Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi servise gideceğim bir aksilik çıkmazsa motul 15-50w yağımı alıp gideceğim inşallah bir sıkıntı çıkarmazlar yoksa 2 defa yağ masrafına girmek zorunda kalacağım.motul yağı burada 1 motorcu satıyor fiyatı 30,00 tl diyor bana biraz pahalı geldi..... netten alabileceğim bir yer varmı fiyatlar nasıl?
    motul yağ 15w-50 1 lt 30 ytl doğrudur 2 lt ben 60tl almıştım çok harika bir yağ metal tenekedemi senin alacağın? kesinlikle al ayrıca servis bu olmaz falan filan deyip kendi yağını koymak için senin gözünü korkutacak yok motoru eline alırsın yok bozarsın diyecek çünkü işine gelmeyecek ama motorun sesi ve ısındığındaki performansı farkedeceksin 750gr koymalarına dikkat et
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Motorhoca'sına verilecek en iyi ceza budur bence...

Umarım bundan sonra ağzını tutmayı bilir ve başkalarını yanlış yönlendirmez...

Satoyama dostum motorhocası'nın yazdığını iyi ki görmemişim...

quadro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda innova ANF125i
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorhoca'sına verilecek en iyi ceza budur bence...

Umarım bundan sonra ağzını tutmayı bilir ve başkalarını yanlış yönlendirmez...

Satoyama dostum motorhocası'nın yazdığını iyi ki görmemişim...
    +1
    Forumda uygunsuz sözler herkesin moralini bozuyor. insanlar bu forumu eğlenmek rahatlamak bilgilenmek hatta keyif almak için giriyorlar (ben dahil) her Allahı'ın günü mutlaka girip bakıyorum. Üsluplara dikkat etmek gerekiyor. Motorhocası için böyle bir sonuç şaşırtıcı olmadı çünkü bu tavır ve uyarı motorhocası için ilk değil..
    Biri yer, biri bakar kıyamet ondan kopar.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    slm beyler topik baya sessiz kalmış, neyse yeni modelin gelişi yaklaştı bakıp karar verecegiz en çokta torkun iyileştirildiği söyleniyor..

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    bugün servise motul yağı alıp 4000 km bakıma gittim.genel bakım yapıldı yağ değişti motorun sesi değişti motul yağın farkı olsa gerek servis bir sıkıntı çıkarmadı. motul 10-40w yağı 25,00 TL ye aldım.Servis genel bakıma işçilik 25,00 TL aldı.motorun sesi ve gidişi biraz değişti sanki farkını zamanla göreceğim.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    özellikle motul çok iyi bi yağ kesinlikle ses değişiyor kendimde olmasa bile arkadaslarımda farkına vardım ben castrol power 10/40 koyuyorum gayet iyi servise yağı alıp gidiyorum onlarda o yağı koyuyorlar..

Motosikleti
    bugün servise motul yağı alıp 4000 km bakıma gittim.genel bakım yapıldı yağ değişti motorun sesi değişti motul yağın farkı olsa gerek servis bir sıkıntı çıkarmadı. motul 10-40w yağı 25,00 TL ye aldım.Servis genel bakıma işçilik 25,00 TL aldı.motorun sesi ve gidişi biraz değişti sanki farkını zamanla göreceğim.

faydasını göreceğinden emindim (ki boşa kafa patlatmadık senin için) ama antalyada havalar 20-25 dereceyi geçince 15w-50 koymalısın
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

faydasını göreceğinden emindim (ki boşa kafa patlatmadık senin için) ama antalyada havalar 20-25 dereceyi geçince 15w-50 koymalısın
    sato diyelimki hava 40 derece ve üstü 10/40 motoru korumazmı..

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sato diyelimki hava 40 derece ve üstü 10/40 motoru korumazmı..
    hava soğutmalı ise malesef korumaz murat yağ çok incelir hararet artar 15-50 idealdir 10-40 la antalyada yazın motor sıcakken mutlaka sibob seslerini duyarsınız ama 15w-50 de daha da az gelir özellikle tork eğrisi fazla olan motorlarda daha iyi netice verir innova gibi

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    hava soğutmalı ise malesef korumaz murat yağ çok incelir hararet artar 15-50 idealdir 10-40 la antalyada yazın motor sıcakken mutlaka sibob seslerini duyarsınız ama 15w-50 de daha da az gelir özellikle tork eğrisi fazla olan motorlarda daha iyi netice verir innova gibi
    dostum ben yazın castrol 20/40 actevo koyuyorum bi problem yaşatmıyor ama 15/50 bulabilirsem koyarım bu yaz ...

