Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    tolga can.. şu motora aldıgın günden beri bütün yaptıklarını inceledim helal olsun valla..motoru bastan aşagıya şekil yaptım
    tam benim kafadansın bende böle zırt pırt bişiler yaparım..yapıncada keyif alırımm..
    biraz ara verdim yoksa batacaktım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben de çok seviyorum böyle motoru değiştirmeyi ama ben öyle çıkartma falan filan aksesuar takmam, yedek parçaya boğarım motoru. Hergün uğruyorum bizim burdaki çinli motor yedek parçacısına. Adam beni görmekten sıkılmıyodur heralde peşin peşin ödüyorum aldıklarımı, dükkana girip boş çıktığım da neredeyse olmadı.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Tolgada bi motosiklet parası harcadı, ama fenada olmadı
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tolga can.. şu motora aldıgın günden beri bütün yaptıklarını inceledim helal olsun valla..motoru bastan aşagıya şekil yaptın.
    tam benim kafadansın bende böle zırt pırt bişiler yaparım..yapıncada keyif alırımm.. biraz ara verdim yoksa batacaktım
    Teşekkür ederim. Birileri böyle övünce insanın hoşuna gidiyor. hatta başka motor kullanıcısı olunca koltuk altlarım kabarıyor. utandırdınız
    Ben batma yolunda değilim. şuan dibe vurdum desem yeridir. Kaşıntı var bende. Navigasyon, Ön kafaya ufak ama hoş enduro cam el yapımı, birde sis far yapım aşamasında.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çok seviyorum böyle motoru değiştirmeyi ama ben öyle çıkartma falan filan aksesuar takmam, yedek parçaya boğarım motoru. Hergün uğruyorum bizim burdaki çinli motor yedek parçacısına. Adam beni görmekten sıkılmıyodur heralde peşin peşin ödüyorum aldıklarımı, dükkana girip boş çıktığım da neredeyse olmadı.
    Valla ben uğramak istemiyorum. uğradığım zamanda adamın yüzü gülüyor. Habire peşin çalışıyoruz. Aslında sticker pek sevmem. hatta hiç yapıştırmam.
    Ancak Cross motora geçtim diye mi oldu. bilmem. Sticker çakasım geldi. Şuan üstündekiler ideal. fazlası abartı olur. Cross motora sticker gidiyor.

Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolgada bi motosiklet parası harcadı, ama fenada olmadı
    Yok yaa o kadar da değil , Toplasan 1.000 TL yi geçmez.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Modisine subap ayarı yaptıran oldumu. Yada subap ayarı geliş olan varmı. Benim motor 1600 km de subap ayarı gerktiriyor. Devir biraz yukseltice motorda cırıltılı bi ses geliyo. Eski tok sesi yok suan...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gün bitmiyorki bende değişiklikler bitsin.
    52 lt cox (80 TL) marka çantamı, hem çok ses yapıyor. Hemde artçının koltuğunu kapatıyor diye değiştirdim. Artçının yeri azalınca artçı bana yapışıyor.
    Kız olunca sorun değilde, Erkek olunca insan hafif hafif terleyip, başka hayal dünyalarına dalıyor

35 lt kappa (160) marka çanta aldım. Hem yan kappa çantalarla uyumlu oldu. hem artçıya yer açıldı. Hemde ses kesildi. Bakalım siz bu değişikliği sevecek misiniz ?

http://f1208.hizliresim.com/10/8/bmhln.jpg
    http://d1208.hizliresim.com/10/8/bmhmq.jpg

Hazır masrafa girdim. Bari sakamoto grubuzun ablemini de beyaz yapayım. yan çatallara da reklam alayım dedim.
    Motor rengarenk ve canlı oldu. Bundan sonrası apaçi yada çingen işi olur.
    http://d1208.hizliresim.com/10/8/bmhmw.jpg
    http://d1208.hizliresim.com/10/8/bmhnc.jpg
    http://d1208.hizliresim.com/10/8/bmhnm.jpg
    Tolga merhabalar tekrardan senin bu masraf polemiğin ne zaman bitecek bilmiyorum ama bu hızla gidersen motoru satmak zorunda kalacan(masrafları karşılamak içi) benden sölemesi
    Ama şu bir gerçek hakikaten yazptığın her değişiklik bu motara süper yakışıyor bunuda es geçmemek lazım
    benmim kanaatim 2-3 ay motora masraf etme ekonomini toparla sonra tekrar devam edersin
    birazda biz masraf edelim motorlarımızada sende yorum yap olmazmı ((:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modisine subap ayarı yaptıran oldumu. Yada subap ayarı geliş olan varmı. Benim motor 1600 km de subap ayarı gerktiriyor. Devir biraz yukseltice motorda cırıltılı bi ses geliyo. Eski tok sesi yok suan...
    2700 km deyim. hiç bir ayar yaptırmadım. Tek kafama takılan geçen bir gezi yaptık. rampaları 2. vites ile bağırttırarak çıktım. Benzin çok yaktı. tek derdim o 10 lt ile 275 km gitti.
    Şu şırıltı sesi hiç bir zamanda gitmez. yıllar önce duymazdan gelmeye başlamıştım. şimdi umursamıyorum. unuttum bile.

Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga merhabalar tekrardan senin bu masraf polemiğin ne zaman bitecek bilmiyorum ama bu hızla gidersen motoru satmak zorunda kalacan(masrafları karşılamak içi) benden sölemesi
    Ama şu bir gerçek hakikaten yazptığın her değişiklik bu motara süper yakışıyor bunuda es geçmemek lazım
    benmim kanaatim 2-3 ay motora masraf etme ekonomini toparla sonra tekrar devam edersin
    Masraf işi motosikletin olmazsa olmazıdır. Daha navigasyon ve sis aydınlatma projemiz var. Çok yakında diyorum. Arge çalışmalarımız çok hızlı ilerliyor. farklı led çalışmalarına gidiyoruz.
    Masraf olsun. Aydınlatma işi olursa sizden ekmek yerim , piyasadan daha ucuza ve kaliteli sis farları, çakarları yolda diyorum.

Birazda biz yapalım diyorsunuz ama sayfa hep boş, kimsede hareket yok. masrafı geçtim.
    gezi yada etkinlik de yok. bari durduğu yerde şu motorun fotosunu çekin. bi değişiklik olsun yaaaa.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    tolga birde tekerleri degişip bu asfalt için olanlardan taktırsan varya
    şuanki şekil itibari ile on numara olur motor..
    enduro tarzı ben okadar dişli lastigi hiç sevmiom.tamam arazi için ana..
    şuan seninkine aksesuarlı motora o asfalt lastiklerini n takıldıgını bi an hayal ettimde dehşet olurdu..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Biz çok fazla çakıllı, topraklı yerlere girip çıkıyoruz.
    Arkadaşımda motoran xf 250 var. Cross lastikleri, asfalt tekere çevirdi. Yolda 10 numara ama toprak, asfalta geçenlerde girdi ve düştü.
    Bana da herkes cross lastik tak. Tozu dumana kat diyor. Ama ben lastiklerden memnunum. Hem yolda, hem arazide beni üzmedi. Enduro lastik en iyisi. benim fikrim
    Şehiriçi asfalt kullansam haklısın. Ancak kullanıma göre tercih etmek zorundayım.

Motosikleti
    x-treme max 150
    Gün bitmiyorki bende değişiklikler bitsin.
    52 lt cox (80 TL) marka çantamı, hem çok ses yapıyor. Hemde artçının koltuğunu kapatıyor diye değiştirdim. Artçının yeri azalınca artçı bana yapışıyor.
    Kız olunca sorun değilde, Erkek olunca insan hafif hafif terleyip, başka hayal dünyalarına dalıyor

35 lt kappa (160) marka çanta aldım. Hem yan kappa çantalarla uyumlu oldu. hem artçıya yer açıldı. Hemde ses kesildi. Bakalım siz bu değişikliği sevecek misiniz ?

