Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar,
    sahibinden de ilanlar dikkatimi çekti. değişik illerde 300km de 700 km de 850 km de inazumlar var. neden herkes alır almaz satma derdinde bu motoru. kullanan arkadaşların şikayetleri neler acaba ?
    valla bende onları gördüm ama yanaşmadım

benim tahmini bu motorlar bayilerin test etme motoru

düşünsene insanlar bu motoru test etmek için yaptıklarını

rodaj modaj yalan olmuştur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende onları gördüm ama yanaşmadım

benim tahmini bu motorlar bayilerin test etme motoru

düşünsene insanlar bu motoru test etmek için yaptıklarını

rodaj modaj yalan olmuştur...
    sen teslim aldın mı motorunu? nasıl ilk izlenimler.

Motosikleti
    yok ben daha almadım daha araştırmadayım

sen beni karıştırdın herhalde?

Motosikleti
    znu 125
    inandına inazuma yazdığını görünce aldın sandım
    ben bi türlü ısınamadım bu motora nedense.

Motosikleti
    inandına inazuma yazdığını görünce aldın sandım
    ben bi türlü ısınamadım bu motora nedense.

motoru 3 arkadaş test ettik kullandık hepimizde olumlu baktık hani eksi bi tarafını bulamadık motoru kötülemek almamak için

titreşim yok ses yok rahat konforlu seri atak güçlü az yakıtlı gösterişli makyajlı kaliteli

daha ne olsun her istediğin mevcut

Motosikleti
    znu 125
    11.000 fiyat çok değil mi o fiyata transalp de var dragstarda shadowda. yaşım 34 oldu. artık motor alıpda pişman olmak istemiyorum. eşimde bıktı. bi motor alıp, borç harç, uzun yılalr kullanmak istiyorum artık.
    250cc oluşu az yakması iyi. ama ne bilim çok mu kalıpsız acaba? bi garip bişi var bu motorda. sanki 7.000 yada 8.000 olsa eyvallahda 11.000 mi çok geliyo acaba çözemedim gitti.

---------- Post added at 17:56 ---------- Previous post was at 17:48 ----------

bide o ilanlar var kafa bulandıran. suzuki motor yapmış, uzun süre beklenmiş gelsin diye, üzerine sayfalarca yazılar yazılmış. bide dünya para verilip alınmış motorlar. ilanlarda 300 km de motor var. 700 de 850 de. ikinci ellerin hepsi 1000km altında. alanlar 1000km bile sabredememiş elden çıkartıyor. 1000 lira zararı göze alıp ilan koyuyor. ilginç geliyo bana bunlar.
    Garip bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı apophis2026 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah irfan kardeşim.Eminim gönderirsin.Şaka yapıyorum tabiiki.Sıra ona geldiğinde ulaşırım ben size.Teşekkür ederim.
    teklif var ısrar yok buarada koruma demiri çalışmalarına yarın başlayacağım inşallah bakalım muhakkak eksiklikler çıkacaktır ama koruma demiri çanta demirinden daha önemli diye düşünüyorum , seizde müsait olunca ikisini birden veririrm kalın sağlıcakla.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

apophis2026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette51/cbf150/ınazuma
    1000 km dolunca bakım uyarı yazısı çıktı.Hemen bakıma gitmek şart mı?bir kaç yüz km geçse ne olur?Şu an gidemiyorum iş yüzünden.Aktif de kullanıyorum.Problem olur mu acaba?Garanti ve motor açısından.
    İnazumalı arkadaşlar.Ne yaptınız rodaj dolunca?

Motosikleti
    znu 125
    1000 km dolunca bakım uyarı yazısı çıktı.Hemen bakıma gitmek şart mı?bir kaç yüz km geçse ne olur?Şu an gidemiyorum iş yüzünden.Aktif de kullanıyorum.Problem olur mu acaba?Garanti ve motor açısından.

