Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motoran CBS 150 Balancer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ScaLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer 13' 7000km
    Herkese selamlar, iyi forumlar. 13 Kasım 2012 tarihinde, moto sohbet bölümüne açılmış olan CBS 150 başlığının, doğru bölüme taşınmamasından dolayı ve foruma dağılmış bilgilerin tek bir başlıkta toplanması ve doğru bilgiye daha kolay ulaşılması için bu başlığı açmaya karar verdim. Motorun genel özellikleri ve fotoğrafları;

TEKNİK ÖZELLİKLER :

MOTOR TİPİ Tek Silindirli, 4 Zamanlı, Balancer Sistemli
    SİLİNDİR HACMİ 149 cc
    ATEŞLEME Elektronik CDI
    ÇALIŞTIRMA Elektronik / Ayaktan Marşlı
    SOĞUTMA Hava Soğutmalı
    MAX GÜÇ 8000 d/d 8,5 kW / 11.6 HP
    MAX HIZ 115 Km/H
    VİTES 5 Vites Manuel
    BOYUTLAR 1990x720x1050
    AĞIRLIK 115 Kg.
    YAKIT DEPOSU 13 Lt. ± 0,3 Lt.
    FRENLER Ön Disk / Arka Kampana
    LASTİK ÖLÇÜLERİ Ön: 2,75-18 / Arka: 3,25-18
    AKÜ 12 V 7 Ah

FOTOĞRAFI :

RENK SEÇENEKLERİ :

Siyah / Bordo / Mavi / Beyaz (2013)

GARANTİ DURUMU :

2 Yıl / 30.000KM

2013 MART AYI İTİBARİ İLE GEÇERLİ FİYATI :

3263

Motosiklet.net forumumuzdan toplanan kullanıcı ve diğer üyelerin yorumlarından bir kısmı;

Alıntı Wazaa.35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda cb125e kopyası aynı firma malı motoruna kadar her civatası aynı iyi iş yapmışlar
    Alıntı karabulut61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokmu hiç kullanıcıya bu motordan cb125 den + sıda var motorun 5 ay oldu alalı 2 tane aldık motordan gayet seri güzelbir makina hiçbir sorun yok titreşim yok yol tutuşu güzel bayılma yok yakıt yok
    Alıntı ScaLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yeni aldım, şuan motor daha 170km'de. Ne artısını ne eksisini yazabilirim, ne başka modelle kıyaslayabilirim, ne de kesinlikle al ya da alma diyebilirim... Benim ilk motorum ve motoru bu cbs'm ile öğreneceğim inşallah. Suan zaten rodajda, maksimum 40'la gidiyorum. Motorun üzerindeki kablolarda filan cbf125 yazıyor. Cb125e ile de aynı motor denebilir hatta artı olarak devir göstergesi var ki benim gibi acemiler için güzel ve 150cc. Hondalarla aynı yerde üretimi yapılmış olabilir, tam emin değilim.
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym bayi sahibi bir tanıdığımızla geçen muhabbete göre iyi. Şöyle söyliyim, adam bayi sahibi ve yıllardır motora binmiş, çeşitli motosikletler eskitmiş geçen gün bu motorla diğer motorları kıyasladığımızda anlattı üstüne 2 3 tane bardak koymuşlar bir damla su akmamış. Yani titreşim sıfır diyor. performans olarak apache ile birebir gittiğini söyledi. titreşim olmadığından konforlu olduğunu söyledi. Yakıt konusunda diğer motorlarla pek bir farkı olmadığını söyledi. Adam bunları test etmiş ve araştırmışta söyledi boşa sallamadı heralde. bu motor satılınca benim veya adamın hiç bir karı yok sadece sorulan soruya karşılık kendi bilgimi söyledim.

