Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Motorumu bugün hayırlısıyla eski motorcu bir abimize sattım. Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullansın. Selamlar

Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sifir gibi. Xmax a gececegin icin satiliktir. Forumdan biri alirsa sevinirim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8358561/detay/
    reverse bunu beğendi.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Inazuma'nın radyatör sıvı haznesi nerede ? Sağ taraftaki kapağı açmak mı gerekiyor ?

Yağ olarak Ipone 10/40 düşünüyorum, ne tavsiye edersiniz ?

Uyumlu hava filtresi, yağ filtresi gibi ürünleri nerden temin edebilirim ?

Sorular sorular sorular

Herkese kazasız sürüşler.
    İpone 10.4 yag katiyor bizim servis oldukca basarili diyebilrim
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Inazuma uzun yolda rüzgar anlamında yorucu oluyor mu ? Bilgisi olanlar paylaşabilir mi ?

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İpone 10.4 yag katiyor bizim servis oldukca basarili diyebilrim
    Hocam Castrol,Motul ve Ipone denemiştim Cbr250'de vites geçişi ve titreşim olarak en başarılısı Ipone 10/40 (sentetik olmayan) gibi geldi. Aynı yağı Inazuma'da denemek istiyorum, olur da yağ seçen bir makinedir diye yorumlarınızı almak istedim.

Periyodik bakımlarda Motul kullanılmış hep. Sizin kullandığınız yağ bu mu hatırlıyorsanız ;

Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW 250
    Inazuma kitapçığında zincir 1000 km.de bir yağlanır diyor.Ayrıca zinciri temizlerken gazyağı veya mazot kullanmayın diyor.Nasıl temizleyeceğiz peki<<?

Motosikleti
    Hocam Castrol,Motul ve Ipone denemiştim Cbr250'de vites geçişi ve titreşim olarak en başarılısı Ipone 10/40 (sentetik olmayan) gibi geldi. Aynı yağı Inazuma'da denemek istiyorum, olur da yağ seçen bir makinedir diye yorumlarınızı almak istedim.

Periyodik bakımlarda Motul kullanılmış hep. Sizin kullandığınız yağ bu mu hatırlıyorsanız ;

http://elmasmotor.com/wp-content/upl...2/IMG_2002.jpg
    Aynen bu yagi bizim servis kullaniyor.ipone resmi sitesinde ise daha ust seri yaglari tavsiye ediyor fakat bu yag gayet basarili .ipone kalitesi ve sentetik temel korumayi sagliyor

Motulda guzldir ben inazumada kullanmadim ancak castrol gibi yaglari kullanipta inazumada sevmeyenlerde oluyor
    Sokollu bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu bugün hayırlısıyla eski motorcu bir abimize sattım. Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullansın. Selamlar
    Kaç gaymeye gitti? Hayırlı olsun bu arada.

Var mı benim drifti alıp, üzerine 7500 alıp, Inazuma verecek babayiğit?

Alıntı babica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazuma kitapçığında zincir 1000 km.de bir yağlanır diyor.Ayrıca zinciri temizlerken gazyağı veya mazot kullanmayın diyor.Nasıl temizleyeceğiz peki<<?
    Hocam kitapçık kusura bakmasın da bu memlekette zincir yağlamak için 1000 km beklersek, dişliyi de zincir setini de elimize alırız

Ben motul temizleme spreyi kullanıyordum, 400 ml. 40 TL gibi bir fiyatı var, iki temizleme de bitiriyordum. 1 litre gazyağı aldım 10 TL'ye, paşalar gibi temizliyor, uzun süre uçmasını bekleyip bezle kuruduktan sonra yağı 2 tur dıştan ( dış taraftan büyük dişli kısmına) bir de içten (teker ile zincir arasına bir kağıt koyduktan sonra) sıkıyorum, kafam rahat biniyorum. Maksimum 300km.de 1 kez yağlayıp, 2 yağlamada bir temizlemeye çalışıyorum.

Aynen bu yagi bizim servis kullaniyor.ipone resmi sitesinde ise daha ust seri yaglari tavsiye ediyor fakat bu yag gayet basarili .ipone kalitesi ve sentetik temel korumayi sagliyor

Motulda guzldir ben inazumada kullanmadim ancak castrol gibi yaglari kullanipta inazumada sevmeyenlerde oluyor
    Teşekkürler bilgi için. Castrol genelde titreşime neden oldu bende daha önceki motorlarımda. Fiyatına göre iyi performans veriyor olabilir ama 4bin km.de bir değişen ve motorun en önemli takviyesi olan yağ için aradaki farkı vermeye değer diye düşünüyorum.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 2013 model siyah Inazuma ile aranızdayım. Aksesuar siparişlerini verdim (stomp grip, gidon pad gibi ufak şeyler) beklemedeyim.

Bir fotoğraf atayım ;

http://i.hizliresim.com/YB5PoA.jpg

Allah hepimize dilediği motoru kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.

