Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Yamaha WR 125 R/X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı yucelll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada fiyat sabit mi yani yaz - kış farkeder mi?
    Şu an 8.200 TL
    Ben 2012 Mayıs ayında aldığımda 8200 TL idi hala öyle. Yaz-kış farketmediği gibi yıllar arasında da farketmedi yani

Çok güzel bir motosiklet alıyorsunuz, şimdiden hayırlı olsun.
    yusuf101 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

BU MOTORUN 125R-X MOOTOR ÖMÜRLERİ NEDİR?100.000KM Yİ GÖRÜR MÜ?
    KTM LERDE SAAT HESABI VAR? 2 ZAMANLILAR İÇİN Mİ GEÇERLİ?

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı refree78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU MOTORUN 125R-X MOOTOR ÖMÜRLERİ NEDİR?100.000KM Yİ GÖRÜR MÜ?
    KTM LERDE SAAT HESABI VAR? 2 ZAMANLILAR İÇİN Mİ GEÇERLİ?
    4 zamanlılarda da saat hesabı var makina special sınıfındaysa mutlaka oluyor. Ayrıca yamaha wr250r dual sport olmasına rağmen yine saat hesabı var. WR250R hard kullanmaya gelen bir makina olduğu için konulmuş olabilir. Yamaha bayisine sormuştum wr250r 250 saatte bakım istiyor demişti.

mtbfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA WR 125r
    ömer hocam bende ankaradayım wr 125 r kullanıcısı olarak bende de aynı sıkıntı oldu ancak tamamen kendi hatam yüzünden ! forum a çok fazla giremiyorum ama özelden numaramı göderiyorum isterseniz görüşebilirz uygun bi zamanda

yeni motor

merhaba arkadaşlar, uzun bir incelemeden sonra ilk motorum olarak bu ay içerisinde bir wr 125 alma kararındayım, wr125x almak istesem bile en ucuz 7500 e bulmuşken bir adet temix wr125 r buldum 5500 tlye. en fazla bu kadar verebilirim zaten.. linki budur http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9776721/detay/ yarın bir görmeye gideceğim. sorum şudur ki, offroad lastikleri çıkarıp bir hibrid ya da street lastik taksam, ne kadar işimi görür? daha çok asfaltta kullanacağım, ama arada araziye girebilirim ve kaldırım cart curt atlayıp zıplamayı severim, (bisikletle yapıyodum tabi başlangıçta kafayı gözü yarma niyetinde değilim ) belki 1-2 ayda bir uzun yol yapacağım.yaş 25 boy 195 kilo 86, daha önce bol bol scooter kullandım. bir de bizim burada (cihangir) bol bol dik yokuş var ne kadar işimi görür özellikle yol lastikleri vs.. konusunda yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı tunaul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, uzun bir incelemeden sonra ilk motorum olarak bu ay içerisinde bir wr 125 alma kararındayım, wr125x almak istesem bile en ucuz 7500 e bulmuşken bir adet temix wr125 r buldum 5500 tlye. en fazla bu kadar verebilirim zaten.. linki budur http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9776721/detay/ yarın bir görmeye gideceğim. sorum şudur ki, offroad lastikleri çıkarıp bir hibrid ya da street lastik taksam, ne kadar işimi görür? daha çok asfaltta kullanacağım, ama arada araziye girebilirim ve kaldırım cart curt atlayıp zıplamayı severim, (bisikletle yapıyodum tabi başlangıçta kafayı gözü yarma niyetinde değilim ) belki 1-2 ayda bir uzun yol yapacağım.yaş 25 boy 195 kilo 86, daha önce bol bol scooter kullandım. bir de bizim burada (cihangir) bol bol dik yokuş var ne kadar işimi görür özellikle yol lastikleri vs.. konusunda yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
    benim de merak ettiğim nokta bu:
    sorum şudur ki, offroad lastikleri çıkarıp bir hibrid ya da street lastik taksam, ne kadar işimi görür?

motoru çok beğeniyorum ama bu motoru alırsam hep iki(kız arkadaşım 50kg ve ben 60kg= 110kg) kişi bineceğiz, ne kadar uygun olur?