http://f1208.hizliresim.com/10/8/bmhln.jpg
    http://d1208.hizliresim.com/10/8/bmhmq.jpg

Hazır masrafa girdim. Bari sakamoto grubuzun ablemini de beyaz yapayım. yan çatallara da reklam alayım dedim.
    Motor rengarenk ve canlı oldu. Bundan sonrası apaçi yada çingen işi olur.
    http://d1208.hizliresim.com/10/8/bmhmw.jpg
    http://d1208.hizliresim.com/10/8/bmhnc.jpg
    http://d1208.hizliresim.com/10/8/bmhnm.jpg

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben sana 15:32 de aynı yazıya cevap verdim
    ikinciye aynı yazı görünce bi an şaşırdım. Geleceği mi görüyorum dedim. yukarı çıktım kontrol ettim. yok geleceği görmemişim sen 2 kere yazmışsın.
    Yoksa sayısalı önceden bilir. Motoru Vstrom yapardık

Beyler bu mtv vergileri kaç ayda bir ôdeniyodu ? Motoru nisan da aldım, alırken ödedim ve bu mtv ile vize aynı şeymi? Maliye ye ödenen .

Motosikleti
    x-treme max 150
    Ben sana 15:32 de aynı yazıya cevap verdim
    ikinciye aynı yazı görünce bi an şaşırdım. Geleceği mi görüyorum dedim. yukarı çıktım kontrol ettim. yok geleceği görmemişim sen 2 kere yazmışsın.
    Tolga Can kusuruma bakma dediğim gibi internette sorun var şirketin sürekli kesiliyor yada çok geç bağlanıyor

iş çıkışı gideyim diyorum dağa bayıra ama hergün bu niyete uyanıyorum akşam oluyor iş yerinden geç çıkıyorum hayal kırıklığı birde 8 de hanıma servislik yapıyorum işten al eve götür.
    anlayacağın Tolga hergün hayal kırıklığı yaşıyorum yaaw ama h.sonuna kalmadan çıkacam karanlıkta olsa çıkacam uleeeen (:

Motosikleti
    x-treme max 150
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu mtv vergileri kaç ayda bir ôdeniyodu ? Motoru nisan da aldım, alırken ödedim ve bu mtv ile vize aynı şeymi? Maliye ye ödenen .
    6 ayda bi ödenir maliyeye ödenen ücret ya ceza yada vergidir başka bir ödemesi yoktur.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    bu konuda genel bir bilgi vereyim

MTV Motorlu Taşıtlar Vergisi yıllık ödenir birinci ve ikinci taksit olarak (ocak-temmuz) ödemeden trafiğe çıkarsın.
    Zorunlu Trafik Sigortası Yıllık yaptırılır.Adı üstünde ZORUNLU , yani yaptırılmazsa trafikte kullanamazsın, özel şirketlere yaptırırsın.
    Periyodik araç muayenesi Trafiğe çıkan motorlu ve motorsuz araçların, teknik yeterliliklerinin muayene edilmesidir.İki veya üç tekerlekli araçlar ve bu araçların her türlü römorkları, ilk üç yaş ve sonrası her iki yılda bir muayene edilmelidir.
    Tolga Can bunu beğendi.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Motora zorunlu trafik sigortası, vergi ve ceza haricinde ödeme yapılmaz. Vergiler her 6 ayda birdir. motoru 5. ayda alırsan. hem 1. hem 2. yarı vergiyi ödersin
    Mehmet mumtaz en güzel açıklamayı yapmış.

