Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Modialin beyaz modeli yok diye biliyorum. CBF 150 de bile boya sıkıntısı yasayan vardı. Siyah boyanın altından mavi cıkmıştı.. Ama bu oyle bişi debil. Dogrudan boya soyuluyor ve beyaz plastik yuzeyi cıkıyor... Ayrıca ön camurlugu garantiden degiştirmek yerine bana usta öasrafını odesin ben gidip servisde iyi bir boya attıkayım. Degiştirilen parcanın boya kalitesi de aynı oplursa neye yarar...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Her 100 motordan birinde belki boya sorunu olur. Sağında solunda ufak bir dökülme.
    5 motoruz 5 inde de boya sorunu var. Çok kötü boya atmışlar. Parça değişse ne olur. Gelen de aynı bok olacak. Zaten boya dökülürse, Komple sanayide siyaha boyatırım.
    Mondial yazılarını sökmeye yer arıyorum zaten. Üstüne monster çaktım ama komple mondialden arındırırım.

İş yerindeki bir motora sehpa takmıştık. Bizimkilere de sehpa olur mu diye düşünürken altına bir bakayım dedim.
    Motorun altında 4 adet delik mevcut. sanırım bizimkilere de ayaklık takılıyor. Doğru ise ben sehpa (ikili ayaklık) alıp takacağım.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    arkadaslar merhaba
    enver kardesim cok cok gecmiş olsun cana olacagına mala gelsin
    bendeki durumlarda şöyle arkadaslar:

1-subab sesine care bulamadım, cok da sıkmak istemiyorum subap kesme vurma olmasın diye ama cırıldama var.
    2-benimde ekzos ısı kalkanının vidaları bir hafta içinde düşmüştü, bende aynı vidalar ile saglama aldırdım,
    3-boya konusun da bir sorun yasamadım belki sürekli musluk suyu ile yıkamamdan olabilir, basınclı suyla sadece 2-3 defa yıkandı
    4-ilk bakım zamanında vites bos ışıgı takılı kalmıstı, servis düzeltti, şimdide ısık komple sonmüştü, servise gittim bu sefer soketi cıkmış. ilk sorun neden oldu bilmiyorum.
    5-o alttaki baglantı yerleri benimde dikkatimi cekmişti, ben motor muhafaza takılır diye düşünmüştüm bir ara kalın sac dan muhafaza olayına girmeyi düşünüyorum
    6-bagaj demiri gercekten güzel olmus en kısa zamanda bende yapıcam, ama bakalım ne zaman fırsat bulabilecem
    7-Tolga, ben ilk bakıma ben sadece 12 TL yag parası vermiştim senden baya cok almıslar

yetkili servislere iyice gıcık olmaya basladım, ilgi sıfır bilgi ehhh idare eder ... vs
    bir usta ile görüştüm (adana da ki apachi yarıslarına motor hazırlayan, iyi ve köklü bir usta)
    motoru modifiye etmeyi düşümüyorum işcilik dahil 750 tl civarı kaba hesap yaptı, 50.000 km de garanti kullanırsın diyor, zaten orta halli bişey yaptıracam uç nokta degil, sonra rektefe olur sanırım

*200 lük silindir
    *200 lük üst kapak
    *200 lük itecekler
    *200 lük balansörlü krank
    *200 lük yag pompası
    *200 lük ekzantrik
    *200 lük conta takımı
    vs...
    ne lazımsa tam anlamıyla 200 cc olacak
    bakalım nasıl olacak
    azygos bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

hsn01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz ETZ 251 / 1991
    merhaba crosscular ve cem abi .. Hadi inşallah istediğin performansı alırsın.. Yalnız sonra sıkıntı yaşama gibi bir durum olmaz inşallah ?
    cenkito bunu beğendi.
    Listen to Your Heart

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sizin mondialler aslında beyaz olan bir modeldir bizimkilerde alırken siyah olsun demişlerdir maaliyet artmasın diyede kalite düşük yapıldıysa ondan böle soyuluyor olabilir
    Tam üstüne bastın bu motorlar beyazmış normalde motor tamircisi bir arkadaş dedi bana