Motosikleti
    Yamaha WR 125 R
    Herkese merhaba.
    Bir süredir istediğim, daha önce de denemiş olup beğendiğim için bir WR 125 R almış buluyorum. Amortisör keçe değişimi vs gibi bir kaç masrafı var ama iyi durumda. Gölcükten alıp istanbul a getirdim, çevikliği ile beni memnun etti. Ana yollarda fazla hız sevdanız yoksa tatmin edici derecede hız yapıyor. Daha önce uzun süre dağ bayır, Isparta-Kaş xt125 kullanıp buna geçince fark anlaşılıyor tabi. Uygun denebilecek bir fiyata aldım ve bir diğer alternatif biraz daha paraya kıyıp Honda' nın 250 lik cross u idi. Bir kaç kez de onu deneme fırsatı buldum; 250 cc olduğu için daha kuvvetli ama şasi olarak ağır bir motor olduğu için öyle aman aman beğenmedim. Amortisör olarak wr 125 r kesinlikle daha iyi.
    Boyum çok uzun olmadığından alışana kadar zorlanacağım o da ayrı. Ama üzerinde cross lastiği olan makineyi sevdim. Hem cc sine göre hafifliği, gücü ve tasarımı başarılı.

Aslında benim bilgisi olanlara da iki sorum olacak:
    1. Amortisörler en fazla ne kadar alçaltılabiliyor?

2. Sticker set edinimi..?
    İnternette farklı alternatifler var ama hiçbirisi 100 € nun altında değil. Orjinal sticker setini Yamaha Türkiye' ye sordum ve inanılmaz bir fiyat söylediler.

Bilgisi olan ya da daha önce alan/edinen varsa paylaşırsa sevinirim.

Kazasız günler..

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Alıntı cosmos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.
    Bir süredir istediğim, daha önce de denemiş olup beğendiğim için bir WR 125 R almış buluyorum. Amortisör keçe değişimi vs gibi bir kaç masrafı var ama iyi durumda. Gölcükten alıp istanbul a getirdim, çevikliği ile beni memnun etti. Ana yollarda fazla hız sevdanız yoksa tatmin edici derecede hız yapıyor. Daha önce uzun süre dağ bayır, Isparta-Kaş xt125 kullanıp buna geçince fark anlaşılıyor tabi. Uygun denebilecek bir fiyata aldım ve bir diğer alternatif biraz daha paraya kıyıp Honda' nın 250 lik cross u idi. Bir kaç kez de onu deneme fırsatı buldum; 250 cc olduğu için daha kuvvetli ama şasi olarak ağır bir motor olduğu için öyle aman aman beğenmedim. Amortisör olarak wr 125 r kesinlikle daha iyi.
    Boyum çok uzun olmadığından alışana kadar zorlanacağım o da ayrı. Ama üzerinde cross lastiği olan makineyi sevdim. Hem cc sine göre hafifliği, gücü ve tasarımı başarılı.

Aslında benim bilgisi olanlara da iki sorum olacak:
    1. Amortisörler en fazla ne kadar alçaltılabiliyor?

2. Sticker set edinimi..?
    İnternette farklı alternatifler var ama hiçbirisi 100 € nun altında değil. Orjinal sticker setini Yamaha Türkiye' ye sordum ve inanılmaz bir fiyat söylediler.

Bilgisi olan ya da daha önce alan/edinen varsa paylaşırsa sevinirim.

Kazasız günler..
    Hayırlı olsun. Son hız stabil gidebildiği hız (rampalar) ve yakıt tüketiminden bahsedermisin?
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    lastık konusunda şunu söyleyebilirim; şu an yaklaşık 7500 km devirdim continental tkc80 (2000km) ve mitas e09 (5500km). uzun yolda yaptım, araziye de çıktım ve şimdiye dek hiçbir sıkıntı yaşamadım dişli lastık olması ile. ikinçi bir çift jant alıp gerektiğide kısa sürede asfalt kullanımı veya arazi kullanımı için dönüştürürüm diyordum - fakat o yatırıma değmez kanısına vardım. ha iddaa da yine tuttururuz neden olmasın, fakat masraf 500 lirayı geçecekse yatırıma değmez derim.

