Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERGUN GÖZET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City 250
    Haftasonu Edirne-Tekirdağ-Edirne(320km.) yol yapacağım.Arabayı özellikle götürmüyorum, jantları test etmek için.Sonuçları buradan duyuracağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkeronat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS
    Alıntı tamertezel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilker bey mailinizi verirseniz benim sattığım motorumun üzerindeki hallerinin fotolarını gönderebilirim.

---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 17:05 ----------

ilker bey bende mailiniz varmış.gönderdim.
    Tesekkurler

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    wave 110 ile wave 125 ( innova ) jantlar normalde birbiri ile uyumlu, daha onceki mesajlarimi takip edenler bilir, su anki wave 110lar Tayland uretimi degil, bundan sebep farklilik var sanirim.

bir de gene daha onceki mesajimda yazmis oldugum bir soruna degineyim, taylandda yasadigim icin ve wave-innovalar burada uretildiginden turkiyedeki bir arkadasim da tubeless jant siparisi vermisti bana, cifti icin aldigim fiyat 120tlden basliyor ve ciftinin agirligi 7kg ve en ucuz posta ile Turkiyeye gonderimi kayitli olarak 150tl civari, kalitesine gore fiyati da yukseliyor tabi. Telli olanlar ise nerdeyse 50-60tl cift olarak ve onlarin kargosu cok daha ucuz hafif olduklarindan. Orjinal hondanin taktigi jantlar icin 2 farkli ana bayiden fiyat aldim ( bangkok ) her ikisi de 210tl fiyat verdiler, bu durumda kargosuyla degmez dedim. Burdaki ustalarin soylediklerine gore bircok modelinki uyuyor yada uydurulabiliyor, turkiyedeki cinlileri de arastirinca zaten onlarda yaklasik 120tl fiyatli, kiriliyor yamuluyor, hava kaciriyor falan denmis ama burdaki 120liklerde cin mali, tayland uretimi degil yani, bir de tubeless alacak arkadaslar her ne olursa olsun, yanlarinda mutlaka ic lastik tasisinlar.

Alıntı ilkeronat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada yeni wave ler celik jantli. onlarin olculeri ile innova jant olculeri arasinda fark yok sanirim. servis bunun yedegini elinde tutuyorsa o da kullanilabilir sanirim. sadece sesli dusundum

Arkadaslar merhaba,
    Oncelikle yaptigim yanlis bilgilendirmeyi duzeltmek istiyorum.
    Honda servisinden arka jant cemberini siparis verirken bana verilen fiyati 70 TL olarak duyurmustum... Siparis ettiketn 5-6 hafta sonra jant cemberim *geldiginde heyecanla servise kosmustum..cuzdanimdan 70 TL cikardigimda, borcumun 240 TL oldugunu soylediler..bir yanlislik oldugunu dusunerek hic panik yapmadim..durumu anlattim.. Baktilar, kontrol ettiler, Honda TR ile gorustuler..veeeee....maalesef fiyat 240 TL dediler... Ama nasil olur, şu bu falan...yok dediler fiyat bu..
    1,5 aydir hoplaya ziplaya gitmekten usandigim ve son carenin de bu oldugunu dusundugum icin herhalde basiret tutulmasi da yasamis olmaliyim ki cemberi 210 TL ye aldim.. Motorla gittigim ve *tasiyacak yerim de olmadigi icin bir guzel cemberi boynuma gecirdi usta..(adeta enayiligimi madalya gibi takmisti boynuma usta yada ben oyle bir hissiyata kapildim)
    Evet dostlar, sıkı durun hikaye daha bitmedi... Camiada *oldukca iyi bilinen motor lastikcisine gittim, motoru ve cemberi biraktim.
    2 saat sonra usta beni aradi, "bu jant akor tutmuyor, eski jantin daha iyiydi, yapabildigim kadari ile yapacagim" demez mi..gunun sonunda motoru aldim, hemen E5 e ciktim...eskiden 60 km/h de ziplamaya baslayan motor, simdi 70 km/h *de ayni tepkiyi vermeye baslamisti. Evet, 1,5 ay bekledikten ve yaklasik montaj dahil 300 TL para harcadiktan sonra sonuc tam bir hüsran oldu..
    Eve geldim hemen alternatif motor ilanlarina baktim.. Bu arada da es zamanli olarak tamertezel bey ile tubeless jantlarla ilgili yazisiyorduk. Sans iste..cemberi aldiktan sonra jant isi netlesmisti...neyse, dun tamer bey den jantlari aldim ve taktirdim... Sabah sehir disina cikmam gerektigi icin sırf merakimdan havaalnina sabah 04:30 da motorla gittim..sonuc mukemmel..innovam ilk aldigim günkü gibi, yağ gibi akti asfalta... Tabi ayni zamanda ic lastik olayindan da kurtulmus oldum..
    Uzun lafin kisasi dostlar ; eger orjinal jantiniz yamulursa 1,5 ay bekliyorsunuz ve 70 lira denilen cember, odeme yapmaya gittiginizde 210 TL oluyor... Gelen cember yamuk geliyor *ve akor tutmuyor ( ustanin bana dedigi bu) ve butun bu islemler icin cepten 300 TL cikiyor...
    Siz nasil degerlendirirsiniz bilmiyorum ama, basima gelene ister sansizlik diyin ister enayilik..bu tecrubeyi tum innovaci arkadaslarla paylasmak istedim... Hee bu arada eger janti telleri ile falan komple isterseniz 600 kusur TL... Tabi oda kasaya gidince 2000 TL falan olur mu bilmem..bir onceki kasanin cemberi de 38 TL dediler, tabi ayni durum bunun icin de gecerli..
    Dostlara duyurulur..kazasiz belasiz surusler..