Tolga Can kusuruma bakma dediğim gibi internette sorun var şirketin sürekli kesiliyor yada çok geç bağlanıyor
    iş çıkışı gideyim diyorum dağa bayıra ama hergün bu niyete uyanıyorum akşam oluyor iş yerinden geç çıkıyorum hayal kırıklığı birde 8 de hanıma servislik yapıyorum işten al eve götür.
    anlayacağın Tolga hergün hayal kırıklığı yaşıyorum yaaw ama h.sonuna kalmadan çıkacam karanlıkta olsa çıkacam uleeeen (:
    Olsun be dostum. geç olsun. güç olmasın. Ramazandan sonra da gezersin. Bende çoğu zaman yatıştayım.
    Arkadaşlar hiç bir yere gitmiyor. evde malak gibi yatıyoruz. Bunlar gezi yapıyor. Ben mesaiye kalıyorum. İstifa edesim geliyor ama el mecbur gün gelecek diyorum

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    Merhaba,
    Ben de motorumun ilk fotoğrafını koyayım istedim.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hayırlı olsun kardeşim. Allah kaza bela vermesin.
    imza kısmına bi ad soyad memleket yazsanız. ne güzel tanışıp kaynaşacaz ya belli değil.
    Artık bol bol gezi fotosu paylaşırsın. bende kendimi yanlız hissetmem

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    Hayırlı olsun kardeşim. Allah kaza bela vermesin.
    imza kısmına bi ad soyad memleket yazsanız. ne güzel tanışıp kaynaşacaz ya belli değil.
    Artık bol bol gezi fotosu paylaşırsın. bende kendimi yanlız hissetmem
    Teşekkür ederim Tolga. Adım Sinan, İstanbul - Ümraniye'deyim. Yakın zaman içerisinde Şile-Ağva turu yapma niyetimiz var. Gerçi 2 kişiyiz sadece, grup sayılmayız. Bu arada el korumalarını 100TL'ye aldım. Kutu içerisinde ayrıca kışın takılması için rüzgar koruması da çıktı. Merak eden arkadaşların bilgisine.

Aklımdayken sorayım; motosikletin rengi siyah olarak geçiyor. Fakat plastik aksam üzerinde kırmızı ve değişik çıkartmalar mevcut. Motorun ruhsattaki renk bilgisini bu plastik aksamlar mı belirliyor? Yani ben plastik aksamın üzerindeki tüm çıkartmaları söküp veya aksamı komple siyaha boyatıp, üzerine farklı renkte desenler yapıştırsam, ruhsata bu şekilde işlemek mi gerekir? Acaba motorun ruhsattaki rengini belirleyen sadece metal aksam üzerindeki renk mi? Ayrıca mondial yazısı gitsin istiyorum. Bunu başaranlar yordamlarını anlatsa çok sevinirim. Bana tabelacıya git, plastiğin üzerine uygun etiket yapar onlar her türlü dediler.

Motosikleti
    mondial x-treme max
    Alıntı madsky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca mondial yazısı gitsin istiyorum. Bunu başaranlar yordamlarını anlatsa çok sevinirim
    Öncelikle Hayırlı Olsun Kardeş Allah Kaza Bela Vermesin
    Bende Mondi Yazısı Ve Kırmızı Yapıştırmaları Sevmedim
    Yazı Ve Kırmızı Stickerlerin Üstüne 1-2 Dakika Saç Kurutma Makinasıyla Sıcak Hava Tuttum
    Sonra Tırnakla Ucundan Tutup Çektim
    Ardından Kalan Birkaç Yapışkan İzinide Mazotlu Bezle Temizledim
    23.Sayfada Var Simsiyah Olarak Resmi
    Gelelim Ruhsat Ve Renk Konusuna
    Bende Granaj Takımını Boyatıcam İçin Araştırdım Biraz
    Boyattıktan Sonra İlla Ruhsata İşletmek Gerekmiş
    Yok Sen Sadece Mondial Yazısını Ve Kırmızı Stickerleri Çıkartıp
    Kendi Zevkince Yazı-Arma-Sticker Yapıştıracaksan
    Bunun Ruhsata İlla İşletilmek Zorunda Olunduğunu Zannetmem
    Nasip Olursa Bugün Boyatıcam Ben Dün Bıraktım Motoru Boyacıya
    Jant Ve Grenajları Turuncuya Boyatmayı Düşünüyorum
    Boyacının Yanına Varınca Belki Renk Tercihim Değişe Bilir
    Jant Ve Grenaj Boyama Aşamasını Adım Adım Resimleyip Paylaşırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)