Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ayak marşını yağ keçesinden yağ kaçırmasın diye koymuyorlar ama devir göstergesinin olmamasının mantıklı bir açıklaması yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey QM 250 (2009 - 2011) - ?
    tekrar merhaba,

ankara da canlı görebileceğimiz bir showroom var mıdır?

bilen ya da gören ankaralı kullanıcılar var ise nerede olduğunu iletebilirler mi?

teşekkürler

Motosikleti
    Honda cb125e
    suan canım cok sıkkın arkadaslar gecenlerde sans eserı tanıstıgım arkads debrıyajın sert ayarlıyalım demıstı bırazda yumusamıstı ama ondan sonra skıntı yasadım sert gectı fln ugun sabah ıse gıderken durdugumda motor kendını one atıyordu tam ayırma yapmıyordu 5km mesafe oldguundan gıttım ayar yapmadım yoksa gec kalıcaktım aksam cıktım parkta ayarlıyorum yukardn sonuna kadar cıkardım vıdayı ıse yaramadı bende asagıdan ayarlamaya basladım ama acemılıkten cok cevırdım herhalde tel koptu yedek yoktu yanımda aradım babamı kamyonetle geldı yujledık ewe getırdık yarn servıse ugrıcak kac tl ıslemdır ılmem honda servıs danısmanı ol tel yuzunden yolda kal saka gıbı neyse sız sız olun motoru kımseye ellettırmeyın

Motosikleti
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suan canım cok sıkkın arkadaslar gecenlerde sans eserı tanıstıgım arkads debrıyajın sert ayarlıyalım demıstı bırazda yumusamıstı ama ondan sonra skıntı yasadım sert gectı fln ugun sabah ıse gıderken durdugumda motor kendını one atıyordu tam ayırma yapmıyordu 5km mesafe oldguundan gıttım ayar yapmadım yoksa gec kalıcaktım aksam cıktım parkta ayarlıyorum yukardn sonuna kadar cıkardım vıdayı ıse yaramadı bende asagıdan ayarlamaya basladım ama acemılıkten cok cevırdım herhalde tel koptu yedek yoktu yanımda aradım babamı kamyonetle geldı yujledık ewe getırdık yarn servıse ugrıcak kac tl ıslemdır ılmem honda servıs danısmanı ol tel yuzunden yolda kal saka gıbı neyse sız sız olun motoru kımseye ellettırmeyın
    gecmis olsun, debriyaj teli + ayar ın fazla birşey tutacagını sanmıyorum. umarım hemen hallolur

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Mr.cihans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemilik işte, kamyonete de gerek yoktu aslında debriyajsız motor kullanılır çünkü.

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemilik işte, kamyonete de gerek yoktu aslında debriyajsız motor kullanılır çünkü.
    nasıl kullanıcaktım kı ıllakı sansumana zarar verırdım dıye dusundum bıde rısk olcaktı yanıma yedek alıcam bundan sonra

Motosikleti
    eskiler hep tavsiye ederler, sele altında sigorta, takım, debriyaj teli vb bulundurun diye

Canoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. çok büyütülecek bir durum değil

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Canoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. çok büyütülecek bir durum değil
    sagolun evet deıl tahmınımce pahalı bır ıslemde olmaması lazım ama 15dk ewe gelıcegıme durdk yere kendıme ıs actım neyse tecrubeyle ogrencez

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Geçmiş olsun. Motorun sağının solunun fazla bızıklanmaması gerektiğini düşünüyorum.
    Sonuçta debriyaj belli bir referans noktasına göre ayarlanmış. O arkadaşın ise, belki de kendi tecrübe ettiği motorlara göre sert bulmuş ve ayar çekmeye çalışmış.
    Mühim olan, o arkadaşın değil, senin nasıl hissettiğindi bence debriyajla ilgili.

Motosikleti
    Honda cb125e
    cbf150 gore benımkı serttı ondan kıyasladım ama o ana kadarda sıkayet etmedım belkıde ılk motorum dıye yarın goturcez servıse bakalım neymıs normalı gorucez...
    Ayrıca ıyıkı bızıklamısım benım ıcın tecrube oldu kotu bıryerde kalıp daha cok surunebılırdım ılerde yapmam:D

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    O telin kopacagi varmış.. Ayar vidasi ile o kadar kalın çelik tel kopmaz kopartilamaz. Keşke bi ugrasaydın usenmeyip yağ ayar vs halletseydik :((

Arkadaşlar motosikletin 1000km bakımı için ne kadar bedel ödediniz ?
    Birde herhangi bir serviste ilk bakımı yaptırmak ile Ali Esengül' de bakımı yaptırmak, hem içimin rahat etmesi hem de servis kayıtlarında bu güvenilir servisin adının geçmesi adına bana sanki yerinde bir kararmış gibi geliyor
    Ayrıca motosiklete konacak motor yağını servisin insafına(tercihine) mı bırakmalıyım yoksa sizlerin tavsiye edeceği, memnun olduğunuz bir yağı satın alıp mı servise götürmeliyim diye düşünüyorum.
    Hayır eğer misal motosiklete 2 lt yağ konacaksa(miktar lafın gelişi söylendi), ben 4lt lik bir yağ alıp, masrafı daha ekonomik şekilde halledebilirmiyim diye düşünüyorum

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Servise sor, uyduruk bir yağ koyuyorsa kendi yağını götür.

Motosikleti
    Her zaman söylüyorum yine soyleyeyim. Genelde servistekiler anlamadiklarindan ya da ticari sebeplerden alakasız yağlar koyuyorlar.. Her ne marka olursa olsun mutlaka motosiklet için üretilmiş yağ koyun ya da üstüne basa basa koydurun. Araba yağı motosiklete konmaz..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Genelde birşey anlamaz onlar. Açıklamaları da şöyledir, "biz hep bundan koyuyoruz hiç şikayet gelmedi" (sanki motorun dili var da şikayet edecek ) ya da "birşey farketmez hepsi aynı yağ, bunlar hep ticari aldatmacalar" ki bu son yazdığım için bu forumda inanarak özel başlık açmış arkadaşlar vardır.

Motosikleti
    YBR 125 Esd 2012
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rolantiyi 100-150 devir arttirdiginizda Jigle ile calistirdiktan sonra jigleyi kapattiginizda motor stop etmez. Ayrıca çok düşük rolanti motorun büyük dayanma yüzeyine baskı yapacağından motor için faydalı değil tam tersine zararlıdır.
    eralpt hocam bilgileriniz için teşekkürler. test için bekliyorum yapacak mısınız? merakla bekliyoruz.

Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman söylüyorum yine soyleyeyim. Genelde servistekiler anlamadiklarindan ya da ticari sebeplerden alakasız yağlar koyuyorlar.. Her ne marka olursa olsun mutlaka motosiklet için üretilmiş yağ koyun ya da üstüne basa basa koydurun. Araba yağı motosiklete konmaz..
    Hocam motosiklete kaç lt yağ konuyor, önerdiğiniz bir yağ markası ve sıcaklık kullanım aralığı(10-40/10-50 gibi) var mı ?

Motosikleti
    Alıntı talhaturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eralpt hocam bilgileriniz için teşekkürler. test için bekliyorum yapacak mısınız? merakla bekliyoruz.
    Valla bu hafta düşünüyodum ama yogunluktan yapamayacagım sanırım.. Artık gelecek hafta bir gunumu ayıracagım.. hem rodajda biraz daha bitmiş olur.. şu an 630 lardayım.. TEst civarı 1000 lere gelmiş olursam daha saglıklı olur.. Bol fotolu detaylı bi yazı olacak az sabır
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde birşey anlamaz onlar. Açıklamaları da şöyledir, "biz hep bundan koyuyoruz hiç şikayet gelmedi" (sanki motorun dili var da şikayet edecek ) ya da "birşey farketmez hepsi aynı yağ, bunlar hep ticari aldatmacalar" ki bu son yazdığım için bu forumda inanarak özel başlık açmış arkadaşlar vardır.
    Hazır teknik servis konusu açılmışken Eralp bey, şöyle bir soru geldi aklıma. İlk bakımda motora ne gibi değişiklikler ve ayarlar yapılması gerekiyor? Bende sadece yağ değişti ve zincir gerginlik ayarı yapıldı. Kullanım kılavuzunda da yeteri kadar bahsedilmemiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)