Alıntı frvinno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba,
    Oncelikle yaptigim yanlis bilgilendirmeyi duzeltmek istiyorum.
    Honda servisinden arka jant cemberini siparis verirken bana verilen fiyati 70 TL olarak duyurmustum... Siparis ettiketn 5-6 hafta sonra jant cemberim *geldiginde heyecanla servise kosmustum..cuzdanimdan 70 TL cikardigimda, borcumun 240 TL oldugunu soylediler..bir yanlislik oldugunu dusunerek hic panik yapmadim..durumu anlattim.. Baktilar, kontrol ettiler, Honda TR ile gorustuler..veeeee....maalesef fiyat 240 TL dediler... Ama nasil olur, şu bu falan...yok dediler fiyat bu..
    1,5 aydir hoplaya ziplaya gitmekten usandigim ve son carenin de bu oldugunu dusundugum icin herhalde basiret tutulmasi da yasamis olmaliyim ki cemberi 210 TL ye aldim.. Motorla gittigim ve *tasiyacak yerim de olmadigi icin bir guzel cemberi boynuma gecirdi usta..(adeta enayiligimi madalya gibi takmisti boynuma usta yada ben oyle bir hissiyata kapildim)
    Evet dostlar, sıkı durun hikaye daha bitmedi... Camiada *oldukca iyi bilinen motor lastikcisine gittim, motoru ve cemberi biraktim.
    2 saat sonra usta beni aradi, "bu jant akor tutmuyor, eski jantin daha iyiydi, yapabildigim kadari ile yapacagim" demez mi..gunun sonunda motoru aldim, hemen E5 e ciktim...eskiden 60 km/h de ziplamaya baslayan motor, simdi 70 km/h *de ayni tepkiyi vermeye baslamisti. Evet, 1,5 ay bekledikten ve yaklasik montaj dahil 300 TL para harcadiktan sonra sonuc tam bir hüsran oldu..
    Eve geldim hemen alternatif motor ilanlarina baktim.. Bu arada da es zamanli olarak tamertezel bey ile tubeless jantlarla ilgili yazisiyorduk. Sans iste..cemberi aldiktan sonra jant isi netlesmisti...neyse, dun tamer bey den jantlari aldim ve taktirdim... Sabah sehir disina cikmam gerektigi icin sırf merakimdan havaalnina sabah 04:30 da motorla gittim..sonuc mukemmel..innovam ilk aldigim günkü gibi, yağ gibi akti asfalta... Tabi ayni zamanda ic lastik olayindan da kurtulmus oldum..
    Uzun lafin kisasi dostlar ; eger orjinal jantiniz yamulursa 1,5 ay bekliyorsunuz ve 70 lira denilen cember, odeme yapmaya gittiginizde 210 TL oluyor... Gelen cember yamuk geliyor *ve akor tutmuyor ( ustanin bana dedigi bu) ve butun bu islemler icin cepten 300 TL cikiyor...
    Siz nasil degerlendirirsiniz bilmiyorum ama, basima gelene ister sansizlik diyin ister enayilik..bu tecrubeyi tum innovaci arkadaslarla paylasmak istedim... Hee bu arada eger janti telleri ile falan komple isterseniz 600 kusur TL... Tabi oda kasaya gidince 2000 TL falan olur mu bilmem..bir onceki kasanin cemberi de 38 TL dediler, tabi ayni durum bunun icin de gecerli..
    Dostlara duyurulur..kazasiz belasiz surusler..

