Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Kartal'da Altan Motoru tavsiye edebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

Arkadaşlar inazuma önyükleme için amortisör 7 kademe ve numaralar gözüküyor.
    Fakat numaranın karşılığı o an da kaçta olduğunu ben anlayamadım.
    işaret nereye denk geliyor bilen gören anlayan bir arkadaş söyleyebilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TDM850 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6, GW250inazuma, TDM900, TDM850, EL250(kawasaki)
    Merhaba cevabiniz icin tesekkurle Altan motor yetkili servismidir
    Garanti ile ilgili sikinti olmasi acisindan

Motosikleti
    Alıntı TDM850 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba cevabiniz icin tesekkurle Altan motor yetkili servismidir
    Garanti ile ilgili sikinti olmasi acisindan
    Evet yetkili servis.
    Güler yüzlü iyi insanlar. Ben de tavsiye üzerine gittim. Memnun kaldım.
    === Eğitim Şart ===

Motosikleti
    Acaba 4000 km bakimi kaca mal olur bilginiz varmi?

Motosikleti
    1000 bakımı sonra diğer bakım için ben 5000 km de gideceğim.
    Telefon açarsanız yardımcı olurlar sanırım.

Motosikleti
    Benim aldigim makina 1000 de yaptirmis 4000 de tekrar var diyerek satin aldim
    Hatta baktim check yaziyor sizinki 5000 kendi tercihinizmi yoksa
    Farkli bir durummu var

Motosikleti
    özelden mail adresinizi atarsanız size kullanım klavuzunu yollayabilirim. Orada hepsi var.
    Check uyarısı farklı koşullarda çıkıyor. Servis için maintenance yazar.

Check ibaresi sağdaki motor durdurma ibaresinin "o" konumunda olması dışında varsa,
    bir de boşta çalıştırırken bak. o zaman olmaması lazım. Gene varsa
    "ateşleme bağlantılarını ve kurşun kablo bağlntılarını kontrol et" diyor kitap.

Motosikleti
    Pm attim hocam tesekkurler

metheav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Yeni inazumamla aranıza katılmaktan mutluluk duymaktayım. Herkese selamlar.. Aylarca araştırma ve onlarca test motorlarından sonra keyfine düşkün biri olarak İnazumamı Mersin suculardan aldım. Aracım kullanıcılarınında söylediği gibi muhteşem. Çok keyifli bir sürüşü var. Artçı sürücüdende rahat şekilde uzun soluklu yollarda ilerliyebilmekte. Şu anda rodaj aşamasındayım. Yakıtla ilgili herhangi birşey söyliyemiyeceğim. İlk piyasaya çıktığında görmediğim duymadığım ve sonradan görüp ve yerinde onlarca motorun ve tarzın denemesinden sonra aşık olduğum İnazumaya değil 12küsür çok daha fazlalarını dahi verebilirdim. Benim gibi evli birisi için bulunmaz hint kumaşı. Çünkü bu fiyatlarda alabileceğim bir otomobile bir o kadar daha masraf yapmalıyım. Ama suzuki kalitesi ile daha öncede scooterını kullanmamla birlikte, onun nelere değebileceğini honda için yamaha için aya bile gider sözüne istinaden onların gittiğinin 2 katına kadarda gidebileceğini bildiğim suzukinin fiyatı beni pekte ilgilendirmiyor. Hem şehir içi kullanımı hemde uzun yolda çok rahat etmekteyim. Eşim gibi çok seçici birinin dahi (motoruda sevmeyen) bununla Türkiye turu yapalım demesi artçının ne kadar rahat ettiğini açıkca dile getirmekte. Sorularınıza mesaj yoluyla belirtirseniz cevap verebilirim. Markası ve prestijini düşünüp ardından Japon harikası olmasını eklersek ismine dahi bu para verilir. Türkiyede malesef ki ötv v.b şeyler aşırı yüksek. Lütfen bunuda ekleyerek konu hakkında tutarlı yazılar yazalım.
    piyanist_irf ve Ezio41 bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı TDM850 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende dün itibariyle
    inazuma ailesine katılmış bulunmaktayım eskiden beri TDM850-900 kullanıcısı
    olarak biraz düşük ve şehir içi kullanıma yönelik inazumayı seçtim
    hata yapmadığımı düşündüğümü söylemeliyim,
    hoşuma gitmeyen konular arka frenin çok fazla güven vermemesi(eğer güçlendirmek için bir
    yöntem varsa bilmek isterim) sayfalar çok yeni okumaya başladım varsa bile şu ana kadar denk
    gelmedim, denge çok iyi hızlanma TDM den sonra biraz farklı gelesede hoşuma
    gitmesi için 20 dk yetti sonrasında kıvraklığı ve kullanım kolaylığı gerçekten
    sevgiye dönüştü bile, sesinede bayıldığımı belirtmeliyim,sesi çok güzel egzostlar birazcık geniş olmuş
    tam olarak ölçmedim ama koruma demirinin kurtardığı yerde en arka geniş yerler değermi?
    bilen arkadaş versa paylaşırsa sevinirim,
    ön cam biraz kıs kalıyor biraz uzatmak 100 km li ve üstü süratler için iyi olacak.
    bu arada 4000 bakımını nerde yaptırmamı önerirsiniz.
    şimididen teşekkü eder herkeze kazasız belasız sürüşler dilerim

http://<a href="http://hizliresim.co...zA.jpg</a></a>

Www.irfmotor.com

Sorulariniza cevap bulabilirsiniz ,altan motor,sym ve suzuki,servisidir,guleryuzlu kaliteli hizmetin,adresidir,kartal oto sanayi sitesi...sevgiler kazasiz surusler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    CBF150'den inazuma'ya geçen oldu mu burada ve artçılı olarak uzun yol deneyimi yaşayan oldu mu acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Edito: kredi çekip motor almak var aklımda ama işte 10bin tl civarı çekebileceğim sanırım üstünü nakit verip inazuma almayı düşünüyorduk eşimle fakat ikinci el DL650'ler dikkatimi çekti 15bin civarı var iki arada bir derede kaldım suzuki'de artık kesinim ama :D

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Uzun yol en fazla 600 km yaptım. Hem artçı hem sürücü için bundan daha konforlusu yok 250cc de. Vücut yorumluyor, sadece odaklanmaktan beyin yoruluyor.

Motosikleti
    Her gün 50 km işe gidip geliyorum köprüden geçerek.
    Şehir trafiği ve otobanda her ikisinde de çok rahat ettiğimi söyleyebilirim.

Eşimle ara sıra yakın çevrelere çıkıyoruz.
    Pazar günü şile tarafına yağmur çamur gittik geldik. 180 km yol yaptık.
    Eşim gayet rahat olduğunu söylüyor.

Not: Ben de YBR den geçtim. İyi ki geçmişim diyorum.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Merhabalar dün YBR mi verip 2013 İnazuma ile değiştirip aranıza katıldım. İlk izlenimim YBR'den sonra İnazuma çok güçlü geldi ilk kalkışta motosikletin güçlü olduğunu anladım. ilk 3 viteste YBR'ye göre çok hızlı gidiyor. 120 km kadar kullandım dün. çok rahat zorlanmadan 130 km hız ile gidiyor. Biraz zorlayıp nerelere gidiyor diye baktım. 147'yi görüp geri 110 km hızıma dönüp yola devam ettim. Bu hafta uzun 500 km uzun yol deneyeceğim bakalım konfor nasıl. 120 km de hiç rahatsız etmedi.
    585858 bunu beğendi.

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    cevaplar için sağolun kendi motorum cbf ile eşimle bayağı dolaştık ettik iş yerimin verdiği ybr ile de bayağı dolaştık diyebilirim inazumayı fuarda inceledik selesinin genişliği yüzünden eşim bayıldı motora :D tamam ya kafamda kararlaştırdım inşallah bende yani eşimle bizde inazuma ailesine katılacağız

Motosikleti
    Suzuki İnazuma

Buda benim yeni inazumamın resmi.
    585858 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Ben de beyaz Inezuma yla aranıza katıldım.Zaten suzuki hayranıydım.resimler ve videolarla "eh guzel zaten ilk motor o kadar da dizayn harikası olması gerekmiyor" diyor, biraz gelişmiş kurye motoru hissimi örtüyordum.bayii ye gittim, üzerine oturdum, sürdüm.bakış açım tamamen değişti.kalıplı oluşu, karizması, parçaların verdiği kalite hemen elimin cüzdanıma gitmesine sebep oldu.vites geçişleri, sesi, dengesi ve konforu tam aradığım gibi.hemen sigorta ve ruhsat işini hallettim ve garajıma koydum.herkese kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim.
    metheav bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Bugün motorumu alalı 5 gün oldu. (sıfır km, beyaz) 34 yaşında ilk motorumu inazumadan yana kullandım. Önceleri ağırlık nedeniyle kullanabilir miyim diye korkmuştum. Fakat bence ilk motor olarak kullanması çok kolay bir motosiklet. İnanılmaz dengeli, ayağımı yere koymadan yürüme hızından bile yavaş u dönüşü yapabiliyorum. Belki bunda benim 95 kilo ve 189 cm olmamın etkisi büyüktür. Yani daha zayıf/kısa biri belki zorlanabilir, bilemiyorum. Ama ben hiç zorlanmadım. Sanki hep motor sürüyormuşum gibi geliyor. Bunun yanında motor çok kaliteli ve olması gerektiği kadar heybetli duruyor. Altımda büyük durmuyor ama bence küçük de durmuyor. Sesi ve hızlanması çok keyif veriyor. En kısa zamanda puig kısa ön cam alacağım. Ön tarafı tamamlıyor, diğer ön camlar gibi emanet durmuyor. Koruma demiri almasam olur mu sizce? Yani eğer motor yatarsa koruma demirsiz hasar çok mu olur. Bir de tek memnun olmadığım şey aynaların yarısının kollarım tarafından kapatılması. Bu nedenle arkamdaki arabayı göremiyorum zaman zaman. Aynaları değiştiren yada uzatan oldu mu?
    metheav bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Servise kızmıyor değilim. Bazı özelliklerini henüz tam kavrıyamamışlar. Yalnız söylenildiği gibi kitapçıkta herşey bulunuyor. Mod ayarını yapabilmek için öncelikle kontak açıkken sel tuşuna 5 10 snye basıyoruz ardından adj ile basıp modları değiştiriyoruz. İstediğimiz moda alabilmek içinde sel tuşuna 2 kez üstüste basıyoruz. İşte bu kadar : ) Konfor isteyenlere özel inazuma helali hoş olsun vallahi param. Yapmışlar hakketten olmuş bu motor. Keyfini hiçbir motorda almadım.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF150'den inazuma'ya geçen oldu mu burada ve artçılı olarak uzun yol deneyimi yaşayan oldu mu acaba [COLOR="Silver"]
    Cbf sahibiyim suzuki inazumayı test ettim cbften sonra inazumayı test edince cbf altımda bisiklet gibi kaldı. Kalkışları , motorun sesi , oturuş pozisyonu , dengesi gayet güzel motor . Kısmet olursa bende inazuma alıcam
    tazy21 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)