Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar fazer 800 için Tiger eksoz tavsiye edermisiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı bekirossi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba mt09 umu sattım aranıza katılacagım cok yakında
    mt09 ile ilgili kayıgıları olanların sorularını cevaplay7abilirim.
    ama öncelikle fazer8 ğin abs siz olanını alacagım en buyuk eksiği abs li de olan abssizde olmayan alt sakal fiyatı bayide 600 lira cıktı
    ucuza nereden bulabilirim ?
    Ben çok aradım bulamadım fazer 8 i satmamdaki etkende eksesuarlarının çok pahalı olması idi
    98 Beygir.....

isimbulamadı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Selam arkadaşlar.
    Fazer 8 konusu ne kadar canlı ise fazer 1 konusu da o kadar ölü.
    Sizlere bir sorum var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...15126231/detay
    Bu motorla ilgili ne düşünüyorsunuz? Plaka sorgulaması yaptım 2 tane hasar kaydı var fiyat belirtilmemiş. Özen motoru tanıyan bilen var mi nedir ne değildir?
    Sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum.

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Fazer1'in piyasası biraz ağır. Ben olsam biraz daha koyup en az 5 yaş daha genç ve yeni teknoloji olan fazer8 binerim.
    mesmeyut bunu beğendi.

Motosikleti
    600F
    Daha yeni, daha teknolojik motor her zaman iyidir ama aralarındaki güç azımsanmayacak ölçüde olduğu için gönlüm fazer 1 den yana. İmkanlar biraz daha iyi olsa z1000sx gözüme kestirdiğim motorlar arasında. Onun harici güç benim için ön planda olduğundan fazer 8 i eledim kafamdan.

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı isimbulamadı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.
    Fazer 8 konusu ne kadar canlı ise fazer 1 konusu da o kadar ölü.
    Sizlere bir sorum var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...15126231/detay
    Bu motorla ilgili ne düşünüyorsunuz? Plaka sorgulaması yaptım 2 tane hasar kaydı var fiyat belirtilmemiş. Özen motoru tanıyan bilen var mi nedir ne değildir?
    Sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum.
    Hocam, Fazer 1'in piyasası çok yavaş. Bi ara bende takip ediyordum fz1 leri. Bursa Mudanya'da bir kişide var bordo/kırmızı renkte fz1. Full orjinal. sanırım km 18bin lerdeydi ve 2009 modeldi. Keyfi satıcıydı. Fiyatıda bundan yüksekti. Ama efsane makina. üzerine mivv egzoz vardı ve hatırlayamadığım birkaç ekstrası daha vardı. Bu kişiye ulaşırsan/bulabilirsen bunun motorunu almanı şiddetle tavsiye ederim. Belkide TR deki en temiz FZ1 Fazer diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Alıntı halil-n07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fazer 800 için Tiger eksoz tavsiye edermisiniz
    Yüksek devirlerdeki sesi çok ince. Benim hoşuma gitmiyor. Karşılaştırma videosuna bakmanı tavsiye ederim

cihan54 ve aydın07 bunu beğendiler.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Merhaba arkadaşlar bende dün akşamüstü cbr1000rr ımı fz8 ile takas yaparak aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Aslında niyetim 1000 rr ı satıp 0 km mt07 almaktı fakat takas teklifi gelince ve motoru da beğenince bir anda fz8 sahibi oluverdim
    1000 rr ım 2008 model 35600 km de, tamamen boyalı fakat ağır kazası olmayan orta temizlikte bir motordu. 22000 tl ye satmakta çok zorlanıyordum. Dün edremitten benim motora bakmaya gelen arkadaş boya takıntısı olmadığını ve kafa kafaya takas istediğini söyledi. Bende fz8 i alıp sanayideki arkadaşlarıma gösterdim. Hiçbir kusur bulamadılar. Trameride tertemiz olunca kafama yattı anlaştık saat tam 17.15 te notere zor yetiştik Allahtan 17.30 da kapanıyormuş.
    Motor 2013 model 11000 km de, üzerinde leo vince gp pro egzos, orjinal radyatör koruma, koruma takozları ve redline manetler var. Lastikler daha 0 ayarında continantelin bir serisi ama bakmadım.
    Orjinal egsozunu ve manetlerini kargo ile yollayacak arkadaş.
    Eski motorumu belki 22000 tl ye bile satamayacaktim. Boyali olunca herkes uzaklaşıyordu.
    Yani en kötü ihtimal 2200 tl ye gelmiş oldu bu motor bana. Sizce nasıl ?
    En ufak bir sorun yok motorda. Birazdan fotoğraf atıcam ama çok detaylı çekemedim henüz.
    9