İyi forumlar

Dipnot; Bardaklar üstündeyken gazı kökleyip bırakmışlar.
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbs 150 biraz daha yakışıklı duruyor sanki mcxten birde daha mı alçak ne ?
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet cbs 150 nin tasarimi daha hoş ve az daha alçak
    Alıntı bikerist116 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum nakit 2850 tl ye aldım. Bu fiyata 150 cc, 11,6 hp motorsiklet bence çok iyi. Ayrıca comanche kullandım uzun süre. Bence sorunsuz bir marka. Eğer gerçekten normal bir şekilde kullanılıyorsa tabi...
    Alıntı bikerist116 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ani bir fikir değişimi ile motoran cbs 150 balancer modelinden vaz geçtim. Bugün honda cb125e beyaz renk sipariş verdim. Fiyat 3500. perşembe günü teslim alıcam inşallah.
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balancerin tipi daha güzel fakat Yamaha nın kalitesi tartışılmaz...
    Slm Arkadaşlar bende Motoran CBS 150 Balancer 8 aydır kullanıyorum 5bin km gayet rahat ve konforlu seri ve torklubi makina yakıtı da 20 tl bnzinle 170km şehiriçi normal motoru üzmeden kullanırsan yapıyor 170 km yakıt süper motora zaten kaz actıgın gibi başlıyor şaha kalmaya titreşim de yok kullanırken rahatbir sürüş saglıyor motoran markası ama sym üretimi aslında bakımı yaptıgn sürece hiç birşey olmaz bn bu motoruda degerlendirderim...
    CBS 150 balancer'ın beyazı da çıkmış, renk olarak beyazı da tercih edilebilir ben de gayet memnunum şimdilik Allah'a şükürler olsun. Hala daha rödajdayım, yaklaşık 600km yol yaptım. Tam manasıyla sağlıklı bir yakıt ölçümü yapamadım henüz. Denizli'de motoran bayisinin sahibi de kendisine almış bir tane cbs, o abininki de yaklaşık 2000km'deydi. Bana memnun musun dedi, ilk motorum kıyaslama yapamam dedim, abinin dediği şu; postanenin kullandığı cb125'lerden kat kat kaliteli ve bunun gibi az yakan ve titreşimsiz commuter yok.. Ne kadar doğrudur, kullandıkça, tecrübe kazandıkça göreceğiz. Ama kesinlikle ve kesinlikle şunu söyleyebilirim ki, cbs hakettiği ilgiyi görmemiş. 10-15 sayfa yazılıp çizilen yuki'lerden, rks'lerden, mondial'lerden kesinlikle kalır yanı yok, hatta artıları var. Bu tarz motosiklet alma düşüncesinde olanlar için tercih listesinde olması gereken bir motor.
    Alıntı yenimsin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede Cbs 150 Balancer Hak ettiği ilgiyi henüz görmüş değil kısa zamanda değişir umarım. Hem 2013 modelininde çıkması motorun gerçekten iyi olmasıyla alakalı gibi geldi bana
    Vites geçişi olarak şunu söyleyebilirim, kesinlikle çok yumuşak. Bir acemi olarak Allah'a şükür bir sorun yaşatmadı bana. 1 N 2 geçişi ve mesela kırmızı ışığa yaklaşırken yürür vaziyette 1. Vitese düşürme çok rahat. Hele ki 300km bakımından sonra maşallah kaymak gibi oldu. Castrol yağ kullanmalarını istedim servisten. Bir de titreşim için, cbf, ybr kullanan tecrübeli kişilerin denemesi ve kıyaslaması lazım, çünkü bana daha o motorları sürmek nasip olmadı, o yüzden kıyaslayamam. Ama titreşim derken neyden bahsettiklerini hala anlayamadıysam, titreşim yok heralde bu motorda diye düşünüyorum :D ve imkanınız el verdiğinde diğer markalarla kıyaslayarak ve pazarlık yaparak motorunuzu satın alın. Ek koruma barı, zincir yağı vs işinize yarayacak bir hediye paketi yaptırın kendinize :D motorun sağını solunu güzelce inceleyin. Benim deponun üzerinde parmak bastırılmış gibi ufacık bi göçük varmış, uzun zaman sonra farkettim. Acaba dedim ben binerken mi oldu, motor galerideyken çektiğim fotoğrafları inceledim, göçüklük motor sıfırken varmış ama dikkat edememişim. İlk motorun heyecanıyla, zaten sağını solunu, çiziğini vs de incelemedim pek :D ben öyle şeylere de pek takmam ama takan birisi için baya sinir olunacak da bişey. Hele ki yeni motorumu gören arkadaşlarımın 'bunun burası neden böyle' demeleri, beni arkadaşlarımdan soğutcaktı neredeyse :D bu arada 750km'ye geldim, çok şükür, motorumu seviyorum
    Vites gecişleri gayet güzel sorun yok titreşime gelince Titreşim yok denilecek kadar var Bursa Uludag gezisi yaptım hicdurmadan 2 kişi 100-110 hic düşmedim süperbi gezioldu gidişi olsun cekişi olsun cok memnunum....
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru geçen sene denedim. Titreşim yok ve çok rahat bir motor. Yalnız tek beğenmediğim yönü depo sacının çok ince olmasıydı. Onun dışında gayet güzel.
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoran CBS 150 2013 modelinde beyaz ve bordo rengi var beyazı görmedim bordosunu gördüm dehşet güzel duruyor çok beyendim bu rengi görmeden motor almayın

