Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla plakayı bayi cıkardı o evrakları görmedim bile bana kopyasıda verilmedi neyse isterse has çinli olsun ama benim olsun
    zaten benim
    sorun yok bence yani
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla plakayı bayi cıkardı o evrakları görmedim bile bana kopyasıda verilmedi neyse isterse has çinli olsun ama benim olsun
    zaten benim
    sorun yok bence yani
    O evrakların sizde kalması gerekiyor aslında, sorun soruşturun. İlerde bazı trafik işlemlerinde gerekebilir.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Bugunlerde izindeyim fakat asırı sıcakardan dolayı bir yere cıkasım gelmiyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Telefonu ayarlayıp bir iki atalayış yaptım. Yakalayabildigim kadar.

Uploaded with ImageShack.us

Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Rapor 0 :
    Merhaba Arkadaşlar;
    uzun bir süredir yoktum. Kardeşimin düğünü nedeni ile smk poyrazlar festivalini de kaçırdım.
    Sonrasında bir gün yağmur, sıcak derken tatil bitiyor. 10 gün iznim vardı. hiç bir yere gidemeden evde bitiriyorum.
    En azından çakmaklığı takayım dedim ama Abimizin annesi rahatsızlanmış. Burdan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. takamadık.
    Motora arkalık için demir büktürüyorum. Demir bükücü abimizin de işleri yoğun, git gel helak olduk. Bugün yarın inşallah bitecek.
    Aynı zamanda kendisi egzozcu, bir yandan egzozu değiştirsem mi diyorum. Bir yandan da ne gereği var diyorum. kararsızım.
    İnşallah bu haftasonu aksilik olmazsa düzcede festivalde olacağım. Gelen olursa tanışmak isterim. şimdilik bu kadar. Kalın sağlıcakla.

akalin fotolar yine süper, Gölete motoru yıkamak için girdin galiba

Gezgin33@ senden başka şu motorun ayağını yerden kesen yok galiba.

Dün mondial servisine gittim. İlk defa mondial xtreme kullanıcısı biri ile karşılaştım. şikayetler aynı, şıkırtı her motorda olur diyorlar ama kimi yiyorlar.
    Fatih ayaz arkaşımız baya bi atlamış zıplamış, tek teker show da yaptı ama video ya kayıt aklımıza bile gelmedi neyse bir daha kine artık.
    Kendisi karasudan geldi. Yemek yedik, Biraz motor için alışveriş yaptık. Biraz da şehir içi turladık ayrıldık. Keşke zaman olsaydı da bir serdivan tepesi yapsaydık :(
    Bunlar buluşma anından kareler ;

Fatih'in amasitörler sürekli güneşde kaldığından fazla yanmış. sapsarı olursa eğer daha iyi duracaktır.
    Birde fatih sürekli kumda deniz kenarında olduğundan böyle olmuş olabilir. Sinyallerin içi ledlerde pas tutmuş. Biraz pasaklı çıktı fatih

2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Ben bu amasitörleri zımparalasam her yerini sarı haline getiremem mi ? :D

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    amortisörler kelepceler kaymasın diye tırtıklı. zımpara olmaz ama belki selulozik yada normal tiner ile siyah boya cıkartılabilir

tolga sen ön kelepceden amortisörleri alcaltmıssın, arka ne durumda ? bende alcaltabilirim, ayağım tam bassın die. çok öne eğik olmadı dimi yani sürerken, yarış motorları gibi
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    CBF-150
    X-treme Max 150 ile fazla yuksek atlama yapıp yere biraz sert düserseniz yada agırlıklı olarak ön teker üzerine inerseniz amartisor korumalıgı ön camurluga carpıyor.

Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisörler kelepceler kaymasın diye tırtıklı. zımpara olmaz ama belki selulozik yada normal tiner ile siyah boya cıkartılabilir
    tolga sen ön kelepceden amortisörleri alcaltmıssın, arka ne durumda ? bende alcaltabilirim, ayağım tam bassın die. çok öne eğik olmadı dimi yani sürerken, yarış motorları gibi
    Arka biraz dik durumda , benim için sorun yok.

