Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Tesekkur ederim. Metal parca benim gozume takildigi icin tercih ettim. Orjinal hali de rahatsizlil vermiyor. Arka canta demiri orjinal. Irfan abinin dedigine gelince O diyorsa dogrudur. Yani biraz fazla yuk tasinmak istenirse olabilir. Bende 1-2 kgdan fazla yuk olmadigi icin gerek gormuyorum. Ama tecrube de edilmis. Dikkate aliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş, sen bana sormazsın ama hadi ben yine cevap vereyim....

http://s9.postimg.org/bfyedbp3j/suspload.jpg
    hebergeur dimage

Ziyan olan USBme yanarım... :D
    :D Vallahi utandım ya. USB'ye bakmak aklıma gelmedi. Sen dur bro Hele şu garaj işini bir halledelim, sonrasında değil USB, kitap bastıracağım sana

Motosikleti
    MT-07
    Suzuki orjinal motor koruma demiri biraz kısa gibi irfan beyin yaptıkları ise daha uzun orjinal demir ile motor yan yattığında sizce grenaj hasar alırmı , orinal demirin uzunluğu yeterli değilmi

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Motorun ikinci sahibiyim , eski sahibinin taktiği tank pad çok kısa ve islevsiz. Ben yeni inazuma li tank pad almak istiyorum , acaba mevcut tank pad i çıkarırsam iz kalır mı ? Bir de inazuma yazılı gidon ve tank pad satan bilindik bir yer var mı ?

atas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150(50.000km), Suzuki İNAZUMA
    2015 İnazuma ve İnazuma F'in tanıtım broşüründe dikkat ettiyseniz yakıt enjeksiyon sisteminden, mini bir bilgisayar çipiyle minimum yakıtla maksimum verimi almaya çalıştığından bahsediyor.

Bu teknoloji 2013 ve 2014 İnazumalar'da var mı?

Yoksa yeni alan kullanıcı arkadaşların yakıt deneyimleri merak konusu olacak.

Çok fazla fark oluşturacağını sanmasam da paylaşmak istedim.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Haftasonu "On the Road" ile buluşup Ankara Eryaman'da biraz turladık. Kendisi ile evlerimiz çok yakınmış. Buluşma biraz spontane geliştiğinden foruma yazamadık. Ankara'daki diğer kullanıcılar ile de haberleşelim.
    on the road bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    07 plaka olan 56 yaşında birisinin kasko primi ne kadar olabilir ? Trafik sigortası 130 lira

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki orjinal motor koruma demiri biraz kısa gibi irfan beyin yaptıkları ise daha uzun orjinal demir ile motor yan yattığında sizce grenaj hasar alırmı , orinal demirin uzunluğu yeterli değilmi
    evet kısa hatta irfan abinin koruma demirini görünce sinir olmuştum :D ancak motorla dönerken çok hafif bir düşüş yasadımıştım ve o kısa dediğim koruma demiri tuttu motoru ve irf orta sehpanın ayak basılan yeride egzozların değmemesini sağlayıp sadece ön camurlukta zivit lekesi gibi bir boya aşınması kalınca dedimki adamlar harbiden ölçüp bişip yapmışlar
    yalnız yarı fiyatına ve sis lambası montajı için de düz olan irfan abimizin yaptığı imalatı öneririm. sonuçta orta sehpasını orginaline değişmem O derece yani

son birşey daha bu önemli : ne kadarda koruma demirini büyük olsada kazada arka kuyruk kısmıda newton yasaları gereği yeri öpecektir .onun için ya ekstra takoz koymalı bu da çift egzoz inazuma için biraz zor
    Hakanozm bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    İrfan beyin orta.sehpa 3 cm yüksekmiş, ayaklarn yere bastığı aralıkta mı geniş o zaman ? İrf orta sehpanın enini soruyorum yani.hatta irfan bey müsaitseniz cevaplarsanız sevinirim

Flatron02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW 250 İnazuma
    Çanta ve demiri takıldı.. Demir kuyruk delinerek sabitlendi daha sağlam oldu. Ancak dikkat edin demiri üreten yerden yere montaj mesafesi farkediyo. Mesafe uzun olunca çok sırıtıyo... Şimdi sıra ön cam da..

Bu arada foto nasıl yüklüyoruz....

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arka çanta cezalarının dayanak noktası ne acaba? Başına gelmiş birisi kanun maddesini söyleyebilir mi? Ortada bi netlik yoksa bilgi edinme talebinde bulunmayı düşünüyorum. cevap verirlerse konu belki netliğe kavuşur.
    Aldığım cevap şu şekilde oldu.

06.03.2015 tarihli başvurunuz incelenmiştir.

81 İl Valiliğine, ilgili Bakanlıklar, TSE ve sivil toplum kuruluşlarına gönderilen 01.07.2014 tarih ve 89456 sayılı talimatla;
    -Arka şasesi üzerinde taşıma kutusu yapıldığına dair TSE onaylı tadilat projesi ibraz edilen durumlarda, motosikletlerin bilgisayar ve tescil belgesi kayıtlarına taşıma kutusuna ilişkin şerh eklenmesi gerektiği,
    -Orijinal olan taşıma kutuların için uygunluk belgesinin ibrazı halinde tescil belgelerine kayıt konulacağı,
    -Üzerinde taşıma kutusu bulunan ancak bu durumu belge ve bilgisayar kayıtlarına işletmeyenlere cezai işlem uygulanması gerektiği,
    -Motosikletlerin yan tarafında bulunan çantaların belge ve bilgisayar kayıtlarına işlenmeyeceği açıklanmıştır.
    Motosiklet taşıma kutusuyla ilgili uygulama Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TSE'nin görüşleri gereğince yukarıda belirtilen şekilde yapılmaktadır.
    Ayrıca, motosikletlerle ilgili yapılan bu düzenlemede hususi amaçlı tescil edilenlerle ticari amaçlı tescil edilenler arasında bir ayrım yapılması mümkün değildir. İyi günler dileriz.

-----------------------------------------------------
    Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Baskanligi

Emniyet Genel Müdürlüğü Kurumsal E-Posta Servisi
    KÜR ŞAD

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    demekki sıçtık :(

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ya olay aslında çok net açık .mesela inazuma için orginal aksesuarlarında bulunan topcase litresi kaçsa bunun ruhsattada belirtilmesi gerek,bunun haricinde daha büyük canta takacaksan bu motora uygun değil işleticeksin denmeli ya da takılamaz olmalıydı pizzacılar kafalarına göre bir çanta yaptırmışlar yaktılar bizide.
    hatta şu saçmalığa bakın yan çantalar cezaya tabi değilmiş .e tabi pizzacılar yan çanta kullanmıyorlarki olan bize oldu.700-800 liraya 200 liralık çantayı işlet birde o çanta kırılırsa başka model takabilicekmisiniz acaba ??? ben hiç sanmıyorum

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS

81 İl Valiliğine, ilgili Bakanlıklar, TSE ve sivil toplum kuruluşlarına gönderilen 01.07.2014 tarih ve 89456 sayılı talimatla;
    -Arka şasesi üzerinde taşıma kutusu yapıldığına dair TSE onaylı tadilat projesi ibraz edilen durumlarda, motosikletlerin bilgisayar ve tescil belgesi kayıtlarına taşıma kutusuna ilişkin şerh eklenmesi gerektiği,
    -Orijinal olan taşıma kutuların için uygunluk belgesinin ibrazı halinde tescil belgelerine kayıt konulacağı,
    -Üzerinde taşıma kutusu bulunan ancak bu durumu belge ve bilgisayar kayıtlarına işletmeyenlere cezai işlem uygulanması gerektiği,
    -Motosikletlerin yan tarafında bulunan çantaların belge ve bilgisayar kayıtlarına işlenmeyeceği açıklanmıştır.
    Motosiklet taşıma kutusuyla ilgili uygulama Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TSE'nin görüşleri gereğince yukarıda belirtilen şekilde yapılmaktadır.
    Ayrıca, motosikletlerle ilgili yapılan bu düzenlemede hususi amaçlı tescil edilenlerle ticari amaçlı tescil edilenler arasında bir ayrım yapılması mümkün değildir. İyi günler dileriz.

Polisi ikna edebilirseniz port bagaj olarak kurtarabilirsiniz. Otomobillere monte edilen port bagaj olarak kanunda geçen portatif bagaj-sökülüp takılabilen taşınabilen Bagaj olarak anlatabilirsiniz. Polisin yanında sökün takın.

Bununla ilgili bir mahkeme kararı var şu an buraya ekleyemedim. Adamın biri savcılığa gidip cezaya itiraz etmiş. hakim cezayı iptal etmiş. Gerekçeside taşıma kutusu değil motosikletin port bagaja sahip olduğu.
    onurordek bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    İnazuma

İNAZUMA Siperlik aranıyor | (0 veya temiz 2. el olabilir)

İNAZUMA Siperlik aranıyor | (0 veya temiz 2. el olabilir)

Selamlar, İnazuma için siperlik satın almak istiyorum. Sakallı'da kalmamış. İRF Usta'daki de biraz kısa gibi. Sakallı'nın önceki imalatlarından satmak isteyenler varsa değerlendirebilirim.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300

Yan çanta satışları artacak o zaman :D Arka çanta sevmiyodum zaten :D:D

Nisanbaklası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Alıntı Baris Yzc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    07 plaka olan 56 yaşında birisinin kasko primi ne kadar olabilir ? Trafik sigortası 130 lira

Ben inazumamın trafik sigortasını 80 TL.ya yaptırdım. Yaş 59. Kaskoyu bilemiyorum. Silmek istedim ama sil yerini bulamadım. Ben trafik sigortası sanmıştım. Kaskoyu sormuşsunuz.

Flatron02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW 250 İnazuma

Arkadaşlar bazı şeyler kanunda yer alsada uygulanma yönünde eksiklikler olabilir şapka kanunu gibi.. Şapka takma zorunluluğu var mı diye Meclise yazı yazsanız tabiyki kanunun şu şu maddesine göre takmalısınız yoksa cezai müeyyide uygulanır diye bir cevap alırsınız.
    Gelelim arka çantaya her ne kadar kanunda yeri olsada trafik polisinin inisiyatifine kalmış bir durum. Sen kaskını kıyafetini tam takıyorsan trafikte artistik hareketler yapmıyorsan trafik polisi bırak ceza yazmayı çevirmez bile. Kaldı ki yan çantalar arka çantadan daha risklidir. Hem motoru yatırabilir hem aralardan geçerken diğer araçları çizebilir hemde farkedilmeyen demir dubalara çarpıp sürücüye zarar verebilir.... Yan çantaları işletmeyip artist hareketler yap trafikte bakalım polis çevirince yan çantalar için ceza yazıyor mu yazmıyor mu [COLOR="Silver"]

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Tam da boyle olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Yapıştıramamışız

_SAKALLI_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    facebook.com/S4K4LL1
    radyatör koruma çeşitleri 90 tl
    gidon pad çeşitleri 15tl
    tek parça şeffaf silikon Stomp Grip 35 tl
    petek desenli Stomp grip çeşitleri 25 TL
    iletişim için sayfaya mesaj atın. gerekli bilgiler ve detaylı resimler sayfada mevcut

https://www.facebook.com/S4K4LL1
    http://madebysakalli.blogspot.com.tr/

bu siteyi takip etmiyorum. linkten iletişime geçebilirsiniz.
    söyliycek lafı olan varsa sağda solda ağlamasın. adımız belli adresimiz belli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)