Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    satoyama , içimi rahatlattın, ben de benim motora mahsus bir ses diye üzülmüştüm... küçük viteste yüksek devire çıktığımda geliyor... 4. viteste hiç duymadım o zırıltıyı allaha şükür...

bu arada sesin sürdüğün 125 i miydi... artçı ile birçok kez 4. viteste yavaşladıktan sonra 40 kadar düşüp, sonra 3 e atmaya üşenip motoru tekrar 60-70 çıkardığım oldu hem de hiç boğmadan makineyi... sanki scooter gibi bir genişliği var 4. vitesin... yavaşla hızlan... pek fark etmiyor...

selamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı audiophile34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi büyüklerimiz belki kızacak ama affetsinler

Orj. Dunlop Latiklerimizle ne kadar yatabiliriz virajlarda? mesela gileria runnerların lastiği küçük fakat geniş lastik (bizimkilere göre) tabi - si de var çaptan kaybediyorlar bize göre, sanırım virajlara daha iyi girebilmelerinin diğer bir sebepleri de şasedeki mühendislik bizim şaseler bu konudada iyimi? sadece bir örnektir belki kıyaslamak ta saçma olabilir merakımdan soruyorum 90 - 110 arası yatsak yerde kalırmıyız yoksa doğrulabilirmiyiz? iyi forumlar...
    Ben herzaman şuna inanırım yatırmasını bilirsen her lastik yatar innovanın lastikleri ile çok rahat yatıyordum benim fren pedalı altı çiziklerden görünmüyordu neredeyse her virajda deyiyordu yere yani çok rahat yatıyor...ancak kuru parlak asfalta ve ıslak asfalta dikkat edin..

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben herzaman şuna inanırım yatırmasını bilirsen her lastik yatar innovanın lastikleri ile çok rahat yatıyordum benim fren pedalı altı çiziklerden görünmüyordu neredeyse her virajda deyiyordu yere yani çok rahat yatıyor...ancak kuru parlak asfalta ve ıslak asfalta dikkat edin..

Birde yağmurun ilk çiğselemeye başladığı zamanda
    HONDA

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    dunlop lastikler çok iyi yol tutuşa sahip, mesela kymco aktiv125 ile viraja girmeye tırsıyordum ama innova güven veriyor, sonuçta duro değil lastikler (benim arka lastik unili marka ön dunlop) innovaların viraj kabiliyetini orjinal lastik ölçüleri ve dunlop marka yumuşak hamurlu lastikleri çok fark ediyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam innovaların (bizimkiler öyle) kronik bir sorunu vardır oda ön kafa far grenazının zırıltısıdır, bazı motor devirlerinde bu titreşim o bölgeye ses yaptırır. bu yeni innovada varmı bilmem ama senin motordan ses geldiğini ve geleceğini sanmıyorum yağın kalitesizliği konusuna gelirsek evet yağdan çok farkediyor

shell vsx 15w-50 acilen tavsiye olunur (850gr)

bugün artçım ile şehir içi 75-80km kadar yaptık. artçı ile motorun düşük devir yüksek vites tork durumunu inceleme fırsatım oldu 4. vitesde düzde artçı ile 50km hızda tahminim 2500-4000rpm arası gayet iyi gitti bence şaşırdım

satoyama kardeşim gerçekten tavsiiye ettğin shell vsx 15w50 yağ muhteşem 1 çalışması kolaylaştı2.vitesler çok rahatladı bu yağın kalitesi gerçekten mükemmel bilgine vede yardım severliliğine çok teşekkür ediyorum

Motosikleti
    Alıntı innovacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satoyama kardeşim gerçekten tavsiiye ettğin shell vsx 15w50 yağ muhteşem 1 çalışması kolaylaştı2.vitesler çok rahatladı bu yağın kalitesi gerçekten mükemmel bilgine vede yardım severliliğine çok teşekkür ediyorum
    abi önemli değil

bugün eski maillerime bakarken aklıma kymco silkarın internet sitesinde kymco aktiv125 in güç ve yağ değerlerini gerçekten salladığı ve yanlış yazdığını bulduğum ve silkar yetkilisine yolladığım maili gördüm

kymco tr sitesinde aktiv125 için

7500rpm de 9hp beygir
    4000rpm de 9,3nm tork
    yazıyordu

ben aktiv125 aldıktan sonra bu değerleri hiç hissedemedim açıkcası ve taiwandaki sitesinden orj bilgileri içern PDF dökümanını indirdim birde ne göreyim

7500rpm de 6kw yani 8hp
    6000rpm de 8,5nm tork olarak görünüyor

bana gelen mail ile hatalarının yuvarlatmada kaynaklandığını söylediler ve haklı olduğumu söylediler ve şimdi ana sitede teknik bilgiler görünmüyor

sitedeki karşılatırma tablosu

http://www.kymco.com.tr/html/urunler...iv110/110.html

bana gelen mail

Sayın; satoyama
    Öncelikle Kymco markasını seçip, ürünümüzü kullanıyor olmanız ve teknik konulara olan ilginizden, dikkatinizden ötürü teşekkür ederiz.

KYMCO Global sitede motor gücü ile ilgili şu bilgi yer almaktadır; "MAX.HORSEPOWER ENGINE (ps/rpm) / kw(r/min) : 6.0/7500kw(r/min)" Buradaki 6.0 değeri kw cinsinden olup, 8.05 hp (Beygir gücü) ye tekabül etmektedir. Türkiye sitesinde bu değer bir üst rakama yuvarlatılıp 9 hp olarak yazılmıştır.

Tork ile ilgili olarak da; "MAX.TORQUE (kg.m/rpm) / N.m(r/min) : 8.5/6000N.m(r/min)" şeklinde bilgi yer almaktadır. Burada ise devir sayısında bir tapaj hatası yapılmış olup Türkiye sitesinde 6000 yerine sehven 4000 yazılmıştır.

Tavsiye ettiğimiz motor yağı ise SAE 15W-40 veya SAE 15W-50 dir.

Bilgilerinizi rica eder, kymco nuzu esenlikler dileriz.

Saygılarımızla.

RAMAZAN TOPDEMİR
    KYMCO S.S.H
    SİLKAR OTOMOTİV SAN.VE.TİC.A.Ş.
    0212 5679550
    www.kymco.com.tr
    info@kymco.com.tr
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

hoca01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 sibiar ikiyüzelli ar
    Herkese Adana'dan iyi akşamlar.Arkadaşlar!vidivodo'ya yeni çektiğim videomu attım.''innovamania01'' yazın aramaya ve izleyin(yarından itibaren izleyebilirsiniz,çünkü onaylanması gerekiyormuş.Ne diyelim;şimdiden iyi seyirler.

audiophile34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Vay vay vay teşekkür ederim bu iyi haber

Kim Haklı !!!

Selamın Aleyküm...

Bugün Honda'nın x bi bayisinden sipariş verdiğim lastiklerimi almaya gittim.
    Lastikler Honda logolu bantla sarılmış, teslim alacağım lastikleri aklıma geldi sorayım dedim;
    - Eski tarihli değildir değilmi? (Ben)
    - Nereden bilebirim. (Satıcı)
    - Peki Açıp bakayım ozaman sadece motoruma takmayayım?
    - Açsanda açmasanda sipariş verdin alacaksın
    - Nedemek alacaksın mecburmuyum almaya? size 1 senede Bin Lirayı geçen meblağda iş yaptırmışım yoldan geçen müşterimiyim bu mu müşteri memnuniyetiniz?
    - Sen başta söylemedinki ama bana?
    - Peki geçen sene Orj. Lastiklerinin elinizde olmadığını söylediniz ve dipnot düştünüz; başka biyerden alırken tarihine dikkat edin diye. Bunu bana söyleyen kişi siz olarak size güvenerek lastiğimi sipariş verdim bunda sorun ne?
    - Bakın ben bilemem hangi model lastik diye?
    - Modeli zaten belli ben üretim yılını soruyorum?
    - Tamam işte ben varyatör getiriyorum müşterimin bana varyatörün yeni modelini istiyorum demesi gibi bişiy sizinki
    - Bakın anlaşamayacağız, ozaman şöyle yapalım, ben parasını vereyim malı açayım, eğer eski tarihli ise rafınızda dursun bana yeni tarihli lastiğimi getirtin.
    - Ozaman 2 lastik parası ödemek zorunda kalırsınız
    - Nasıl yani? Saçmalık bu... Bakın ben bu lastiği getirttim ama açmadım...
    - Farketmez almak zorundasınız.
    - Nedemek almak zorundayım ya!! en kötü ihtimal kargo parasını veririm geri gönderirsiniz bu kadar basit!
    - Okadar basit değil Honda almayabiliyor bazen
    - Birazdan anlaşamazsak kargo parasını da vermeyeceğim!
    - Malı getirttiniz almak zorundasınız
    - Lanet olsun dedim askerliğim yaklaşıo zaman keybedeceğim alayım zaten bu yaz binicem dedim kendi kendime
    - Buyrun F...k kredi kartı taksit istiyorum
    - Bu saatte taksit yapamam bu markanın pos makinası yok
    - Yarın geleyim?
    - Tamam.

ve bana fırsat doğar şimdi sizce o mamülü alayımmı almayayımmı ?
    Honda bize tek çift lastik satarmı?
    Firmayı şikayet edeyimmi? bu arada innova lastikleri hondanın gebzedeki yerinde var ama bayilerin dünya ile alakaları olmadıkları için elimizde yok diyolar....

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ben olsam hayatta almam hacı abi
    gerekirse motora binmem gene almam böyle müşteri memnuniyetimi olurmuş saçmalık..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Kim Haklı !!!

Selamın Aleyküm...

Lastikler Honda logolu bantla sarılmış, teslim alacağım lastikleri aklıma geldi sorayım dedim;
    - Nedemek alacaksın mecburmuyum almaya? size 1 senede Bin Lirayı geçen meblağda iş yaptırmışım yoldan geçen müşterimiyim bu mu müşteri memnuniyetiniz?
    - Peki geçen sene Orj. Lastiklerinin elinizde olmadığını söylediniz ve dipnot düştünüz; başka biyerden alırken tarihine dikkat edin diye. Bunu bana söyleyen kişi siz olarak size güvenerek lastiğimi sipariş verdim bunda sorun ne?
    - Tamam işte ben varyatör getiriyorum müşterimin bana varyatörün yeni modelini istiyorum demesi gibi bişiy sizinki
    - Bakın anlaşamayacağız, ozaman şöyle yapalım, ben parasını vereyim malı açayım, eğer eski tarihli ise rafınızda dursun bana yeni tarihli lastiğimi getirtin.
    - Nedemek almak zorundayım ya!! en kötü ihtimal kargo parasını veririm geri gönderirsiniz bu kadar basit!
    - Lanet olsun dedim askerliğim yaklaşıo zaman keybedeceğim alayım zaten bu yaz binicem dedim kendi kendime
    - Yarın geleyim?
    - Tamam.

Firmayı şikayet edeyimmi? bu arada innova lastikleri hondanın gebzedeki yerinde var ama bayilerin dünya ile alakaları olmadıkları için elimizde yok diyolar....
    Bence alma lastikleri şerif 2009 bile olsa üretim tarihi 2010 dururken niye alasın bence servisin isminide söyle

Motosikleti
    peki bu lastikler orjinal innovanın dunlop lastiklerimi ?

marka ve ölçüler nedir?

hangi servis getirdi bunu?

fiyat nedir? (çifti)

olayı yorumlamak gerekirse:

kalasik türk satıcı mantığı yaptıkları terbiyesizlik müşteri herzaman haklıdır nedense bu bazı servisler yaz geldiği zaman kendini kral sanıyor sana tavsiyem eğer innovanın orjinal ölçülerdeki dunlop lastiğiyse 2009-2010 demeden al derim dunloplar taş gibidir

Buradaki vibrasyonun sebebi ne olabilir? Egsozdan geliyor gibi.
    http://www.youtube.com/watch?v=4OMH1NhdvTA

Bu da yeni bir video.
    http://www.youtube.com/watch?v=dIPTm-UB7Lk

peki bu lastikler orjinal innovanın dunlop lastiklerimi ?

marka ve ölçüler nedir?

hangi servis getirdi bunu?

fiyat nedir? (çifti)

olayı yorumlamak gerekirse:

kalasik türk satıcı mantığı yaptıkları terbiyesizlik müşteri herzaman haklıdır nedense bu bazı servisler yaz geldiği zaman kendini kral sanıyor sana tavsiyem eğer innovanın orjinal ölçülerdeki dunlop lastiğiyse 2009-2010 demeden al derim dunloplar taş gibidir

* Dunlop Ön 70x100x17 Arka 80x90x17
    * Anadolu Yakasında bir honda bayii
    * 150 TL. Ye tekabül ediyor.

Ya aslında sadece yazın ve kışın bir bölümü bineceğim ama ne olursa olsun orası Hondanın kurumsal bi bayii pazar tezgahından bile bi ürün aldığın zaman abla haftaya gel ben burdayım değiştireyim diyor ki ben paramı da istemiyorum ürünü değiştir diyorum neyse lastiği alacağım ama müşterilerine Devlet dairesi psikolojisini lanse etmelerine izin vermeyeceğim Honda Ana firmasına açıp şikayet edeceğim sanırım doğrusu bu.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Kim Haklı !!!

