Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Inazuma Gw 250/ Inazuma F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ktm 125 duke 4000 Euro zaten ikisi arasında performans olarak pek fazla fark yok torklu güçlü ama ikiside max hız 140 145 10 km hız içinde 200 lüğe değmez diye düşünüyorum çok güzel çok hoş kalliteli torklu güçlü dayanıklı dağa bayıra asfalta her yere gider

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

bu motorlar naparsan yap 20 bine 30 bine kdr hiçbir sorun çıkarmayacak motorlar parçaları biraz pahalı tabiki fiyatına göre ama parçası ucuz olan motora sürekli masraf yapıcaksın değiştirceksin ıvır zıvır şeyleri olacak değişen bir şey yok yani.uzun yol yapmıcaksan kesinlikle al derim ben uzun yol yaptığım için honda cbr 250 ile duke arasında kararsızım[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı emiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arakaşalar Selam,

Inazumam 500 Km'ye ulaştı beş günde.
    Kullanıcı kitabındaki yazılanlara uyarak düzgün rodaj yapmaya çalışıyorum.
    500 km den sonra bir deneyeyim dedim ve gazladım çok kısa süreli.
    6. vites 10000 devirde 130 km/h civarına çıktı. Sizce normal mi ?
    Rodaj tamamlandıktan sonra mı kendine gelecek motor ?
    Şu an için düşük geldi bana.
    ilk 800 km. 5500 sonra 1600 km ye kadarda 8250 ve 1600 km den sonrada 11000 altında kalın diyor. üretici bir şeye dikkat çekiyorsa motorun sağlığı açısından önemli demektir. ben kitaba uy derim, zaten bütün işler kitabına uydurdunmu hallolmuyormu

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Producer nickli arkadaşı dinlemeyin
    bılgısı az gibi duruyor
    yasin_942 ve Drayke bunu beğendiler.

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    biz brooklyn ile ktm baktık bir tane km si 4 bin civarı idi.. yağını görmek istemezdiniz radyatör suyuyla kanka olmuşlar..... yani ne yaparsan yap bişey olmaz demek çok saçma
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Güzel söyledin yasin

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    producer kusura bakma arkadaşım dayanamadım
    kedi uzanamadığı ciğere mındar dermiş
    ne bu alıp veremediğin tutturmuşsun cbr250
    gv250 şüledir büledir falan filan üye olduğumdan beri gv sayfasını kaçırmam
    bütün yazılanlarıda öyle kullanan arkadaşlar da ççok babacan ve gv nin şanzumanını
    kucaklayan bir kişi bile duymadım.. ve yolda kalacak bi sorun yaşayan birinide..
    sym wolf a gelince hiç kullandın mı titreşim olduğundan emin misin...
    ben sym de titreşim falan hissetmedim gayet de güzel bi makina..
    inazuma ya gelince merak ettiğim bi alet ve burda kullanan arkadaşlardan doğru bilgiler almak için burdayım
    bırakda kim ne almak isterse gidip kullanıcılarından öğrensin..

bu arada inazumasına kavuşan arkadaşlar hayırlı olsun kazasız iyi günlerde kullanın motorlarınızı
    rodajınız bitsin merak ettiklerimi sormak istiyorum sakıncası yoksa
    Dachota bunu beğendi.

5000 Euro ya satan yerler var ktm yi diyorum bende bir türlü 5000 Euro anlayamadık evet sınıfları ayrı tabikide inazuma daha sağlıklı konforlu yol tutuşuvs her yönden güzel cbr nin artısı yedek parçası biraz daha uygun olur biraz daha fazla hız yapar 20 km kdr ve rüzgardan korurinazumada güzel normalde ben naked sevmem ama klas görüntüsü var.uzun yola gittiğinizde yada 1 saat yolculuk yaptığınızda bu titreşimin olmamasının rahat olmasının farkını anlıyorsunuz zaten titreşim olupta konforu olmayan motorsikletten 1 saat sonra indiğinizde zaten bütün gün sanki taş taşımış gibi oluyorsunuz piyasasına bak parça fiyatlarına vs ve kararını ver yakıtınada bak kararı kendin ver

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

bnm anlatmak istediğim şey ileride gerçekten pişman olma diye ortalama düşün diye okula bara gitmek amaçlı alıyorsan hem yedek parça olsun hemde benzin tasarrufu olsun ilk başta bunları göz önünde bulundur

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

inazuma gerçekten sağlam bir makine olduğu da kesin ama her şeye gelir dağa bayıra asfalta drifte her şeye güçlü torklu cbrden daha kaliteli ve daha güçlü zaten bende ufak tefek yok yedek parçası pahalıymış yok bilmem neymiş önemsemiyorum amele muhabbeti aslında onlar 2 teker sonuçta ne amaçlı aldığına bakar kuryede değilsin sonuçta

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

evet her gün tamircilerde görüyorum gv 250 yi sym wolf ile zaten kıyaslayamızsın bu motorları arkadaşım evet wolfuda sürdüm gv yide sürdüm bende chopper kullanıyorum gv dediğin kanuni adı altında satılan bir motorsiklet ne bekliyorsun 80 de gidersen titremez haklısın bi 130 u geçte titriyormu yerdenmi kesiliyor görürsün