bilgilendirme için teşekkürler.artık gönül rahatlığı içinde eşinizle seyahatinize çıkabilirsinizkazasız belasız sürüşler.

ERGUN GÖZET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City 250
    Haftasonu Edirne-Tekirdağ(Kumbağ)-Edirne yaptım, söylediğim gibi.(160+160+30 km.=350 km.) Jantlar beni hiç üzmedi.Kasislerde sanki arabadaymışım gibi bir his oluştu.Önceki jantlarla kasise girdiğimde metal sesleri gelir ve ürkerdim. Şimdi ise arabadaymışım gibi rahat girmeye başladım.Artçılı da kullandım, yaklaşık 30 km. kadar.
    Her şeyinden memnunum, teşekkürler Tamer Tezel..(Bu arada özellikle dönüşteki rüzgar beni epey yordu.)

Motosikleti
    BMW F800GS
    arkadaşlar heves ettiriyorsunuz bak durduk yere jant değiştirteceksiniz bana.daha 2000km olmadı motor

Alıntı ERGUN GÖZET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftasonu Edirne-Tekirdağ(Kumbağ)-Edirne yaptım, söylediğim gibi.(160+160+30 km.=350 km.) Jantlar beni hiç üzmedi.Kasislerde sanki arabadaymışım gibi bir his oluştu.Önceki jantlarla kasise girdiğimde metal sesleri gelir ve ürkerdim. Şimdi ise arabadaymışım gibi rahat girmeye başladım.Artçılı da kullandım, yaklaşık 30 km. kadar.
    Her şeyinden memnunum, teşekkürler Tamer Tezel..(Bu arada özellikle dönüşteki rüzgar beni epey yordu.)
    ergun bey memnun kalmanıza çok sevindim.iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah.edirneye geldiğm zaman meşhur ciğeriniz den yeriz artık

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:19 ----------

Alıntı ilkeronat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar heves ettiriyorsunuz bak durduk yere jant değiştirteceksiniz bana.daha 2000km olmadı motor
    ilker bey öncelikle adana daki sıcaklardan dolayı ALLAH kolaylık versin size.aman motorlarınızda kaliteli yağlar kullanın

eğer jantları alıp takarsanız durduk yere olmadığını bizzat anlıycaksınız.ki orjinallerinin 1200 tl olduğunu da düşünürsek sırf orjinallerini koruma amaçlı bile alınır bence.

bu arada antalya dan alan bir arkadaş eski kasa innovaya taktı ve onada direk uymuş.

son getirttiğim 10 takımdan 4 takımı forum dışı satılmıştır.1 takımıda kendime ayıracağım yani şu an 5 takım satışta bilginize.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    ben tel jantımla mutluyum.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tel jantımla mutluyum.
    ben bir şey danışmak istiyorum size,sanırım yamaha xt660r ınızda var.bildiğim kadaarıyla oda tel jant ve alt sehpasıda yok.yolda lastiğiniz patladığı zaman nasıl jantı söküyorsunuz acaba?sorma nedenim bende xt660x modelini almayı düşünüyorum fakat sırf bu patlama korkusundan cesaret edip alamıyorum.teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    ne lastik patlaması kardeş,allaha şükür 2008 yılından günümüze kadar
    çok kötü yollara da girmeme rağmen lastiği bir türlü patlatamadım.
    geçen eğirdir festivalinden gelirken patladı zannettik,sibop kesmiş
    buna rağmen lastik köpüğü ile lastikçiye kadar gittik.
    iki adet lastik köpüğünü koy selenin altına çık yola...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.