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Bir günlük kısa izlenimlerime gelirsek;
    1000 rr dan sonra cok komforlu geldi, özellikle kullanıcı için müthiş rahat. Artçı ise orta halli.
    Güç olarak tabiki kıyaslanamaz ama 1000rr ı çokta aratmadı. Gerçi bu benim 1000rr la dahidahi çok gazlamadığımdan kaynaklı olabilir. Çünkü kardeşimin zoruyla almıştık, benlik degil
    Özellikle şehir içinde u dönüşleri ve ani manevralar sanki daha küçük ve hafif bir motormuş gibi rahat.
    Ön amortisörler darbe emmede çok iyiler. Fakat frenlemede biraz dalıyor gibi geldi bana ama bu 1000rr dan geçtiğim için olabilir.
    7000-8000 devirden sonra birden karakteri değişiyor. Oldukça iyi ivmelenmesi var.
    Bilerek bozuk yola girdim en ufak cızırtı tıkırtı yok.
    Bu arada 2013 te bazı yenilikler gelmiş.
    Enjeksiyon yazılımı, ayarlanabilir süspansiyon,kaydırmaz sele gibi.
    Ama ben bilmeden şansa aldım ve sonradan çok sevindim 2013 olduguna
    cihan54 ve ilkadam bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende dün akşamüstü cbr1000rr ımı fz8 ile takas yaparak aranıza katılmış bulunmaktayım.
    Aslında niyetim 1000 rr ı satıp 0 km mt07 almaktı fakat takas teklifi gelince ve motoru da beğenince bir anda fz8 sahibi oluverdim
    1000 rr ım 2008 model 35600 km de, tamamen boyalı fakat ağır kazası olmayan orta temizlikte bir motordu. 22000 tl ye satmakta çok zorlanıyordum. Dün edremitten benim motora bakmaya gelen arkadaş boya takıntısı olmadığını ve kafa kafaya takas istediğini söyledi. Bende fz8 i alıp sanayideki arkadaşlarıma gösterdim. Hiçbir kusur bulamadılar. Trameride tertemiz olunca kafama yattı anlaştık saat tam 17.15 te notere zor yetiştik Allahtan 17.30 da kapanıyormuş.
    Motor 2013 model 11000 km de, üzerinde leo vince gp pro egzos, orjinal radyatör koruma, koruma takozları ve redline manetler var. Lastikler daha 0 ayarında continantelin bir serisi ama bakmadım.
    Orjinal egsozunu ve manetlerini kargo ile yollayacak arkadaş.
    Eski motorumu belki 22000 tl ye bile satamayacaktim. Boyali olunca herkes uzaklaşıyordu.
    Yani en kötü ihtimal 2200 tl ye gelmiş oldu bu motor bana. Sizce nasıl ?
    En ufak bir sorun yok motorda. Birazdan fotoğraf atıcam ama çok detaylı çekemedim henüz.
    http://i.hizliresim.com/QAoyDr.jpg9

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

http://i.hizliresim.com/vEvNzO.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Bir günlük kısa izlenimlerime gelirsek;
    1000 rr dan sonra cok komforlu geldi, özellikle kullanıcı için müthiş rahat. Artçı ise orta halli.
    Güç olarak tabiki kıyaslanamaz ama 1000rr ı çokta aratmadı. Gerçi bu benim 1000rr la dahidahi çok gazlamadığımdan kaynaklı olabilir. Çünkü kardeşimin zoruyla almıştık, benlik degil
    Özellikle şehir içinde u dönüşleri ve ani manevralar sanki daha küçük ve hafif bir motormuş gibi rahat.
    Ön amortisörler darbe emmede çok iyiler. Fakat frenlemede biraz dalıyor gibi geldi bana ama bu 1000rr dan geçtiğim için olabilir.
    7000-8000 devirden sonra birden karakteri değişiyor. Oldukça iyi ivmelenmesi var.
    Bilerek bozuk yola girdim en ufak cızırtı tıkırtı yok.
    Bu arada 2013 te bazı yenilikler gelmiş.
    Enjeksiyon yazılımı, ayarlanabilir süspansiyon,kaydırmaz sele gibi.
    Ama ben bilmeden şansa aldım ve sonradan çok sevindim 2013 olduguna
    Dayı senin Drift kullanmışlığın var mı ?