İlk bakımını yaptırdığımda açtığım konu ; Tıklayın.

FORUM KULLANICILARI TARAFINDAN YÜKLENEN FOTOĞRAFLAR :

karabulut61 kullanıcı adlı üyenin yüklediği fotoğraflar ;

ScaLa kullanıcı adlı üyenin yüklediği fotoğraflar ;

Konuda hatalı bir durum varsa kusura bakmayınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yenimsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa xCity 250
    ÖNCELİKLE SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR .
    Yeni konunun açılması çok iyi olmuş sonunda EMRE kardeşime teşekkür ederim. CBS 150 Balancer kullanan arkadaşımız çok az var gibi görünsede kısa zamanda üreriz inşallah :D 2 hafta sonra bir aksilik olmazsa bende almış olucam.Bol bol yorumlarımı yazıcam arkadaşlar

Motosikleti
    850km'yi geçtim. İlk defa tam gaz denemesi yaptım. Devir ve hız değerleri aşağıdaki gibi;

5. vites, 5000 devir, 68-70km/s hız
    5. vites, 7000 devir, 85km/s hız
    5. vites, 7500-8000 devir, 95km/s hız

95km/s hızdan sonra hızım artmaktaydı ancak yol bittiği için devam etmedim. Bu arada devir göstergesi motoru dinlediğim kadarıyla yavaş kalıyor. Devir göstergesinin çok sağlıklı olduğunu söyleyemem. Aynı şekilde hız göstergesinde de tüm benzer commuter'lerde olduğu gibi +-5km/s'lik hata payı varsayılabilir. 90km/s hızda çok fazla rüzgar aldım. Sanırım oturuş pozisyonum, sırt açım uygun olarak sürüş yapmıyorum. Boyum 182 ve kilom 73-74. Boyumun motorda uzun kaldığını hissediyorum. Havaya karşı direnç için uygunum sanırım Doğru oturma şekli varsa araştıracağım.

Yüksek devirlerde motordaki titreşimi test etme şansını da bulmuş oldum ilk defa. 6000 devir civarı hafif bir titreşim ayaklarımda hissettim, gıdıklama şeklinde. Ancak 6000 deviri geçtikten sonra titreşim kesiliyor ve yolun akışıyla hiçbir şey hissetmiyorsunuz bile.

Gidonda bir civatanın yerinde yeller estiğini farkettim. 1000km bakımında inşallah telafi ederiz. Bugün de ilk defa babamı artçı olarak aldım, kısa bir mesafeydi. Ve şimdiye kadar aldığım artçılar arasında (Ki zaten 850km'de anca 3 defa artçı almışımdır, kısa mesafe) en ağırıydı diyebiliriz hafif taşlı topraklı yolda gayet yavaş ilerlerken (hafif çukurlardan geçerken 1. vitese dahi düştüm) amortisörlerden oldukça gıcırdama duyduk. En son bu gıcırdamalar 300km bakımından önce geliyordu. Bakımda güzelce yağlanınca gıcırdamalar kesilmişti. Ve şuan yine var. Bu biraz canımı sıktı. Her 500km'de bir yağlamak mı gerekir diye düşündüm...

Neyse motorumu seviyorum;

Herkese kazasız, belasız, masrafsız sürüşler. Allah yolunuzu açık etsin

karabulut61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bursa Mustafa Kemal Paşa Memleket Trabzon Akçabat
    Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Slm Güzel olmus eline saglık.... Gösterge evt geri kalıyor ama bneim öteki diyermotorda arızalıydı göderdikleri saat 10bin devir saati oda cok hassas 2.viteste basıyorum (N) BOŞ LAMBASINA KADAR DAYIYORUM MOTORU 90 kadar geliyor 2.vitesle 3. vites lede 110 na dayıyorum 4 lede 115km hıza geliyor 5.viteslede 118 yaptım 2 kişi uzun yolda hassas kalıyor ssat 12 devir saatide normal 1.vites 60 2.vites 80 3.vites 90 4.vites 100 5.vites 110.120 ye kdar geliyor

amasör sesi deil büyük ihtimalle bende vardı aynı ses motor orta sehpa milinin üstündeki göbegi yağla düzelir
    BuLuT61

Motosikleti
    Dediğin yere en kısa zamanda bakıcam.

Bir de bu ay arkaya çanta taktırmayı düşünüyorum. İçine laptop çantası girebilecek bir çanta olmalı. Şöyle şık, güzel bir çanta nasıl durur acaba.

Bizim motorların arkasındaki demir çanta taşımaya müsait değil pek sanırım. Honda CB125E'de de aynısından var, forumda okuduğum kadarıyla 3kg taşımaya müsaitmiş. Benim baktığım çantalar zaten 3,5-4kg Bir de demir masrafı yapacağız anlaşılan

Şöyle demir + led'li çanta için maksimum 350-400TL bütçem var. Çantayı da sürekli kullanmayacağım, çıkarıp eve de koyacağım çoğunlukla. Bazen çok ihtiyaç oluyor.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Dediğin yere en kısa zamanda bakıcam.

Bir de bu ay arkaya çanta taktırmayı düşünüyorum. İçine laptop çantası sığmalııııı.

Bizim motorların arkasındaki demir çanta taşımaya müsait değil pek sanırım. Honda CB125E'de de aynısından var, forumda okuduğum kadarıyla 3kg taşımaya müsaitmiş. Benim baktığım çantalar zaten 3,5-4kg Bir de demir masrafı yapacağız anlaşılan

Şöyle demir + led'li çanta için maksimum 350-400TL bütçem var. Çantayı da sürekli kullanmayacağım, çıkarıp eve de koyacağım çoğunlukla. Bazen çok ihtiyaç oluyor.
    Abi ben CB' nin arka demirinden tutup şöyle bi tarttım, arka tekeri yerden kestim. Sonra yaptığım teste güvenmeyip bildiğin üstüne çıktım banamısın demedi. Uzun yola gidecektim, laptop, foto mak ve diğer değerli eşyalarım yanıma alacaktım...

Eğer o demir kırılacaksa o anda kırılsın istedim, haddinden fazla zorladım Güvenimi kazandı ve Givi E45 çanta taktım o demire aylardır kullanıyorum, +30kg yüklediğim oldu, İstanbul-Bursa yaptım o yükle hiçbir sorun yok

İçine 16" laptop çantası sığıyor Tek tuşla çıkartıp eve çıkarıyorum çantayı... Yalnız ledli değil, neden ledli istiyorsun ki 1 liralık led ekleyip 100 lira şişiriyorlar fiyatları deli olyorum ben o duruma

%100 su geçirmiyor, içindekilerin tangır tungur sesi gelmiyor diğer çantalardaki kadar, tablasına oturduğunda milim kımıldamıyor aşırı güven veriyor, tablası bizim demire sorunsuzca sabitlenebiliyor ( Givi/Kappa Monokey tablası),

ve eminim o çanta yolda düşse bile içindekilere zarar gelecek bi hasar oluşmaz

Yani bunları niye anlatıyorum diyceksin, haklısında Demek istediğim özünde şu : Bütçen kaliteli bir çanta için gayet yeterli. Arka demirinin sınırlarını zorla, resmen kırmaya çalış, baktın kıramıyorsun demire para verme.