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X-treme Max 150 ile fazla yuksek atlama yapıp yere biraz sert düserseniz yada agırlıklı olarak ön teker üzerine inerseniz amartisor korumalıgı ön camurluga carpıyor.
    Bak o noktadaki ezik benimde dikkatimi çekmişti. Amasitörlerdki yan koruma kapaklarının üstü nasıl ezilir diye merak etmiştim.
    Demek çok atlayıp zıplamaktan oluyor. neyse sağlık olsun. bende tak diye ses geliyor. neresi vuruyor diyorum
    Buda bizim düzce şimşirli festivalinden; herkes 300-500 yaparken biz derede hardcore yapıyorduk. ve öğrendik ki bu motorla, bu lastikle olmaz

Önce doğada meditasyon yapıyoruz

Ardından kalpleri yumuşatıyoruz

Birazın ötesinde zorladım ama tekerler tutunmada sıfır. Zaten çok riskli buldum bu işi

Yavaş gitme yarışında herkesi yenen arkadaşa fark attık.
    Ancak fazla özgüven ve artislikten dolayı kazanmama 1 sn kala ayağım yere değdi. Gazlayıp gitsem bile kazanırdım.
    Ne oluyorsa bu artislikteen oluyor arkadaş

Daha fazla resim ve bilgi için sayfama beklerim
    https://www.facebook.com/tckulakci
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka biraz dik durumda , benim için sorun yok.

Bak o noktadaki ezik benimde dikkatimi çekmişti. Amasitörlerdki yan koruma kapaklarının üstü nasıl ezilir diye merak etmiştim.
    Demek çok atlayıp zıplamaktan oluyor. neyse sağlık olsun. bende tak diye ses geliyor. neresi vuruyor diyorum
    Buda bizim düzce şimşirli festivalinden; herkes 300-500 yaparken biz derede hardcore yapıyorduk. ve öğrendik ki bu motorla, bu lastikle olmaz

Önce doğada meditasyon yapıyoruz
    http://d1207.hizliresim.com/z/j/9s7f6.jpg

Ardından kalpleri yumuşatıyoruz
    http://d1207.hizliresim.com/z/j/9s7fh.jpg

Birazın ötesinde zorladım ama tekerler tutunmada sıfır. Zaten çok riskli buldum bu işi
    http://d1207.hizliresim.com/z/j/9s7gr.jpg
    http://d1207.hizliresim.com/z/j/9s7hu.jpg
    http://d1207.hizliresim.com/z/j/9s7j9.jpg

Yavaş gitme yarışında herkesi yenen arkadaşa fark attık.
    Ancak fazla özgüven ve artislikten dolayı kazanmama 1 sn kala ayağım yere değdi. Gazlayıp gitsem bile kazanırdım.
    Ne oluyorsa bu artislikteen oluyor arkadaş
    http://f1207.hizliresim.com/z/j/9s7jn.jpg
    http://f1207.hizliresim.com/z/j/9s7l1.jpg

Daha fazla resim ve bilgi için sayfama beklerim
    https://www.facebook.com/tckulakci
    Guzel paylaşımlar için tesekkürler. Fotoları sadece facede bırakma. Burada da Xtreme Max ile gezi başlıgı acıp paylaşırsan seviniriz. Ayrıca sitede biraz klasımız olur..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    No problemo, facede 209 resim var. 3-5 adet günün anlamı olan resim koydum. Kotalıyım o yüzden her yere bol bol resim atamıyorum malesef
    Sadece 2-3 tane xtreme olsak demene bile gerek kalmadan gezi sayfasında açardım ama her telden türden motor var aramızda
    3-5 paylaşıyoruz işte.

---------- Post added at 17:54 ---------- Previous post was at 16:03 ----------

Bu arada çanta yapımını paylaşmayı unutmuştum. Ben paylaşıyım.
    Çantayı parça demir yada başka motorun arkalığı şeklinde yapmayı düşünüyordum.
    Ancak bir arkadaşım demir büktürerek yaptırınca benimde hoşuma gitti. bende yaptırdım. biraz tuzlu oldu ama sağlam oldu.
    Arka, yan çanta, kuyruk altı ve kuyruk üstü koruma demiri toplam 250 TL evet yanlış duymadınız, istediğiniz kadar yuh çekebilirsiniz

Bunlarda son görüntüler.
    Çantayı da maşallah en büyük boy seçmişim.
    içine tulum, sandalye, bir dünya giysi, yiyecek, içecek, yol kitleri vs her şeyi aldı

gezgin_33 bunu beğendi.

Geçen hafta bodrum da gördüm motorcuda bizim motorların amasitörleri sarı olarak satılıyo artık altın sarısı yapmışlar yakışmış ama .

Motosikleti
    CBF-150
    Tolga can canta demirin gercekten guzel olmuş. Buna yan cantaları da takabilirsin...

Günaydın beyler, kısa far patladı benimde bu arada dün arkadaşın hyo ya bindim çok garip geldi. croostan inip ss ye binmek ama süper hyo gerçekten hayranlığım dahada arttı hyo ya :D kısmetse önümüzdeki sezon hyo ya geçicem .

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta bodrum da gördüm motorcuda bizim motorların amasitörleri sarı olarak satılıyo artık altın sarısı yapmışlar yakışmış ama .
    Amasitörleri sarı yapmaları iyi de, diğer hataları da düzeltmişler mi bari ?
    şu şıkırtı sesi kadar insanı rahatsız eden bir şey yok. Motoru derede yolda zorladıktan sonra tekrar eski performansına geri döndü. tabiri cayiz ise nefesi açıldı.

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tolga can canta demirin gercekten guzel olmuş. Buna yan cantaları da takabilirsin...
    Saol. Çanta demiri 250, Çanta 75 TL mal oldu. Çanta sudan ucuz oldu. Cox marka. içide hangar gibi. aslında yan çantalara gerek yok ama hafif ıvır zıvır için olabilir.
    Bir yandan da motoru daha kaslı gösterir diye düşünüyorum.

1 numara gibi heybe çanta düşünmüyorum. 2 gibi ince ve uzun olursa rüzgar etkilemez diye düşünüyorum. 3. biraz büyük gelir gibi ama neyse motorcuda bakarız artık.
    Sizce hangisi daha uygun olur. fikrinizi almak isterim.

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amasitörleri sarı yapmaları iyi de, diğer hataları da düzeltmişler mi bari ?
    şu şıkırtı sesi kadar insanı rahatsız eden bir şey yok. Motoru derede yolda zorladıktan sonra tekrar eski performansına geri döndü. tabiri cayiz ise nefesi açıldı.

Saol. Çanta demiri 250, Çanta 75 TL mal oldu. Çanta sudan ucuz oldu. Cox marka. içide hangar gibi. aslında yan çantalara gerek yok ama hafif ıvır zıvır için olabilir.
    Bir yandan da motoru daha kaslı gösterir diye düşünüyorum.

1 numara gibi heybe çanta düşünmüyorum. 2 gibi ince ve uzun olursa rüzgar etkilemez diye düşünüyorum. 3. biraz büyük gelir gibi ama neyse motorcuda bakarız artık.
    Sizce hangisi daha uygun olur. fikrinizi almak isterim.
    http://d1207.hizliresim.com/z/k/9t1cr.jpg
    2 numara Cok uygun... Cok yerinde bir karar olur. Yaylara falan kamp kurmak istediginde ihtiyacın olan bircok malzemeyi rahatlıkla taşırsın. Birde bence bagaj hacmin nekadar genis olursa insan okadar cok sey almak istiyor yanına. Aldıgı bazı seyleri hiç kullanmıyor bile.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    aynen katılıyorum. 2 numarayı bende sevdim. çok uygun. kola su yiyecek içecek ezilcek türü şeyleri koymak için uygun. arka sepette herşey allak pullak oluyor.
    uygun fiyatta bulursam almayı düşünüyorum.

amortisörlerdeki siyahlığı bende çıkarmayı denedim fakat tinerler bi işe yaramadı bilginize...

Alıntı akalin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisörlerdeki siyahlığı bende çıkarmayı denedim fakat tinerler bi işe yaramadı bilginize...
    Ne biçim boya atmışlar biz çıkaramıyoz kendi kendine yarım yamalak çıkıyo ulan mondial

Beyler far ayarı yapayım dedim bilinçsizce elimi soktum içeriye farın arka kısmında plastik var oraya bastırdım yukarı aşağı yaptım dumanlar çıktı . Kontağı kapadım tekrar açtım ilk ışık az yandı uzunlar normal çalıştı tekrar aç kapa yaptım bu sefer hîç bişey çalışmıyo komple elektrik aksamını yaktım galiba . Sizin fikirleriniz nelerdir? durduk yere iş açtım başıma ya

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    dostum hemen karamsarlıga düşme
    akünün oraya, ana sigortaya bak, bir de kafa granajını sök altındaki, yani farın arkasındaki plastiğin altındaki kablolara bakıver bastırırken kısa devre yapmıs olabilirler
    insallah önemli birsey degildir gecmiş olsun
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)