Motosikleti
    Sen kimsin ne ayaksın?
    Dayı mayı noluyo ?
    30 yaşında evli barklı adamım ben. Tanımadıgın adamla daha seviyeli konuş.
    Öyle 5000 km 125 lik sürüp parayı bulunca canını hiçe sayıp büyük cc ye atlayan apaçilerden mi sandın?
    150 mc kullandım 2011 senesinde

Motosikleti
    600F
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, Fazer 1'in piyasası çok yavaş. Bi ara bende takip ediyordum fz1 leri. Bursa Mudanya'da bir kişide var bordo/kırmızı renkte fz1. Full orjinal. sanırım km 18bin lerdeydi ve 2009 modeldi. Keyfi satıcıydı. Fiyatıda bundan yüksekti. Ama efsane makina. üzerine mivv egzoz vardı ve hatırlayamadığım birkaç ekstrası daha vardı. Bu kişiye ulaşırsan/bulabilirsen bunun motorunu almanı şiddetle tavsiye ederim. Belkide TR deki en temiz FZ1 Fazer diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Yüksek devirlerdeki sesi çok ince. Benim hoşuma gitmiyor. Karşılaştırma videosuna bakmanı tavsiye ederim

https://www.youtube.com/watch?v=kZlgT6Gx3Zg
    Evet hatırlıyorum o motoru. İlanlarda uzun zamandır yok, satılmıştır diye düşündüm o motoru. Bir köşeye not ettim eğer tekrar ilanı düşerse değerlendireceğim. Zaten çok acele etmek istemiyorum dediğiniz gibi 2.eli çok yavaş bir motor, bir de sıkıntılı olursa makine son sahibi olabilirim.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bişey mi dedik? Aynen yazdığın gibiymişsin.

Nick tanıdık geldi, soralım dedik. Hemen klasik İzmirli cevabını verdin. Özür dilerim, profilinde İzmir yazdığını daha erken farketseydim selam dahi vermezdim.

Motosikleti
    Şimdi ilk olarak sorduğun soru yanlış anlaşılmaya açık. Mesela ben ilk okuduğumda drift bile kullanmışlığın varmı ki birden büyük cc almışsın gibi de anlayabilirdim.
    Herşeyi geçtimde trafikte hergün en az 1 kişi yanıma yanaşıp. Dayı bu kaç basıyo ? Aga bu alet kaçlık gibi saçma sapan sorular soruyorlar ve genelde saygısız ve ukala bir tavırları oluyor.
    Hatta 20_22 yaşlarında veletler geliyor brader bir uzasana görelim diyor.
    Sen belki bu saydıklarım gibi değilsindir ama direk dayı drift kullandın mı diye sorarsan bende de ister istemez ön yargı oluşur.
    İzmirli meselesine gelirsek; senin İzmirlileri eleştirmen için öncelikle tanımadığın insanlara ilk olarak nasıl yaklaşacağını öğrenmen lazım.
    Dikkat et bu forumda bir çok insan birbirine sen bile demiyor. Siz diye hitap ediyor. Bana siz denmesi yada sen denmesi hic sorun degil ama direk dayı mayı diye konuşulunca da hoş olmuyor.
    Şimdi İzmirlileri eleştirebiliyorsun da
    Kendin İngiliz kraliyet ailesinden misin ?
    Yada ne biliyim asil İstanbul beyefendisi misin ?
    Benim için hiçbirmemleketin önemi yoktur. Her ilde kaba ve kibar insanlar mevcuttur, geneli beni ilgilendirmez. izmirli muhabbeti çok saçma olmuş.
    Neyse formu çok doldurdum diger arkadaşlardan özür dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

