Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman 3 yakıyo
    2.61 nası 3 hesapladın enteresan 10.5*(100/402) kaç yapıyor.. ?
    bunuda hesaplayamadıysan daha kolay anlatıyım 400 den hesapla 10.5 un 4 te biri kaç yapar ? 400 100 un 4 katı ya..
    dockerengin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Arkadaşlar öncelikle yakıt konusunda şu kadar kuruş yakıyor diyen arkadaşlar bilimsellikten tamamen uzaklar.
    Benzin fiyatlarının bu kadar oynak olduğu bir ülkede kuruş hesabı ile konuşmak tamamen yanlış.

İkinci bir konu ise en çok kaç kilometre hız yaptınız konularındaki yorumlardada olduğu gibi hız yaptığı yerin eğimini şartlarını yazmadan sadece süratini yazanlar yakıt sarfiyatı konusunda da yol şartlarını ortalama hızlarını yazmadan sadece yakıt sarfiyatını yazıyorlar buda kesinlikle yanlış.

Doğrusu ise yakıt sarfiyatı hakkında konuşurken en az 3-4 depo kullanıldıktan sonra ortalama hız ve kilometre ölçümü yapılarak değerlendirme yapılmasıdır.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Suzuki ile TVS kıyaslanıyor ya , kendime şunu soruyorum;
    " 30 yıldır hemen her marka ve kategoride motosiklet kullandın bir şey öğrenememişsin "
    piyanist_irf ve Drayke bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Dediğim gibi 2,61 litre tüketim normal bir kullanım sonucu olmamış. Arkadaş rodajda olduğundan yumuşak kullanmış.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki ile TVS kıyaslanıyor ya , kendime şunu soruyorum;
    " 30 yıldır hemen her marka ve kategoride motosiklet kullandın bir şey öğrenememişsin "
    apche ile inazuma mı ? :D şaka olarak bile kağle alıncak birşey değil ne tip ne güç ne konfor olarak..

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    eski motorum apache idi yaklaşık 1 sene kullandım çok memnumdum satma sebebim memnunsuzluk değil sadece cc yükseltmek ti
    150 cc sınıfında apacha tek geçerim diğer 150 cc leri ekase bile etmem
    fazlasıyla tatmin eden seri atak ve güçlü bir motordur üstelik yakıt tüketimi çok çok azdı depoyu fullerdim bidaha ne zaman yakıt aldığımı unuturdum
    100 km de sakin kullanımda 1,5-2 lt benzin yaktırdığımı bilirim max.da 3 lt yaktırdım oda yardıra yardıra
    yani zaten apache ile inazumayı kıyaslamak aptallıktır
    bu yani şahin le bmv yi kıyaslar gibi olur
    kıyaslarsan sym wolf ile cbr 250 ile kıyaslayın...

atillapasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS apache...
    herkeze selam.
    selo yeni motorun hayırlı olsun. kazasız belasız bin inşallah. benimde çok istediğim bi motor inazuma. kısmet belki birgün benimde olur. ikinci eline bakıcaz olmazsa. kısa olarak 1- kalkışta hızlanma nasıl. 2- 90 la giderken gaz verdinmi tepki nasıl 140 nasıl çıkıyor. son hızını ve malzeme kalitesini
    sormuycam. 3- sakin ve gazlayarak kullanımda kaç litre yakıyor. 4- apacheye göre tirreşim, sürüş zevki viraj kabiliyeti vs nasıl. teşekkür ederim.
    selo9115 bunu beğendi.

mrblr aranıza yeni katıldım ve bugün itibari ile 300 km de bir inazumam var lakin benden önce motorun ilk sahibi olan kişi motoru sağa ve sola düşmürmüş elcikler kırık ve kaynaklı elcik için değiştirmiş olan yada önerisi olan var mı .