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

ayrıca bende çin marka kullanıyorum çinli sayfasıda var arkadaşım ben orada motorumu övüyormuyum sym yi sattıkları sayfada bile adam yazmış büyük harflerle TİTREŞİM HİÇ YOKTUR DİYE BENCE SEN HİÇ MAYDONOZ OLMA ARKADAŞIM

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

KTM YE BİNEN ZATEN YAĞINI BEZLE SİLMEZ SERVİSE GÖTÜRÜR HERKESDE BİNEMEZ ZATEN O YÜZDEN YAĞ PİSLİĞİ OLMASI NORMALDİR BEN 2 SENEDİR HİÇBİR YERDE BOZUK KTM GÖRMEDİM ÖMÜRLÜK MOTOR BUNLAR HERKES BİLİR

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

HERKES KENDİ MOTORUNU ÖVERMİŞ AMA BEN ÖVMÜYORUM O YÜZDEN SİZ KAFANIZI YORMAYIN ŞEKLE BAKIN SİZ SYM NİN ŞEKLİ ÇOK GÜZEL ACAİP BİR ŞEY HEMDE

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

ŞİMDİ SEN SYM SUZUKİNİNDE DERSİN

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    sym guzel motor bındım denedım bastım kurcaladım gordum tıtresım var fakat abartılacak kadar degıl
    cbr 125ım varken onda daha fazlaydı
    arkadasım yasınde sym var bende de ktm var
    yagı suyla karısan bır motora bın bakalım omurluk mu aylık mı gorursun motorun ne oldugunu
    kımse kendı motorunu ovmuyor elınden dılınden geldıgınce anlatmaya calısıyor
    fakat cıkıp o boyle bu boyle dersen orda kayıs kopar

bılgının olmadıgı acık bellı barız

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    arkadaşlar bence hiç sym wolf mü cbr mi inazuma mı duke mu yoksa ninjamı olaylarına hiç girmeyin. çünkü alacağınız diğer modeller asla bir inazuma kadar konforlu güvenli vede rahat değil. çift silindir hiç değil, :D kalite olarak da asla bir inazuma değil!!! ben asla 250cc üzerinde bir motorsiklet alıp da ötv kazığı yemem! motor pazarı da 2012 yılında bu yüzden %10 küçüldü. hep japonların 125 cc den 150cc den 600 e atlatma sevdaları yüzünden şimdi orta düzey evladiyelik motor isteyen arkadaşlar ybr125 ile idare ediyor. cbf 150 ile idare ediyor... yalan mı değil!

gördüğüm kadarıyla 250 cc deki piyasa kızışıyor, gelecek yıl bu ortama honda ve yamaha da katılacak gibi açıklamalar yapıyor... yamaha'nın italya tasarım ofisi de fz250 üzerine çalışacaklarını söylüyorlar. 2014 ilkbaharda yollara koyarlarsa ne ala... biz de alır bineriz., deneriz, görürüz... niye diyebilirim ki?

honda dazzler 250 konusuda eğilmiş durumda :D malum honda ve yamaha 2012 yılında satış oranlarında geçmiş yıla göre %15 geriledi. bu nedenlede erişilebilir fiyat düzeyinde 250 cc kategorisine yönelmeye başlayacaklar. onlara ben buradan günaydın diyorum. geç kaldınız desem de yeridir.

suzuki genel müdürü engin kubilay'ın açıklamasına göre suzuki'nin amiral gemisi gw250 inazuma olacak. :D çünkü niye mantıklı düşünün plaka dahil 5000 tl ye ybr125, 6000 tl ye de cbf150 bineceğinize 11 bin 500 tl ye suzuki inazuma biniyorsunuz. çift silindirli, su soğutmalı,titreşim sıfır, kaliteli,cüsseli,heybetli, evladiyelik ve en önemlisi şekilli.... suzuki 2012 yılının en hızlı büyüme gerçekleştiren motorsiklet markası... krize rağmen büyüme! satışlarını 3 kat artırmış durumda!

ayrıca suzuki genel müdürü her bayisine bir adet test motoru suzuki inazuma vereceğini açıkladı.

inş. darısı diğer japoncukların başına diyorum...

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    tıpı guzel olaymıs belkı dusunurdum
    denemek nasıp olur inş

Felsefeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız pr0ducer arkadaşım sana baştan beri soru soruyorum ama volkan arkadaşımız sanırım haklı, sen bu konularda benden de acemisin zira Hyosung'a Kanuni adı altında satılan maldan ne beklersin dedin. Sana kısaca tüm motor camiasının benim gibi motor sahibi olmayan birinin bile bildiği bir bilgiyi söylüyeyim: Hyosung eskiden Global motor tarafından getiriliyordu ama anlaşamadılar Hyosung da Kanuni ile motorlarını Türkiye pazarına sunmaya karar verdi. Fakat isim hakkından dolayı mecburen direkt kendi adıyla değil S&T Kanuni adıyla piyasaya sürmek zorunda kaldı Hyosung çünkü Global ile davası sürüyordu. Dava sanırım neticelendi ve 2013 modellerinde safkan kendi ismiyle geliyor artık motor. Ve yaklaşık 1.5 yıldır neredeyse hergün motor araştırması yapan biri olarak söyleyebilirim ki: Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa GV 250 hakkında hiç olumsuz yorum duymadım... Ve bu araştırmalarım neticesinde de şunu söyleyebilirim: 125-150 cc başlangıç motorunda en iyiler: YBR, CBF, TVS, CBR 125... 250 cc'de ise Cruiser da piyasanın en iyisi gv 250, Racing'de ise Altın Elbiseli Adamı da izlerseniz tüm özellikler itibariyle olumsuz bir yanı olmayan, ortalamanın üzerinde performansı olan cbr 250, Naked modelde ise KTM ve İnazuma. Lütfen belki ben sana soru sordum ama hani direkt inanmam zaten çünkü kendi araştırmalarım da var ama hiç bilmeyen arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim.
    En bağışlanamaz yanın bu işte;gücün var ve hükmetmek istemiyorsun!(Friedrich Nietzsche)

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Ben bu konuda 4 moor hakkında da yorum yapabilirim gibime geliyor. Çünkü ilk motorum CBR250 idi bel ağtımdan yolayı 4500KM'den sonra sattım KTM Duke 125 aldım 200'üde çevremde arkadaşımda var sürekli kullanıyorum neredeyse. Ninjanın ve İnazumanında test sürüşüne katıldım az çok fikir sahibiyim. Şimdi bu 4 motora gelirsek burada insanın tarzı çok önemli 2si Racing diğer ikiside Naked hatta KTM Supermoto.

-Ninja güzel alet fakat gösterge paneli berbat gidiyormu gidiyor duruyormu duruyor ama bunlar motor almak için yeterli sebepler değil yedek parçasını bulmak zor ve pahalı.

-CBR kim ne derse desin bence Ninja'dan daha başarılı bir motorvarsın 15 km daha yavaş gitsin parçaları çok ucuz ve servis ağı çok geniş kullanımı kolay kaliteli bir ürün.

-İnazuma konforu, işçilik, malzeme kalitesi verdiği his çok güzel fakat benim sevmediğim özelliği bunlar tamamen kişisel sebeplerim baştan söyliyim ağırlığı ve tasarımı. Neden ağırlığı hemen anlatıyım. Bu motor şehir içi motoru ve 250CC'lik bir motor 183 kilo ne yaptın buna be arkadaşım. Şehir içinde Duke kadar rahat kullanamazsın burası zaten aşikar bunun aksini söyleyecek insanda az vardır diye düşünüyorum. Tasarımıda sevemedim işte başı bükük çocuk farı falan hoşuma gitmedi.

-Duke serisine gelirsek aha dananın kuyrugu kopuyor burada sinirlenen bazı arkadaşlar mutlaka olacaktır ama bu benim tamamen şahsi düşüncelerimdir gene üstüne basa basa belirtiyim. Kalite desen kralı var çelik fren hortumu, brembo fren, yol bilgisayarı, alttan aydınlatmalı düğmeler var oğlu var. 200lüğü gidiyomu deli gidiyo gerçekten son hız olarak bahsetmiyorum ara hızlanma olarak. Kullanırken verdiği his kısaca hiperaktif çocuklar olurya aynı öyle ne yapacağı belli değil. ÜSTÜNE BASA BASA SÖYLÜYORUM ABS VAR. Bir motordan ne istiyorsanız alayı var he tarzınıza uymaz abicim ben racing, super sportçuyum dersin eyvallah ama bu motora kalitesiz diyen taş olur. Seriviside ben gayet memnunun parçamo en geç 15 günde getiriyorlar ilgileniyorlar baya baya sağolsunlar. Pahalımı eyvallah ama yatıp kalkmadıktan sonra zaten parça ömrü olarak diğer motorlardan daha iyi bu bir gerçek KTM yahu.

Bu motor için eksiler yokmu var parça pahalılığı, selesi taş ( gerçi dünya kadar çözüm var ama taşmı eve taş ), bağımlılık yapıyor bunu açıklayayım ben satmayı düşündüm satamadım yüreğim elvermedi şehir içinde hangi motoru getirirsen getir kişiliğimi en iyi yansıtan benim en iyi hissettiren motor bu gittim g650 X Country aldım ama buda kenarda duruyor ve BMW dedikleri şey cidden bence bir KTM değil kim ne derse desin. F700GS test sürüşüne gittim 690 duke kullandım onlarıda kullanıyım aklımda kalmasın dedim yok arkadaş KTM bu işi benim için bitirmiş durumum el vermediğinden ama fiyatıda çok uygun olduğundan gittim G650 aldım bir dostum sağolsun çok uyguna sattı motoru.

Sonuç olarak benim demek istediklerim bunlar eğer siz inazumanıza veya ninjanıza bindiğinizde benim hissettiklerimi hissediyorsanız ne mutlu size motorunuzu bulmuşsunuz demektir. Ama motor almadan önce bi test sürüşü yapın mutlaka. Zaten alacağınız motor size fısıldar ben senliğim diye. Motor araba gibi demir yığını değil hisli birşey benim için ve çoğu motorcununda böyle düşündüğünden eminim, yoksa bu kadar riske ve kazaya rağmen hala bu mereti kullanıyor olmazdık.
    djan, merkanar, Dachota ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    108 sayfa olmuş ha maşallah, 1-2 sene daha gidecek gibi bu gazla, bide zamlamasaydı bizim aç gözlü distribitör daha iyiydi
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

5000 Euro yazıyor satış fiyatı http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...21901617/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

flaşhok ağzına sağlık çok güzel anlatmışsın evet honda cbr 250 kawazakiden daha güzel kawazakide amortüsör sorunu varmış ayrıca yukarıda dediğim gibi cbr nin ayrı bir şekli var tarzı var kawazakinin pek tutulduğunu zaten bende görmedim ktm dukenin servisi evet haliyle pahalıdır ama çin malı ve ne olduğu belli olmayan motorlarla uğraşıp sürekli para harcamaktansa bir kere öderim ktm ye sağlam öderim zaten o yüzden önerdim bende arkadaşa fazla bir fiyat farkı yok çünkü ben sym yi kötüledim bir arkadaş fena kızmış buna ama bnm anlatmak istediğim bu saymış olduğumuz sınıflarda en berbatı bizzat bindim ve kullanıcılarındanda duydum ön panel gösterge vs patlıyormuş kırılıyormuş grenajlardan ses geliyoş vs vs ki zaten kullanıcıların çoğu 1 2 senede anlayamaz bir şey 10000 km geçtikten sonra pişman olurlar bende regal var harlet davidson çizmiş tasarımı vs vs aynı fiyatta satılıyor afadersin otoparka girerken çatırt diye bir ses geliyor motor 16 binde şuanda bi demir yığını iniyor yani allah diyorum kendimi hurdacı gibi hissediyorum bnm çektiğim rezillikleri yeni motor sahibi alacak arkadaşlar çekmesin diye dedim ne dediysem

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

internetten okuduklarınızla yorum yamayın ve herkes kendi motorunuda övmesin bendede harley davidsonun çizdiği motordan var daytona regal raptor ben övüyormuyum ?birisi sym yi övüyor birisi gv yi sym çıkalı daha ne kdr oldu ? 1000 km de göstergesi patlamış grenajlarından ses gelen arkdşlar var alan herkes pişman şahsen bende bindim o titreşimin o mekanik aksamı uzun seneler idare edeceğinide sanmıyorum 10 bin km geçtikten sonra hepsi tamirciden çıkamıyorlar yok global altında geliyormuş sen daha yeni motorsiklet alacaksın internetten okuduklarınla tecrübe edinmeye çalışma edinemezsin ona bakarsan mondial kanunide bir çok markaya parça üretmiş bir marka onlarda o zaman kaliteli ?adam 200 km yol yapmış ya yu bu çok kaliteli hyosung gv nin pendik sanayide sezgin ustanın dükkanından çıkaramadıklarını biliyorum bartın abiye gelince sana evet fikir vermiş olabilir ama senin sorma tarzınada bağlı vermiş oalbilir o fikri yoksa gv 250 yi parmakla göstreceğini sanmıyorum ben bartın abinin bu saydığımız modellerin içinde en kalitesiz olduğunu söylüyorum ben siz hondanın yada diğer markaların en ufak ccli motorlarında en ufak bir sorun gördünüzmü ?hysoung sym dediğinizmarkaların scooterları motorları tamircilerden çıkamıyor bırakın kendinizi kandırmayı doğruları söyleyin bnm motor otoparka inerken çatır çutur sesler çıkarıyor o zaman bende övim tavsiye edim bunu harley davidsoun çizdi yahu zaten ben hurdacılık yapacaktım çıkan demir yığınlarını satacaktım BEN HER ŞEYİ EN İNCE AYRINTISINA KDR GÜZEL AÇIKLADIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM HYSOUNG OLSUN DİĞERLERİ OLSUN ARKADAŞIN DEDİĞİGİBİ SİZİN NE HİSSEDECEĞİNİZE BAĞLI PERFORMANS İSTİYORSAN DÖKÜLMEYİ GÖZE ALACAKSIN KALİTE İSTİYORSAN ORTALAMA DÜŞÜNECEKSİN 20 30 KM DAHA AZ SURAT YAPMAYI KABULLENECEKSİN ŞEKİL İSTİYORSAN SYM WOLF GİBİ MOTORLARI TERCİH EDECEKSİN siz internetteki bilgilerle geliyorsunuz madem googleye SYM WOLF MODELİNİ YAZIP SORUNLARI VS YAZIN ARATIN BİR ÇOK KULLANCI PİŞMAN DAHA 2 BİN KM DE SESLER PATLAMALAR

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

DUYMADIYSAN BEN SANA RESİMLERİNİ ÇEKİMMİ O ZAMAN BİR DAHAKİNE YORUMLARINIDA GÖSTERİMMİ ARKADAŞIM ? BARTIN ABİDE ÖVDÜYE GETİRMİŞSİN MUHABBETİ HYSOUNG DA EN İYİSİ DEMİŞSİN YA SEN DALGAMI GEÇİYORSUN ARKADAŞIM BEN SANA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRKEN ?HYOSUNG GV 250 NEREYE EN İYİSİ MİŞ? BAK GÜLÜM O KDR İYİ BİR MARKA OLSA NE OLURSA OLSUN ÇİN ADI ALTINDA NE KANUNİYE VERİR NEDE ASYAYA ANLIYORMUSUN BENİ ? SEN HARLEY DAVİDSONUN VERDİĞİNİ GÖRDÜNMÜ MODELİNİN BİRTANESİNİ ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

KİMSE KİMSEYİDE KIRMASIN KİMSEDE YENİ ALACAK ARKADAŞA KENDİ MOTORUNU ÖVMESİN ZATEN BİRİSİ SYMYİ ÖVMÜŞTÜR BİRİSİ KTM YE KÖTÜ DEMİŞTİR MEVZU KAPANMIŞTIR BENİM İÇİN FLAŞHOK ARKADAŞIMIZDA AYDINLATMIŞTIR SAĞOLSUN

Felsefeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım üzülerek söylemek zorundayım ki çok cahilsin. Öncelikle Bartın değil Barkın. Sonrasında GV 250 forumundan dün yazılan bir mesajı sana iletmek istiyorum. 10.000'den sonra gider o tarz motorlar demişsin bakalım gidiyormuymuş kendin oku, sen hiç kullandın mı da konuşuyorsun? Sadece tamircide 2-3 GV veya SYM görmüşsün gelmiş burada karalıyorsun. Ona bakarsan 5.000'de orası burası patlayan CBR'lerde var aç bak foruma. Ayrıca yazdıklarımı nasıl okuyorsun bilmiyorum: Piyasadaki en iyi 250 cc cruiser GV 250 ve üretimi olmayan Venox'tur. Bunu tüm insanlar da bilir. En iyi motor demiyorum, cruiser diyorum dikkatini çekerim. Ayrıca distribütör meselesine gelince, kendim de bir distribütör olarak sana şunu söyleyebilirim ki, o adamların yaptığı sadece satış hakkını alıp kar koyarak motorları piyasaya sürmektir. Hyosung'da motoru Kanuni aracılığı ile piyasaya sürüyor. Cahil arkadaşım sorarım sana: Sen Honda'nın, Kawasaki'nin, Yamaha'nın ta Japon'yadan kalkıp buraya gelip Bayii filan açtığını mı sanıyorsun? O motorları da zengin iş adamları şirketlerle anlaşarak getiriyor bu kadar basit. Bir ara KOÇ da 90'larda yanılmıyorsam araba getirtmişti, hatta Yamaha'yı Türkiye'ye getiren Koç grubu diye hatırlıyorum. Gidiyorsun imzalıyorsun sonra da o malı Türkiye'ye getiriyorsun bu kadar basit. Distribütörler değişir ürün değişmez. Araştır bakalım Yamaha'yı kim getiriyor Türkiye'ye? Tekrarlıyorum bu motorları Japonlar getirmiyor. Bir zengin holding sahibi çıkıp getirip kar elde ediyor bu kadar basit. Kanuni'de gene bir iş adamının sahip olduğu bir kuruluş. Şimdi anladın mı güzel arkadaşım mevzuyu? Ayrıca isim hakkı mevzusunu da açıklığa kavuşturmuştum 1 yıl boyunca GLOBAL ile davalı olduğu için motorlar HYOSUNG adı altında piyasaya giremedi. Şimdi de sana 10.000 km dayanmıyor dediğin motor hakkında senin gibi lafta kullanıcısı olmayan bir adamın yorumunu aktarayım, kendin almışsın Çinli'yi kazıklanmışsın Güney Koreli'ye bile laf atıyorsun. Madem çok iyi araştırıyorsun almasaydın da hurdacı olmasaydın.

Hala daha neyin peşindesiniz anlamış değilim, motor piyasaya 2005 de girmiş,forum sayfası 920 olmuş, iyisi, kötüsü,yaşanan sıkıntılar herşey yazılmış çizilmiş.Bir arkadaş çıkıp bişeyler yazıyor, herkez de cevap veriyor, zaten arkadaş alma da dememiş ya neyse. 920 sayfalık forumun yarısı "almalımıyım ? ve buna verilen cevaplar ile dolu.Almak isteyen, isteyecek arkadaşlara yazıyorum,almayın arkadaşım ne 2007 ve öncesini ne de sonrasını dandik bu makinalar çin malı zaten.78000 (yetmişsekizbin) kilometre yol yaptım hala da yapıyorum çok dandik bu motor çok.Bari bir iki bişi de ben yazayım
    1-Üzerindeki teker rulmanları çok kaliteli değil.Değişim zamanı kullanılan yolun kalitesine göre değişir AMA değiştiğinde SKF yada FAG marka rulman takarsanız uzuuunnn dönem kullanırsınız
    2-Elektirik sistemi çok iyi değil, bağlayacağınız, ekstra korna sis farı vs. aksesuarları röle ile bağlamanızı tavsiye ederim.
    3-Uzun süre motorun gidonunu aynı tarafa çevirip kilitlediğinizde bir süre sonra kablolarda sorun yaşayabilirsiniz.(benim devir saati kablosu bozulmuştu)
    4-2007 model motorum 3.vites 6000 devir civarında takılabiliyor. ( o üniteyi değiştirmedim 4 e atıp yürüyorum)
    5-Konjektör arızasını yaşadım 65000 km de,değiştirdim 15 tl ye yürüyorum. (söylemem nerden aldığımı)
    6-Yağ değişimi zamanında yapılmalı ve yağ filtresini 5 liralık TVS apache nin filtresini takıp yürüyorum.
    7-78000 km dir debriyaj balatasını değiştirmedim (çin malı ya dandik malzeme)
    8-Öle düşük devir de tor-tor gidemiyorsun alet yüksek devir seviyor.
    9-Kromaj kalitesi bir amerikan yada japon değil.
    10-Mafsal burcu artık yeter dedi değiştirdim, aynı zamanda arka amortisör takozları da aşındı (e olsun okadar)
    11-Şahsi fikrim malzemesi sağlam ama tasarım hatası var MSA nın koruma demirin de En ufak bir darbede radyatörün patlaması an meselesi (arkadaşım trafik levhasına çarpıp yamutdu ve radyatör patladı)
    12-Vibrasyon ve artcı rahatından bahsedersek, eşimin uyuduğunu biliyorum arkamda
    13-Ön dişli MCT 250 dişlisi ile aynı (kanuni yedek parçasının kalitesini de biliyorum)
    14-Arka fren balatasının ölçüsü piyasadaki bütün 250 cc ler ile aynı (ben paraya kıyıp lucas taktım o ayrı)
    15-İridyum buji uzun ömürlü fakat endiksiyon bobini ve kablo nedeni ile performansa bi katkısı yok.(ikisinin de değişmesi belki bir katkı yapabilir ama o bobini nerden bulacağım)
    16-Takılan ön cam göstergelerin naket motorlar gibi gidonun önünde yer almasından dolayı çok fazla bir koruma sağlamıyor uzak kalıyor sürücüye (bence)
    17-H-D 883 egzozu bile taktım ses çok değişmiyor 40 km daha az yol yapıyodu.(orjinalleri delmeye kıyamadım)
    18-650 Dragstarın yanına koydum "aynı lan" dediler.
    19-Ayak müşürü su ve başka dış etkenlerden dolayı bozuluyor,Motorunuz yolda giderken silkelemeye başlarsa sorun bu olabilir.Yani karbüratör,akü konjektör olayına girmeden önce oraya bakın derim.
    20-Yağmurlu havalarda kirleniyor.
    21-Alırken verdiğim parayı tamamen helal ettim.
    bilmiyorum yeterlimi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

22-aklıma geldi ön fren müşürü sık bozuluyorsa fren merkezi değişmesi gerektiğini söylüyordur.
    23-VN900,f650,dragstar650,dyna,vt600 shadow ile yola çıktım kimsede beni bekmelemedi, evet rampada biraz bayılıyor (çadır,mat,uyku tulumu,şişme yatak,tamir araç gereci falan varken)
    Dachota ve ömer2 bunu beğendiler.
    En bağışlanamaz yanın bu işte;gücün var ve hükmetmek istemiyorsun!(Friedrich Nietzsche)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün inazuma sürdüm 15 km kadar. makinayı bende merak ediyordum.

İzlenimlerim ve yorumlarım:

Motorun titreşimi yok bu sınıfta büyük rahatlık, süspansiyonlar konforlu ama sert sürüşte nasıl olur bilemem ama bizim yollar için çok uygun. Vitesler çok kolay geçiyor hiç takılma yok. Durduğunuz zaman bile 4 ten 1'e sıra sıra iniyor. Aynalar biraz dar kalmış istediğim açıyı tam yakalıyamadım.

Sürüş rahat ama motor tarzı itibariyle sürüşü çok eğlenceli değil. Aşırı kolay ve pıratik. Serilik yeterli ama 100 km den sonra seriliği kesiliyor aldığı rüzgar paraşüt etkisi yaratıyor ve 5. ve 6 vites çok kısa oranlı olduğundan motor yüksek devir çevirmeye başlıyor ve üst devirler güçsüz. Bu yüzden açık yolda istediğm hızlanmayı alamadım. Fuarda gelen cam değilde yüzde 50 daha büyük bir cam bir nebze faydalı olabilir.

ilk üç vitesin oranları gayet iyi ne uzun ne kısa. 3. viteste düşük devirlerde ara hızlanma yapınca gücün ve özellikle torkun 8.750 ile 10.000 devir arası zayıfladığını hissettim. Bunu 2 dede hissettim. Bu alt ve orta devir torkunu yükseltmek ve motorun %85 şehir içi için tasarlandığını söylüyor.

100 km hızla giderken 6. viteste 7500 devir yapıyor. Bu uzun yolda teknik olarak yakıtı yükseltir çünkü motor 250 cc olduğu için 120-125 ile ortalama sürülürse sayaç 9.000 lerde olur

Birde motorun ağırlı sanki seriliğini 0-100 de bir miktar törpülüyor. Söylediğim yanlış anlaşılmasın sınıf ortalamalarını tutturuyor ama daha iyi olmasını engelliyor

Kalite ve boyut olarak ortalamanın biraz üstü ama dizayn olarak(şase ve motor değil) naked tan çok commuter bunu kabul etmek gerekiyor. GSR600 eskidiğine göre gsr750 ile tasarımda artak noktalar taşımalıydı bana göre.

Bide bence pazarlık olmaması(diğer firmalar daha esnek ve bunun servis ve parçada da de devamı gelebilir) cam, koruma demiri derken fiyatı biraz yüksek kalmaya başlıyo sınıfında malesef...

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimleri merakla bekliyoruz
    bugün bi şile yaptım pek düzgün çekemedim idare et, aksesuarları aysonu gelecekmiş full+full hali ile çekeriz birkaç resim daha

Motosikleti
    suzıkı vstorm 650 abs-inazuma 250
    Alıntı pr0ducer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle kardeşim hysoung falan hikaye bak gt 250 hysoung şekil ve performans itibari ile güzel ama 130 u geçince traktör gibi sallanıyor dolayısıyla 5 seneyse 2,5 seneye düşüyor ömrü belki daha az titreşimden şanzuman düştü bnm daha önce titreşimli makinadan uzak durun onunla uğraşacağına derbi gpr 125 le uğraş exuplu bir makine aprilia yada o paralar onlara gerçekten değmez 250 lilik başka chopperlara bak suzukinin hondanın vs çok pişman olursun çokk inazuma sahibi olan arkadaşım sizde her kafadan gelen seslere uymayın rodajı tamamladıktan sonra dediğim gibi motoru çok güzel açman gerekiyor eğer performansın biraz daha artmasını istiyorsanız.ben chopper kullanıcısıyım ve bazen performans gerekiyor kaçmak gerekiyor virajları sağlam almak gerekiyor vs vs o yüzden chopper tarzı motorsikleti kesinlikle önermiyorum ha ben hafta sonları sahil turu yapıcam geziye gidicem diyorsanız alın ama başka amaçlı kesinlikle tavsiye etmiyorum naked ve süper sport alın ktm 125 ve 200 duke leride inceleyebilirsin ve bu sınıfta naked sym 250 wolfta var ondanda kesinlikle uzak durun yoksa bir bayan dokunuşundan nefret edecek duruma gelirsiniz titreşimden :D paranız varsa japon İtalyan alın hondada almayın hondada çinde üretiliyor.yamaha yzf 125 te çok sağlam motor mesela tamamı italyada üretiliyor öyle sağda solda çinde değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

hondada çok sağlam bir motor evet sağlam olmasınının %30 da fazla surat yapmamasına bağlı performasının olmamasına bağlı zırt bırt devir kesici girer acaip acaip şeyler.motor dediğin biraz kaçıcak sıkıştırdımı.sapığı var düşmanı manyağı var trafikte her şey var yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

ASLINDA HİÇ iyi bir şey değil ama ayrıcalık işte motora binmek gerçekten ayrıcalık otoparkta 4bin cc lik jaguar var birtane daha araba umrumda bile dğl araba motoru ve sigarayı bırakırım diye almadığım denemdiğim şey kalmadı ama vazgeçemedim motorkolik olarak sözlerimi dikkate alın

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

eğer benzin tesarrufu parçaları uygun diyorsan cbr 250 al abs lisini istiyormuşsun mesela frenleri çok kötü değil bunu bir şekilde tamamlarsın bir numara daha kaliteli lastik alarak mesela yumuşak yanak kalliteli bir lastik alırsın 1500 tl fazla vereceğine 3 adet en iyi lastiği alırsın ve 6 sene binersin hem senin güvenliğini arttırır motorda fren tekniğe bakar absli olması pek fazla artı değil yani lastiğin sertleşmiştir bozulmuştur dandik lastik vardır yada isterse arkadada abs olsun farketmez ki zaten orijinal lastikleri berbat gn 250 ye hiç girme her türlü eksi servisi bile amele motorculara yaptıracaksın ilgilenmiceksin ama honda vs servisler öyle değil sokak servislerine yaptırmadığın sürece adan zye ilgilenirler o yüzden aklında cbr 250 varmış ve cbr 250 yi şiddetle öneriyorum arkadaşım ama mutlaka ORJİNAL LASTİKLERİNİ DEĞİŞ

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

CBR 250 NİN görüntüsüde her yaşa hitap ediyor mesela çok güzel çok klas ne racing nede naked dün kız arkadaşıma gösterdim çok yenicidir kendisi mesela eski model ne olursa olsun yeni modeli parmakla gösterir modelini bilmediği halde cbr 250 yi gösterdi zaten cbr 250 ile cbr 125 i tamamladılar çünkü cbr 125 gitmiyor abi gitmiyor naparsan yap gitmiyor bibloluk bir motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

9 bin lira bütçesi olan arkadaşım sen bana ne amaçlı alacağını söyle sana her teknik açıdan öneride bulunayım mesela uzun yol yapacakmısın gaza gelip biraz adrenalini ekşını seven birisimisin doya doya gezmek istiyormusun motoru aldıktan sonraki durumun bütçen nasıl olacak vs vs
    maşallah bayağı uzmanmışsın sen
    Drayke bunu beğendi.