Beyaz renk fz8 sahipleri için fikir olabilir belki.
    Çünkü ön taraf cok beyaz çiğ duruyor.
    Bende ön siperliğe sticker yaptırdım.
    Sokollu, cihan54, deep_far ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    @s.e.c bu fz8'in naked olanı galiba hayırlı olsun çok güzel görünüyor

Motosikleti
    Evet @karalı çok teşekkürler.
    Zaten fz8 naked olan modelin adı oluyor.
    Digeri yani touring olan ise fazer800

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet @karalı çok teşekkürler.
    Zaten fz8 naked olan modelin adı oluyor.
    Digeri yani touring olan ise fazer800
    evet arkadaşımda touring olanı var ben naked olanını yeni gördüm daha yakışıklı geldi banaonun için şeyetimde
    Allah kaza bela vermesin

Motosikleti
    Amin çok sağolun
    Genelde her markada nakedlar touringlerden biraz daha yakışıklı oluyor. Ama touringinde uzun yoluna doyulmaz sanırım.

Mariner-M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8 ABS 2015
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok aradım bulamadım fazer 8 i satmamdaki etkende eksesuarlarının çok pahalı olması idi
    Cihan, fazer 8 i satmandaki neden biraz enteresan geldi bana. Şu an bütün japon makinelerin eksesuarlarını bir araştırın (honda da dahil) fiyatların birbirine cok yakın olduğunu görürsün. Koruma takozlarını sağolsun Cihan54 yapmış birebir aynısı fiyatı orjınalının yarısı diğelim. Radyatör koruma ızgaralarını birçok firma üretmiş (waytake mesela) fiyatı da orjınalının yarısı ve cok şık, işinide güzel yapıyor...
    Biraz araştırma yapsan aslında epey uygun fiyata istediğin aksesuarları bulabiliyosun...
    Bu arada bi orta sepha yapan olmadı orjınalı cok pahalı... FArklı markaların orta sephalarına bakarsanız onların da fıyatı fazer 8 ınkınden fazla... herkese iyi ramazanlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

s.e.c motorun hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...
    Bundan önceki 2 motorumunda naked makineydi, yerleri cok farklıdır bende. Fakat uzun yola cıktıgımda yedıgım rüzgârı bi ben biliyom
    Şehir içi veya kısa geziler için naked makineleri tek gecerım
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim mariner.
    Evet bende de şimdiden naked hastaligi basladi gibi. Ön tekere yakin ve dik oturus cok hoşuma gitti
    Cok hiz yapmadigim icin rüzgar sorun olmuoyor.

Alıntı Mariner-M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cihan, fazer 8 i satmandaki neden biraz enteresan geldi bana. Şu an bütün japon makinelerin eksesuarlarını bir araştırın (honda da dahil) fiyatların birbirine cok yakın olduğunu görürsün. Koruma takozlarını sağolsun Cihan54 yapmış birebir aynısı fiyatı orjınalının yarısı diğelim. Radyatör koruma ızgaralarını birçok firma üretmiş (waytake mesela) fiyatı da orjınalının yarısı ve cok şık, işinide güzel yapıyor...
    Biraz araştırma yapsan aslında epey uygun fiyata istediğin aksesuarları bulabiliyosun...
    Bu arada bi orta sepha yapan olmadı orjınalı cok pahalı... FArklı markaların orta sephalarına bakarsanız onların da fıyatı fazer 8 ınkınden fazla... herkese iyi ramazanlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

s.e.c motorun hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin...
    Bundan önceki 2 motorumunda naked makineydi, yerleri cok farklıdır bende. Fakat uzun yola cıktıgımda yedıgım rüzgârı bi ben biliyom
    Şehir içi veya kısa geziler için naked makineleri tek gecerım
    Biri orta sehpa yapsın artık

Motosikleti
    600F
    Gaziantep'teki fazer 1 in kaporasını yatırdım. Pazartesi herhangi bir sıkıntı çıkmazsa satışı yapacağız. Fazer 1 konusu ölü olduğu için müsaade varsa bu konuda takılacağım artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)