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    C€m Kardeş;
    Bende daha tanzikli su vurmadım. Bahçe hortumu ile yıkıyorum.
    Alt koruma olayını Süpercross yapmadığım için gerek duymuyorum. Küçük dereden, orta derece tepelerden zıplıyoruz. Büyük taş kaya olan yerlere girmiyoruz.
    O yüzden ayaklık (sehpa) takınca motoru park ettiğimde daha yüksek ve heybetli durur diye düşündüm.
    Benim tekerde patladı ama iç lastik yenilendi. Eskisine yama yaptırıp yedek olarak aldım. 40 TL iç lastik olsa, 50 TL yağ ve bakım ücreti bizim buralarda aynı :(
    200 cc olması sana kaç hp yada kw kazandıracak merak ettim.

Gezgin33 kardeşimizin topcase den yola çıkarak bende yapacağım. Ancak ben yanlarada çanta düşünüyorum. Enduro gibi olsun.
    Hatta ön tarafa uzun cam düşünüyorum ama daha uygulama yolunda değiliz
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Tolga valla ölçüm filan yapılmamıs ama sana su kadarını söyleyeyim 125 likten devşirme 200 cc motorda yaklasık 80kg luk sürücü debriyaj ve ara gaz vermeden 2 .vitesde gaza yüklendiğinde motor patinaja düşüyor
    190 civarı da son hız diyorlar. dedim ya adamlar profesyonel olarak yarısıyorlar

---------- Post added at 07:50 ---------- Previous post was at 07:15 ----------

Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde ön çamurluğun altındaki boya kalktı . Göstergenin oradakide ve bir süpriz daha ön amatîsörün siyah olan boyaları kalktı sarımsı renk çıkmaya başladı .
    TCS yalnız degilsin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...88592367/detay

göz atarken bunu gördüm bu motorunda amortisörler sararmıs

sarımsı da cok sırıtmıyor dogrusu. göze pek batmıyor
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Motor bittiğinde inşallah istediğin gibi olur. Ben Max'i ilk başlarda çok sevmiştim ama yavaş yavaş soğuyorum.
    Dün motoru tanzikli su ile yıkadım. Alt çamurluktaki boyalarda bende kalktı. birde Buji mi ıslandı yoksa benzine su mu karıştı bilmiyorum. Benzine karıştıysada yapacakları kapağın ta aq diyorum.
    Buji anahtarım olmadığı için bujiyi söküp kurutamadım. Üzerine hava tuttum. Bu sefer çalıştı ama rolentide pıtı pıtı gaz verir vermez stop ediyor. inşallah bujidendir diyorum.
    Benzine su karıştıysa çık işin içinden çıkabilirsen tamda yeni fullemiştim. bujiyi sökmek için arkadaşı bekliyorum. Onda anahtar var. en kısa zamanda anahtar almak lazım.
    Benimde amortisörler biri bakır rengi biri siyah, ben umarsamıyorum. çalışması daha önemli ama mondial mi bu saatten sonra tövbe diyorum. Satarsam ne kralını yapsalar bile almam.
    Mondial tam bir rezalet, başkada söze gerek yok. Aldıkları mühendislerin kafası bizim kadar bassaydı böyle küfür yiyip üretim durdurmazlardı.
    Şeytan diyor aç telefonu ana-bacı kay kapat. Ama elime bir şey geçmez. Açanda malak biri olacak zaten, her gün standart küfür yiyorduk. Artık alışmıştır.

Sağ taraftaki sinyale de su kaçtı. içerden buğu yaptı. Bembeyaz oldu. Artık küfür etmiyorum.
    Sadece gittiğim her yerde mondial'i yerin dibine sokacağım. En dandik çinliyi alsak başımıza böyle sorunlar açmazdı.
    Aslında toplu halde mahkemeye verip, motorları geri iade etmek lazım. Düşünen olursa katılmaktan onur duyarım.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

sinyale su girmesi o kadar önemli degil ısı tahliyesi içindir sanırım havalandırma var galiba bende de oldu sonra kendiliğinden kurudu

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/443/grnt056.jpg/
    http://img204.imageshack.us/img204/9400/grnt050uf.jpg
    http://imageshack.us/photo/my-images/204/grnt050uf.jpg/

depo kapagı için buldugum çözüm
    önce scooter iç lastiğinden halka kesip depo kapagının iç kısmındaki mevcut plastiğin altına soktum fakat benzinle temas edince deforme oldu sündü eridi
    bende kola şişesinden aynı ölçülerde halkalar kesip tekrar yerlestirdim yani bugun yerlestirecem. benzin onuda eritemez ya

---------- Post added at 14:03 ---------- Previous post was at 14:00 ----------

iç cap 3.8 mm dış çap 5.5 mm

---------- Post added at 15:31 ---------- Previous post was at 14:03 ----------

iç çap 38 mm dış çap 55 mm yanlış yazmısım
    hsn01 bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bugün arkadaş geldi. Motoru komple parçaladık.

