Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    aslında amörtisörün orjinal rengi sarı olur zaten, bunlar niye boyamışlar ki siyaha.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yahu Tolga bey, sorunlar önemli değil diyorsunuz ama bir yandan da sürekli şikayet ediyorsunuz Motorunuz güzel diyor birsürü insan, bırakın da biraz nazar payı olsun

Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında amörtisörün orjinal rengi sarı olur zaten, bunlar niye boyamışlar ki siyaha.
    Adam durdu durdu buraya yazdı yaa... Söyle bakalım sence niye boyamışlar
    #sürenadam

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Adam durdu durdu buraya yazdı yaa... Söyle bakalım sence niye boyamışlar [/QUOTE]

kardeş al şu motorunu da forumu rahat bırak artık

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motoru bir alayım, foruma dönen ahan da böyle olsun =
    #sürenadam

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bir alayım, foruma dönen ahan da böyle olsun =

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tolga can motorun çok hoş olmuş o mondial yazısını bende bişeyle kapatmak istiyorum .
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tolga can motorun çok hoş olmuş o mondial yazısını bende bişeyle kapatmak istiyorum .
    full mesaide olduğum için çok acele ettim. Yan grenajları siyaha kaplatım. Üstüne monster etiketi çakacaktım. Acele edince etiketin boyu da yetmedi. M harfi dışarda kaldı.
    Gerçi orayı küçük kırmızı parçalarla kapatırım. sanırım 2. ye iş yapmak hoşuma gidiyor. Bugün motosiklet alarmını takmaya niyetlendim.

Yahu Tolga bey, sorunlar önemli değil diyorsunuz ama bir yandan da sürekli şikayet ediyorsunuz Motorunuz güzel diyor birsürü insan, bırakın da biraz nazar payı olsun
    Burası kullanıcı bilgi başlığı değil mi ? Hep översem yada sadece gezi fotosu paylaşırsam ne kıymeti kalır.
    Sen kahvede karıların hepsi aynı bıdı bıdı diyipte eve gidip sevişmeyen gördün mü Döverimde severimde söverimde mal benim kardeşim
    Sede bir tane al, birazda senden dinleyelim. Gerçi ferrari gibi sınırlı sayıda özel yapıyorlar

Bugün alarmı takayım dedim. Hazır soket koltuğun altında göremedim. Bir soket vardı ama girişler uymuyor. O yüzden Crosscu Çılgın Sedat Ustamı bekliyorum.
    iş yerimizde kendisi bakımcı ve elektrikçidir. Motor ile ilgili tüm işleri ona yaptırıyoruz. Adam işinin ehli, iyi ki varsın sedat abi
    Makinayı ameliyata hazırladım. Ustamın keyfini bekliyorum

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 10:08 ----------

Usta geldi ama firmanın preshanesin de arıza olduğundan öğleden sonra bizimle ilgilenecek. Bizde boş durmayalım.
    Sökelim motoru bari Kendi kendime sök. Resimle paylaş yapayım. :D
    Öncelikle Ampulu değiştirdim ama fotolamadım Taktıktan sonra aklıma geldi. Zaten ampul fotosunu alsan ne olur değil mi
    Üzerine Philips HS1 35-35w sarı ampul vardı. Kısalar patladığı için yerine oto ampulu H4 P43T 35-35W sarı ampul taktım.Fiyat : 2.50 TL Bizimkiler 3 tırnaklı oluyor bilmeyenlerin bilgisine...

