Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Çok teşekkür ederim herkese bilgileri için ben cb almayı düşünüyorum az önce gittim bayiisinde inceledim sadece kafama takılan bakımları ve yedek parça fiyatları nedir acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim herkese bilgileri için ben cb almayı düşünüyorum az önce gittim bayiisinde inceledim sadece kafama takılan bakımları ve yedek parça fiyatları nedir acaba
    dostum bakım dedıgın bsy yok 1000km bakım 25TL sonra 4000-8000 dıye gıdıcen onlrda 50 60 tL bsy tutucak bu yanı bırakta o kadar olsun :D
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    İyimiş ya devir saatinin olmaması bir de ayak marşının olmaması kafamı kurcalıyor

Motosikleti
    Honda cb125e
    İyimiş ya devir saatinin olmaması bir de ayak marşının olmaması kafamı kurcalıyor
    Yapcak bsy yok ne kadar ekmek o kadar kofte ama benımde ılk motorum hatta bır kac aya satıcam kısmet olursa cbr250r dusunuyorum neyse. Ben devır saatı yerıne vıtes gostergesını tercıh ederım tabıkı ıkısınıde ısterımde bırınden bırıyse kesınlıkle vıtes cunku sesle devrı anlarsın ama sesle hangı vıtestesın bılemezsın acemı ıcn konusuyorum bu yonde cok kolaylık saglıyor boylede yolda gıderken vıtes dusurcem dıye gıden motoru 1e atmamıs olursun
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

Motosikleti
    Ramzey QM 250 (2009 - 2011) - ?
    ben bayi de ya da dışarıda görme şansı edinemedim ( ankara dışındayım )

motorun sele yüksekliği uzun birisi için nasıl ? (1.91)

fikri olan varsa ya da süren uzun arkadaşlar varsa fikir verirse sevinirim,

iyi akşamlar.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı kill_bill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bayi de ya da dışarıda görme şansı edinemedim ( ankara dışındayım )

motorun sele yüksekliği uzun birisi için nasıl ? (1.91)

fikri olan varsa ya da süren uzun arkadaşlar varsa fikir verirse sevinirim,

iyi akşamlar.
    Valla kill_bill ben az önce baktım ben 1.81'im gayet rahattım ama senin için pek rahat olmayabilir fakat çok kastırmaz en kısa sürede git bi bin üstüne derim ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapcak bsy yok ne kadar ekmek o kadar kofte ama benımde ılk motorum hatta bır kac aya satıcam kısmet olursa cbr250r dusunuyorum neyse. Ben devır saatı yerıne vıtes gostergesını tercıh ederım tabıkı ıkısınıde ısterımde bırınden bırıyse kesınlıkle vıtes cunku sesle devrı anlarsın ama sesle hangı vıtestesın bılemezsın acemı ıcn konusuyorum bu yonde cok kolaylık saglıyor boylede yolda gıderken vıtes dusurcem dıye gıden motoru 1e atmamıs olursun
    Vites göstergesi nerde ya ben bugün baktım göremedim :D

Motosikleti
    Valla kill_bill ben az önce baktım ben 1.81'im gayet rahattım ama senin için pek rahat olmayabilir fakat çok kastırmaz en kısa sürede git bi bin üstüne derim ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Vites göstergesi nerde ya ben bugün baktım göremedim :D
    cevap için teşekkürler. mondial mr 150, mc 150 ve bu motor arasında araştırma yapıyorum, hatta cuma günü 2800 tl ye turuncu mc alıyordum son anda bekleme kararı aldım. mr vulture dan vazgeçtim boy yüzünden.

iyi akşamlar

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı kill_bill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap için teşekkürler. mondial mr 150, mc 150 ve bu motor arasında araştırma yapıyorum, hatta cuma günü 2800 tl ye turuncu mc alıyordum son anda bekleme kararı aldım. mr vulture dan vazgeçtim boy yüzünden.

iyi akşamlar
    Bana sorarsan mondial düşünme Biri Honda biri mondial git bi bak derim kısa sürede

Motosikleti
    honda kalitesi hakkında haklısın.

mr 150 ve 150 mc kullanıcıları da iyi şeyler söylüyorlar motorları hakkında, biraz da ilgi ve bakım meselesi galiba.

bende ramzey chopper vardı 250 cc'lik, insanlar kuşku ile yaklaşıyordu ,hiçbir sıkıntısını da görmedim. ankara kışında da direkt çalışan bir motordu.gerçi ben sattıktan bir hafta sonra yeni sahibini yolda bırakmış,o da sigortalar atmış ciddi birşey değildi..

bu hafta bakmaya çalışıcam honda ya bakalım.