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ben yazın castrol 20/40 actevo koyuyorum bi problem yaşatmıyor ama 15/50 bulabilirsem koyarım bu yaz ...
    haklısın bişey diymem ama innova gibi motorda zaten problem yaşamazsın o motora zeytin yağı dahi koysanda gider ki gidiyor hepimiz biliyoruz ama motor ömrü uzun olması için dikkat edilmesi gerekli püf noktalar sadece bunlar motorda en önemli etken yağdır bunu hepimiz biliriz

mesela c90 nın orj prespektüsü elime geçti orda tropikal bölgeler için 30SAE numara yağ önermiş yani ısının en fazla 5 derece oynadığı iklimler için tr şartları için ise kışın 10w-40 yazın 15w-50 ye tekabil eden bir değer vermişti çizdikleri grafikte hatta diyorumki -5 ve +5 derece aralığında motorumuzu kullanıyorsak özellkle sabah ilk çalışmalar için 5w-40 yağ kullanırsak çok daha sağlıklı olur (5w-40 numara yağlar pahalıdır)

Motosikleti

sağol satoyama kardeşim yaza doğru 15w-50 koyacağım.Sormak istediğim birşey var servis 5500 km yağ değişimi olacak dedi kağıda öyle yazdı ve kışları 1500 km yazları 1000 km de bir yağ değişimi şart dediler bu doğrumudur

Motosikleti
    sağol satoyama kardeşim yaza doğru 15w-50 koyacağım.Sormak istediğim birşey var servis 5500 km yağ değişimi olacak dedi kağıda öyle yazdı ve kışları 1500 km yazları 1000 km de bir yağ değişimi şart dediler bu doğrumudur
    şimdi innovada yağ filtresi olmadığı için yağ 2000km geçmeden değiştirilmelidir ben 2000km de bir değiştiriyordum ama 1500km den aşşağı değiştirmek müsrüflük olur çünkü 2000km sonra bile innovadan çıkan yağ beni şaşırtıyordu (tertemizdi) ben 4000km de bir servise 2000km de bir yağ değişimi yapıyordum en makulu bu ama tabi şuda var 2000km benim gibi 1-2 ayda yaparsın o zaman normal ama sen 1500km 6 ayda yaparsın ozaman daha erken değiştirmen daha iyi olur çünkü yağ karterde kullanılmadan uzun süre dursada zamanla özelliğini kaybeder, sürekli çalışan yağ uzun süre durmuş yağdan daha iyidir

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    2000 km oldu değiştireli yağı dün baktığımda hala kayganlıgını koruyor castrol power 10/40 koymuştum iyi yağ

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    arkadaslar benim innovaya 10-40 castrol koymustum....niyeyse benzinin bir kısmı yag haznesine akmıs...yag su gibi olmuş.2 kere yag degiştirdim ama yine benzin akıp eksozdan kara duman atıyor..yag yakmaması için yag oranlarını kontrol ediyorum ama fayda etmiyor....ne yapabilirim

Motosikleti
    Alıntı ilhan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benim innovaya 10-40 castrol koymustum....niyeyse benzinin bir kısmı yag haznesine akmıs...yag su gibi olmuş.2 kere yag degiştirdim ama yine benzin akıp eksozdan kara duman atıyor..yag yakmaması için yag oranlarını kontrol ediyorum ama fayda etmiyor....ne yapabilirim
    en son nezaman servise gittin kalbülatörü karıştırdılarmı? yada hiçmi gitmedin kalbülatörün şu anda görev yapmıyor, yağ haznesi derken hava filtresinin altındaki şeffah bölümümü diyorsun? şu an motor aşırı benzin yakıyordur ayrıca o yanan yağ değil zengin karışım meydana geliyor siyah duman atıyor hemen motoru servise götür bu durum yağlamayıda etkiliyor hava filtren yada hava manifoldu tıkanmış olabilir ozaman her yeri benzin basar başka motor olsa hiiç çalışmaz

Alıntı ilhan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım senin segmanlar eskimeye başlamış o yüzden benzinin bi kısmı kartere
    karterdeki yağın bi kısmı da silindirden eksoza yol alıyor
    20-50 yağ biraz azaltıyor yağ yakmayı
    yada çok devirli sürmezsen pek bi şey olmaz

motorun kaç model

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım senin segmanlar eskimeye başlamış o yüzden benzinin bi kısmı kartere
    karterdeki yağın bi kısmı da silindirden eksoza yol alıyor
    20-50 yağ biraz azaltıyor yağ yakmayı
    yada çok devirli sürmezsen pek bi şey olmaz

motorun kaç model
    benzinin kartere dolduğunu ilk kez duyuyorum hazne derken karter mi kastetti acaba eğer gerçekten karter benzinle doluyorsa sibob tam kapatmıyordur sanırım sibob lastiği arıza verdi

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    arkadaşlar ben yaklaşık 1 haftadır giremiyordum burası baya hareketlenmiş, aslında çok üzüldüğümü söylemek isterim hem topik hemde gökhan adına ama cezası da verildiğine göre sorun yok...tek temennim bir daha yaşamayalım böyle şeyler...

innova 125i ile ilgili bir gelişme varmı ?
    [B]Düş peşindeysen, [U]DÜŞ PEŞİME[/U][/B] :bounce:

Motosikleti
    bizde senin gibi gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyoruz ercaan kardeş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler