Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Acil durumdan ötürü satılık Inazuma. Şehir dışından gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...98648697/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Inazuma ya allianzdan 780 lira fiyat aldım. Muafiyet yok,hersey var(deprem sel vs vs ) ,kapalı garaj yok, mini onarim ve yol yardım var lakin anahtarla caldirmada kuruş para yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Yazmayı unuttum,dün antalyali olanlar bilir, yalım(faLez park) parka yakında ki bir binaya fuel oil ikmali sırasında yere yağ akmış, gece karanlığında virajda geç fark ettim ama cok geçti düştüm, bende ekipman vardı hicbirsey olmadı. Yalnız koruma demiri sayesinde sadece topuz, fren maneti, on siperlik çatladi ve camurlugun ucundaki çizikle kurtuldum, sonra camurluga kafayi taktim , öğrendim ki çok çok pahalı (600 lira) -daha önceki motorum cbr 220 liraydı.Baktım motor beyaz siritiyor çizik(çatlak yok sadece üstte minik bir doku kaybı var ) , yağlı boya ve 2 numara ince fircayla üstten boyadım acaba sakıncası olur mu hatta kat kat boya atınca kaba doku kaybıni bile doldurdu :D Evet belli oluyor ama en azından gözüme batmiyor ve Damgalı eşek gibi görünmüyor

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    geçmiş olsun .bende rutuş yaptım fırcaya biraz akçalı sürdüm ve nokta kondurdum :D ben hariç kimse bilmiyor ama yağlı boya ile ne kadar sağlıklı bilemem.cana değilde mala gelsin önemi hiç yok

Motosikleti
    MT-07
    Rutuş ihtiyacınız için oto bayacılara renk koduna göre 50-100 ml yaptırabilirsiniz diye düşünüyorum.

Arkadaşlar inazuma ile şehirler arası yol alırken tapagaz giden oldumu örneğin 200 km boyunca, bu tip uzun süre tapagaz durumlarında motor zarar görürmü?
    Ben suzukinin uzun süre tapagaz gidince motor zarar görmesin diye inazumayı hem beygir olarak hemde devir olarak düşük yaptığını düşünüyorum. Sizce?

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Tapagaz hemde 200 km Var mı öyle bir yol, trafik

Motosikleti
    MT-07
    Sorum size saçma geldi heralde ama kastım son sürat değil uzun süre yüksek devir çevirmesi zararlı olurmu diye merak ettim

Motosikleti
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorum size saçma geldi heralde ama kastım son sürat değil uzun süre yüksek devir çevirmesi zararlı olurmu diye merak ettim
    Estağfurullah. Ben de son sürati kastetmedim. Hemen hemen bütün motorsikletlerin klavuzunda sürekli aynı devir önerilmez. Araçlarda da aynıdır. Değişken devirle kullanmak gerekir. Mesela bir klavuzdan alıntı;

MOTOR DEVRİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ
    Motor devri sabit bir devir düzeyinde
    tutulmamalı, değiştirilmelidir. Bu durum,
    parçaların basınç ile “yüklenmesine” ve
    daha sonra yükün tahliye edilmesine neden
    olacak ve parçaların soğumasını
    sağlayacaktır.
    Mirkuza bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Acaba üstten Akçalı ile mi tekrar kat atsam ? Bir de boya kodu demisken inazumanin boya kodu ne bilen varsa paylasabilir mi ? ben aradim ama bulamadım. Hakikaten üstten güzelce kendimiz boyariz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Ben antalyanın bir ilcesine gidip gledim 120 km gidiş 120 geliş hiç ara vermedim, ve genellikle tapa gaz gittim herhangi bir sorun yok fan bile açmadi. Lakin 4.3 civarı yaktım.
    Suzuki İnazuma

Flatron02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW 250 İnazuma
    Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazuma ya allianzdan 780 lira fiyat aldım. Muafiyet yok,hersey var(deprem sel vs vs ) ,kapalı garaj yok, mini onarim ve yol yardım var lakin anahtarla caldirmada kuruş para yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Yazmayı unuttum,dün antalyali olanlar bilir, yalım(faLez park) parka yakında ki bir binaya fuel oil ikmali sırasında yere yağ akmış, gece karanlığında virajda geç fark ettim ama cok geçti düştüm, bende ekipman vardı hicbirsey olmadı. Yalnız koruma demiri sayesinde sadece topuz, fren maneti, on siperlik çatladi ve camurlugun ucundaki çizikle kurtuldum, sonra camurluga kafayi taktim , öğrendim ki çok çok pahalı (600 lira) -daha önceki motorum cbr 220 liraydı.Baktım motor beyaz siritiyor çizik(çatlak yok sadece üstte minik bir doku kaybı var ) , yağlı boya ve 2 numara ince fircayla üstten boyadım acaba sakıncası olur mu hatta kat kat boya atınca kaba doku kaybıni bile doldurdu :D Evet belli oluyor ama en azından gözüme batmiyor ve Damgalı eşek gibi görünmüyor
    Kardeş geçmiş olsun... Aman dikkat...
    Her İnsan Kendi Hayatının Baş Kahramanıdır .......

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Antalya inazuma grubu olarak uygun zamanlar denk getirip gezi düzenleyebiliriz , bajajcilar yapıyor kiskaniyorum vallahi :D
    Suzuki İnazuma

Flatron02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW 250 İnazuma
    Şu anda 15 plaka olarak trafik sigortasına 107 tl en ucuz fiyat aldım (Anadolu Sigorta...Geçen yıl 140 tl idi....

Motosikleti
    suzuki-inazuma
    gecmiş olsun barış bey.
    zaten biz motorcular her an tehlike altındayız.biz ne kadar dikkat etsekte olacaksa oluyor

Motosikleti
    İnazuma GW250
    merhaba arkadaşlar, 2 hafta önce inazuma aldım. şuanda 5700km de. max speed 128'i geçiremedim. ben 72 kiloyum. bunun sebebi ne olabilir acaba. 5. viteste redline a giriyor, 6. viteste 8 bin deviri geçmiyor. zinciri pek bakımlı değil birde malum bakımı yakın. bunlar etken olabilirmi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı photovol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, 2 hafta önce inazuma aldım. şuanda 5700km de. max speed 128'i geçiremedim. ben 72 kiloyum. bunun sebebi ne olabilir acaba. 5. viteste redline a giriyor, 6. viteste 8 bin deviri geçmiyor. zinciri pek bakımlı değil birde malum bakımı yakın. bunlar etken olabilirmi.
    İşte ikinci el motor almanın güzellikleri, kimbilir ilk kullanıcı ne yaptı motora, kesinlikle bir sorun olduğu gözüküyor, herşey çıkabilir altında, servise göstermen gerekir, şimdiden geçmiş olsun.Fakat ben daha önce tvs apache kullanıyordum, ön dişliyi büylttüm ve motorun düzeni bozuldu aynı senin durumun oluşmuştu motorda, senin motorda dişliler zincir orjinalmi bir bak,zincir bollaşmasını kontrol et.

photovolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte ikinci el motor almanın güzellikleri, kimbilir ilk kullanıcı ne yaptı motora, kesinlikle bir sorun olduğu gözüküyor, herşey çıkabilir altında, servise göstermen gerekir, şimdiden geçmiş olsun.Fakat ben daha önce tvs apache kullanıyordum, ön dişliyi büylttüm ve motorun düzeni bozuldu aynı senin durumun oluşmuştu motorda, senin motorda dişliler zincir orjinalmi bir bak,zincir bollaşmasını kontrol et.
    Teşekkür ederim. Bugün tekrar baktım 130'u geçmiyor evet. o da 9500 devire denk geliyor. 6bin bakımında servise danışacağım.

Motosikleti
    cıks
    inazuma da zam görecekmiş nisan ayında :(

alamıyıcam sanırım daha uygun alternatiflere bakıcam artık

15.000 e motor al + kasko+plaka+ ekipman uuuf çok bu yau

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Arkadaşlar herkese merhaba.
    F kasa inazuma alan var mı acaba aramızda?
    Bu model bayilere geldi mi?
    Niyetim var ancak Mayıs ayı gibi. O zamana kadar zam gelecek diye de ödüm kopuyor.

Motosikleti
    Fuarda alan arkadaslar F in 2014 unu tercih etti (4-5 kisi var). 2015 ler sanirim Nisan da geliyor.

Bu İnazuma F için ayrı bir başlık açılmalı bence.
    reverse ve Ebu Tarık bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    reverse bende senin gibi almak isteyenlerdenim
    forumdan sormak yerine direk aradım batuhan motoru
    2 adet fuar için gelen model varmış 2014 onlar satılmış 1 adet daha gelecek fakat nisan ayında 2015 modellere zam gelecek bilginiz olsun dediler fiyatın 15.000 olacağını söylediler :(
    reverse bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)