Motosikleti
    Alıntı atillapasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selam.
    selo yeni motorun hayırlı olsun. kazasız belasız bin inşallah. benimde çok istediğim bi motor inazuma. kısmet belki birgün benimde olur. ikinci eline bakıcaz olmazsa. kısa olarak 1- kalkışta hızlanma nasıl. 2- 90 la giderken gaz verdinmi tepki nasıl 140 nasıl çıkıyor. son hızını ve malzeme kalitesini
    sormuycam. 3- sakin ve gazlayarak kullanımda kaç litre yakıyor. 4- apacheye göre tirreşim, sürüş zevki viraj kabiliyeti vs nasıl. teşekkür ederim.
    eyvallah abim saol Allah daha iyilerinide sana nasip etsin
    şimdi abi motor daha rodajda olduğu için kesin bişeyler söyleyemeceğim
    ama ufaktan bişeyler yazayım
    1:kalkışı apachenin 2 katı daha seri diyeyim ama vites aralıkları çok yakın
    2:60 la 80 le 90 la kaç ile gidersen ve hangi viteste olursan ol ani gazlanmalarda bayılma yapmıyor ve şahlanıyor (bu olayı çok seviyorum) son hıza daha çıkmadım rodaj olduğu için
    3:yakıt olarak eco modunda yani 5000 deviri hiç geçmezsen uzun yolda 12,5 krş yaktım (edirneye gittik ordan hesapladım)
    normal modda ise 8500 devire kadar kullanırsan 15-17 krş yakıyor tabi bu veriler uzun yolda yapılmıştır
    şehir içinde daha deneme fırsatım olmadı dur bakalım depoyu fulledim şuan hep şehir içi kullanıyorum
    apacheye göre titreşim sıfır sürüş daha konforlu virajlara zaten yatmadığım için yorum yok üstünde IRC marka lastik var herhalde kayma felan yapmaz
    çalışması sessiz sakin agresif oturaklı gösterişli bir makina
    birtek hoşuma gitmeyen yanı far anahtarı olmaması farların sürekli yanması farlar sürekli yandığı için karşına çıkanı uyarmak için sellektör yaptığında far yandığı için anlamaması yani adama gündüz sellektör yapıyorum bön bön bana bakıyor anlamıyor
    abi niyetin varsa valla tavsiye ederim gün geçtikçe motorunu daha çok sevesim geliyor

Motosikleti
    arkadslar on cami delmeden montaji yapabilen varmi

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    CBF 150 kullanıyorum. Özellikle artçı ile yaptığım şehirlerarası yollarda, motosikletimin performansı çok düşüyor. Yalnızken 5. vitesle 80km hızla çıktığım yokuşları artçı ile son gazda 3. vitesle 50 ile zor çıkıyorum. Düzlüklerde maksimum 80 ne zor ulaşıyorum. Ben 83, artçım 57 kg yuz. İnazumanın özellikle artçı ile yapılan yolculuklarda performansını merak ediyorum. Genellikle yalnız olarak kullanıp, arasıra hafta sonu artçı ile yapacağım 50-100kmlik yolculuklarda bu motosiklet işimi görürmü? Artçı ile düzlüklerde 100, yokuşlarda 80 km hızla gidebilirmiyim? Yoksa 150 cc ile 250 cc arasında artçı ile yapılan yolculuklarda çok birşey değişmezmi?

Motosikleti
    Suzuki GW 250 İnazuma
    Merhabalar, ön camı delmeden montaj şeklini sormuşunuz ama, ön cam montajında zaten dört tane civata yeri mevcut bunun dışında farklı bir yer mi soruyorsunuz tam olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Merhabalar, iki kişi motosikletin durumunu sormuşunuz ama çıkacağanız yokuşun derecesini bilemiyoruz.Muhakkak ki 150-cc cbf den daha güçlü ve seri olduğu alenan açıktadır.

Motosikleti
    Alıntı Naci/Suzuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ön camı delmeden montaj şeklini sormuşunuz ama, ön cam montajında zaten dört tane civata yeri mevcut bunun dışında farklı bir yer mi soruyorsunuz tam olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Merhabalar, iki kişi motosikletin durumunu sormuşunuz ama çıkacağanız yokuşun derecesini bilemiyoruz.Muhakkak ki 150-cc cbf den daha güçlü ve seri olduğu alenan açıktadır.
    evet delikleri delmeden yapıştırmak istiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Alıntı PEACEBALL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 kullanıyorum. Özellikle artçı ile yaptığım şehirlerarası yollarda, motosikletimin performansı çok düşüyor. Yalnızken 5. vitesle 80km hızla çıktığım yokuşları artçı ile son gazda 3. vitesle 50 ile zor çıkıyorum. Düzlüklerde maksimum 80 ne zor ulaşıyorum. Ben 83, artçım 57 kg yuz. İnazumanın özellikle artçı ile yapılan yolculuklarda performansını merak ediyorum. Genellikle yalnız olarak kullanıp, arasıra hafta sonu artçı ile yapacağım 50-100kmlik yolculuklarda bu motosiklet işimi görürmü? Artçı ile düzlüklerde 100, yokuşlarda 80 km hızla gidebilirmiyim? Yoksa 150 cc ile 250 cc arasında artçı ile yapılan yolculuklarda çok birşey değişmezmi?
    ben 85 artçı arkadaşım ile oda 80 rahat var kocaelinden istanbula geldik 120 den aşağı düşmedim zaten devrini düşürmezsen rampalarda 90-100 km ile rahat rahat gidersin

atilla paşa abime yazdığım mesajı oku iki yukarda orada fazlasıyla açıklama yazdım seni tatmin edecektir

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Genel olarak şehirlerarası yolda farkı merak etmiştim 😊cevabınız için teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:35 ----------

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim, benimde öğrenmek istediğim bilgi buydu 😀

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    yaklaşık olarak 2 gün önce kocaeli suzukı yetkili servisi ile yaptığım görüşmeler sonucunda , ınazuma başta olmak kaydıyla , v strom,ktm duke 200, sym wolf 250, kanuni gt 170 modellerine koruma demirleri, tasarım ve dizayn çalışmalarına teknik altyapımıda tamamlayıp bayramdan sonra başlayacağım inşallah , çıktığım bu yolculukta beni yalnız bırakmayarak , maddi manevi yardımlarını esirgemeyen tüm dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum .

ramizan83, Garip, polo34 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    vayyy hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın
    piyanist_irf bunu beğendi.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeteneğin halka arzı. allah utandırmasın başarılar diliyoruz destekliyoruz..
    piyanist_irf ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeteneğin halka arzı. allah utandırmasın başarılar diliyoruz destekliyoruz..

artık biryerlerden başlamak lazım nihatcım ,neticenin bu boyuta geleceğini allah var tahmin etmemiştim , aslında şunu söyleyebilirimki sevdiğim ,işleri yapmaktan hem zevk alıyor hem kafa dağıtıyordum , bana bir nevi terapi oluyordu aslında
    bir çok arkadaşımın sayesinde ,çok renkli kişiliğim olduğunu sizler sayesinde öğrendim , burada çok şey öğrendim aslında , bir şeyleri paylaşırken , bilmediklerimide öğrendim , sevdiğim bir ağabeyim sayesinde ilk çanta demiriyle başlayıp sonra bu işin bana bir getirisi olabileceği ihtimallerini düşünmeden , balıklama mevzuya dalmış olmam ve sadece iş görülsün diyerekten , herhangi bir maddi beklenti gözetmeksizin gelişti bunlar , her geçen gün tecrübelerime yeni tecrübeler ekleyerek aslında bu işin ne kadar çetrefilli olduğunu görmekte öğrendiklerim arasında

yani sevinmek değil bu ! uzun ve zorlu bir yolculuk beni bekler , belki zengin olmayacağım , hatta bir iş adamı ! yada ticaret adamı, ama bana balık vermeyin , balık tutmasını öğretin sözünün mantığında kendimce bir şeyler yapabilir ve karnımı doyurabilirsem, allahtan başka temennim sadece sağlıktır ,
    kendimce kendi çapımda teknik altyapımı tamamlayacağım inşallah , önümde duranlar , şaşalı, karmaşık ,profesyonel cnc bükme tezgahları, kocaman amperli, gazaltı kaynakları, ve aklıma gelmeyen pahalı tıg,argon, kaynaklarına güvenerek değil, bir çanta kaynağım bir bükme makinam ve yüreğimi koymuşum ortaya ve böyle çımışım bu yola , sevgili selo (selami) kardeşiminde söylediği gibi allah utandırmasın ne diyelim, hayalim olan gazaltı kaynak makinamı bir kaç gün içinde inşallah alıyorum , hep birlikte sonuçları görecek , üzerinde tartışarak kendimizi geliştirip yine bir şeyler öğreneceğiz bu kesin

çok uzatmadan şunu söyleyebilirimki birilerinin yaptığım emeğimi, beğenip fiyatını uygun görüp , bunu seri anlamda benden istemesi herşeyden önce (maddiyatttan ) bile önce beni gururlandırıyor , daha öncede kader kapımı çalmış ben uyanamamışım aslında , ama kısmet suzukı ınazumayla ayağıma geldi cümlesi boş yere olmasa gerek ve galibada unutamayacağım bir model olarak hep şuur altı arşivimde çakılı kalacak

iyi niyetlerinden dolayı başta sen ve diğer tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum , bu arada 1 hafta kadar sonra geleneksele bağladığımız pide organizasyonu için çalışmalarımı başlattım haberiniz ola
    çelikatlı, ercishow, Drayke ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pideni yemeye gene geleceğiz inşallah bu iş içinde tekrar tebrik ediyorum allah utandırmasın. elimizden geldiğince arkanda destekciniz. hatta er6f için arka çanta demiri çalışmalarına başlayabilirsin
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pideni yemeye gene geleceğiz inşallah bu iş içinde tekrar tebrik ediyorum allah utandırmasın. elimizden geldiğince arkanda destekciniz. hatta er6f için arka çanta demiri çalışmalarına başlayabilirsin
    kanka er6 yı naptın çıktımı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)