Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    elimle kompresör etkisi veriyorum hortuma ya aslında çok korkuyorum motoru yıkarken... yıkamak da zorundayım çünkü bizim siteden ana yola çıkış 1 km kadar tozlu topraklı taşlı bir yoldan geçiyorum, motor leş gibi oluyor her gün... taşlar da lastikleri öldürüyor tabi o ayrı mesele...

eğer enjeksiyona toz bulaşsaydı benim motor şimdiye çoktan yatağa düşmüştü bu yollarda

selam !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhabalar arkadaşlar ben murat eskişehirden ben dün 2006 model 3500km de gri innova aldım bende aranızdayım artık öneri ve şikayetlerimi sizinle paylaşmak istiyorum şimdilik bi sıkıntı yok cok keyifli

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı camakosea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar arkadaşlar ben murat eskişehirden ben dün 2006 model 3500km de gri innova aldım bende aranızdayım artık öneri ve şikayetlerimi sizinle paylaşmak istiyorum şimdilik bi sıkıntı yok cok keyifli
    Hayırlı olsun kaça aldınız acaba?

Hayırlı olsun akay ,sonunda aldın ha Kilometreleri yersin şimdi sen

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hayırlı olsun arkadaşım

o km de bulman büyük şans ayrıca grisi bir başka güzel
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    istanbul dışında oturan arkadaşlar özellikle ege akdeniz illerinde

benim için innovanın arka çanta aparatını araştırabilirmisiniz?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

merhaba karbüratörden kenarından benzin akıyo evde merdiven altına koyuyom ev den kovacaklar yakında. sıvı conta yaptım 1 gün sonra yeniden akmaya başladı sordum servise ovirling yok dedi ne yapabilirim

Motosikleti
    merhaba karbüratörden kenarından benzin akıyo evde merdiven altına koyuyom ev den kovacaklar yakında. sıvı conta yaptım 1 gün sonra yeniden akmaya başladı sordum servise ovirling yok dedi ne yapabilirim
    motorunuz honda innovamı?

servis honda servisiyse her parçası olması lazım

benzini şamandıra contasındanmı yoksa manifold bağlantısındanmı akıtıyor?

motor kaza yapmışmıydı? çok zor bir arıza ya kaza yada yanlış işçilik sonucu olur bu durumlar

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz honda innovamı?

servis honda servisiyse her parçası olması lazım

benzini şamandıra contasındanmı yoksa manifold bağlantısındanmı akıtıyor?

motor kaza yapmışmıydı? çok zor bir arıza ya kaza yada yanlış işçilik sonucu olur bu durumlar
    evet motorum honda innova

serviste yoktu önce sıvı conta ile kapattım şamandıra contasını 1 gün tuttu sonra herhalde benzin eritti onu gene akıtmaya başladı sonra ne hikmetse şansımı cinli cupların conta takımını aldım söktüm karbüratörü tam uydu ne iş anlamadım yoksa bizim karbüratörler cinlimi, valla orasını bilmem ama sonunda artık benzin akıtmıyo şimdilik bi sıkıntı yok herkese keyifli sürüşler

Motosikleti
    evet motorum honda innova

serviste yoktu önce sıvı conta ile kapattım şamandıra contasını 1 gün tuttu sonra herhalde benzin eritti onu gene akıtmaya başladı sonra ne hikmetse şansımı cinli cupların conta takımını aldım söktüm karbüratörü tam uydu ne iş anlamadım yoksa bizim karbüratörler cinlimi, valla orasını bilmem ama sonunda artık benzin akıtmıyo şimdilik bi sıkıntı yok herkese keyifli sürüşler
    hayır çinli değil, çinli aynı kalıbı basıyor mühendislik ve arge yok, hazır kalıp işi yan sanayi gibi düşün.

inş tekrar etmez

selam abilerim ben yeni üye oldum.2006model mavi innovam var ama problemleri var grenajda titreme oluyo ön far tarafında ve yan sağ grenajda titreme oluo ne yapabilirim? arka fren balatası alacaım ama bilgim yok.. motorum 100km hıza zor ulaşıyor:( lütfen yardım abilerm lütfennn:(:(:( motordan soğudum kafayı yicem:(:(:( lütfen:(

Motosikleti
    Alıntı innova2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam abilerim ben yeni üye oldum.2006model mavi innovam var ama problemleri var grenajda titreme oluyo ön far tarafında ve yan sağ grenajda titreme oluo ne yapabilirim? arka fren balatası alacaım ama bilgim yok.. motorum 100km hıza zor ulaşıyor:( lütfen yardım abilerm lütfennn:(:(:( motordan soğudum kafayı yicem:(:(:( lütfen:(
    hoşgeldin

bu innovanın kronik bir sorunu panik yapma tampon lastiklerle o sesi giderebilirsin

arka fren balatası 10 tl , ön 21tl haberin olsun bulunduğun ildeki honda servisinden iste ve taktır

kaç kilosun ? motor kaç km de? ilk sahibi senmisin?

motorun bakımları nasıl nerde ne aralıkla yapılıyor ?

hangi marka ve numara yağı hangi aralıklarla değiştirdin?

hangi iledesin?

abi motor 18.666kmde yağı bilmiyorum yağcı koyuyo castrol.kaç numara yağ kullanayım.60 kiloym.ben yeni aldım honda bayisinden ama ilk sahibi motorun rodajını yapamamış hondada ki servis elemanı motor sağırlaşmış demişti.dış görünüm 0 gibi olmasına ramen bu tarz sorunları var.daha hiç bakım yaptırmadm 5 aydır?