ne lastik patlaması kardeş,allaha şükür 2008 yılından günümüze kadar
    çok kötü yollara da girmeme rağmen lastiği bir türlü patlatamadım.
    geçen eğirdir festivalinden gelirken patladı zannettik,sibop kesmiş
    buna rağmen lastik köpüğü ile lastikçiye kadar gittik.
    iki adet lastik köpüğünü koy selenin altına çık yola...
    epey şanslısınız demekki.gerçi 660r modeli enduro lastiği kullandığı için patlaması daha güç olabilir,tırnaklarından dolayı.ben 660x modelini düşünüyorum süper moto jantlı.onda sorun olabilir patlama açısından.bu arada köpük sizde işe yaramış hayret ben de hiç bir zaman işe yaramadı.peki lastikçide lastiği nasıl söktünüz?orta sehpa olmayınca lastik nasıl sökülüyor onu öğrenmek istiyorum.teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    iki takoz işi halleder,yada 50 tl ye satılan arka sehbalar var onlar iş görebilir.

Motosikleti
    BMW F800GS
    genelde grup halinde gezildigi icin enduroda bir kisi kenardan yarim yatirir elbirligiyle ic lastik cikarilip tamir edilir ve daha sonra da yerine oturtulur. tek basina kaldiysan o zaman yere yatirirsin olur biter. ;)

Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    tamertezel,bu başlık da xtx kullanan arkadaşlar var
    sorularını sorarasan açıklayıcı bilgiler alabilirsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-45.html

tamertezel,bu başlık da xtx kullanan arkadaşlar var
    sorularını sorarasan açıklayıcı bilgiler alabilirsin.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...asligi-45.html
    teşekkürler.

forumda kimse kalmamış kuş uçmuyor valla.eskiden satoyoma vardı.oda motoru sattı forumu bıraktı:(bir foto koyayımda ortalık şenlensin

[/url[/IMG]

Uzun zamandir planladigim tatile dun sabah esimle ciktim.Yenikapi-Bandirma, Foca ve su anda Kadirga koyu sahili( Asos yani)..
    Toplam 525 km..iki kisi ve yuklu...jantlardan cok memnunum, motor yag gibi akiyor..110 hatta yokus asagi 120 rahat yapiyor.ortalama 2 lt/ 100 km.
    Yalniz tek sıkıntı sert sele.jantlari cozduk, bakalim seleyi de cozebilecek miyiz. Donuste popomuzun altina havlu koymayi dusunuyoruz.İstanbul a dondugumde de, sunger ile deri arasina yumusak bir malzeme koydurmayi planliyorum.Daha farkli onerisi olan var mi ?

iyi yolculuklarınız olsun.jantlardan memnun olmanıza çok sevindim.sele konusunu bende araştırmıştım bir dönem;yurt dışında sele üstüne konulup çıkarılabilen jel minderler var.türkiyede bulamadım ama.ben kendi çözümümü paylaşayım.aynı zamananda profesyonel mtb kullanıyorum. onunda selesi çok sert ve ufaktır,anca popo kısmı jel destekli tayt ile binilebilir.bende motor ile uzun mesafe gideceğim zaman o taytımı giyiyordum altıma

Motosikleti
    BMW F800GS
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...1-airhawk.html
    buradaki urun bu is icin ideal ama bu kadar para verilir mi bilemiyorum. arkadaslarim aldilar ve kullaniyorlar ama ben almadim bcunku benim xl200'un koltugu bana yeterince konforlu geliyor zaten arazide genelde ayakta olunca pek problem olmuyor. ben mountain bike surerken de pad kullanmiyorum dolayisi ile motosiklet bana masaj koltugu gibi geliyor bence daha uygun fiyatli cozumler uretilebilir bakistirip fikir uretelim bakalim neler cikacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler