Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 125 e Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    dostlar nedir bu CB125e'nin sahipsizliği...
    kaç gündür en gerilere düşmüş...
    motordan mı soğudunuz.
    yoksa hava güzel diye gezmekten
    yazmaya fırsat mı bulamıyorsunuz
    Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez buyunum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    CB' mi gördükçe içim gidiyor, yoğunluktan binemedim bi haftadır. En yakın zamanda bi orta/uzun yol yapmam lazım, yoksa dinmiycek bu istek

Siz yine iyi dayanabiliyorsunuz, ben sonbahar, kış, yağmur... hatta bi kez kar yağarken bile bindim ama eve nasıl attım kendimi yarı yoldan bi ben bilirim Geçmiş sayfalarda o günki acı ruh ve beden kaybımı paylaştım

Bi haftadır binemediğimden yazınca canım çekecek işi gücü boş vericem havada güzel iyice heveslenmiyeyim diye yazasım gelmedi bi türlü.

Yoksa Michelinleri taktırdım test etme fırsatım olmadı, yalnız viraj farkını gözlemleyebildim onuda farketmemek elde değil bambaşkaydı Bak işte abi fena canım çekti
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    en kısa zamanda doya doya gezersin inşallah.
    gerçekten gözünün önünde doya doya binemeyince daha bi sıkıyor insanın canını...
    bu arada michelin satan yerlere sınavdan sonra gidip bakacağım.
    ben de taktırmayı düşünüyorum ilk fırsatta.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Bugün Hayrabolu üzerinden Edirneye gittim geldim. 500 km yol yaptım. Lastiğin en en uç noktasına kadar yatırdım yol tutuş çok iyi. Yağmurlu havalarda da kullanıyorum, çok şükür canımı sıkan birşey olmadı. Daha önce 12000 km cbf150 kullanmıştım Michelin ile bu Kenda daha iyi geldi bana. Motosiklet aldığımda ilk yaptığım iş lastik değiştirmek olur. İlk defa bir lastikten bu derece memnun kaldım.

Acaba memnun olmayan arkadaşların ilk motosiklet deneyimleri mi? Yoksa hamuru eski tarihli lastik mi var ?
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

Motosikleti
    benim ilk motorum. lastiklere bakmadım.
    kuru havada yol tutuşunu fena değil aslında.
    ama ıslak zeminde sıkıntılı duruyor.
    başka lastik hiç kullanmadım
    yorumlardan yola çıkarak risk almak istemiyorum.

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun.
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Edirneye gittim geldim 500 km yol yaptım. Lastiği en en uç noktasına kadar yatırdım, yol tutuş çok iyi. Yağmurlu havalarda da kullanıyorum, çok şükür canımı sıkan birşey olmadı. Daha önce 12000 km cbf150 kullanmıştım Michelin ile bu Kenda daha iyi geldi bana. Motosiklet aldığımda ilk yaptığım iş lastik değiştirmek olur. İlk defa bir lastikten bu derece memnun kaldım.
    Acaba memnun olmayan arkadaşların ilk motosiklet deneyimleri mi? Yoksa hamuru eski tarihli lastik mi var ?
    Abi aslında bende Kenda lardan memnundum. Bu sezon motosiklet festivallerine katılmak istiyorum, bikaçta uzun yol yapasım var. Esas değiştirme sebebim patlarsa falan uğraşmıyayım fitil at, spreyle... devam hikayesinden değiştirdim.

Diğer bir sebebimse genellikle artçılı kullanıyorum Kenda lar güzel tutuyor yolu, frenleme falan çok iyi... ama alışıp artçısız bindiğimde 65kg ağırlığımla ön zamk gibi yapışıyor arka ister istemez kayıyor ısınana kadar ve yağışlı havalarda :/

Bu belki Michelinde de devam eder sonuçta arka hafifliyor Kenda ların üzerinde ince kıl lastikleri duruyor hala, tamamen lüx geliyordu bana değiştirmek açıkçası ama fuar kampanyası vardı gözümde çok büyümedi maliyeti.

Otomobil lastiğinden çok deneymliyim, kötü lastiğin ne demek olduğunu iyi biliyorum, CB' de Kendalar biraz defansif kullanım ile eskitilene kadar kullanılır bence, vasat falan diyorlarda bence alakası yok ortalamanın üstünde hatta.

Uzun yol yapıp lastiklerin rodajını tamamlamam lazım ki daha net konuşabileyim

Ama istemeyerekte olsa farketiklerim:

* Viraj dönüşleri olumlu anlamda bi tuhaf, bu kesin! Her zaman nekadar hız düşürsemde dışa atmaya meyilli bi virajda içe kapanıp gaz istiyor CB. Bu beni beklediğimin üzerinde şaşırttı.

* Farkedilir bi yol konforu var, hep geçtiğim yoldan geçtiğimde hissedilen ufak tefek çukurlar, çatlaklar epey sönümleniyor. Bu benim lastikte beklediğim bi zorunluluk değil tabi, olmasada olur ama hissi keyifli

Frenleme v.s gibi detayları 200/300 km içinde iyice oturur herhalde, henüz sert fren gerektiren bi durumla karşılaşmadığımdan bilemiyorum

Henüz taktırıp eve geldim ve kafam yoğundu, konsantremi veremedim lastiklere ama 6000 km kullanıp Micheline geçmiş biri olarak aradaki fark belirgin. Bu Kendaları kötü yapmıyor tabi Michelinler biraz çıta üstü.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    ferdinandd; michelinlerle ani-sert fren yapmak zorunda kaldığın bir durumda anlayacaksın aradaki farkı kendalar ile.

Ben de bugün artçılı halde Şile yapıp döndüm. Güzel bir yoldu. Kız arkadaşımla sadece bir kahve içip döndük.
    Tam dönüş yoluna başladık birkaç km olmuştu ki yağmur başladı ve neyse ki kısa sürede durdu henüz ıslanmadan.
    Ayrıca ilginçtir, orası gayet anlaşılır derecede soğuktu bu taraflara göre.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ferdinandd; michelinlerle ani-sert fren yapmak zorunda kaldığın bir durumda anlayacaksın aradaki farkı kendalar ile.
    Ben de bugün artçılı halde Şile yapıp döndüm. Güzel bir yoldu. Kız arkadaşımla sadece bir kahve içip döndük.
    Umarım farkı anlamak zorunda kalacak frenlemeye ihtiyaç olmaz reverse Gerçi Istanbulda pek mümkün değil :/

Zaten frenleme olarak daha iyi olmasını umuyorum, dünyada lastik denildiğinde ilk akla gelen olmuşlar, tecrubeleri ortada, bi zahmet yapsınlar, iki katı fiyat çekmeyi biliyorlar

Abi Şile gezisi için yinede uzun zamandır en güzel havaydı bugün, iyi etmişsin bu havayı kaçırmamakla Zaten motosiklete binmek için kahve bahane... bende genelde bi kahve için en uzun yolu seçiyorum
    reverse bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    kendalar çok yumuşak hamur o yüzden iyi yol tutuyor ama bunun dez avantajı da var,geçen patladığında bir söktüm 4 parça çıktı içinden yani yolda ne bulsa topluyor =) birde çok çabuk parçalanacak gibi duruyor,okadar yumuşak ki janttan acayip kolay çıkardım,normalde janttan lastik sökerken güç kullanırım ama bunda lak diye çıkardım.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi aslında bende Kenda lardan memnundum. Bu sezon motosiklet festivallerine katılmak istiyorum, bikaçta uzun yol yapasım var. Esas değiştirme sebebim patlarsa falan uğraşmıyayım fitil at, spreyle... devam hikayesinden değiştirdim.

Diğer bir sebebimse genellikle artçılı kullanıyorum Kenda lar güzel tutuyor yolu, frenleme falan çok iyi... ama alışıp artçısız bindiğimde 65kg ağırlığımla ön zamk gibi yapışıyor arka ister istemez kayıyor ısınana kadar ve yağışlı havalarda :/

Bu belki Michelinde de devam eder sonuçta arka hafifliyor Kenda ların üzerinde ince kıl lastikleri duruyor hala, tamamen lüx geliyordu bana değiştirmek açıkçası ama fuar kampanyası vardı gözümde çok büyümedi maliyeti.

Otomobil lastiğinden çok deneymliyim, kötü lastiğin ne demek olduğunu iyi biliyorum, CB' de Kendalar biraz defansif kullanım ile eskitilene kadar kullanılır bence, vasat falan diyorlarda bence alakası yok ortalamanın üstünde hatta.

Uzun yol yapıp lastiklerin rodajını tamamlamam lazım ki daha net konuşabileyim

Ama istemeyerekte olsa farketiklerim:

* Viraj dönüşleri olumlu anlamda bi tuhaf, bu kesin! Her zaman nekadar hız düşürsemde dışa atmaya meyilli bi virajda içe kapanıp gaz istiyor CB. Bu beni beklediğimin üzerinde şaşırttı.

* Farkedilir bi yol konforu var, hep geçtiğim yoldan geçtiğimde hissedilen ufak tefek çukurlar, çatlaklar epey sönümleniyor. Bu benim lastikte beklediğim bi zorunluluk değil tabi, olmasada olur ama hissi keyifli

Frenleme v.s gibi detayları 200/300 km içinde iyice oturur herhalde, henüz sert fren gerektiren bi durumla karşılaşmadığımdan bilemiyorum

Henüz taktırıp eve geldim ve kafam yoğundu, konsantremi veremedim lastiklere ama 6000 km kullanıp Micheline geçmiş biri olarak aradaki fark belirgin. Bu Kendaları kötü yapmıyor tabi Michelinler biraz çıta üstü.
    Michelin kesinlikle çıta üstü. Söylemek istediğim Bu Kendalar motosiklet aldığı zaman ilk iş Michelin buz motora uğrayan benim için çok iyi geldi. Motosiklet 6000 kmye yanaşıyor. Daha yamuğunu görmedim İnşallah da görmemi kimse görmesin

kdrsahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125E
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferdi patlarsa fitil atıp devam edebileceğini sanmıyorum, çünkü havası inince yanaklar bırakıyor çok güçlü bir kompresör olmazsa tuttturup şişemiyorsun. Ayrıca güçlü bir kompresörle bile yanakları tutturmak için biraz uğraşmak gerekiyor bilgin olsun.

Motosikleti
    Bu gün iş yerime motorla geldim.
    Güvenlik arkadaş beni kurye zannetti
    motoru polikliniğin önünde kapının hemen yanına çekince ters ters baktı.

Sonra meraba ben bugün başladım buraya doktorum
    Odam nerede deyince
    adam bi şaşırdı 1 Nisan diye düşündü sanırım dedi sanırım
    çantadan önlüğümü çıkartınca inandırabildim
    madlive, reverse, mücahit_89 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün iş yerime motorla geldim.
    Güvenlik arkadaş beni kurye zannetti
    motoru polikliniğin önünde kapının hemen yanına çekince ters ters baktı.

Sonra meraba ben bugün başladım buraya doktorum
    Odam nerede deyince
    adam bi şaşırdı 1 Nisan diye düşündü sanırım dedi sanırım
    çantadan önlüğümü çıkartınca inandırabildim
    Alışmışlar doktoralrın lüks yaşamına, Mütevazi motorunuzu görünce şaşırmışlar demekki
    ZEMHERİ!

Motosikleti
    HONDA CB 125E
    Arkadaşlar sadece arka lastiği michelin almak istiyorum taktıranlar fiyat yazabilir mi...?

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Michelin pilot sporty en ucuzunu 90 liraya alırsın. takma ücreti 10 tl. pirelli dura traction tavsiye ederim, dudullu aktaş motorda 65 tl, hemen yan tarafta lastikçi var, 10 liraya takıyor. yine aktaş motordan iki tane çelik sibop al, tanesi 3 lira. dikkat et plastik sibop uymuyor. ama sen galiba ankaradasın, oraları bilmiyorum ama çelik sibop orada pahalıdır, lastik te öyledir.

Motosikleti
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alışmışlar doktoralrın lüks yaşamına, Mütevazi motorunuzu görünce şaşırmışlar demekki
    benim motorum hiç de mütevazi değil.
    çok yakışıklıdır kendileri
    bu gün 900'lük makine kullanan ve bana 125'lik ile başlamana gerek yok iyi eğitimden sonra daha büyük makinelerle başla diyen bir tanıdığım ile karşılaştım.
    o da beğendi ufaklığı
    hatta kıdemli iş arkadaşlarım rahat 160 yapıyor değil mi diyorlar.
    Allah'tan cbr125r almamışım kesin birileri benle kapışmaya çalışırdı
    mücahit_89 bunu beğendi.

ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Sayın CB125E kullanıcıları

Yardımınıza ihtiyacım var. Bu konu hakkında (Tıklayınız) sizin önerileriniz ne olur? Motorların şekli şemali aynı (CBS ve CB125E). Siz motorunuza çanta taktırdıysanız, nasıl bir çanta bağlama demiri/aparatı kullandınız. Nereden aldınız, hangisini tavsiye edersiniz?

İster bu, ister diğer başlıkta cevaplarsanız memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler, iyi geceler, iyi forumlar.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bütün motosikletler için Çanta demirlerini denizli de bir usta yapıyormuş diye duydum. cb125 in çanta taşıma demiri tüm honda yetkili servislerinde vardır. fiyatı 80 lirayı geçmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)