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Alıntı pr0ducer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

internetten okuduklarınızla yorum yamayın ve herkes kendi motorunuda övmesin bendede harley davidsonun çizdiği motordan var daytona regal raptor ben övüyormuyum ?birisi sym yi övüyor birisi gv yi sym çıkalı daha ne kdr oldu ? 1000 km de göstergesi patlamış grenajlarından ses gelen arkdşlar var alan herkes pişman şahsen bende bindim o titreşimin o mekanik aksamı uzun seneler idare edeceğinide sanmıyorum 10 bin km geçtikten sonra hepsi tamirciden çıkamıyorlar yok global altında geliyormuş sen daha yeni motorsiklet alacaksın internetten okuduklarınla tecrübe edinmeye çalışma edinemezsin ona bakarsan mondial kanunide bir çok markaya parça üretmiş bir marka onlarda o zaman kaliteli ?adam 200 km yol yapmış ya yu bu çok kaliteli hyosung gv nin pendik sanayide sezgin ustanın dükkanından çıkaramadıklarını biliyorum bartın abiye gelince sana evet fikir vermiş olabilir ama senin sorma tarzınada bağlı vermiş oalbilir o fikri yoksa gv 250 yi parmakla göstreceğini sanmıyorum ben bartın abinin bu saydığımız modellerin içinde en kalitesiz olduğunu söylüyorum ben siz hondanın yada diğer markaların en ufak ccli motorlarında en ufak bir sorun gördünüzmü ?hysoung sym dediğinizmarkaların scooterları motorları tamircilerden çıkamıyor bırakın kendinizi kandırmayı doğruları söyleyin bnm motor otoparka inerken çatır çutur sesler çıkarıyor o zaman bende övim tavsiye edim bunu harley davidsoun çizdi yahu zaten ben hurdacılık yapacaktım çıkan demir yığınlarını satacaktım BEN HER ŞEYİ EN İNCE AYRINTISINA KDR GÜZEL AÇIKLADIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM HYSOUNG OLSUN DİĞERLERİ OLSUN ARKADAŞIN DEDİĞİGİBİ SİZİN NE HİSSEDECEĞİNİZE BAĞLI PERFORMANS İSTİYORSAN DÖKÜLMEYİ GÖZE ALACAKSIN KALİTE İSTİYORSAN ORTALAMA DÜŞÜNECEKSİN 20 30 KM DAHA AZ SURAT YAPMAYI KABULLENECEKSİN ŞEKİL İSTİYORSAN SYM WOLF GİBİ MOTORLARI TERCİH EDECEKSİN siz internetteki bilgilerle geliyorsunuz madem googleye SYM WOLF MODELİNİ YAZIP SORUNLARI VS YAZIN ARATIN BİR ÇOK KULLANCI PİŞMAN DAHA 2 BİN KM DE SESLER PATLAMALAR

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

DUYMADIYSAN BEN SANA RESİMLERİNİ ÇEKİMMİ O ZAMAN BİR DAHAKİNE YORUMLARINIDA GÖSTERİMMİ ARKADAŞIM ? BARTIN ABİDE ÖVDÜYE GETİRMİŞSİN MUHABBETİ HYSOUNG DA EN İYİSİ DEMİŞSİN YA SEN DALGAMI GEÇİYORSUN ARKADAŞIM BEN SANA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRKEN ?HYOSUNG GV 250 NEREYE EN İYİSİ MİŞ? BAK GÜLÜM O KDR İYİ BİR MARKA OLSA NE OLURSA OLSUN ÇİN ADI ALTINDA NE KANUNİYE VERİR NEDE ASYAYA ANLIYORMUSUN BENİ ? SEN HARLEY DAVİDSONUN VERDİĞİNİ GÖRDÜNMÜ MODELİNİN BİRTANESİNİ ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

KİMSE KİMSEYİDE KIRMASIN KİMSEDE YENİ ALACAK ARKADAŞA KENDİ MOTORUNU ÖVMESİN ZATEN BİRİSİ SYMYİ ÖVMÜŞTÜR BİRİSİ KTM YE KÖTÜ DEMİŞTİR MEVZU KAPANMIŞTIR BENİM İÇİN FLAŞHOK ARKADAŞIMIZDA AYDINLATMIŞTIR SAĞOLSUN
    Çok kallavi zıçıyorsun,koku fazla oluyor,zehirleneceksin...SYM çarpacak seni,150 km de rahatsız edici titreşim hissetmedim,sen hangi motora binemiyorsun bu arada?
    Dachota bunu beğendi.
    Bazıları çok yalama adam
    Allah için ÇALıyoruz hamdolsun..Keriz feneri derneği.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bugün geliboluda kırmızı gördüm çok hoş duruyordu
    bakındım biraz etrafta fakat goremedim
    sahibi kask takarsa daha iyi olacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)