16bin bakımı için yapılması gerekenler ile alakalı sorular soracağım. Şimdilik zincir temizleme, lastik hava basıncı gibi şeylerle uğraşıyorum. Tabi bir de trafik sigortası var. Haftasonları Avrupa yakasında sahilden turlamak isteyenler özel mesaj atabilir.
    Yeni gordum makine hayirli olsun kazasiz belasiz eglenceli surusler...
    Sokollu bunu beğendi.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni gordum makine hayirli olsun kazasiz belasiz eglenceli surusler...
    Allah razı olsun, sağolasın Cbr'de nasip olmadı Inazuma ile buluşuruz inşallah ;)

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazuma uzun yolda rüzgar anlamında yorucu oluyor mu ? Bilgisi olanlar paylaşabilir mi ?
    Evet uzun yolda 125 ten sonra yorucu oluyo inazuma.135-140 ile giderken artçılı gezilerde artçımdan destek istemiştim kaskı biraz desteklemesi için , kafam geriye doğru gidiyodu çünkü
    O yüzden ön cam şart bence.Bendeki cam 30 cm gibi bi uzunlukta.Ama yine de çok yetersiz.
    Forumda çok güzel cam takan arkadaşlar vardı.Ön tarafı komple kapamış.Ondan yaptırmak istedim.Ama grenaj delme vs.gibi durumlardan dolayı yaptırmamıştım.Motor sezonu açıldı şimdi yine cam taktırmayı düşünüyorum.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet uzun yolda 125 ten sonra yorucu oluyo inazuma.135-140 ile giderken artçılı gezilerde artçımdan destek istemiştim kaskı biraz desteklemesi için , kafam geriye doğru gidiyodu çünkü
    O yüzden ön cam şart bence.Bendeki cam 30 cm gibi bi uzunlukta.Ama yine de çok yetersiz.
    Forumda çok güzel cam takan arkadaşlar vardı.Ön tarafı komple kapamış.Ondan yaptırmak istedim.Ama grenaj delme vs.gibi durumlardan dolayı yaptırmamıştım.Motor sezonu açıldı şimdi yine cam taktırmayı düşünüyorum.
    135-140 zaten motorun son hızı. Sürekli gidilecek bir hız değil. Bu hızda epey rahatsızlık vermiştir. Uzun mesafe gitmedim ama orta mesafeli yolculuklarda 70-90 km arası hızda puigin kısa öncamıyla gayet rahatım ben.

yusufbaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı evural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    135-140 zaten motorun son hızı. Sürekli gidilecek bir hız değil. Bu hızda epey rahatsızlık vermiştir. Uzun mesafe gitmedim ama orta mesafeli yolculuklarda 70-90 km arası hızda puigin kısa öncamıyla gayet rahatım ben.
    135 gibi hızlar aslında çok aşırı değil bu motor için.70-80 hızları için cama bile gerek yok aslında
    Aslında 115 lere kadar çok rahatsızlık vermiyor.Ama ondan sonra mahvoluyo insan.

Motosikleti

inazuma

selamlar inazuma seven tüm dostlarım
    geçenlerde arkadan çantayı söktüm bi gazlayayım dedim düzde motor 144 gördü biraz meğim aşağı 147 yaptım motor açılma mevzusuna inanmam ama belkide öylede birşey var motorun sesinden açılıp gideceği belli olunuyor

bu resimde yolda istop etme korkusuna kapılmadan kafama estiğinde uzun yola çıkabileceğim motor anlamına gelir
    Sokollu bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Sezon açıldı galiba. Şubattan beri ilanda motor, iki gündür arayanların ardı arkası kesilmiyor. Dün dedemin cenazesi olmasaydı bugün satmıştım. Haftaya erteledim. Marmaris ten bir arkadaşa söz verdim. 9990 liraya ilana koyduğum kazasız servis bakımlı ve extıralı motorumu zaten pazarlık payıyla zaten daha uygun verecektim. Almak isteyen, karar konusunda gidip gidip gelenler çok şey kaçırdılar, haberleri yok.

Motosikleti
    Adem80 motorun yabanci yere gitmicek anlasilan.

Bu arada sakallinin ruzgar cami puigten bile guzel olmus .hala siparis aliniyor mu acaba?

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Adem80 basin sağolsun.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Adem80 motorun yabanci yere gitmicek anlasilan.

Bu arada sakallinin ruzgar cami puigten bile guzel olmus .hala siparis aliniyor mu acaba?
    Marmaristen aradılar. Sana yakın olacak. Haftaya gelip alırlarsa tabi. Almazlarsa başkasına nasip olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem80 basin sağolsun.
    Sağol. Allah razı olsun.

Inazuma F modeli için Bugün yaptığım görüşmede 15 Mayıs dan önce teslim edemiyeceklerini söylediler. Onlarda net birşey bilmiyorlar. Şimdi hukuktan anlayan arkadaşlara sorum şu. Sözleşmede teslim tarihi 30 Nisan yazıyor bu tarihte teslim edemediler sözleşmeden doğan haklarımız neler? Mesela biz sözleşmede yazan tutarı tam olarak ödemezsek bize motoru teslim etmedikleri gibi verdiğimiz kaporayıda sözleşmeyi göstererek vermeme hakları var sanırım. Peki bizim ne hakkımız var merak ediyorum.

..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hemen hemen her markada olur Yeni modellerin gelmelerinde bi kaç hafta oynayabilir . çok sıkıntı yapma
    15 gün daha bekle
    Passionately in love with Motorcycle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)