100kmde yakıt tüketimin kaç litre oldu ortalama?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Birkaç yüz km az mı ? Motor git deyince gitmek lazım.

apophis2026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette51/cbf150/ınazuma
    100kmde yakıt tüketimin kaç litre oldu ortalama?
    1000 km de 177 lira

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Birkaç yüz km den bişey olmaz bence. Servise giden bir arkadaşımıza o gün yoğunluk olduğu için birkaç gün sonra alalım diyen servis var. 200-300 km daha binebilirsin bişey olmaz demişlerdi.

kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyatlar tabi ki pahalı ama motorların fiyatları değil vergiler ÖTV sigorta bunlar yüzünden fiyatlar tavan yapıyor

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ağustos ayında alacam ben galiba. Süpriz olursa temmuzdada alabilirim. İrfan abimi 2 ay daha bekletecem. Çanta aparatı için.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağustos ayında alacam ben galiba. Süpriz olursa temmuzdada alabilirim. İrfan abimi 2 ay daha bekletecem. Çanta aparatı için.
    hacı ben bu ay içinde almayı planlıyorum bugün yarın bakmışım almışım

çanta aparatını ilk ben alcam

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı ben bu ay içinde almayı planlıyorum bugün yarın bakmışım almışım

çanta aparatını ilk ben alcam
    hayırlı olsun diyelim o zaman. ben 2 ay kadar daha bekliyecem. Bi süpriz olursa temmuzdada alabilirim

Motosikleti
    suzuki inazuma 250 cc
    merhaba,
    1600 km deyim. 6 vitese yaklaşık olarak 6500 devirdeyken geçiyorum (yaklaşık olarak 80 km hız demektir.), tabi hafif yukarı eğimde gidiyorsam bu deviri biraz daha yukarı çekiyorum. çift silindirli bir makina için (inazuma) tek silindirlilere göre belki maksimum 200-500 ml arası daha fazla yakıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

merhabalar;
    daha önce paylaşmıştım yine paylaşıyorum. aşağıdaki linkte adamlar inazumaya yapılabilecek herşeyi yapmışlar. inceleyin. bunlar hazır ve suzuki de bu parçalar konusunda yeterince hızlı ve güçlü piyasaya girmediği için bizlar yana yakıla parça arıyoruz ve parasından şikayetçi oluyoruz. zamanınız varsa ve uğraşmayı seviyorsanız bu sitedeki herşeyi tanıdık bir demirciyle yapabilirsiniz. örneğin koruma demirinin kralını sanayide aynı kalite demirden ve depo dahil koruyacak biçimde tasarlayabilrsiniz. 2-3 m arası mak. krom kaplı demir gidecektir (sordum: metresi 15 tl dedi et kalınlığı 2 mm ve boru çapı 3 cm olan krom demir için.) mak. 3 m alsan 45 tl, hidrolik-mekanik bükücüde eğ-bük şekil ver, uçlarına şasi bağlantı aparatı ve sonuç maksimum 100 tl (işçilik dahil). orta sehpa daha kompleks orjinali gibi yapımı biraz daha özen istiyor.
    linkimiz:

http://gw250inazuma.com/

toplanıp bunları yaptırabileceğimizi söyledim; kimseden ses çıkmadı (iyi bir sanayi demircisi iyi bir yönlendirme ile bunları çok rahat ve kısa sürede yapar.).
    motorum şuan 1600 km de ve bu zamana kadar memnunum. kesinlikle daha konforlu ve çift silindirin verdiği güç özellikle tırmanışlarda kendini hissettiriyor. adamlar yana yana cbr de cbr diyorlar. emin olun 30000 km sonrası cbr gidonu titreşimden yıkılacak ve (daha hızlı gidiyor ya cbr-bütün tek silindirler için gecerli) o daha hızlı dedikleri noktalara çıkmak istemeyeceksiniz titreşimden dolayı. bu motorun tek sevmediğim yanı ise diğerlerine göre ortalama 15-20 kg daha agır oldugunu düşünürseniz şehir içi pratik kullanım zorluğu yaşatmasıdır. görünüm konusunda ise kesinlikle tek geçerim. 250 cc sınıfındaki bir motor zorlanmadan sizi 90-130 rası 2 kişi rahat taşıyorsa motoru daha da uçurmanın anlamı yok. bu açıdan bu motorlarla son sürat testleri yapıp gereksiz tartışmalara girmeyi anlamıyorum. çünkü yarış motoru yada performans motoru da değil. herkese güzel eğlenceli ve de emniyetli sürüşler.

selam erci bişi sorucam sana benim motorum daha 200km de rodaj döneminde bu zamana kadar 5000 deviri geçmedim bugün 6000 devire çıkayım dedim 5000-6000 arası motorda bi titreme oluyor normal mi daha üst devirde geçiyormu bana mı öyle geldi anlamış değilim.. Senin başına böyle bişi geldimi?

Motosikleti
    rodaj tam olarak kaç km de sona eriyor

kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf 150 den inazumaya gecen arkadaşlar hızı görünüşü rahatlığı sizi tatmin ediyormu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)