Varan 1 : Bujiyi söktük. iyice temizleyip, zımparaladım. Sonra iç kısmına hava tuttum. Bastım marşa rolantide çalışıyor, gaz verince stop ediyor.

Varan 2 : Boş bir bidon bulup tüm benzini boşalttık. Ondan sonra iş yerinde çim kesme makinası için alınmış olan benzini denedik. Bastık marşa rolantide çalışıyor. Gaz verince stop ediyor.

Çalış ulan ÇALIŞŞŞŞŞŞ

Varan 3 : Motora girip çıkan tüm boruları sökmeye başladık. Bu arada söküp takarken, hangi boru ne işe yarıyor öğrenmiş olduk.

Panpam Adem kardeş benzin boşaltırken, tamir yaparken bir an olsun ağzından sigarasını düşermedi Allah razı olsun. Mondial bizi yaktı ya, oda mondiali yakacak

Aşağıda görüldüğü gibi cikleyi aşağı yukarı oynattıkça kelebekte haraket ediyor. Sorun kelebeğin kapalı kalmasıymış. Bir kaç kere parmak attık alıştı.
    Ondan sonra ver çoşkuyu kolonlara yaptık. Şimdilik sorun yok. Aklınızda bulunsun. En azından benim gibi bir saat kara kara düşünmezsiniz.
    10 dk söker düzeltir yola devam edersiniz

Aşağıdaki resimde A sol taraftaki kelebeğe bağlantı yeri boruyu sadece kelepçe tutuyor. Extra bir şey sökmeye kalkmayın. Ben iskelete varana kadar parçaladım.
    Sağ taraftaki motora bağlı demir boru ise şuan yazarken aklıma gelmiyor. 2 yada 3. vitesle abanırken birden gazı bıraktığınızda pata pata sesi çıkartan yer.
    Eğer o kısmı söküp arasına malzeme koyarsanız ses kesiliyor bilginize. Benim arkadaş çok fazla öksürüyor diye sesi kesti. Bilgi bilgidir.

Hazır el atmışım benim işim biter mi hiç. yakında tamirhanede açarım.
    Paslanmaz metal parça kestim. MAtkapla iki delik açıp. Farları öne doğru eğdim. Sonra parçayı her iki taraftan vida ile fara ve kafaya sabitledim.
    Önceden alt kısmı vida tutuyordu. Üst tırnaklar vidaya dayalı idi. Örnek Öncesi ve sonrası

Öncesi ;

Sonrası ;

Bugün acayip yoruldum. O kadar uğraştım. Söktüm. Parçaladım. Şu arka çanta aparatını yapamadım.
    Artık onuda başka bir zaman yaparım inşallah. Bu gidişle bende tamirhane açacağım. Zaten çakma ustalarda benden fazla bir şey bilmiyordur

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

çamurluk içi hiç dikkatimi cekmemişti bugun dikkat ettim rengi silikleşmiş beyaza çalmış ama kalıp halinde soyulma yok.
    sağ amortisörde de sararma var
    birde yan kapakları sökmüştüm takarken arka tutamak demirine sürmüşüm onlarında altı beyaz cıkmıstı.
    motor ve yürür aksam sorun yaratmadıktan sonra rengin bence önemi yok
    kaliteli bir sprey boya 5 TL civarında. ben halen motorumu seviyorum, herseye ragmen...

---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

Tolga bu arada adını hatırlayamadıgın yer katalitik konvertor, egzoz geri dönüşüm baglantısı
    azygos bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Amortisörlerin ikiside bakır rengi yada sarı olsa sorun değil. Biri bakır rengi biri siyah ata konmuş kelebek gibi bu nedir ?
    Benim içinde yürüyen aksam önemli ama dün onuda gördük. Tamam ufak tefek sorunlar ama insanın canını sıkıyor işte.
    Çamurluğun altına tanzikli su vurursan eğer nasıl soyuluyor görmüş olursun. Motoran250 de konvertor egzosun üstünden gidiyor. Arkadaş arayı kapatınca patlamalar kesildi.
    Arada bir pata pata yapması benim hoşuma gidiyor.

Bu arada yağ değişimi ve kelebek bakımından sonra motor iyice boğuldu. Servise götürüp gözlerine sokasım geldi.
    Önceden kısa sürede 100 km rahat görüyordum. şimdi ise 80 km sabit kalıyor. Belli bir mesafeden sonra yavaş yavaş yükseliyor. 95 de kalıyor. UYUZZ OLDUM

---------- Post added at 09:01 ---------- Previous post was at 08:57 ----------

Bu arada farda kısaların patladığını söylemeyi unuttum. Beyaz florasan ampul takmayı düşünüyorum. Aranızda takan oldu mu H4 dedikleri ampulden. ?
    Bujide alacağım. Mondial buji içime sinmedi. Hatta yedek olarak avadanlığa sallarım.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Tolgacan ot biçme motorlarına yaglı benzin kullanılır. İki zamanlı oldugu için. Bizim motorlar yaglı benzinide yakar ama performans düser. Bujiler kurum yapar... Ben motoru alırken ekintasda iki tene vardı. Birini ben aşdım digerinin ön amartisorude anyı sekildeydi. Biri siyah digeri sarı idi. Durduk yere motoru neden soktunuz tolgacan onu anlamadım
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Çim kesme makinasından benzin çekmedik be abicim.
    Benzin petrol ofisinden alınmıştı. 95 oktan yağsız. üst yazıları okumadın mı ?
    Motoru c.tesi yıkadım. Akşamı çalışmadı. Sonra buji ıslanmıştır diye düşündüm ama bujiyi anahtarım olmadığı için sökemedim.
    Pazar günü bujiyi söktüm. Temizledim. buji deliğine hava bile vurduk. taktık çalışmadı. Acaba dedik benzinde mi sorun var. Yıkarken su mu aldı içine dedik.
    Benzini boşalttık. Sonra yeni benzin aldık. koyduk yine olmadı. Sağını solunu söküp sorun nerde bulmaya çalıştık. Hemde hiç sökmemiştim. merak ettim. Nerde ne var diye
    Olay bundan ibaret.... Ama serviste konulan yağdan memnun değilim. Kısa süre sonra arkadaşla ortaklaşa Castrol yağ alıp yağı bölüşeceğiz. Onun km doldurmasını bekliyorum. rodajda kendisi

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Tolga zaten senin karburatör C resminde cok kirli gözüküyor o kadar yaglı kirli olmaması gerek.
    motorun bogulması karburator hava rolanti yada iğne ayarından da olabilir, iyi anlayan birine baktırıver düzelir.
    birde kelebek gene takılıyor olabilir onada kesin çözüm lazım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    C resmindeki yer evet çok pis, silince çıkıyor. 500 km fark etmiştim. Ama yağdan, tozdandır diye düşünüp önemsemedim.
    Hangi ayardan olabilir bilemiyorum ama çok kötü performans düşüklüğü var. Daha atak motordu sütçü beygiri gibi oldu.
    Zaten yazdığım gibi bujiyi temizleyip yerine taktıktan sonra rolentide çalıştı ama gaz verince boğulup stop ediyordu.
    Benzini değiştirdim yine rolentide çalışıyor ancak gaz verince boğulup stop ediyordu. Bizde keleğe baktım kapalı duruyor. elle hafif dokunduk aç kapa oldu.
    Sonra verdik gazı çalışmaya başladı. ,Ancak performans düşüklüğünün bunla alakası yok. yağdan sonra oldu. Şimdi motor boğulmuyor ama performans kaybını hissediyorum. Kalkışlarda, tırmanışta
    Tekrar bakıma servise gideceğim. Ancak arkadaş izinde olduğundan 15 gün full çalışmam gerek.
    6 temmuzda izine olacağım. O zaman servise veririm. Hem yeni yağ alır gözümün önünde değiştirmelerini isterim. Bakarım nasıl bakım yapıyorlar diye.
    Önereceğiniz buji var mıdır. Birde florasan ampul yapan varsa önerilere açığım :D

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Bende florasan ampul takmayı düşüyorum fakat su sıralar motora haftada bir kere yıkamalık zaman ayırabiliyorum, yoksa kuba KB150 9 dan devsirme korkuluk demiri,far yükseklik ayarına çözüm bulmaya, internetten aldıgım ama daha toplamaya fırsat bulamadıgım power led sis lambası parcalarına,arka kuyruktaki plakalıgı ve aydınlatmasını iptal etmeye bir türlü zaman ayıramıyorum,arka çamurluk sallandıkca ses yapıyor pıtı pıtı diye. maddi sıkıntım olmasa modifiye olayınada girecem ...vs vs yapmak istediğim cok sey var ama bakacaz bakalım
    depo kapagına yaptıgım uygulama işe yarıyor denemeni öneririm sıcak havalarda buharlasan benzinin kokusu da azalacaktır
    ama fiyatına göre alınabilecek en iyi model oldugu kanısındayım halen umarım fikrimi degiştirmez
    sökünce keske kelebegin oynar noktalarına yag sürseydin daha saglıklı olurdu

---------- Post added at 11:00 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

birde uygun bir ön camurluk almam lazım yagmurlu asfaltta tüm camur aynen yüzümde, üstümde.
    bir ara onu da halletmem gerek

---------- Post added at 11:05 ---------- Previous post was at 11:00 ----------

Düşündükce cıkıyor eksikler
    Frenler bana zayıf geldi belki ilerde celik fren hortumlarınıda listeme eklerim
    Sonra yeme yanında yat
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Korkuluk uyuyormu bari ?
    Plakalıktan gelen ses kuyruğa çok yakın olmasından olabilir. Ben plakayı biraz eğdim. Ses kesildi sende aynısını bir denesene, başka sorun ise bilemem.
    Benzin kokusu kaskı üstüne koyunca oluyor. Oda kaskın içi kokuyor. kötüüüü :( Kelebek yağlanır sorun değil. Bir vida tutuyor sadece, tekrar sökülebilir. Yağ alıp getirmeye üşendim sıcaktan
    Çamur olayı gerçekten kötü, bende hafif yerler ıslakken kullandım. KAfamda kask yoktu. Benzinlikten eve 100 mt geldim ağzım burnum çamur oldu. güzel atıyor.
    Frenler hissedilir derecede değil ne yazıkki sert basınca da kayıyor. Ben zaten ön ve arka birlikte kullanıyorum.
    Bu arada motora çakmak soketi bakıyorum. 2 adet buldum hangisini alsam diye düşünüyorum.
    1-http://www.marintekstore.com/?catId=43&pId=1118
    2-http://www.tekneyatmalzemeleri.net/?urun-3321-CAKMAK-SOKETi-paslanmaz-celik-kaucuk-kapakcikli.html
    Neden soket derseniz, hem telefonu şarj etmek için, hem şişme yatak şişirmek için, hemde tekere hava basmak için 300 psı minikomprosör aldım
    13 TL hiç bir şey değil. Bozulsada pek koymaz sanırım. iş görsün yeter.
    http://www.hepsiburada.com/liste/rot...77&SKU=OTROTA2

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    bence alacaksan ucuz olanı al aynı işi oda görürdenedin mi bari kompresörü 2001 yılında ben de buna benzer biseyi praktiker den almıstım lazım olunca baktım calısmıyor kaldırıp atmıstım. araba lastiğini şişirmeye gücü yetmemişti cunku
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Benim için çakmaklık su geçirmez ve paslanmaz olsun yeter. Arkadaş bir yerden almıştı. Bende işe gelsin diye bekliyorum aynı modelden sipariş geçeceğim.
    Cuma günü arabada komprosörü denemiştik. Güzel hava veriyor. Motor tekerini yada araba tekerini taş gibi yapmaz ama pompa ile aynı işi görür.
    Gideceğin yere kadar sana hava sağlar. Bunda amaç pompa ile vücudu yormamak aga, sosyete hesabı benzinlikte yine basarız havayı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)