Motosikleti
    Yamaha WR 125 R
    Teşekkürler.
    Bir kere zorlanmadan 100 km ye çıkıyor. Bunda 6 ileri şanzımanın da payı var tabi. Benim istediğim de bu idi. Misal bu küçük beyaz balina ile biraz uzun süre o süratte gidecekseniz ya da yol yapacaksanız motoru bağırtmadan sabit hızla gidebiliyorsunuz. Tem de rüzgarlı yolda 110 km yi gördüm. Tünellerde 120 ye dayandı. Benim bir an evvel dönmem lazımdı ve o yüzden hızı kullanmak zorunda kaldım. Şikayetçi değilim.
    Yakıt ise; Gölcük de deponun tamamını doldurdum. İstanbul a geldiğimde son iki çizgiye henüz inmişti. Cross lastikleri ile uzun süre yüksek süratte kullandığımı da belirtmeliyim sanırım.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    dün bizzat test ettim ve makine beni cezbetti.. fiaytı yüksek ama motordan buram buram kalite kokuyor... takipteyim şuan..

herkese selamlar.wr 125 r aldım.bugün işlemler halloldu teslim aldım.hafta sonları kullanacağım daha çok.boyum 172 ayakların ucu yere dokunuyor sadece.biraz kullanayım paylaşımlara başlarım.

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    yamaha xj6ım ile kaza yaptığımdan motosikletsiz kalmamak için dün bende wr125r aldım 2. el 250km kullandım alır almaz titreşim konusunda çok iyi rahatsız edici değil koltuk olayıda xtlere göre diğer cross modellere göre gayet rahat geldi bana motosikletin sadece uzun far aydınlatması hoşuma gitmedi saçma sapan yeri gösteriyor yada benim far ayarı bozuk bilemeyeceğim 2. el aldım sonuçta, 2.side biraz abartılı yüksek gerçekden 1-2cm daha alçak olabilirmiş benim bacaklarım o kadar uzun olmasına rağmen parmak ucu dokunabiliyorum birde hafif olduğumdan olsa gerek. ama parasının hakkını verdiğini düşünüyorum yinede.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    ybr 125 ve cbf 1000 i sattıktan sonra aklımda olan wr 125R aldım. Şuan üzerinde arazi lastikleri var. Ayrıca yanında aldığım asvalt lastikleri ile sıfır jant çemberi bulunmakta. Değişimi kolay olması için çembere göbek ve tel taktırmak istiyorum. Fakat göbek bulamıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bir de yağın yeni değiştiği söylenmesine rağmen dün ekranda oil yazısı yanıp sönmeye başladı. Bunun sebebi ne olabilir?

Yarın yağ ve yağ filtresini ne olur ne olmaz değiştirmek istiyorum ama yağ filtresini bulamadım :D

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    oil yazısı kitapçığı incelerseniz görürsünüz yağ değişim periyodu geldiğini belirtiyor. yağ değişimi için km sayacı yani.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oil yazısı kitapçığı incelerseniz görürsünüz yağ değişim periyodu geldiğini belirtiyor. yağ değişimi için km sayacı yani.
    yağ sorununu hallettim. peki bu jant göbeğini nereden bulabilirm? yardımcı olabilecek var mıdır?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

arkadaşlar merhaba 2 aydır wr125r kullanıcısıyım forumada yeni üye oldum motorda çamurluk sorunu var gibi yani yağmur çamur hepsi üzerimize geliyor bunun için yapılabilecek bişey varmı ek çamurluk gibi yada mevcut olandan daha büyük bişiler ?

üstatlar bende bir hafta içinde yamaha wr 125r alıyorum bana önereceğiniz modifiye parçaları neler link atarsanız sevinirim

Alıntı ozancross adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstatlar bende bir hafta içinde yamaha wr 125r alıyorum bana önereceğiniz modifiye parçaları neler link atarsanız sevinirim
    motorun üzerinde 53 arka dişli var,55 dişli var en büyük ben alıp taktım.ön dişli 14 daha ufağı yok başka dişli uydurman lazım.sadece arazide kullanacaksan kros lastik lazım.
    motoru sıfır alacaksan 1-2 lira fazlasına 250 lik birkaç yaşında krosları alternatif düşün,ikinci el uygun alıyorsan alternatifi yok.motorun bozuk arazide süspansiyonu çok iyi
    cenkito ve ozancross bunu beğendiler.

arkadaşlar bende wr 125 x almaya niyetliyim biz iki kiş bincez toplam 150 kg kadar gelrz bide arada çeşme kuşadası falan yapma planımız var sizce motor bu yükü kaldırabiirmi

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)