Selamın Aleyküm...

- Yarın geleyim?
    - Tamam.

Ben orada olmalıydım neden nedenesnaflığa bak
    Kardeşim sana tavsiyem, bir lastiğin ömrü üretim tarihinden itibaren 5 yıl süredir, gerçi bunlar naylon ama genede tarihine bak hiçbir şekilde zorunlu değilsin almaya zaten 5 yıldan fazla bir süre honda bu lastikleri rafında tutuyorsa bilgi ve tecrübesinden şüphe ederim çalışanların.......genede alıcam dersen lastikleri yanaklardan esnet dışa doğru çatlak varsa kesinlikle alma..

Motosikleti
    * Dunlop Ön 70x100x17 Arka 80x90x17
    * Anadolu Yakasında bir honda bayii
    * 150 TL. Ye tekabül ediyor.

Ya aslında sadece yazın ve kışın bir bölümü bineceğim ama ne olursa olsun orası Hondanın kurumsal bi bayii pazar tezgahından bile bi ürün aldığın zaman abla haftaya gel ben burdayım değiştireyim diyor ki ben paramı da istemiyorum ürünü değiştir diyorum neyse lastiği alacağım ama müşterilerine Devlet dairesi psikolojisini lanse etmelerine izin vermeyeceğim Honda Ana firmasına açıp şikayet edeceğim sanırım doğrusu bu.
    OOOOO arayıpta bulamadığımız orjinal lastikler

galiba innova125i gelince honda orjinal lastiklerinide getirtti artık! bizde burada yırtınıyoruz izmirlerden getirteceğiz diye, söylesene be abim burada var diye alıp taksan haberimiz yok

sana zahmet özel mesajdan hangi servis olduğunu ve tam rakamları yazabilirmisin ve ayrıca şunu merak ediyorum bu lastikler honda fabrikadan mı geliyormuş?

izmirden aldığımız fiyat ön:86 arka:65 bide kargosu var

Kardeşim sana tavsiyem, bir lastiğin ömrü üretim tarihinden itibaren 5 yıl süredir, gerçi bunlar naylon ama genede tarihine bak hiçbir şekilde zorunlu değilsin almaya zaten 5 yıldan fazla bir süre honda bu lastikleri rafında tutuyorsa bilgi ve tecrübesinden şüphe ederim çalışanların.......genede alıcam dersen lastikleri yanaklardan esnet dışa doğru çatlak varsa kesinlikle alma..

tamam baba çok teşekkür ederim bilgilerin için sağol bugün gidip alıcam nasıl olsa kışa kadar binicem motora ama hondayı aradım ana merkezi şikayeti dile getirdim bi ihtar çeksinlerde akılları başına gelsin...

Motosikleti
    muratım lastiklerin eski olduğunu sanmıyorum çünkü daha önce ne türkiyede ne hondada yoktu biliyorsun 3 yıldır harıl harıl arıyoruz ama daha önce beklemişse onu bilemem ama 2009 lastiğin bi zararı olmaz hele hele dunlop ise

OOOOO arayıpta bulamadığımız orjinal lastikler

galiba innova125i gelince honda orjinal lastiklerinide getirtti artık! bizde burada yırtınıyoruz izmirlerden getirteceğiz diye, söylesene be abim burada var diye alıp taksan haberimiz yok

sana zahmet özel mesajdan hangi servis olduğunu ve tam rakamları yazabilirmisin ve ayrıca şunu merak ediyorum bu lastikler honda fabrikadan mı geliyormuş?

izmirden aldığımız fiyat ön:86 arka:65 bide kargosu var
    evet dediğim fiyatlar geçen ana bayiden yazı geçmişler innova lastikleri bizde var gibisinden. ama çok garip koskoca dunlop türkiye distribütörü malı getirmiyor hondanın tekelinde... bu arada her bayiden bence temin edebilirsiniz bu konuyu kendilrine hatırlatın ana merkezle görüşsünler onlarda getirirler diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    İnnova 2007
    banada arka lastik lazım olmazsa bende sipariş geçicem
    [COLOR="Black"][B][I]Hep O Kıyamadıklarımız [/I][/B][/COLOR]
    [I][B][COLOR="Red"]Kıyar Bize..! [/COLOR][/B][/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler