Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Honda Wave 110i (Yeni 2012)

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim babamda senin babanı döver benim honda titan 150 rr hepsini geçer
    RR mı oldu simdi Du sen 7 gün var acıklansın görücen Kırmızı Ybr lemle
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sen direk hayabusa al tatlı. O motorla beni geçebilirsen hayabusanın parasını ben ödücem(sadece tatlı için geçerlidir )

Motosikleti
    sen direk hayabusa al tatlı. O motorla beni geçebilirsen hayabusanın parasını ben ödücem(sadece tatlı için geçerlidir )
    Hanginle abi Ybr ilemi ona sözüm yokda innova gercekten güzel giden bi makine

Zoru basarırız,imkansız zaman alır.

Bulsam duu pazar günü gidiom köye aksama kadar sürücem motorr yeni lastik aldırdım dayıma arka.. Bide 4 litre benzin alayım ohhh
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hiç bir motora kötü demedim tatlı. Yanlız altındaki motorun ne olduğu farketmez.bu geçme işi tecrübeye bakar. Geçenlerde milas-bodrum arasında bi cbr 250 r denk geldi. Bende artçımla beraber 160 kg var. Cbr tek. Düzde ve rampada beni tokatlıyor ama viraja hep arkamda. 25 km yolun 5 km si belki ben arkasındaydım.20 km o benim arkamdan geldi. Yol çift şerit, yağ gibi asfalt, % 90 ı virajlı ama. Yani bazı yollarda yüksek cc değil, kullanıcı rol alır. Öğreneceğin çok şey var çoook.

Motosikleti
    hiç bir motora kötü demedim tatlı. Yanlız altındaki motorun ne olduğu farketmez.bu geçme işi tecrübeye bakar. Geçenlerde milas-bodrum arasında bi cbr 250 r denk geldi. Bende artçımla beraber 160 kg var. Cbr tek. Düzde ve rampada beni tokatlıyor ama viraja hep arkamda. 25 km yolun 5 km si belki ben arkasındaydım.20 km o benim arkamdan geldi. Yol çift şerit, yağ gibi asfalt, % 90 ı virajlı ama. Yani bazı yollarda yüksek cc değil, kullanıcı rol alır. Öğreneceğin çok şey var çoook.

Bence motorda en büyük iş -sadece sendeki olay kullanıcı olayı imiş düşünsene sendeki titanla,R1 yakalamaya calısıyorsun nedemeliyiz buna kullanıcı mı 2 Ybr cıkarsa 2012 kim gecer kullanıcıya baglı deyilmi

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    r 1 kullanıcısı sen olursan kesin geçerim. Bunu demek istiyorum tatlı. Tabiki r1 beni geçer. Bazen sürücüleri olayı farklılaştırabilir. Bak bu sefer olayı kavradın umarım

Motosikleti
    r 1 kullanıcısı sen olursan kesin geçerim. Bunu demek istiyorum tatlı. Tabiki r1 beni geçer. Bazen sürücüleri olayı farklılaştırabilir. Bak bu sefer olayı kavradın umarım

Anladım bademli lokumum Turkish Delaytım

nrkndmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave110i
    benim babamda senin babanı döver benim honda titan 150 rr hepsini geçer
    bnm babam asıl senn babanı döver oğlum..bak git uğraşma benle..
    bakma güzelim,atla gezelim

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı nrkndmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnm babam asıl senn babanı döver oğlum..bak git uğraşma benle..
    aaa ayıp ayıp. Benim babam el arabası gibi adam senin babanı döver, el arabasıyla hastaneye götürür
    anladınmı?

Motosikleti
    Honda Wave110i
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tubeless Turkiyede satista olan, burada ise secebiliyorsun sambryelli yada tubeless olarak, gazli amortisor bulabilirsin cunku artik modeller cogalmaya basladi, TVS benim askim burada hintli cok ama TVS yok hintli derken motor degil honda- yamaha cub karsilastirmasi dersen sifir motorlarda 1 yamaha cuba karsilik 20 wave satiliyor ikinci elde yamaha cub para etmiyor, gazli amortisor icin bu yaz sonu gelme imkanim olursa getirebilirm, kargo ile fazla agir oluyor, benim scooterda bir tane var wave icin iki tane, oncelikle hayirlisi ile bir al motoru, bol bol resimleri paylas, zamanla elimden geldigince modifiyede destek olurum, su an zaten fazla vakit ayiramiyorum, saglik nedeni ile, git hastaneye, yat yatakta, insallah biraz duzelip tekrar gundemi takip edecegim
    kürşat abi şu anda Türkiyede satılan waveler endonezya 2011 kasalarmı?

hani asıl sormak istediğim karburatrlü innova ile enjksiyonlu innova arasında kasa farkıda vardı yanlış hatırlamıyosam 2009 la 2011 arası bu yeni kasaları sattılar...acaba seneye kasalarda bir değişiklik yaparlarmı? veya ilerleyen senelerde değişiklik olurmu...tayland 2012 kasaları buraya getirmediler...sizin diğer topice koyduğunuz wavelerden gelirmi ki bir tahmininiz varmı..

onların üzerinde kilitli anahtarlık,koltuk açan dalgamotor felan vardı da ondan sordum...

ayrıca bir soru daha bu innova ile wavenin malzeme kalitesi aynımıdır...

innova maşallah beton gibiydi...buda sağlamsa aldıüğımda torunlarıma bırakmayı düşüniorum.

Motosikleti
    Wave taiwan malı diye duydum ben.

1 hayabusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    actıv 110
    makinaa innovaaaaaa (:

umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim aldım!

Ama sabah teslim etti, işe gelene kadar 10 dakika sürdüm sürmedim bile.. Saat gibi bir gidişi var, gaza ivmelenmesi çok hassas ayrıca gidişi saat gibi! Yalnız ben genelde otomatik vites kullandığım için biraz saçmaladım geçişlerde.. Nasıl dost bir alet, beni üstünden atmadı. Şöyle sertçe bir silkeledi, 'tak lan vitesi' diye :-) geçişler çok kolay..

biraz benzin koymuşlardı.. dedim ya dün deposu 3,7 LT diye.. gittim benzinciye, dedim full'le.. 10 TL benzin aldı ve depo tamamen doldu :-)

klasik cuplara hiç benzemiyor.. ha ufak tefek bir alet ama ezik durmuyor.. hatta siyahı çok şekilli..

frenler manyak! zınk diye duruyor.. atik sayılır, scooter'la yaptığım gibi pek aralara dalmadım ama gideri var.. aralara rahat girersin.. yalnız sürat olarak 90'ı geçeceğini sanmıyorum.. rodaj bitsin görcez.

zincirler kabak gibi açıkta.. sürekli yağlaman gerek.. ben öyle yapcam yazık günah alete :-)

foto yükliycem de şu an işteyim.. fırsat bulunca atarım.. akşam iş çıkışı eve giderken anca adam gibi sürcem.. 10 dakikalık sürüşle anca bu kadar diyebilirim..

al ama! tam sizin oraya gidecek alet ;-)

Ozzycan Merhaba ,
    öncelikle yeni motorun hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullan. Ben yaşım 36 bu güne kadar scooter olsun vitesli olsun 600 ve 1000 cc olarak çok motosiklet kullandım. Hatta bu forumda bir topicte belki okumşundur. Geçen yıl 11 temmuzda zinciri temizlerken baş parmağımı kopardım. Neyse yani motosiklet konusunda uzun zamandır tecrübem ve bilgim var. Bende bu gün yeni wave mi teslim aldım. Alırken yani almayı planlarken çok tereddüt etmiştim. Tipi ve gücü konularında açıkçası şüphelerim vardı. Ama bu gün aldım ve kullandım. Beni çok şaşırttı beklentilerimin ötesinde güzel ve performanslı çıktı 100-100 km rahat gördü . Kısaca yazdıklarını okudum vites geçişleri tamamen kullanıcıdan kaynaklanan titremeler ve yığılmalar ben hiç yaşamadım önceden uzun zaman vitesli tecrübem olduğundan olabilir.

Vites sarsması tamamen senin kullanışından .

Neyse benim amacım okuduğum yorumların tamamen bazılarının saçma sapan olmasına dayanamadığımdan nerdeyse buradaki asılsız yorumlar yüzünden bu motoru almayacaktım senin yazdıkların bana itici güç oldu aldım çokta memnunum iyikide almışım. fiyat performans olarak mükemmel bence 3850 ve honda birde sıfır. Daha ne bekliyor insanlar önce gidip diğer marka scooterleri incelesinler binsinler sorunlarını görsünler ondan sonra yorum yapsınlar.

Daha sonra izlenimlerimi paylaşacağım şu anda ofiste işte olduğumdan uzun uzun yazamıyorum. Ama alacak olan arkadaşlar varsa tereddütsüz alabilir ki ben çok titiz çok kıl biriyim ben bile beğendiysem herkez beğenir.

CUP cılar toplanalım

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    innova getiremeyecekleri belliydi fiyat-kar nedeni ile, en guzel kari su an cb125e ile yapiyor ( cok sattigindan dolayi ), maalesef yeni waveler tay uretimi degil, ayni sekilde pcx125 esplilerde tay uretim degil ve diger asya ulkelerindeki uretim kalitesi biraz daha dusuk diye biliyorum, ama sadece duyum bu ve bir de cevre ulkelerden honda motoru almak isteyenler tayland uretimi seciyor ki ayni model kendi ulkelerinde mevcut zaten, innova icin 2011e kadar olan kasalar beyaz renkli gostergeye sahip ve acikcasi benim hosuma giden buydu, yeni kasalar mavi renkli aydinlatmali, seneye degisiklik olacagini dusunmuyorum, zaten rakibi yok, bol bol satiliyor, karaborsa gibi honda tavsiye edilen satis fiyatlarinin hicbirine alamazsin, hepsi yuzde yirmi civari daha kazik, bayiler indirim yapmiyor, zaten bu yuzden innova gelmedi, wave 110i dedigim gibi gucu kuvveti yerinde, artci iken anlamiyorum 125lik mi 110luk mu, beni 100kg dusun, yani ortalama 200kg ile bile performansi yeterli, 100km rahat goruyor, yakiti iyi, endonezya mali diye kalitesi kotu degil, bir iki fark mevcut, biraz da ucuz iscilik, cok kar etmek isteyen saticilar icin tercihte ilk sirayi aliyor tay uretimi wave biraz zor su an icin, cunku yilda yaklasik 1milyon wave sadece taylandda satiliyor, cevre ulkeler de hep nufus rekortmeni yerler, onlar da cubcular malzeme kalitesi olarak bildigim kadari ile her yeni kasa biraz daha malzemeden caliyor eski kasalar bana cok daha hos gorunuyor, kisisel gorus tabi, saglamlik olarak hic dusunme al derim, yakit olarak ta, hiz olarak ta, ikinci el satmasi dert olmaz,sen al, guzel ozel bir aksesuar falan cikarsa da ileride tedarik etmesi zor degil.

kürşat abi şu anda Türkiyede satılan waveler endonezya 2011 kasalarmı?

hani asıl sormak istediğim karburatrlü innova ile enjksiyonlu innova arasında kasa farkıda vardı yanlış hatırlamıyosam 2009 la 2011 arası bu yeni kasaları sattılar...acaba seneye kasalarda bir değişiklik yaparlarmı? veya ilerleyen senelerde değişiklik olurmu...tayland 2012 kasaları buraya getirmediler...sizin diğer topice koyduğunuz wavelerden gelirmi ki bir tahmininiz varmı..

onların üzerinde kilitli anahtarlık,koltuk açan dalgamotor felan vardı da ondan sordum...

ayrıca bir soru daha bu innova ile wavenin malzeme kalitesi aynımıdır...

innova maşallah beton gibiydi...buda sağlamsa aldıüğımda torunlarıma bırakmayı düşüniorum.

Motosikleti
    Honda Wave110i
    Alıntı umut_gsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozzycan Merhaba ,
    öncelikle yeni motorun hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullan. Ben yaşım 36 bu güne kadar scooter olsun vitesli olsun 600 ve 1000 cc olarak çok motosiklet kullandım. Hatta bu forumda bir topicte belki okumşundur. Geçen yıl 11 temmuzda zinciri temizlerken baş parmağımı kopardım. Neyse yani motosiklet konusunda uzun zamandır tecrübem ve bilgim var. Bende bu gün yeni wave mi teslim aldım. Alırken yani almayı planlarken çok tereddüt etmiştim. Tipi ve gücü konularında açıkçası şüphelerim vardı. Ama bu gün aldım ve kullandım. Beni çok şaşırttı beklentilerimin ötesinde güzel ve performanslı çıktı 100-100 km rahat gördü . Kısaca yazdıklarını okudum vites geçişleri tamamen kullanıcıdan kaynaklanan titremeler ve yığılmalar ben hiç yaşamadım önceden uzun zaman vitesli tecrübem olduğundan olabilir.

)
    Umut abi büyük gelmiş geçmiş olsun...yaşadığın olayı okuduğumda çok üzüldüm geçen sene forumda yoktum yeni öğreniyorum...parmağının durumu nedir varmı durumunda bir sıkıntı...hayatta kimsenin başına gelmesini istemediğim bir şeydir uzuv kaybı...Allah kimsenin başına böyle bir şey yaşatmasın...

profilinde az göz gezindirdim...motorun hayırlı olsun kazasız belasız kullan...waven hakkında küçük bir inceleme veya test yazısı felan yapabilirmisin..(resim ve video olarak)
    ozzy kardeşim sendende birşeyler bekliyoruz...motoru alacak olanlar için büyük yardımcı olursunuz...

kürşat abi senin içinde ayrı teşekkür..valla sende olmasan forumda yardımcı olacak yok...bi aralar innova topiğinde satoyama vardı...oda girmiyor herhalde nete...bi sen varsın taa uzaklardan bize yardımcı oluon zaten saolasın...

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Nurkan merhaba ,
    Parmağımda şu an için çok büyük sıkıntı yok olmamış gibi hissetsemde hala deri üzerinde hassasiyet devam ediyor ama % 95 Oolarak 0,8 mm lik kaybı aramıyorum. Kaza olduğunda facia bir görüntüdeydi benimde psikolojim öyleydi ama zaman içinde insan herşeye alışıyor birdaha binmem desende dayanamıyor insan motorsuzluğa . Allah kimseye yaşatmasın evet. Bende buradaki bir çok yazıyı okudum ettim zamanında ama aynı hatayı bende yaptım lütfen ZİNCİR li motosikletlerde zincirle fazla haşır neşir olmayın.

Gelelim Wave'ye Tek kelime ile boyuna posuna tipine parasına bakınca MÜKEMMEL BİR MOTOSİKLET. Benim arkadaşım var baya şekilci biri racingten başka motora binmez o bile bayıldı. Sabah E-5 te 115 km/h rahatlıkla gördü. 100 km gösteriyor sayacımda depom hala yarıdan yukarı ve hep gazladım dün ayrıcada sıkışık trafiğede girdim 12 tl benzin almıştım . Çokkkkkkkkkkkk Cimriiiiiiiiiiii çOKKKKKKKKKKKKKKK.

Test yazısınıda yazacağım Objektif olarak artılarını eksiklerini ama bunu yazmam için yol yapmam lazım. 50-100 kmlik yol yapıp bunları yazmak biraz hayalcilik gibi olur insanları yanıltır. Ama ben kolay kolay motor beğenmem ince eleyip sık dokurum . Her defasında motorun üzerine bindiğimde İYİKİDE ALMIŞIM DEDİRTEN BİR MOTOR .

Walla arkadaşlar düşünen varsa gidip ikinci el innovalara o kadar paralar vereceğinze gidin 2012 model 0 km 2 yıl garantili 3 yıl muayenesi olan ilk sizin kullanacağınız bie WAVE alın binin. YENİ YENİDİR. Emin olun innovayı aramazsınız. Torku yok diyen arkadaşlara motor duracak kadar yavaşladığında bile hafif eğimli yokuşlu yollarda bile 3 ile topluyor devam ediyor. Bence torku gayet makul.

Herkeze saygılar sevgiler.

Wave 110 i kullanacıları bilgi paylaşım adı altında bir topic açalımmı yoksa buradanmı devam edelim.

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Titriyor lan bu! Vites geçişlerinden bahsetmiyorum hadi o benim vitesli motor kullanmadaki eksikliğim... Yolda giderken ayağımın altında ciddi bir titreşim var, hani öldürücü boyutta değil tabii ki, abartmayayım ama var yani..

umut_gsr geçmiş olsun kardeşim, ben de 6 yıllık scootercıyım ama inan wave'imi seviyorum.. hiç öyle klasik cup havası yok ve garip bir şekilde kendini sevdiren bir alet..

yalnız ben şu ana kadar yaklaşık 3,5 litre ile 165 KM falan gidiyorum ki -alet hala rodajda, 340 KM oldu- 1 LT ile 47-48 KM gidiyorum demektir.. yani 100 KM'yi 2 LT ile falan alıyor.. tabii aletin halen rodajda ve benim de arada yapıştıran bir görgüsüz olduğumu da hesaba katalım :-D

80 gördüm 90 gördüm ama 100'ü zorlamadım! bitsin rodaj bir 100 yapasım var, yapar şerefsiz.. ufak mufak ama fıdıl fıdıl aralardan derelerden gidiyor trafikte, en çok o yönünü seviyorum!

bir de çok sıkışırsanız, alpet'ten benzin alabilirsiniz.. ben korka korka aldım ama temiz çıktı, en azından beylikdüzü alpet temizmiş.. onun dışında ben kendi adıma shell tavsiye ediyorum!

