Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

garip bir scooter hikayesi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan hocam bizim millet olarak çenemiz elimizden daha çok çalışıyor... O yüzden eleştirileri dinleyip çok da fazla takmamak lazım Aynası iştir kişinin diye bir söz vardır. Bence o yeter. ;) Paylaşımlarınız çok faydalı ve yerinde, takip edip öğreniyoruz. Teşekkürler kolay gelsin
    biraz ince düşünür sıkça dokurum , kişilik olarak elimde değil , lakin alıntı olarak yorumuna yazdığım cevabın senle uzaktan yakından bir alakası yoktur aslında bu konuylada ilişkilendirilmemelidir

buraya üye olduğum günden beri yaptığım tüm paylaşımlardan ve gerçek yaşamımdan edindiğim tecrübelerdir sözüm meclisten dışarı, amacım kimsenin kalbini kırıp rencide etmek değildir lakin acı gerçeklerdende kaçamıyoruz
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Bi ara gidip çay içme bahanesiyle dağıtalım İrfan'ın atölyeyi... Maşallah çok derli toplu duruyor!

Motosikleti
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan ağa, düğmenin gözüne vurmuşun ama bir ayna bile yok, piiii apaçiii seni,

İrfan ağa, emeğine hayal gücüne sağlık, yaratıcılıkta son noktasın, kendinle yarışıyorsun, bu ne hırstır ne azimdir böyle, maşallah.

silah arkadaşlarına dahil ettiğin matkap tezgahını görmemiştim, hayırlı olsun,

yemin ederim şu ayna meselesini birinin söylemesini umuyordum hee hee heee ayna takacam kankam aynasız kullanmaya alışık değilim zaten bana sıkıntı veriyor bir gözüm sürekli arkamdadır normalde , fakat ayna olmayınca kafayı çevrip bakasım geliyor sürekli buda hiç güzel olmuyor

apaçilik kısmına gelinde bisiklet hayatım dışında motor hayatımın tümünde kasksız motor binmedim ama şehir içinde 700 mt bile gidiyor olsam takmam gerekirken çoğu zaman ihmal ediyorum , ama böyle olmamalı bu kendi sağlığım açısından sakıncalı bunları göz önüne alırsak galiba var lem biraz apaçilik ,

ulem bırakta içimdeki canafar apaçiyi çıkarayım ortaya

bu arada matkap tezgahı da urdadan beaaaa şimdi jejnarötör ile uğraşıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

http://c1303.hizliresim.com/17/r/lc5d2.jpg Böyle bir parça bulmuştum. Ne olduğunu da bilmem ama bekliyor, bir yere kullanacağım. Hatta sırf bu parça için motorda bir yenilik yapacağım... Pek çoğumuzun dertlerini çözecek... Biraz iddialı oldu ama..

o parçanın büyük ihtimal bir eşi daha vardır çelik tel yada bir yerlerde 2 parça boruyu bir arada tutan bir aparata benziyor , yada kablo, çelik tel, boru vb. şeyleri biryerlere sabitlemek ve sabit tutmaya yarıyor olabilir merak ettim şimdi ????

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara gidip çay içme bahanesiyle dağıtalım İrfan'ın atölyeyi... Maşallah çok derli toplu duruyor!

çay içmeye her zaman beklerim ama benden izinsiz girip müdahale edebileceğinizi sanmıyorum yeni bir alarm sistemi üzerinde çalışıyorum görsel ve uyarı kısımlarını hayata geçireceğim kısaca örnek vereyim ,

güvenlik kamera sistemi satandart olacak, muhtelif yerlere yerleştireceğim alıcı ve sensörler sayesinde gürültü yapacak ( havalandırma fanı, müzik ses sistemi ) harekete duyarlı sensörler sayesinde devreye girecek , tabi bu art niyetli kişiler için caydırma özelliği olarak ,

aşağıda sensör sinyali ile harekete geçen evin üst katındaki balkon kısmına yanar dönerli ikaz lambası koyacağım , ve aynı zamanda desibeli güçlü bir siren bu komşular için bittmi hayır olaki ağır uykumdan uyanamadım ve isteğim dışında bir müdahale oldu , aynı mantığı yatak odamada uyarlayacağım

aslında sistemi dahada geliştirip tehlikeli hale sokabilirim ama amacım sakat bırakmak değil caydırmak , 2 yıl önce evime giren hırsız bunu kafama soktu aslında , balkon demirlerine 220 voltu verecektim neredeyse o öfkeyle , evdekilerin pisikolojisi alt üst oldu , yalnız evde kalamaz , korkar oldular , çelik kapının kilidini patlattılar bütün ziynet eşyalarını aldılar , belliki evde altın aramışlar , ev harabe gibiydi

aslında otomatik alarmla kapanan demir parmaklık procesi de var kafamda ama ev benim değil , düşünsene hırsız giriyor , ama çıkamıyor , bir anda zınnnnkkk diye görünmeyen bir yarlerden kalın demir parmaklıklar aynı fare kapanı gibi seni içeri hapsediyor

bu hayal değil benim için sadece kendi evimin olması yeterli

istersen atölyeyi dağıtmak için biraz acele et yoksa daha sonra böyle bir şansın olmayabilir , yukarıda saydığım malzemelerin hepsi hazır kayıt cihazı dışında ,en kısa sürede yapacağım

haaa bu arada 5,5 mm havalı tüfeğim baş ucumda durur ve mermileride hemen yanındadır allah muhafaza öldürmez ama süründürür heleki kaba yerine gelmesin adamın

hee hee heee
    [Turan] bunu beğendi.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Tam yerine mi dokandık gene ne?
    Dağıtalım dediğim; sen ordayken yapçaktık be abi.
    Sen olmazsan tadı olmaz..

Hee bu arada Elektrik/elektronik malzeme/teknik konusunda sıkıntın olursa PM at, yardım ederiz evelallah!!
    piyanist_irf bunu beğendi.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    İrfan hocam çok güzel ve faydalı bir konu olacak umarım... ;) Çok yakında...
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    Tam yerine mi dokandık gene ne?
    Dağıtalım dediğim; sen ordayken yapçaktık be abi.
    Sen olmazsan tadı olmaz..

Hee bu arada Elektrik/elektronik malzeme/teknik konusunda sıkıntın olursa PM at, yardım ederiz evelallah!!

teşekkür ederim öbür türlü dağıtma dersen onada kabul elektirik elektironik konusunda sana bir şey sorabilirdim ama lafla anlatmak uzun sürer, b,ir jenarötörle uğraşıyorum , motor kısmını hallettim, lakin elektirik üreten dinamo kısmında bobinin ürettiği 12 volt elektiriği kömürlere veren bir mantık var ama bobinden doğruca kömürlere gitmiyor arada bir parça var ondan akım geçmiyor kömürlere de akım gitmiyor ve elektirik bobini iş görmüyor diyeceğim o ki , çep telefonumu ve atölyemin anahtarlarını atölyede masanın üzerinde unuttum kpıyıda kitleyip çıktım telefonumda resimler var anlatmakla olmuyor telefonuma ulaşınca resimleri yüklerim , basit b,ir parça gibi görünüyor bu parça olmayınca normal 220 volt elektirikte gitmiyor , mantığı tam çözemedim ama o parça arızalı 4 cm e 4 cm boylarında üzerinde 4 kablo bulunan bir parça dirençler, vs bir şeyler var üzerinde sıkıntı onda onun yenisini bulabilirsem jenarötör olayı hallolacak anlarmısın bu mevzuudan ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

İrfan hocam çok güzel ve faydalı bir konu olacak umarım... ;) Çok yakında...
    bekliyorum merakla

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Uyarım devresi... Bakarız gene.. Marka model bilgisi olursa daha iyi olurdu..

Motosikleti
    Uyarım devresi... Bakarız gene.. Marka model bilgisi olursa daha iyi olurdu..

şu parçanın mantığını öğrenmek istiyorum zira zaten bobinden , motorun çalışma devrine göre 3-4 voltttan 14 volta kadar akım geliyor tabi sürekli dalgalı akım motor çalışması satandart bir devire gelince 12 volta göre ayarlanabilir motor rolantisi ancak kırmızı mavi kablolardan siyah beyaz + ve - olmak üzre kömürlere gidiyor kömürlere aküden haricen elektirik verdiğimde jenarotör faal duruma geliyor yani sıkıntı bu parçada ve bu parçada sanırım , konjektör mantığıyla iş yapıyor yada akımı düzenliyor vs. olabilir emin değilim ama emin olduğum şey elektirik üreten bobinin sağlam olduğu bu küçük parçadan dolayı sanırım jenarötör hurdaya atılmış çalışmadığı için ?

detaylı resim aşşağıda

şöylede bir sıkıntı var o siyah parçayı aradan kaldırıp direkt kömürlere bağlıyorum yine tık yok bu arada siyah bozuk olduğunu söylediğim parçanın üzerindeki siyah ve beyaz kablo kömürlere gidiyor + ve - şeklinde , bunun için konu açmak istmiyorum son aşamadayım burda kitlendim
    haydeyin millet ,bu parçanın amacı nedir ? bilen arkadaşlardan cevap ve acillll !!!!

Motosikleti
    olmaz olmaz demeyin kendi muhitimdeki hurdalıkta bir gün bir bakarım ki benim garip scooterin aynısından bir tane daha plastik aksamlarını parçalayıp çöpün yanına atmışlar şasi ve ve bir çok parçası sağlam tabi üzerinde motoru yoktu , şasi si çok düzgündü aslında o şasiye elimdeki motoru takabilirdim ama çok uğraşmak istemediğim için şasiyi pires makinasına attılar

ama kurtarabildiğim sağlam iş görecek parçaları aldım tabiki şimdi eskisinden az biraz daha orji,nal ve kullanışlı olacak hiç olmazssa artık ön konsol ve konsol çekmeceleri olacak , kendi kendime ha gayret diyorum bir kaç zaman sonra başka bir scooterin granajlarınıda denk getirebilirsem komando görünümünden şehir beyfendisi görünüşüne dönüşmesi an meselesi

Motosikleti
    Eski yapmış olduğum ön burun kısmı şimdi orjinal çekmeceli konsolda takılınca , biraz biraz bir şeye benzemeye başladı ama tabi tekrar geriye döndük , eski burun kısmındaki boruları iptal edip tekrardan burun operasyonuna başladım ama bu sefer daha çok scootera benzedi mantık yine gerdirme usulü ile brandayı ön burun kısmına geçireceğim

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Abi bende geçen bir projeye başlayayacaktım ama nakit ve takım sıkıntısı var bende.İtalyan malı gilera veya aprilla olması lazım şasi üzerinde mz motoru vardı on numara ucuzdu da 750 ye bırakıyordu ama işte sıkıntılar bizi bırakmıyor.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bende geçen bir projeye başlayayacaktım ama nakit ve takım sıkıntısı var bende.İtalyan malı gilera veya aprilla olması lazım şasi üzerinde mz motoru vardı on numara ucuzdu da 750 ye bırakıyordu ama işte sıkıntılar bizi bırakmıyor.

o sıkıntıları sen bana soracaksın yalnız italyan aprilla gilara ve şasi üzerinde mz motoru vardı olayını anlamadım gilaranın üzerindemi mz vardı ?

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sıkıntıları sen bana soracaksın yalnız italyan aprilla gilara ve şasi üzerinde mz motoru vardı olayını anlamadım gilaranın üzerindemi mz vardı ?
    Gilera şasi mz motoru.Adeta cross jant parasına bıraktı.Eskiden üzerinde bulunan motoru kol çıkarmış yerine Mz motoruyla Mz deposu koymuş.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...20770344/detay
    Buldum şasisi bunun şasisindendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gilera şasi mz motoru.Adeta cross jant parasına bıraktı.Eskiden üzerinde bulunan motoru kol çıkarmış yerine Mz motoruyla Mz deposu koymuş.

tamam şimdi anladım hani iyide kaçar yani

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam şimdi anladım hani iyide kaçar yani
    Hemde nasıl.Arazide toz yutturur.

furcanoco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni elite100 ve fox100 cub
    abicim işine karışmak gibi olmasın yada akıl vermek gibi olmasında senin polyester işine girip buna kendi isteğince polyesterden yeni kaporta aksamı yapman lazım kaportadan kastım ön kısım yapsan yeter hem istediğin gibi yaparsın sonucta polyester bu
    Kanuni Elite100 2010 Kanuni Fox100 2014
    inadına CUP, ölümüne KANUNİ

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    kardeş,bir kere daha gayretine,emeğine saygı duyuyorum.kolay gelsin.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Alıntı furcanoco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim işine karışmak gibi olmasın yada akıl vermek gibi olmasında senin polyester işine girip buna kendi isteğince polyesterden yeni kaporta aksamı yapman lazım kaportadan kastım ön kısım yapsan yeter hem istediğin gibi yaparsın sonucta polyester bu

çok haklısın kardeşim aslında yapılması gereken senin dediğin gibi görünsede zaman ve imkan yönünden emek demeyelimde zaman ve para harcamaya pek niyetim yok bu scootera çünkü bir müddet sonra ya parçalayacağım yada dağda bayırda kullanacak bir köye vereceğim öyle görünüyor

polyester yada fiber olayı hem çok uğraştırır beni , tabi bu fiber ve kalıp işçiliği zamanı gelince yaparım ama bu motora değil , sen bana bakma , can sıkıntısından bununla oyalanıyorum , kafa dağıtıyorum , yoksa tabiki orjinal granajlarını alırım cilli gibide toplarım ama bana pek mantıklı gelmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş,bir kere daha gayretine,emeğine saygı duyuyorum.kolay gelsin.

teşekkür ederim bora abi , güzel yorumlarını hiç esirgemezssin kardeşinden, bana şevk veriyorsun, ellerinden öperim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

bizim scooter yine kılık değiştirmeye başladı bu akşam ön taraf burun kısmını bitirdim , yalnız komando durumlarından sıkıldım çünki çok dikkat çekiyor ve rengini siyaha çevirmeye karar verdim , mat siyahta olabilir bakacağız duruma

işte taze sıcak resimler ..

Teo23 bunu beğendi.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Bir de ağzı olsa Beter Böcek olacak... Siyah daha güzel olmuş
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    Bir de ağzı olsa Beter Böcek olacak... Siyah daha güzel olmuş

hee hee heee pörtlek gözlü böceklere her zaman sempatim olmuştur
    birde mat siyahı deneyelim olmazssa nasılsa rengini değişiriz

Teo23 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)