklemeyin, heleki kullanılan görselinde vs. sinde parçaları malzemeleri hiç düşünmeyin

ama şunu aklınıza yazın ! motosiklete bindiğiniz andan itibaren , marka model, cc ayırddetmeksizin bu uyduruk kıytırık gibi görünen, çadır demiri bir gün işinize yarayabilir , şişme deniz yatağı dediğiniz çöpe attığınız malzemeyle demekki bir motosiklete kaporta olabiliyormuş hemde su geçirmez ve sağlam
    kibrit çöpünden km ibresi yapmak kaç kişinin aklına gelirdi ?
    benimde gelmezdi ama çaresizlikten , kalkıpta ibresi kırıldı diye sayacı komple çöpe mi ataydım ?

bunu motoru beğenip beğenmemeniz umrumda olmaz lakin ortada bir gerçek varki bu tartışmasızdır uykusuz kaldım, çok ter döktüm , üzerinde bir hayli düşündüm bir çoğunuz uyurken ben bu motosikletle gecenin 2-3 lerinde uğraşıyordum o yüzden emeğe laf söyleyen adam ya işi bilmiyordur yada fesatlığından konuşuyordur , çünki kendisi konuya hakim değildir , birde nasıl eleştirdiğin konusu var o ayrı tartışma konusudur bu gücüme gider , ama motor zaten ortada mükemmel bir motosiklet demedimki hiç bir zaman eski halide orda şimdiki halide burda , gırgırına geyiğine yaptığım bir çalışma her şey ciddiyet değil ya arkadaş

yarın bir bakmışssın başka bir araca dönüşmüş benim sağım solum belli olmaz , bu motoru ben alışılagelmiş motosiklet zihniyetindeki gibi kullanmak , ve uğraşmak için almadım , o yüzden sevgili gönül dostlarına vereceğim mesajlar ancak bunlar olabilir

el becerrisi yaratıcılık, ve hayal gücünü kullanarak yapma olayı demekki az biraz bende mevcut bunu sizler bana söylüyorsunuz ama bunlar yetmez daha fazlası lazım , yanına teknik yeterlilik ve tecrübeyide eklemeyi unutmayın,

lafla peynir gemisi yürümüyor , ve laf söyleyip yorum yapmak o kadar kolaydırki , beğendim dersin, yada beğenmedim dersin bu olağan ama birde körü körüne fikir beyanında bulunan arkaşlarım var tabi bunlarada sözüm yok bunlarda olacak kısaca çeken bilir

bu ve benzeri çalışmalar benim ufkumu açıyor tecrübelerime yenilerini katmamı sağlıyor, boş zamanımı değerlendiriyor , ne güzel işte keşke tüm forum benim gibi olsa , boşa haybeye harcanan her dakika benim için kayıptır , ben öyle görüyorum , hobi iyi bir şey , her insanın hobisi olması gerekli

bu arada hakkını yiyemeyeceğim silah arkadaşlarımada teşekkürü borç biliyorum onlar olmasa ben hiç bir şey yapamam

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:47 ----------

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eldeki imkanları kullanarak böyle bir ürünü ortaya çıkarmak gerçekten takdire şayandır abi...her zamanki gibi mükemmelsin

estağfurullah kimse mükemmel değildir ama içten yorumun için bende sana teşekkür ederim
    mehmet_gemli bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Abi sen scooterları sevmezdin diye hatırlıyorum

Ama çok şahane olmuş gerçekten,eline emeğine sağlık

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yana 1 demir kaynatıp ayaklık yapamadınmı...
    Bir de mucit geçiniyon
    Çalıya taşa yatırmışın güzelim motoru...
    Çizilmesin sonra
    abi ayaklık olayı arazide sıkıntı oluyor deyi yapmadım yoksa yanlarına teker bileme takarım senin için beaaaa çalıya taşa yatırma olayında kaporta ezilmediği ve kırılmadığı için sorun yohtur ağam , ohhhhh beee dağınık dağınık , pis pis , beygir gibi bozulcak, yatak sarcak ,orası burası kırılcak, çizilcek diye düşünmeden gaz basmak ne gadder gözel bir hismiş

ama hakkını verdi dün allah var 50 km ye yakın yol yaptım dağ bayır , şaka gibi 100 cc lik sukıtır resmen pati çekip eşiniyordu

ama yeminide ihmal etmiyor hani neredeyse 1 depo tırt oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sen scooterları sevmezdin diye hatırlıyorum

Ama çok şahane olmuş gerçekten,eline emeğine sağlık

sukıtırı sevmem derken üzerinde honda ,yamaha,suzukı, yazanlara karşı alarjim var uğurcum şaka maka hakkaten bir scooterla ilk defa yüz göz oldum bu kadar sürüş konforu konusunda fikirlerim halen değişmesede şehir içinde gerçekten düz yolda güzel makinalar , ama tabi siz cross yapmaya felan kalkmayın yinede üzülmeyin sonra

gel bir gün çıkalım dağlara ne yaptın motür işini sen ? almadıysan hala içindeki ateşi söndüreyim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sukıtırı sevmem derken üzerinde honda ,yamaha,suzukı, yazanlara karşı alarjim var uğurcum şaka maka hakkaten bir scooterla ilk defa yüz göz oldum bu kadar sürüş konforu konusunda fikirlerim halen değişmesede şehir içinde gerçekten düz yolda güzel makinalar , ama tabi siz cross yapmaya felan kalkmayın yinede üzülmeyin sonra

gel bir gün çıkalım dağlara ne yaptın motür işini sen ? almadıysan hala içindeki ateşi söndüreyim
    Haklısın abi caponların scooterları ile bizim bindiklerimiz arasında bariz fark var. Bende yazın bi abiye boyle bi scooter toplamıstım. Ara sıra alıp çıkıyorum tepelere,malum plaka yok Denk geliriz belki abi tepelerde ,teklifin icinde cok tesekkürler

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Pek güzel uymuş araziye...
    Lakin korkuyorum ''darbeci motorcu hükümeti devirmeye giderken yakalandı'' diye haberlerin çıkmasın televizyonlarda!

Malum, bazı çevrelerde kamuflaj deseni türlü rahatsızlıklara sebep oluyor!
    Neşeyle kullan!..
    piyanist_irf ve Teo23 bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Soldaki 1.2.3 nolu düğmeler ne ola ki...
    Triptironikmi yaptın naaptın ...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek güzel uymuş araziye...
    Lakin korkuyorum ''darbeci motorcu hükümeti devirmeye giderken yakalandı'' diye haberlerin çıkmasın televizyonlarda!

Malum, bazı çevrelerde kamuflaj deseni türlü rahatsızlıklara sebep oluyor!
    Neşeyle kullan!..

amman diyyyymmm

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soldaki 1.2.3 nolu düğmeler ne ola ki...
    Triptironikmi yaptın naaptın ...

tirptonik derken ?????? ekmek arası mı oluyor yoksam haricen ketçaplı mayonezli dahamı güzel olur

1 numara kısalar 2 numara uzunlar 3 numara 4 lü sinyaller en sondaki parklar , aynı zamanda gece kaçış modu izlenirliği ortadan kaldırıyo ışıkla alakalı hiç bir işlevi çalışmıyor tam komando işi

yine ocak aspirötörü , bahsettiğin düğme gurubunun hemen yanındaki kırmızı renkli düğme kendi kendini imha düğmesi ama onu devreye sokan ayrıca bir anahtar daha var ! yerinin nerde olduğunu hayatta söylemem

normal anahtarla çalışmıyor ayrıca bir kontak düğmesi var , sisteme elektiriği veren , onu gördün motoru çalıştırıp götürürüm diye düşündün , haricen başka bir kısımda ilk kontak düğmesinin tersine çalışan mantıkta başka bir gizli yerde oradan açman gerekiyor yani birini on diğerini off yapmadan motora elektirik vermiyor , en kötüsü bu 2 sinden bağımsız yine söylemeyeceğim daha başka akla gelmeyecek bir yerde başka bir düğme daha var oda aküyle olan münasebeti kesiyor

tüm bunları becerdin motoru çalıştırıp kaçacan yok öle yine başka bir yere gizlediğim bir anahtar daha var bobin ve buji akımını kesiyor

hani fesatlıktan değil çocuk kilidi işte abi bazen ben bile şaşırıp 3-4 dakka düğmelerin yerlerini konumlarını açamadığım oluyor motor çalışmıyor

hani motoru alıp kaçırıp gezecem dersen komplesini kaldırman inan senin menfaatine olur

hani 5-10 liralık kontak anahtarından kaçtı demesinler düğme anahtar olarak hakkını verdim makinanın kontak anahtarı ne kine
    alp_tunay bunu beğendi.

Motosikleti
    İrfan hocam bizim millet olarak çenemiz elimizden daha çok çalışıyor... O yüzden eleştirileri dinleyip çok da fazla takmamak lazım Aynası iştir kişinin diye bir söz vardır. Bence o yeter. ;) Paylaşımlarınız çok faydalı ve yerinde, takip edip öğreniyoruz. Teşekkürler kolay gelsin

Motosikleti
    Böyle bir parça bulmuştum. Ne olduğunu da bilmem ama bekliyor, bir yere kullanacağım. Hatta sırf bu parça için motorda bir yenilik yapacağım... Pek çoğumuzun dertlerini çözecek... Biraz iddialı oldu ama..

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    İrfan ağa, düğmenin gözüne vurmuşun ama bir ayna bile yok, piiii apaçiii seni,

İrfan ağa, emeğine hayal gücüne sağlık, yaratıcılıkta son noktasın, kendinle yarışıyorsun, bu ne hırstır ne azimdir böyle, maşallah.

silah arkadaşlarına dahil ettiğin matkap tezgahını görmemiştim, hayırlı olsun,

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)