Can sıkıntısına hava filtresini hava tutayım dedim ama o kadar pis çıkmadı. Tabii bu temizlenmiş hali

---------- Post added at 11:47 ---------- Previous post was at 11:06 ----------

Koltuk altında motor için hazır alarm soketi yok galiba, bir soket var. sarı yuvarlak içinde olan, ancak tırnaklar uymuyor.
    Ustamın hala işi bitmedi. Bende bir yandan mondial'in elektirik şemasını arıyorum. Elimde garanti belgesi var. Ama o kadar kaliteli basım ki okumakta zorluk çekiyorum.
    Çok teşekkürler mondial. O kadar gereksiz yazılar cillop gibi net, elektirik şemasında yazılar ve karakterler biribirine girmiş. Ölçü aletini de dışarı emanet verdik.
    Şimdi akşama kadar alarm takmak için bekleriz. Neyse alarm işi biter ve düzgün çalışırsa. Alarm marka ve modelini bir de bağlantı fotosunu paylaşırım.
    En azından siz benim kadar cebelleşmezsiniz. Tak fişi bitir işi olur. Kameralı gözlük geldi. Bugün bol bol kayıt alıp, yarın sizlerle paylaşırım duygu ve düşüncelerimi.
    Türkiyede 90 Tl ile 250 TL arasında satıyorlar. e-bay ' de 30 TL kargo dahil arkadaşlar. Ben adapazarı gümrükten kara listeyim. Zamanında çok al sat yaptım.
    Gümrükcü ile papaz olduk. ebayden hesabı olan ve alacak olanlar en az 5 adet alsın. burdaki arkadaşlarla paylaşırız. Acele etmeyin. Önce bir test edeyim.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    aman tolgam soket o ugrasma ama
    yanlıslıkla her iki tarafta aynı fiş koymuslar
    benimkide öyleydi aynı renk aynı renge gelecek sekilde bagladı usta kes yapıstır sök fişin birini ötekine sok hepsi olur
    sana tavsiyem birde uzaktan mars kablosunu baglama trafikte kumanda cepte cantada basılırsa cızzzzzz olur oda kötü olur
    hem mantıksız da
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Merhaba Cem ;
    Sustalı kumanda aldığımdan anahtarlık ve kumanda bir arada olacak, kumandanın anahtarını kullanıcam. Cebimde ve çantada kalması imkansız. Hep kontakta dik kalacak
    Bu arada işin ehli ve profesyoneli birinden yardım aldım. Motorun tesisat işleri onsan sorulur. Elektirikçi ve elektronik yazılımcı Sedat AKYAMAN abim.
    Alarmın nasıl bağlanacağını fotoğrafladım. Sizde tek başınıza yapabilirsiniz. teşekküre gerek yok model linki aşağıda, buyrun resim ve video
    Link : http://www.hepsiburada.com/Liste/car...9254#Gorseller
    Resimler ;

Video ;
    http://www.youtube.com/watch?v=ddRj5...ature=youtu.be
    iyi seyirler
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Elinize saglık Tolga.
    ben sehir dısındayım,kara kızımdan uzaktayım.
    dönüşte insallah bol bol paylasımlarda bulunucam o zamana kadar saglıcakla kalın...
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    inşallah cem, görüşmek üzere.
    Bugün firma kapalı olduğundan kafam rahat her işe el atıyorum.
    Evet arkadaşlar beklenen ana gelindi. Kameralı gözlüğü test ettim. Hiç bir boka yaramaz. Neden ?
    Çekim kalitesi fiyatına göre çok iyi. Türkiyede 80 TL ile 154 TL satılıyor. ebayde 30 TL

Sebebi : Kafada kask yokken takabilirsiniz. Çünkü yanları çok kalın. Kask ile birlikte kullanamıyorsunuz. O kadar zorlamama rağmen
    sesli kayıt özelliği var. Kask olmadan çok hışırtılı oluyor. Oda sinir bozucu bir durum. Keşke kask ile birlikte olsaydı. Gözlük içinde kaskın süngerlerine hasar vermem

Bir çok farklı kaskta denedim. Ancak gözlük ile kaskı aynı anda kullanamadım. Allahtan arkadaş benden önce davrandı da benim param yanmadı
    Bu arada benim ölü mondialin 30 sn çıktığı hız videosu 90 km - bir 15 sn de aynı hızda gidince 100 km görüyor.
    daha önceden 90 yerine 100 km görüyordu. 110 zorluyordum. Acilen servisle görüşmem lazım. Cumayı iple çekiyorum.

Video :
    http://www.youtube.com/watch?v=OrcCH...ature=youtu.be

Ürünün özellikleri :
    Teknik Özellikler :

-UV 400 Polaroid lens
    -Micro SD kart desteği (max. 16GB)
    -Hafıza: 4 Gb Video formatı: AVI
    -Resim formatı: JPEG
    -3 farklı kayıt seçeneği: Video&ses kaydı, fotoğraf çekme, ses kaydı
    -Kayıt modu: Hafıza dolana veya manuel olarak kapatılana kadar sürekli kayıt
    -PC arabirimi: USB1.1&2.0
    -Bilgisayarın USB portundan şarj edilebilme özelliği
    -Eş zamanlı renkli video ve ses kaydı
    -Video ve resim dosyasında kayıt tarihini gösterme özelliği
    -Pil: 220mAh/3.7V Li-ion şarj edilebilir pil
    -İşletim Sistemi: Windows 2000/XP/Vista
    -Boyut: 188x105x85mm
    -Net ağırlık: 48g
    -Video Çözünürlük: 720x480 pixel Avi Format
    -Resim Çözünürlük: 3264x2448 pixel Jpeg Format
    -Şarj Süresi: 2 saat
    -Kayıt Süresi: Tam Şarj ile 120 dakika
    -Şarj: USB

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Bugun fırsat bulup biraz gezdim. Üseli cavak cukurkeslik köyülerinin orman yollarında 45 km giderek Aslankoy yoluna cıktım. 3 dere gecişi yaptım fakat yalnız oldugum için kaliteli bir video cekemdim. Telefon tepe lambası aparatı ile gogsumun uzerin bablamıştım ama asagıya kaymış kaliteli bir video kaydı olmamış

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Yagmur suyu yolu yarmış ve devamındada buyuk yıkıntıya sebep olmus. Asagıya bir dusersen kurtulus yok.

5 dk mola

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Geldigim yolu bir bölümünün tepeden gorunusu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

30 haziran pazar günü ögleden sonra kısmet olursa Tarsus karabucak ormanı ve tarsusdaki croos pistine bitmeyi düşünüyorummm... Haberleşmek isteyen olursa. 0546 411 4480.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Gezi raporu:
    Yaklaşık 45 km lik orman yolu. 3 dere gecişi. 2 kez düşme. Belediyenin yeni düzenlmekte oldugu parkta tırmana esnasında yusak zeminde denge kaybederek düşme... Tırmandıgım orman yolunun devamının olmaması ve kayalıklı dar alnda donus esnasında düşme.. Motor yuksek ayagım zor yere degiyooo. Beleyi park alanında merdiven iniş cıkışları... İlk önce bayagı tırmışdım ama ilki olunca ikinci üçüncü kolay oluyor.. Merdiven cıkışı arka lastigin ömründen ömür alıyo. Benden soylemesi..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Gezi iyi olmuş. Canım çekti vallahi.
    Düşüp kalkmalar önemli değil. Bu motorların yapılış amacı o zaten. Düşsede büyük hasar olmuyor. Parçalar ucuz bir kere.
    Daha düşecek kadar büyük actionlara girişmedim. Ancak ufak ufak engebeli yollara girip çıkıyorum. Haftasonu gelsede bir an önce tozu dumana katsam.
    Paylaşım için teşekkürler. Devamını bekliyorum.

Motosikleti
    X-Treme MAX
    okanın dedıgıne gore motordan memnun degılmıssın tolga bey :d

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Cem ;
    Sustalı kumanda aldığımdan anahtarlık ve kumanda bir arada olacak, kumandanın anahtarını kullanıcam. Cebimde ve çantada kalması imkansız. Hep kontakta dik kalacak
    Bu arada işin ehli ve profesyoneli birinden yardım aldım. Motorun tesisat işleri onsan sorulur. Elektirikçi ve elektronik yazılımcı Sedat AKYAMAN abim.
    Alarmın nasıl bağlanacağını fotoğrafladım. Sizde tek başınıza yapabilirsiniz. teşekküre gerek yok model linki aşağıda, buyrun resim ve video

Video ;
    http://www.youtube.com/watch?v=ddRj5...ature=youtu.be
    iyi seyirler
    çok güzel paylaşım olmuş eline sağlık, moddialin ne mühendisi ne işçisi ne müdürü senin ilgilendiğin kadar ilgilenmiyordur motorlarıyla, helal olsun Tolga

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Gözlüğün ebay linki varsa verebilir misin?
    #sürenadam

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler bu gün tolga nın motoru yakından gördüm gerçekten şikayet ettiği kadar var kaç aylık bilmiyorum ama boyaları dökülmüş şase lerde paslanmalar mevcut
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Arkadaşlar Mondial bu kafayla giderse sadece motoru sattıgı kar payı ile kalır. Garinti, bakım vs gibi sonrası işlemlerden bi beklentisi olmasın. Kimse motorun garantisi var oynamıyayım demiyor. Ben CBF150 ye alarm taktırdıgımda servis bana sadece Aku garanti dısı kalır demişti. Onuda sorun etmeden taktırmıştım. Ama goruyorumki mondi de oyle degil. Ek yaptırdıgın her işlemde motor komple garanti dışı kalıyor sanırım. TalgaCan senin garanti iş ne oldu şimdi. Devam ediyormu garantin...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    mondial motora alarm için soket koyuyor..
    neden garanti dışı kalsın..
    adam boşuboşunamı koyuyor soketi oraya

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı enver54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okanın dedıgıne gore motordan memnun degılmıssın tolga bey :d
    Ya sen , Bu fiyata bu motordan memnunum, ben detaycı adamım, herkesin işini doğru yapmasını isterim.
    Bir şey satılıyorsa, bir şey üretiliyorsa, bunun arkasında durulmalı, iyileştirmeler yapılmaldır. haksız mıyım.

Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel paylaşım olmuş eline sağlık, moddialin ne mühendisi ne işçisi ne müdürü senin ilgilendiğin kadar ilgilenmiyordur motorlarıyla, helal olsun Tolga
    Mondial'in insan kaynaklarına başvuracağım. En azından kullanan birini işe alsınlar

Gözlüğün ebay linki varsa verebilir misin?
    Elbette buyur ;
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_trks...asses&_sacat=0

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu gün tolga nın motoru yakından gördüm gerçekten şikayet ettiği kadar var kaç aylık bilmiyorum ama boyaları dökülmüş şase lerde paslanmalar mevcut
    Daha 2 aylık, Motoru ıslak bırakmamak lazım. Boyaları dökülmüş derken yerden yere de vurma
    Sadece çamurluk altında boya dökülmesi var. Amartisörlerde solma, onun haricinde ağır kusur yok. Ya insan en azından stickler güzelmiş der
    Benzin döküp yaktırcaksın motoru

Buda düğünden fotoğraf, ben yokum ama motorum görev başında :D
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...ml#post2734505

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Arkadaş kimse motora binmiyor mu ? Yada interneti mi iptal ettirdiniz topluca
    Nerde bu xtreme max kullanıcıları, hiç yoktan bi foto paylaşın, şurdayken burdayken diye, başlık biraz canlansın. Haftada bir yazı yazıyoruz.
    Motoru sattırım bana ybr yada apache aldıracaksınız

Bende motoru yavaş yavaş çingen motoruna çeviriyorum
    İT sticker'ı aldım. yapıştırdım. Sizce çok mu abartılı durdu. Yoksa yerinde mi olmuş. Korkmayın daha da başka bir şey yapıştırmam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)