Ledli çantanında bana göre hiçbi espirisi yok, illaki stop yansın istersen ekstra stop alır yapıştırırsın 5 liraya, ledli çantayada para verme

Bu paranın tamamını kaliteli bi çantaya ayır ki laptopunun güvende olduğundan, ıslanmiycağından emin ol, yolda giderken düşmiyceğini bil... ...bence çok daha önemli ledden medden

not: Önce demirini kırmayı den, eğer kıramazsan bu dediklerim geçerli, kırlırsa e zaten değiştirecektim dersin Ama ledli çanta olacak diye kaliteden kesinlikle ödün vermezdim ben olsam
    ScaLa bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    http://c1303.hizliresim.com/17/z/lnl6p.jpghttp://d1303.hizliresim.com/17/z/lnl8l.jpgSlm Güzel olmus eline saglık.... Gösterge evt geri kalıyor ama bneim öteki diyermotorda arızalıydı göderdikleri saat 10bin devir saati oda cok hassas 2.viteste basıyorum (N) BOŞ LAMBASINA KADAR DAYIYORUM MOTORU 90 kadar geliyor 2.vitesle 3. vites lede 110 na dayıyorum 4 lede 115km hıza geliyor 5.viteslede 118 yaptım 2 kişi uzun yolda hassas kalıyor ssat 12 devir saatide normal 1.vites 60 2.vites 80 3.vites 90 4.vites 100 5.vites 110.120 ye kdar geliyor

amasör sesi deil büyük ihtimalle bende vardı aynı ses motor orta sehpa milinin üstündeki göbegi yağla düzelir
    Bu kadar zorlamana rağmen motor hala çalışıyor dimi bide çin malları kötü derler. 1. viteste 60 yaptırmak ne demek heralde 15 bin devire çıkartıyosundur motoru.

Motosikleti
    Haha teşekkürler, sabah ilk işim demiri kırmaya çalışmak olacak

Kıramazsam dediğiniz gibi güzel ve kaliteli bir çanta araştırmaya başlarım. Led'i de gece görünürlüğü artırma amaçlı istemiştim, hem daha şık bir görüntü katıyor. Dediğinizde de haklısınız aslında, 100tl fiyat farkı var led'li ile led'siz arasında. Led uygulaması yapılsa ya da harici stop takılsa 10tl tutar. Ses konusu da önemli gerçekten, çantayı takınca arkadan şangır şungur ses gelmesi sinir bozar kullandığınız çantanın link'ini ekleyebilir misiniz, rica etsem?

Motosikleti
    Honda NC S
    Led'i de gece görünürlüğü artırma amaçlı istemiştim, hem daha şık bir görüntü katıyor. Dediğinizde de haklısınız aslında, 100tl fiyat farkı var led'li ile led'siz arasında. Led uygulaması yapılsa ya da harici stop takılsa 10tl tutar.
    Benim çantanın ortasındaki reflektörümsü alan çok zayıftı, gidip orjinal 3M bal peteği şu tırlarda kullanılan reflektörden alıp döndüm, görmemek mümkün değil 7 TL miydi neydi metresi ama çakmak ışığını yansıtacak utanmasa

Ben Givi E45 kullanıyorum, aynı çantadan al demiyorum, he memnunmuyum.. biraz büyük dursada benim ihtiyacım oydu aşırı memnunum

Demek istediğim kalitesi güven veren bi çanta al, yok yere paranı birsürü yere yarım yumuk bölmekten iyidir bence Ortalık yoğurt kutusu kıvamında incecik ama süslü püslü çanta kaynıyor, onlara tav olma demek istiyorum
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O çanta demirinin taşıma sınırı zorlanmasıyla ilgili değil. Bu tarz motorların hemen hepsinde kitapçıkta en fazla 5 kg taşınmalı yazar. Kırılacağından değil, oraya fazla yük koyup motorun dengesi bozulmasın diye. Kırmaya falan uğraşmayın, o boyutta demiri kıramazsınz.

karabulut61 kardeşim,

Motorunu o kadar zorlarsan bir süre sonra kırarsın. Bak devir saatinde 9 binden sonrasını kırmızı yapmışlar. Oraya çıkmaman gerekir yoksa motoruna zarar verirsin.

Motosikleti
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Aerodinamiği ve kalitesi üst sınıf bir model bakalım o zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Bir de kullandığınız çanta, bu mu? Givi E45NJ

Motosikleti
    Honda NC S
    Evet o

İçine :
    * 2 kask
    * 1 mont
    * 1 çift dizlik
    * 2 çift eldiven
    * 500gr su... sığabiliyor.

Ama insanoğlu doyumsuz, yazları sığmayan tek mont benim üzerimde kalırsa sinir oluyorum, artçımda kalırsa sorun yok

Bu arada demiri kırabildiysen söyle bikaçgün ortalarda gözükmiyeyim

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o

İçine :
    * 2 kask
    * 1 mont
    * 1 çift dizlik
    * 2 çift eldiven
    * 500gr su... sığabiliyor.

Ama insanoğlu doyumsuz, yazları sığmayan tek mont benim üzerimde kalırsa sinir oluyorum, artçımda kalırsa sorun yok

Bu arada demiri kırabildiysen söyle bikaçgün ortalarda gözükmiyeyim
    Hahah tamam söylerim Öğlen derse gidecektim motorla ama şu konuya takıldım, bi baktım 2 saat geçmiş, gidemedim derse evden de çıkmadım, birazdan çıkıp üzerinde tepinirim demirin

Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar zorlamana rağmen motor hala çalışıyor dimi bide çin malları kötü derler. 1. viteste 60 yaptırmak ne demek heralde 15 bin devire çıkartıyosundur motoru.
    Vallahi çinmin ama anasını koşalıyo valla tozzutturuyo motorum vallahi cok memnunum yok öle yok böle diyenlerini bilemem artık ne yapıyorlarsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O çanta demirinin taşıma sınırı zorlanmasıyla ilgili değil. Bu tarz motorların hemen hepsinde kitapçıkta en fazla 5 kg taşınmalı yazar. Kırılacağından değil, oraya fazla yük koyup motorun dengesi bozulmasın diye. Kırmaya falan uğraşmayın, o boyutta demiri kıramazsınz.

karabulut61 kardeşim,

Motorunu o kadar zorlarsan bir süre sonra kırarsın. Bak devir saatinde 9 binden sonrasını kırmızı yapmışlar. Oraya çıkmaman gerekir yoksa motoruna zarar verirsin.

bende biliyorumda deneme test amaclı zaten öyle devirli kullansak tabi zararlı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Benim çantanın ortasındaki reflektörümsü alan çok zayıftı, gidip orjinal 3M bal peteği şu tırlarda kullanılan reflektörden alıp döndüm, görmemek mümkün değil 7 TL miydi neydi metresi ama çakmak ışığını yansıtacak utanmasa-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ben öle ck yaptım motorlara led cekiyorum süper oluyor zaten kendim oTo elektirikci siyim seyyarda olur sabitte olur bigün cekerim foto bakarsınız
    BuLuT61

Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer

MENGÜ16
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Aynen :D Motor hiç şaşmıyo zaten gayet güzel performans yanlız algımdan 1500-2000km de supaplardan sıkırtı geliyordu servise götürdüm yagda eksitmiş neyse supap ayarı yapmış yagflan degişmiş buji takmış aldım motoru direk cık denemeye ilk calıştırdım ses yok cık yola giderken titreşim armış motor ısınınca basladı sıkırdama supaplar eskisin daha cok bozulmuş 20 tl lik bn zin koydum susurluga giderken yarı yolda bnzin yedege gecti performans da düştü neyse gittim benzin dım dönüşte tekrar 20 tl lik geldim mustafa kemal paşaya girdim oda bitti tekrar zaten bidaha servise gitmedim direk başka motorcuya iyi ustaya gittim actı herneyse supapları cok sıkmış motoru zorlasaymışım supap kesecekmiş keşkede kesseymiş :D NEYSE yaptı ettı topladık deneme cıktım motorun performansı yerigeldi kullandım bayabi km re sonra yag eksiltmeye başladı gittim ustaya servisine götürmedim yanlız öteki ustaya baktı yag yok cubuk deymiyor yag gitdedi 10w40 magnatek yag alglededi motorsiklet için koyduk yagı 150 km sonra bakdedi bne bursa uludaga gittim gledim tm 380 km yol yaptım gldim yagını kontrol ettim yag yok gine mavi duman atıyor basbaya cok belli olmuyor ama eli koyunca belli oluyor gittim ustaya sekman atmaklazım dedi motor 5500km suan şimdi gittim motoru aldıgım yere soledım bkcaz bakalım servis kasab resman ya diyoruım alıcam parçaları izmirden yaptırcam başaka yere.....hiç böle bişey gledimi başınıza.........?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Öteki motor gayet düzgünde bu biraz geldiginden beri bişeyler vardı bunda ama oldu artık
    BuLuT61