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Umut abi büyük gelmiş geçmiş olsun...yaşadığın olayı okuduğumda çok üzüldüm geçen sene forumda yoktum yeni öğreniyorum...parmağının durumu nedir varmı durumunda bir sıkıntı...hayatta kimsenin başına gelmesini istemediğim bir şeydir uzuv kaybı...Allah kimsenin başına böyle bir şey yaşatmasın...

profilinde az göz gezindirdim...motorun hayırlı olsun kazasız belasız kullan...waven hakkında küçük bir inceleme veya test yazısı felan yapabilirmisin..(resim ve video olarak)
    ozzy kardeşim sendende birşeyler bekliyoruz...motoru alacak olanlar için büyük yardımcı olursunuz...

kürşat abi senin içinde ayrı teşekkür..valla sende olmasan forumda yardımcı olacak yok...bi aralar innova topiğinde satoyama vardı...oda girmiyor herhalde nete...bi sen varsın taa uzaklardan bize yardımcı oluon zaten saolasın...
    Sen hala Wave almadın mı hacı ;-)

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Ozzycan,
    Walla ben ayağımın altında birşey hissetmedim zaten ben vites küçültürken arkaya basmak yerine klasik vitesli gibi ayağımı pedalın altına sokup yapıyorum işi

Geçmiş olsun dileğin için ayrıca Teşekkür ederim.

bende yakın zamanda benzini bitirince ne yaktığımı yazacağım. Benzin konusundaki tercihim ise Shell. Bende deli kullanıyorum ayrıca rodaj olayındaki basmayın gazlamayın olayı tamemen hurafedir. Üreticinin bunu yazmasının sebebi olası üretim hatası veya montaj hatası olabilir ve büyük hızlarda kazalar oluşmasın gibisinden bir tebdir amaçlı uyarıdır.
    Araç nasıl başlarsa öyle gider canın nasıl istiyorsa öyle kullan walla ben sabah 115 gördüm gayette rahat çıkıyor. Yapacağın tek şey aynı süratte gitme değişik süratlerde git motor rodaj böyle yapılır.

Walla bende gücü kuvveti yerinde bir motosiklet. 110 cc 8,4 hp sanırım buna rağmen gayet iyi cub modellerini gıcık bulan herkez ki bende gıcık bulurdum bu motoru çok beğeniyorlar.

Motosikleti
    Honda Wave110i
    Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titriyor lan bu! Vites geçişlerinden bahsetmiyorum hadi o benim vitesli motor kullanmadaki eksikliğim... Yolda giderken ayağımın altında ciddi bir titreşim var, hani öldürücü boyutta değil tabii ki, abartmayayım ama var yani..

umut_gsr geçmiş olsun kardeşim, ben de 6 yıllık scootercıyım ama inan wave'imi seviyorum.. hiç öyle klasik cup havası yok ve garip bir şekilde kendini sevdiren bir alet..

yalnız ben şu ana kadar yaklaşık 3,5 litre ile 165 KM falan gidiyorum ki -alet hala rodajda, 340 KM oldu- 1 LT ile 47-48 KM gidiyorum demektir.. yani 100 KM'yi 2 LT ile falan alıyor.. tabii aletin halen rodajda ve benim de arada yapıştıran bir görgüsüz olduğumu da hesaba katalım :-D

80 gördüm 90 gördüm ama 100'ü zorlamadım! bitsin rodaj bir 100 yapasım var, yapar şerefsiz.. ufak mufak ama fıdıl fıdıl aralardan derelerden gidiyor trafikte, en çok o yönünü seviyorum!

bir de çok sıkışırsanız, alpet'ten benzin alabilirsiniz.. ben korka korka aldım ama temiz çıktı, en azından beylikdüzü alpet temizmiş.. onun dışında ben kendi adıma shell tavsiye ediyorum!

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Sen hala Wave almadın mı hacı ;-)
    hacım daha alamadık kartın borcunu bir ödeyeyim alacaz...1 veya 2 hafta sonra bilemedin bu ay içinde kesin alcaz...peder tutturmuş debriyajlı alalım dio kendne illa küfür ettircek adam ya...yamaha ybr istiomuş bi git ya dedim...cbde güzel dio...hey allahım bu adam öldürcek beni..

modlar da isterlerse bu topiği wave 110i kullanıcları sayfası yapsın...bu sayfa canlı bir kaç kişiden de olsa biz bize yeteriz...
    test edin lan gariiii şu motoru video bkliozz :Dsize diom gsr umut , ozzy heyyyyyy

Motosikleti
    Cryptonmu,Wavemi kararsız kaldım ya :S

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)