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    gklp45 msj attım :D bi bak yaw:D arassıra

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    ya devir saati mevzuunu gerçekten aklim almıyor. 2011 yılına kadar 4 yıl boyunca cbf 150 lerde de devir saati yoktu ayak marsi ise ciktigindan beri 5 yıldır yok hiç kimse de ya bunda devir saati yok kötü motor tu kaka demedi.. Neden bi anda herkesde devir saati merakı başladı anlayamadım
    ilkerabi bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    eralpt hocam snada msj yazdım bi bakaar msın lütfen

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Baktım ama cepte olduğum ve yolda olduğum için yazamadim.. Musait bir zamanda uzun uzun cevaplayacagim

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    tmm eraplt usta bekliyorum musayit oldugun zaman cevapla ama unutma lütfen

Motosikleti
    Honda cb125e
    yok boyle bırsey hava resmen benı beklıyor bu aksam cıktım turlıyım s ,sahıl falan yapıyım dıe gok delındı sankı ılk defa yagmurda kullandım ama sorun yasamadım donuma kadar ıslanmak dısında:D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok boyle bırsey hava resmen benı beklıyor bu aksam cıktım turlıyım s ,sahıl falan yapıyım dıe gok delındı sankı ılk defa yagmurda kullandım ama sorun yasamadım donuma kadar ıslanmak dısında:D
    Onun keyfi başka bi abi, ben de çok seviyorum motorda yağmurda donuma kadar ıslanmayı, ama bu sabah vizörsüz açık kaskla yakalandım yağmura, çok kötü oluyo lens kullanıyorum gözüme su girince rahatsız oluyorum. Kapalı kaskla binince sorun yok.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gün siyah rengini kanlı canlı görme şansım oldu.Sandığımdan daha iriymiş.Motor hakkındaki görüşlerim yavaş yavaş değişmeye başladı gibi.

Gösterge tasarımı ışıklandırması çok hoşuma gitti ama devir saati olsaydı tadından yenmezdi.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun keyfi başka bi abi, ben de çok seviyorum motorda yağmurda donuma kadar ıslanmayı, ama bu sabah vizörsüz açık kaskla yakalandım yağmura, çok kötü oluyo lens kullanıyorum gözüme su girince rahatsız oluyorum. Kapalı kaskla binince sorun yok.
    belkıde ama yazlık mont conversele hos deıl
    hele fırtına cıktı ruzgae soguk vurunca tıtrettı sımdıde ewe geldım hıc bsy yok yerler kurud sansımın

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Geçenlerde motorun musluğunu yanlışlıkla yedek depo kısmında unuttuğum için depodaki tüm yakıtı bitirmişim. Neyse ki otobanın tam Çiğli kavşağında kaldığım için az bir itme ile benzinlikteydim. 20tl'lik benzin aldım ama fişi kaybettiğim için kaç litre aldığımı unuttum. Dün 135 km olduktan sonra yedeğe düştüm.
    Benzini 4.5tl'den aldığımı varsayarsak 20 / 4.5 = 4.44lt benzin almışım. Yedek depo kullanım kılavuzunda yazana göre 2lt ise, 4.44 - 2 = 2.44lt ile 135km yol gitmişim. Yani 100km'de 1.9lt yaklaşık. Toplamda 1500 km, rodaj neredeyse bitmek üzere ve hiç ekonomik olmayan şehir içi kullanım tarzı ile böyle

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rezerve geçtikten sonra 75 km gittim ve motor stop etti. Biraz dik bir yokuştaydım, belki düzlükte daha fazlada gidebilirdi ya da bir şey değişmezdi. Siz yinede kendinizi 75 km'ye göre ayarlayın beyler.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)