Motosikleti
    Alıntı innova2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motor 18.666kmde yağı bilmiyorum yağcı koyuyo castrol.kaç numara yağ kullanayım.60 kiloym.ben yeni aldım honda bayisinden ama ilk sahibi motorun rodajını yapamamış hondada ki servis elemanı motor sağırlaşmış demişti.dış görünüm 0 gibi olmasına ramen bu tarz sorunları var.daha hiç bakım yaptırmadm 5 aydır?
    arkadaşım şimdi ben burada kendimi döksemde nafile durum ortada zaten

dediğim gibi grenajlardan gelen zırıltı kesiliyor, işten anlayan elinden iş gelen birisi rahat yapar onu merak etme, yeterki yapmak istesin.

kafa grenajından ses geliyorsa far arasına şambrel lastik kesip sıkıştır!

motoru biraz allaha emanet bırakmışsın buda senin tecrübesizliğinden galiba ama innova gelişi güzel bakımsız binilmez yazık olur

rodaj konusu muammadır ama innovanın ölüsü zaten düzde 100km yi görür, aksi yönede rüzgar esmedikçe 100 e sabitler. 100+ hızlar anlık hızladır yada modifiye gerektirir zaten belirli modifiyelerle 140km garantidir ama güvenli değildir

istersen geçmişteki sayfalarımıza gir tane tane oku senin çok yararına olacaktır..

ama yazmadan edemeyeceğim..

1. her 1000 km de (1500 km asla geçirmeden) yağını değiştireceksin bu şart 15w50 numara yağdan 850gr koyacaksın

2. 6000km geçmeden bakıma sokacaksın hava filtresi buji kalbülatör zincir ve bir takım aksamlar bakılacak

3. bu km ye kadar hava filresi, buji değilmemişse değiştir kalbülatörüde temizlettir

4. acemi sürücü kullanmışsa debriyaj balatanı kontrol ettir

5. fren balatalarını kontrol ettir zaten ortalama 15-20 bin km sonra bitiyorlar eğer değiştirmezsen balata yüzeyi ve disk e zarar veriryor bu aksamlar çok pahalıdır

dediklerimi yaparsan bu motora torununda biner

haa eğer işin kolayına kaçarsan olacak sorunlar için bişey diyemem honda servis hariç hiç bir yerde motorunu kurcalatma

yağ konusu biraz hassastır!!

istanbulun en büyük servisi (D&B motor) mobil yağları kullanmaktadır ve parakende fiyatına mobil 15w50 tam sentetik yağ ile değişim yapmaktadır (22.5tl)

sana 2 yağ tavsiye edeceğim

mobil 15w50 tam sentetik

shell 15w50 VSX yada yarı sentetik olan VS de olabilir

castrolden uzak dur (innova için)

abi çok saol gerçekten hemen bu dedklerini yapıyorum..götürdüğüm servisin de biraz kusuru var demek ki.açık yağ koymuştu bişey olmaz dyip 20 lira almıştı..gerçekten çok saol.fotğraf paylaşabilrz innovaların..

Motosikleti
    CBF 150
    İnnova tabi sorunsuz motor herkes keyfini çıkarıyor doya doya

Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnnova tabi sorunsuz motor herkes keyfini çıkarıyor doya doya
    ,

aynen ölee masallah diyelim,en son 70,000 bakımına gitmiştim 75,000 bakımına bi ara götürcem baksınlar bi sibob ayarı sora devam...

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı emrekrbrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ,

aynen ölee masallah diyelim,en son 70,000 bakımına gitmiştim 75,000 bakımına bi ara götürcem baksınlar bi sibob ayarı sora devam...
    Maşallah diyelim bir kurye ile konuşmuştum ayak üstü 140 binde motorunu sıfırlatmış şaşırdım valla innova gibi motor yok ya

Motosikleti
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah diyelim bir kurye ile konuşmuştum ayak üstü 140 binde motorunu sıfırlatmış şaşırdım valla innova gibi motor yok ya
    arkadaşlar motora bu sefer deneme amaçlı mineral 15w-50 shell yağ koydum perfprmans ve motor sesi çok güzel daha önce mineral yağ deneyen olmuşmuydu?

önceki innovamada castrol 15-50 mineral koymuştum (nadir bulunan bir yağ) fazla deneyemeden satmıştım motoru bakalım eksilme oranı ve yağ durumu 1000km sonra ne halde olacak

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motora bu sefer deneme amaçlı mineral 15w-50 shell yağ koydum perfprmans ve motor sesi çok güzel daha önce mineral yağ deneyen olmuşmuydu?

önceki innovamada castrol 15-50 mineral koymuştum (nadir bulunan bir yağ) fazla deneyemeden satmıştım motoru bakalım eksilme oranı ve yağ durumu 1000km sonra ne halde olacak
    Merhaba satoyama elf 10-60w deneyecektin vazgeçtin galiba... İnnovama Elf 10-60w ful sentetik yağ ile 400 km yol yaptım herhangi bir sorun yok vites geçişleri ve hızlanmalar güzel tavsiye ederim arkadaşlar.
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler