Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı JohanBay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.. Ben bu motoru düşünüyorum ama bazı çekincelerim oldu. Mesela yakıt göstergesinin olmaması.. Nerden ve nasıl anlıcam yakıtımın fazlasıyla azaldığını?
    Hesap , kitap mantığı ile yapacaksın.
    Olmadı. vanayı ana tanka çevir. Benzin bitince yedeğe geçersin. O zaman bittiğini anlarsın Yedek benzinlede doğru benzinliğe
    Satın aldığım yer 100 km 3 litre yaktığını söyledi. İş yerinde bir abimizde aldı. haftasonu gezmesinde 11 lt benzin koydum dedi. Şaşırdım. 10 lt yazıyor sitesinde. taşmada olmamış.
    5 kere düşmüş. Çoğunda da atladım aşağıya dedi Motorun sağlamlığı gözümde 1 numara daha büyüdü

Kullanan arkadaşlar bu motora extra bir koruma takmalı mıyız ? nerelerine ne ilave edebilirim. ilk defa cross sahibi oluyorum.
    Bunları da al diyeceğiniz ne var bu motor için. Ayaklık pek hoşuma gitmedi. çok dik ve çok altta kalıyor ona bir el atacağım galiba.
    cevaplarınızı bekliyorum.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Hafta sonu biraz arazi demenesi yaptım. Motor Bekledigimden daha torklu cıktı. İlk arazi ve ilk düşüsümü yaptıl. Arka Firen pedalı ve gidon hafif egildi. Ben motoru ekintaş dan aldım. Yeni model YBR 125in koruma demirini uydurup taktılar. Bu ragemen arazide ilk düşmemde arka firen pedalı hafif egildi. Pedalıda gidonu da kendim tekrar düzelttim. Fakat gidonu biraz daha duzeltmem gerekecek sanırım. İlk fırsatta foto ve video yuklemeye calışacam.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Nasıl düştün, nereye düştün de gidon ve pedal yamuldu.
    Fren pedalı bu kadar kötü mü ? Bugün satın aldım. Bende artık haftasonu deneyeceğim.
    İnşallah sağı solu dökülmez.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Toprak yıgının uzerinden gecerken gerektigi kadar hızlı degildim. atlama mesafeme gore yavas oldugum için ön teker uzerine dusus yaptım ve dengemi kaybedip gidon üzerinden saga dogru sagruldum. Motor da sag tarafa dogru dustu. Yavas bir dusus oldugunu soyleyemem.Daha yavas olupta atlamak yerine normal bir yamac inişi gibi olsaydı dusmeyecektim. Veya biraz daha hızlı olup iki teker uzerine yaterli bir atlama yapabilseydim... Malzeme kalite fena degil Boya kalitesi daha iyi olabilirdi.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

evet boya kalitesi düşük biraz

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toprak yıgının uzerinden gecerken gerektigi kadar hızlı degildim. atlama mesafeme gore yavas oldugum için ön teker uzerine dusus yaptım ve dengemi kaybedip gidon üzerinden saga dogru sagruldum. Motor da sag tarafa dogru dustu. Yavas bir dusus oldugunu soyleyemem.Daha yavas olupta atlamak yerine normal bir yamac inişi gibi olsaydı dusmeyecektim. Veya biraz daha hızlı olup iki teker uzerine yaterli bir atlama yapabilseydim... Malzeme kalite fena degil Boya kalitesi daha iyi olabilirdi.
    Anladım. Aranızda çamurluk değiştiren oldu mu arkadaşlar. Bi abimiz ağzım burnum çamur oldu. Çamurluk çok kötü dedi. değiştirenler ne tavsiye eder.
    Kask, elçik koruma ve çamurluk alacağım. Bugüne özel ilk fotoğrafı. tüm işlemler bitti. iş yerime getirdim. inşallah haftasonu tepineceğiz.

bende x treme max almayı düşünüyorum fakat hic vitesli motor kullanmadım mondial 50 cc scooter kullandım 3 sene acaba zorluk ceker miyim kullanmada birde motorun sesi nasıl tatmin verici bi ses var mi

yedek benzin deposu fazla götürmüyo pek güvenmeyin

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yedek benzin deposu fazla götürmüyo pek güvenmeyin
    Aynen katılıyorum. Yedek 30 km götürüyor.
    Uzun kısa far düğmesi çok dandik. bazen içerde kalıyor.
    Koltuk sökülüyor mu ? Bayiye sormadım. Sökmek için sağına soluna baktım ama açmak için ne yapmak gerekiyor.
    Zorlayıpda elimde de kalsın istemem. Söken var mı arkadaşlar.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    öncelikle yan kapakları cıkartacaksın ikisini de ama cıkartırken dikllatli olman gerek en önünde ve en sonunda iki tane plastik tırnak var onları kırmamak için zaten orta alt kısımda da bir tek alyan baslı civata tutuyor kapakları, sonra koltugun orta kesiminde iki tarafta iki civata var onları cıkar altlarında beyaz koltuk plastiği olanlar civataları söktükten sonra koltugu geriye kaydırıp cıkartıyorsun

uzun kısa far düğmesi sökülüp az bişey yaglanırsa sorun cözülür sanırım olmadı pecete ucuna sıva yag damlatıp kenar yollarını yaglayabilirsin
    yada servise baktırabilirsin
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yan kapakları sadece birer civata mı tutuyo ? titreşimden gevşer kapaklar düşer gider valla.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan kapakları sadece birer civata mı tutuyo ? titreşimden gevşer kapaklar düşer gider valla.
    Yahu 0'ı 3,5 olan bir motor işte, niye bukadar şaşırdınız?
    #sürenadam

Motosikleti
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu 0'ı 3,5 olan bir motor işte, niye bukadar şaşırdınız?
    Valla benim motorun sıfırı 1.5 ama yan kapakları ikişer civata tutuyo ondan şaşırdım gerçi karenaj kalitesi berbat ötesi ama olsun.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    cross alacak olsam kesinlikle bu motoru alırdım tipi çok hoşuma gitti.
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    Bence cross 200'lük altı arazide şişer sıkıntı verir, motor rahat ve serin çalışamaz sıklıkla subab ayarı ister.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar motorları eleştiriyoruz, eleştirilecek çok yanları var ancak unuttuğumuz TEMEL bir nokta var. Bu çinliler sayesinde insanlar çeşit çeşit motorlara binmeye, çeşitli tarzda sürüşleri gerçekleştirmeye başladı. Arazide takılmak çok kolay oldu artık. Bakın 3,500 TL ye 0 km motor alıyorsunuz. Ve diğer çinliler için de geçerli bu. Birazda bu açıdan değerlendirmek lazım. Eğer çinliler bu sektöre girmeseydi TR de motosiklet sektörü hala yerlerde sürünüyor olurdu emin olun. En basitinden bizim hiç yapamadığımız bir şeyi adamlar SÜRÜYLEN! yapıyorlar

Ben kubaya da çok kızıyordum, neden 6vitesli, su soğutmalı, 19kw! gücündeki modeli getirmediler diye. Ama kendilerine göre iyi bir tercih yaptılar ve daha güçsüz olan daha ucuz olan motoru getirip çok sayıda sattılar. Alan herkes de memnun. O fiyata o performans çok iyi diyorlar. Bugüne kadar kaç tane fiyat/performansı iyi japon gördünüz?? Belli bir fiyatın üzerinde belki evet, ama uygun fiyatlı motor seçeneğini bize sunduğu için Çinlilere nekadar teşekkür etsek azdır diyorum. Geriye sadece motorlara iyi bakmak, duyarlı kullanıcı olmak kalıyor...

Bunları öylesine yazdım, genel olarak yani. Kimseye laf attığım felan yok, yanlış anlaşılmasın
    Tolga Can, KeaSH-07, alijian ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    #sürenadam

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Bende isterdim 15000 tl ye wr250 almayı ama eldeki imkanlarla alınabilecek en iyi tercih bu idi üstelik pesin fiyatına 12 taksit. ne yapsaydım elin hurdaya cıkmaya canı kalmamıs japon motorunu alıp ben mi ugrassaydım. ne olur arazide 5 mtre ucmamda düz giderim ama giderim, syanur arkadasın dediği gibi keyfime bakar gezerim ayaklarım yerden kesilmiş olur
    alijian bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

@syanur haklı japon motorların fiyatı çinliler varken böyleyse . Çinliler piyasada yokken düşünemiyorum ama kaliteli motorlar üretiyo keratalar :D

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Motorlarınız kaç km'ye geldi. Ayrıca titreşimde bir değişiklik oldu mu. Artçı konforu iyi gibi duruyor. Deneyen oldu mu hiç.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    motorum 1250km civarında, titresim neredeyse yok gibi beni hiç rahatsız etmedi bugune kadar
    Hep kısa mesafelerde artcılı seyahet ettim sikayet eden olmadı daha
    uzun yolda nasıl olur bilemiyorum
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)