Motosikleti
    Çok geçmiş olsun, insanın 0 aldığı üründe bu kadar sıkıntı yaşaması çok üzücü. Çin malı alacak arkadaşlara da tavsiye verelim; hangi marka olursa olsun, motoru alacağınız servis hakkında görüşler iyiyse alın, siz tanıyorsanız alın, nazınız geçecekse alın, güven duyabiliyorsanız alın... Servis ve satıcı hakkında şüphe duyuyorsanız, bisikletçiden hallice servis varsa, çalışanların disiplinsiz ve haddinden fazla ukala olduğunu düşünüyorsanız, sizi sadece yolunacak kaz olarak görüyorlarsa ve bunu hissetmişseniz almayın...

Sonuç olarak; güzel bir servis ve bakım sayesinde çinli bir motora dahi yıllarca binebilirsiniz. Kötü bir servis ise başkalarının yıllarca bindiği japon ve benzeri motorları berbat edebilir.

Bu arada benim de 1000km bakımına 40km'em kaldı. Yine castrol yağ kullanacaklar büyük ihtimal. Motordaki bi kaç eksik de başgösterdi, inşallah onları da hallettireceğiz.

Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    [QUOTE=ScaLa;2985087]Çok geçmiş olsun, insanın 0 aldığı üründe bu kadar sıkıntı yaşaması çok üzücü. Çin malı alacak arkadaşlara da tavsiye verelim; hangi marka olursa olsun, motoru alacağınız servis hakkında görüşler iyiyse alın, siz tanıyorsanız alın, nazınız geçecekse alın, güven duyabiliyorsanız alın... Servis ve satıcı hakkında şüphe duyuyorsanız, bisikletçiden hallice servis varsa, çalışanların disiplinsiz ve haddinden fazla ukala olduğunu düşünüyorsanız, sizi sadece yolunacak kaz olarak görüyorlarsa ve bunu hissetmişseniz almayın...

Sonuç olarak; güzel bir servis ve bakım sayesinde çinli bir motora dahi yıllarca binebilirsiniz. Kötü bir servis ise başkalarının yıllarca bindiği japon ve benzeri motorları berbat edebilir.

Bu arada benim de 1000km bakımına 40km'em kaldı. Yine castrol yağ kullanacaklar büyük ihtimal. Motordaki bi kaç eksik de başgösterdi, inşallah onları da hallettireceğiz.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Servisini iyi sec başındadur zaten servis yok bizim orda ki karacabey dekilerde işyapmaz gene alıcam orjinal sekman piston conta taktırcam artık başkasını başlarım servisine adam bitesisatını yakmadıgı kaldı onu yaptı yaptıgı iş içime hiç sinmıyodu zaten
    BuLuT61

Motosikleti
    Bugün 1000km bakımı yapıldı. 30tl castrol power 1 10w-40 yağ artı 30tl bakım işçiliği parası verdik. Kitapçığı yanıma almayı unutmuşum. 1000km bakımında sübap ayarı yapılacağı yazıyor. Ama yapmadılar. İlk bakımda yapılmıştır dediler. Öyle bişey hatırlamıyorum. Yarın gidecem sübap ayarını da yaptırıcam, kitapçığı da kaşeletecem. Gıcırtı şuan minimumda. Tamamen yok olacağını da sanmıyorum.

Motosikleti
    Motoran CBS 150 Balancer
    Bugün 1000km bakımı yapıldı. 30tl castrol power 1 10w-40 yağ artı 30tl bakım işçiliği parası verdik. Kitapçığı yanıma almayı unutmuşum. 1000km bakımında sübap ayarı yapılacağı yazıyor. Ama yapmadılar. İlk bakımda yapılmıştır dediler. Öyle bişey hatırlamıyorum. Yarın gidecem sübap ayarını da yaptırıcam, kitapçığı da kaşeletecem. Gıcırtı şuan minimumda. Tamamen yok olacağını da sanmıyorum.
    Slm Motoru hiç elletme sakın supap ayarına gerek yok şıkırtı gelmiyorsa supaplardan Benim motorda şıkırtı vardı 2000km de yaptırdım yaptırmaz olaydım gittim başkasına yaptırdım zaten servise gitmiyorum başka ustaya gidiyorum
    BuLuT61

Motosikleti
    bugün gittim yine sordum, gerek yok ayarı iyi dediler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)